Частни училища - информативна тема 28

  • 30 820
  • 759
  •   1
Отговори
# 90
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
На мен ми се стори, че имаше ПУК “Д”, даже съм почти сигурна.

# 91
  • София
  • Мнения: 396
Със сигурност имаше ПУК д.

# 92
  • Мнения: 98
Само да вметна и моите 5 цента, че и в Питагор са на климатици. И то непочиствани от години и ако родителите не решат да го направят за своя сметка...е ясно какви са последствията за децата.
Последното, което ТЕ имат да се тревожат за е фургона. Със сигурност не е тип строителен и неуютен.  Потребител писа каква е драмата там -семеен кръг преливащ в приятелски, на които са поверени униформи, храна, че и учители станаха.
Не се прави така...Не е професионално.

# 93
  • Мнения: 6 301
Какъвто и тип да е, фургонът си е фургон. Считам за недопустимо да се обучават във фургон деца през 21 век. Ами то, дори и килийните училища преди няколко века са били в масивни сгради.

# 94
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Мога да ти кажа отговор на директорката на въпроси от всякакъв характер. Или че така е по договор (за униформите например) или, че няма да се разсърди ако си намериш друго училище. Без коментар.
За фургоните не знам какво е отговорила - ние нямахме шанса да ги пробваме Simple Smile

# 95
  • Мнения: 5 896
А ходихте ли на училищния лагер със семействата? Simple Smile

В какво се изразява курса им за прием в първи клас на тяхното училище за 1000 лв.?

Фургоните са едната страна на проблемите и хич не бих го омаловажавала. Но абсолютно не бих пренебрегнала и другата част от написаното. То остана ли нещо. Математиката е на сравнително добро ниво. Гледах им резултатите на Любословие миналата година - трагедия пълна. Как са по английски?

Подобни отговори и комуникация напълно отговарят на представата, която си създадох след като излезе наяве как цензурират говоренето по техен адрес. От друга страна съвсем не кореспондира с претенциите им да създават екип между училище и родители.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 16:33 от .♥.Fancy.♥.

# 96
  • Мнения: 125
Само да вметна и моите 5 цента, че и в Питагор са на климатици. И то непочиствани от години и ако родителите не решат да го направят за своя сметка...е ясно какви са последствията за децата.
Последното, което ТЕ имат да се тревожат за е фургона. Със сигурност не е тип строителен и неуютен.  Потребител писа каква е драмата там -семеен кръг преливащ в приятелски, на които са поверени униформи, храна, че и учители станаха.
Не се прави така...Не е професионално.

Това е по-голям проблем от фургоните, според мен. А за 1000лв курс да не говорим. Дано имат обяснение родителите, които ще предприемат тази стъпка.

# 97
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Фенси, нямам идея как е. Никога не сме участвали, а и не съм се интересувала какво правят на тези училища. Вероятно си е купон. Хората са различни, на някои може да им е приятно.
Според мен трябваше да се преместят отдавна в друга сграда. Пусто пари трябва да се дават... Човек може да поеме един два недостатъка. Когато де натрупат, чашата прелива.
Английският се изпълнява от Мери Итън, мисля, че е ок като ниво и занимания. Имат някои супер учители - по мат, по история.
Но битовите условия, дебалансираната програма, липсата на спорт, лаборатории и инвестиции, заедно с духовния водач може да прелее не една чаша.

# 98
  • София
  • Мнения: 7 277
И детската им градина е странна откъм битови решения - малка къща в Красно село. Трета група - в стая на партера в съседен блок. Четвърта група - в друг блок. Точно като някоя занималня, набутана при портиера. Очевидно има отзиви, че се грижат добре за децата, но тези условия са възмутителни. Ама от друга страна цялата ни градска инфраструктура е една смотана (стари фасади, строшени тротоари, улици с дупки) - както търпим това, явно имаме сили да търпим и ученето във фургони.

