АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 1

  • 25 034
  • 753
  •   2
Отговори
# 510
  • Мнения: 54
ESTER, дано леко се разреши проблемът.

Maria Ivanova9, за детските се гледа доходът 12 месеца назад, от месеца предхождащ този, в който подаваш декларация (ако ще подаваш сега ноември, те интересува доходът ноември 2018-октомври 2019). Трябва ти служебна бележка за брутен доход от работодателя - за теб и за таткото. От НОИ не ти трябва документ за болнични и майчиство, които си получавала, но в декларацията включваш и тях (без еднократната помощ). От личния лекар ти е нужна служебна бележка, че детето има всички ваксини до момента.
За майчинството - не би трябвало нищо да правиш, работодателят подготвя, каквото е нужно.

И при нас малката гука и е много приказлива. Много се лигави напоследък - първи зъб кога можем да очакваме?
Момичета не разбирам.. сега като ще получаваме майчинство пак ли може да получаваме и детски?

# 511
  • Мнения: 18
ESTER, дано леко се разреши проблемът.

Maria Ivanova9, за детските се гледа доходът 12 месеца назад, от месеца предхождащ този, в който подаваш декларация (ако ще подаваш сега ноември, те интересува доходът ноември 2018-октомври 2019). Трябва ти служебна бележка за брутен доход от работодателя - за теб и за таткото. От НОИ не ти трябва документ за болнични и майчиство, които си получавала, но в декларацията включваш и тях (без еднократната помощ). От личния лекар ти е нужна служебна бележка, че детето има всички ваксини до момента.
За майчинството - не би трябвало нищо да правиш, работодателят подготвя, каквото е нужно.

И при нас малката гука и е много приказлива. Много се лигави напоследък - първи зъб кога можем да очакваме?
Момичета не разбирам.. сега като ще получаваме майчинство пак ли може да получаваме и детски?
Стига да не надвишаваш 500лв. на член от семейството, ще вземаш детски.

# 512
  • Мнения: 102
Velinova85 и аз точно това се чудя и разглеждам Simple Smile
Каката е лесна, вече е дала няколко заявки ,но бебката ми е сложна.
Тя на никакви играчки не обръща внимание още ,като изключим въртележката над леглото и една музикална пеперуда,която е в количката.
Купихме лятна количка ,която още е в кашона ,накрая нея ще опаковам и под елхата Smiley
А имам и още едно бебе на което трябва да купя подарък Simple Smile
Така че и аз ще се радвам на някоя идея. Christmas Tree Gift


 
Хей мамчета, какви коледни подаръци ще копувате на бебчетата? Понеже сега уикенда ще има в комсед 30% и искам да се възползвам, но не мога да измисля подарък. Дайте идеи моля Hug

# 513
  • Мнения: 41
Моят бебок и той много се лигави. Вече се опитва почти всичко да дъвче. Погледнах му венците и се белеят местата на първите две зъбчета. Педиатъра каза, че е нормално да започнат да излизат около 3-тия месец. На нас още коликите не са ни отминали, а вече сме нервни и заради зъбите.
Момичета, споделете вашите бебоци по колко спят през деня? Вкъщи се спи около час след това се бодува два, три часа.

# 514
  • Мнения: 102
Нашата госпожица през деня спи по 2-3 часа,1 час максимум будува,за сметка на вечер, когато е по-будна и активна от всякога.
Опитвам се през деня да я занимавам ,за да будува повече ,но не ми се получава , започва да става кисела и в крайна сметка заспива.
Тя също много се лигави и се опитва да вкара и двете юмручета едновременно в устата.
При първото ми дете горе-долу в този период започна същото,но първото зъбче изби на 7 месеца.

# 515
  • Мнения: 1 923
И нашият е нервен и направо не знам кой ми смени детето...пак колики, лиги, чудим се дали не идват зъбите..на каката чак като беше на 9 месеца се появиха първите, но то мъченето и плюнченето знам, че почват месеци преди това.

