Коледни и новогодишни идеи и декорации 2019/2020

  • 101 049
  • 1 416
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 7 106
Тези венци от шишарки се правят по специфичен начин. Основата е телена с три ринга. Шишарките първо се сушат/пекат във фурната на ниска температура, за да измрат насекомите в тях, после се киснат във вода. По този начин се "затварят" самите шишарки и стават абсолютно гладки. Така затворени се редят мужду ринговете на теления кръг и се оставят на сухо и проветриво място. Докато съхнат, шишарките се отварят и разперват, и  само леко се донаместват по пълното и изсушаване и разтварне.
Има клипчета в пинтерест, но това е на кратко.

Ето един туториал :
http://3houses.com/how-to-make-a-pine-cone-wreath-without-gluing-or-wiring/

# 421
  • Мнения: 8 087
Тези кръгове от стиропор дали няма да са добра основа за венец?

Скрит текст:
https://март-бг.ком/center.php?w=2&w1=33&w2=331&s=3456a&w13=100

Напишете март-бг.ком от линка на латиница, че го отчита като спам.

И аз да попитам - сребрист спрей откъде купувате? Трябва ми за едни клонки.

# 422
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Сребрист спрей имаше в немския лидъл тая седмица, което означава, че до една две ще има и в българския.
Аз тази година искам да направя за градината един венец, от вълна. Взех си стириопорено венче, мисля да го облека с прежда. Сега си търся обаче нещо, което да си харесам.И искам да е с бяло, зелено и червено, ако попаднете някъде, моля, пуснете тук!

# 423
  • под тепетата
  • Мнения: 9 176
В посочения сайт на ем арт отиваш в секция прежди и конци. Има вълна на ленти, мисля, че ще ти свърши работа.

# 424
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Благодаря ти, аз имам, просто  някакво моделче ми се искаше да видя

# 425
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Правила съм такъв венец от шишарки с ето такава основа:



Стиропор не препоръчвам, дори твърдият е мек и паянтов за такива неща. За д ане си съаипя венеца (основата) и след сезона д аси го ползвам пак, увих с панделка плътно и лепих шишарките с топъл силикон върху нея.

Евтините пръчки топъл силикон не стават,много пъти съм опитвала. Вече си взимам само Бош.

Edit: тези снимки не намирам, но гугъл ми предложи други с друг начин, по който съм правила. Ето две снимки от 2017:



Последна редакция: сб, 09 ное 2019, 12:37 от chrissy

# 426
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Аз мисля, че основата може да е от картон, но да се сложи двоен и после двата листа да се облепят с тиксо. След това да се облицоват с алуминиево фолио или накаква опаковъчна хартия. След това  шишарките  може да се залепят отгоре с лепило или с топъл силикон.
Имам правен, само на картон е. Първоначално бях завила и с опаковъчна хартия, но като залепиш шишарките и от тежаста им, опаковъчната хартия провисва и те с нея. Та само на картон. Използвам го повече от 15години,издържа всякакви климатични условия.

# 427
  • Мнения: 4 696
Тези кръгове от стиропор дали няма да са добра основа за венец?








Скрит текст:
https://март-бг.ком/center.php?w=2&w1=33&w2=331&s=3456a&w13=100

Напишете март-бг.ком от линка на латиница, че го отчита като спам.

И аз да попитам - сребрист спрей откъде купувате? Трябва ми за едни клонки.
От айко съм купувала.

# 428
  • Мнения: 4 808
Въпросът ми не е свързан с украса, но е свързан с Коледа. Понеже съм влюбена в испанските торони или турони, не знам как се пише, знаете ли дали в българските Лидъли ги зареждат. Коментирахме вчера с майка ми, тя каза, че са испанско производство и не е сигурна дали у нас ще ги има.

# 429
  • Мнения: 1 554
Пускат ги в тематичните иберийски седмици, скоро не е имало такава, следете брошурата.

# 430
  • Мнения: 4 808
Пускат ги в тематичните иберийски седмици, скоро не е имало такава, следете брошурата.
Благодаря, ще следя!

# 431
  • под тепетата
  • Мнения: 9 176
Обичам немския център! Купих си чувалчета за подаръци -по два броя, филц, 35 на 50см за 4,90лв. Червен с Дядо Коледа и бежов с еленче. Като ги отворих вкъщи прецених, че ако се махне връзката отгоре стават и за възглавнички. Та се върнах и купих още две, покрай тях и стикери за прозорци.

# 432
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз купих стикери за прозорци от лидл, ама въобще не се залепват за стъклата, та се чудя аз ли нещо не както трябва правя.

# 433
  • Перник
  • Мнения: 160
Аз купих стикери за прозорци от лидл, ама въобще не се залепват за стъклата, та се чудя аз ли нещо не както трябва правя.
Тези стикери от Лидъл са много добри.  Опитай да навлажниш леко стъклото или самия стикер го  "пипни " с влажен парцал и го лепни.  Става идеално, аз също купих и го залепихме с детето. Те са за мтогократна употреба затова са така на пръв поглед не лепящи.

# 434
  • Бургас
  • Мнения: 754
След близо двудневен оглед по американските групи за коледа ми падна шапката. Големи украси и много кътчета, кътмета че в един момент си мисля как чистят праха. Елхи с любимия отбор


Видях също елха украсена само с дядо мразовци /коледовци/, елхите са по издължени и високи, а на върха пандела или фигура на дядо Коледа

Общи условия

Активация на акаунт