# 99
  • Мнения: 693
Последните страници доста се изписа за ЧУ Томас Едисън, много от нещата изкривени и неверни. Детето ми учи там, ако някой се интересува от информация по същество, бих споделила на лични съобщения. Тръгнах да споделям тук първоначално, в отговор на коментарите, но се отказах, тонът е на моменти враждебен на моменти дори махленски и не обичам да влизам в дискусия с подобен тон. Реших все пак да напиша това, защото може да има хора, които се интересуват от училището и бих дала информация на лични съобщения. Преди време, когато търсех информация за училища, най-адекватната и обективна информация попучих именно от родители, с които се свързах на лични съобщения и на нас тази информация ни помогна да се ориентираме.

Също така ако ходя на родителска среща аз, а не съпругът ми, бих снимала класната стая и ще кача снимки, те биха дали отговор на доста от коментарите. Не знам какво се разбира под павилион, фургон и т н Да имат отделни помещения тип сглобяемите къщи. Моя близка живее в такива къща около Пловдив също. В Дания пък съм виждала детски градини с такива помещения. Има информация в Интернет как се изолират, отопляват и т н. Няма нужда от тенденциозни коментари по въпроса, това е нещо, което всеки може да види сам. И да, далеч е от каквото трябва да бъде, но в България е много по лесно да се построи мол от колкото училище, запозната съм с трудностите около нова сграда и за нас сме направили компромиса според действителността, в която живеем. На Свети Георги и Петър Берон сградите са предимство например, но има други фактори там, с които ние не бихме направили компромиси.... Така че важно е да си съдействаме в предаването на обективна информация, а всеки решава.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 141
teg, кои от нещата, изписани за ТЕ, са изкривени или неверни? По мои наблюдения всичко е точно така /не мога да коментирам само курса от 1000 лв, защото тук прочетох за него и до мен не е стигала друга информация/.

Някой питаше за фургоните - на мен ми приличат на тези, в които настаняват хора, чиито жилища са пострадали при бедствия и аварии. Сравнително големи и светли са, вътре е топло и има достатъчно място, за да се събере класът. Аз лично нямам проблем с отоплението на климатици и то не ме притеснява. Не ми харесва единствено фактът, че трябва да ходят до тоалетна в основната сграда - вярно, 20 метра са, но все пак се налага излизане навън.

Имам въпрос за СС - имат ли униформи?

Последна редакция: сб, 21 сеп 2019, 01:29 от Соник

# 101
  • Мнения: 8 237
Фургона като такъв не би ме притеснил.
Със сигурност е топло и светло. Интересува ме през студеното време какво правят децата от фургоните. Какво се случва с тях през междучасията,  как ходят до тоалетна и къде препускат в коридорите? Как стигат до физ. салон.
В Питагор се отопляват с климатици. На мен лично в стълбището ми е студено. Децата нон стоп прелитат по тениски. През междучаситето става навалица от деца.
Кофти е че се оказва, че е трудно да намериш училище хем с качествена база, хем с качествен образование в София. Но ако с някой неща мога да се примиря то други категорично отказвам да приема.

Последна редакция: сб, 21 сеп 2019, 09:59 от Hope for Two

# 102
  • София
  • Мнения: 9 558
Имам въпрос за СС - имат ли униформи?

В Св. София няма униформи и доколкото съм чувала директорката не е голям привърженик на идеята.

Много съм доволна, че нашата сага с буса приключи положително. Детето от понеделник отново е в маршрута, който обслужва нашия район. Не зная как са размесвтали маршрути и деца, но успяха в рамките на 4 дни да разрешат този, поне за мен, голям проблем, за което съм им благодарна.

# 103
  • Мнения: 693
Човек прави асоциации на база на собственото си светоусещане, през своята си призма. Така че фургони, павилиони, приюти за бедни, тук всеки може да се развихри Simple Smile

За семейните начала не знам кой на кой какъв е, честно казано не съм проучвала и как се взимат решенията в училищата по принцип. Представям си, че на всякъде има директор и той решава. Зад някои училища стои по голям инвестор, там той сигурно решава. Никога не съм очаквала демократично управление на училище, по скоро би ме притеснило.

Униформите са им доста скъпи и това ме подразни първоначално, но са много качествени. Не знам дали са от приятел, от който и да са обаче, все ще има доволни и недоволни.

Учителите ми изглеждат мотивирани, вдъхващи респект и уважаващи децата.

Лагерът, наречен "секта" по горе, на мен лично ми харесва, отново асоциациите са според собственото субективно усещане. Като най обикновен добре организиран тийм бийлдинг, както съм ходила и преди докато работех в корпоративна среда. Разбирам и хората, на които не им се ходи, отново това е субективно. Но паралелът със секта ме втрещи, не знам от къде може да му хрумне на човек такъв паралел.

Имат 2 двора излизат често, имат спорт всеки ден. Със сигурност не е професионално занимание, но който иска повече може да си насочи детето отделно. Със сигурност и двата двора и салона не са това, което ми се иска, но съм направила компромис.

Класните стаи във въпросните допълнителни помещения са много хубави според мен, светли, широки, много добре аранжирани.

1000те лева за математика идея нямам дали има такова нещо, имат всякакви допълни занимания, записвам детето ми на каквото поиска. Може и да е поискано от родители.

Между другото като търсехме училище видях доста други, не виждам с какво базата им е толкова по различна от на повечето, понеже се колебаехме за Климент Охридски например, там класните стаи са много по не уютни, дворът по малък и само един, изобщо моето субективно усещане беше по кофти, за бусовете им също. В Питагор също не видях условия, за които да си кажа ето заради условията по добре тук. Ако базата е важен фактор определено не е за вас училището. Не знам и кога ще е готова новата сграда и дали ще я дочакаме. На мен най трудният компромис ми беше въздухът в района.... Но отново всяко решение е на база плюсове, минуси и компромиси, които всеки лично за себе си сам преценява.

И аз искам детето ми да учи в училище с добра база, добри и будни учители, високо ниво на обучение, добра среда и ако може да е държавно и безплатно и близо до нас. Не знам за такова, а причините защо няма за сложни и многопластови:) Не бях подготвена за пазара на училищата преди да започна на търся, на база на това, което се предлага, изборът ни е балансиран според нашите виждания за едно училище.

# 104
  • Мнения: 5 896
Лейка, попитах за английския, защото познавам дете, което напусна училището именно поради ниското ниво по езика и по български. Видях резултатите от Любословие и те точно потвърдиха този отзив. Но по английски нямам външен измерител.

Tag чудесни слова. Наистина е въпрос на вътрешно усещане и въпрос на гледна точка. В рамките на няколко поста видяхме две противоположни мнения от родители с деца в училището.
Аз нарекох въпросният лагер сектантски. Не знам дали си давате сметка, но това събиране със семействата си има дълбоко психологически цели. И както се вижда те работят. Заедно с някои текстове от договора и поведението на директорката. Твърде голямата семейственост, която се практикува и при вас, и при Прогресивното не ми е по вкуса. И е съвсем целенасочена. Но не само с цел формиране на колектив. Между училище и семейство следва да има субординация, която да позволява клиентите да могат свободно да изразяват мнението си за услугата, която получават. Когато си емоционално обвързан на чисто семейна основа, силно се въздържаш по ред причини. Отделно, че не възприемам семейната почивка да прекарвам с училището, имащо други цели. Wink

Каквото и да кажете, въпросните фургони са временни помещения. С всички съпътстващи неудобства. Но от този разговор стана ясно, че не това е единствения и основен проблем.

Последна редакция: сб, 21 сеп 2019, 11:48 от .♥.Fancy.♥.

Общи условия

Активация на акаунт