По цял ден го нося на ръце, нощем се върти и не спи спокойно, буди се на 1-2 часа, направо не знам какво се случва, дано е само период.
Нищо не го впечатлява, ни гимнастиката, ни разни дрънкалки, само иска да го нося и гледа наоколо.

Иначе онзи ден купих от намалението на Алиекспрес  дървен пъзел за малкия, и от магазина 10 малки книжки с твърди корици и снимки на животни и основни предмети, не че нещо ще разбере де. Каката ще получи дървена кухня и докторски комплект. Simple Smile

# 516
  • Мнения: 385
Според вас рано ли е да се запася със столче за хранене от намаленията сега?

# 517
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Frekoko според мен не. И аз възнамерявам сега да го купувам.
Моята госпожица будуваше по цял - има няма максимум 2 часа сън правеше за целия ден , но от няколко дни е по-поспалива хранене, час игра и откъртва за 2-3 часа, ако не я приспя става голям кривак. През ноща си спи.

# 518
  • Мнения: 452
По колко пъти в седмицата къпете бебетата с главите? Пропускате ли къпане като цяло?

# 519
  • Мнения: 111
По колко пъти в седмицата къпете бебетата с главите? Пропускате ли къпане като цяло?
Не пропускаме къпане  , главичката я мием през ден Simple Smile

# 520
  • Мнения: 65
Момичета, имам питане към тези от сас , които хранят бебетата си с АМ- интересно ми е сменихте ли и кога биберона с 1 дупка на такъв с 2 или 3. Моята мишчица други ден прави 3м и още я храня с 1 дупка и се чудя, кога да опитам да давам от биберон с 2?

# 521
  • Мнения: 385
Здравей, предполагам, че бебето ще ти покаже - дали смуче по-здраво и силно и повече количество мляко - тогава ще го облекчиш с по-голям биберон.
Аз ползвам Авент продукти. Първо бяхме на биберон 0+ с 1 дупка, който й беше доста труден в началото поради преждевременното раждане. Свикна с него и спря да се олива чак след 2 месеца, т.е. близо месец след термина. Беше й добре с този биберон, докато от началото на третия месец я видях, че смуче по-силно, увеличи си дозата и почнахме с биберон Авент 1+. Сега вече е навършила 4 месеца и е като змей в засмукването, та смятам да й сменя бибероните с Авент 3+ с 3 дупки тези дни.

Момичета, имам питане към тези от сас , които хранят бебетата си с АМ- интересно ми е сменихте ли и кога биберона с 1 дупка на такъв с 2 или 3. Моята мишчица други ден прави 3м и още я храня с 1 дупка и се чудя, кога да опитам да давам от биберон с 2?

# 522
  • Мнения: 3 942
От както стана на 1 месец я хранех с биберон с 2 дупки. Не сме имали проблеми.

# 523
  • Мнения: 139
Момичета нашия преглед при проф.Бранков мина. Вече съм по-спокойна след срещата. Освен голям професионалист и е много човечен. След като прегледа малката ми обясни за хемангиома и капиларните и малформации и отговори спокойно на всичките ми въпроси. Продължавам да мажа лекарството.

Всеки ден я къпем. През ден с измивен продукт. Косата на 3, 4дни. Много коса има, суша я със сешоар, слагам и шапчица и въпреки това, винаги се чудя дали е достатъчно суха.

Има много лиги, юмручето и е много често в устата. Може би са зъби?

Коликите като че ли намаляха. Днес ще пробвам да дам капки само следобед и  привечер.

Пак ака на 2, 3 дни.  Нормална консистенция, огромно количество.Днес е 4ти ден без ако. Чакам го с нетърпение.

# 524
  • Мнения: 19
Здравейте, случвало ли ви се е бебето да ака изцяло зелено..
Като имаше колики беше жълто с малко зелено... тогава беше предимно на кърма.. от известно ереме е изцяло зелено.. на смесено хранене с aptamil comfort.. Знам че трябва да питам педиатър, но все пак първо да попитам тук Simple Smile)
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт