Частни училища - информативна тема 28

  • 30 805
  • 759
  •   1
Отговори
# 150
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Валдорфското, дъновистите, ТЕ, откривател, мечтател, светлина, и кой ли не. Докога МОН ще позволява това?!


Това е отвратително, защото не стимулира дългогодишни инвестиции, нещо категорично задължително в образованието.
Кой би се загробил за години да изгражда име, база, репутация и да плаща кредит в толкова чувствителен сектор докато тези с фургоните нямат лев кредит, работят на печалба от ден първи и си карат БМВ-тата.
Това разбира се променя и цените - докато някой плаща 5к за къща в края на града, построилите сгради ще са на цена 6-7-8 без проблем.

За да не са самотни едисоновците, ще припомня, че Радкова и дъщеря и също сменяха колите с нови и големи всеки сезон. Вероятно от таксата регистрация на документи.
Между другото ТЕ се отказаха от парцела в лагера заради протестите на кучкарите! Иначе общ съвет не прекрати процедурата.
Жозефа, някъде към Княжево/панорамен път щели да са - казаха ще се местят в края на тази уч година. Незнам дали имат разрешително за строеж.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 15:26 от Leika_moja

# 151
  • Мнения: 5 895
Че те Изи взеха току що лиценз с тяхната къщура. Очевидно няма връзка с главния мозък в МОН.
Да не говорим, че никой не следи какви безобразия се вършат в "старите" ЧУ.

# 152
  • София
  • Мнения: 700
Валдорфското са вече в нова сграда...Бившето Китайско посолство, но не съм минавала да ги видя.
Имам познати с дете там, казаха, че било доста по-добре от старото място

Leika_moja , имам дете на приятели там, но няма да влизам в подробности, защото може да му навредя.
Та снощи нищихме въпроса с новата локация и те казаха, че нищо никой не им е съобщил за намерен терен/сграда или каквото и да е. Но се надявам, че ти имаш по-прясна информация.

То цялата фамилия са на хранилка там...Затова собственикът и директорът трябва да са 2 отделни лица

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 15:36 от Josepha

# 153
  • София
  • Мнения: 5 255
Кое точно в сградата на Иззи не прилича на училище? Ако сте били в началото (по време на отворените врати) да я видите- да съгласна съм, но след ремонта тя изобщо не прилича на първоначалния вариант. Да малка е и пред мен стоеше въпроса, че сега е на макс, а догодина ще има нов ПУК, но те наемат нова сграда в съседство. Междувременно плановете за тяхната сграда си вървят (това също няма как да съм сигурна, защото са техни думи). Сега, като чета за ТЕ, малко се притеснявам, ама те поне нямат място за фургони на двора Grinning 

# 154
  • София
  • Мнения: 11 979
Ох, бе! Joy Дано няма и свободни терени в съседство. Laughing

# 155
  • Мнения: 5 895
Rainy, закрит салон имат ли? А спортно игрище? Компютърна зала? Лаборатории? Аз училището не го свързвам само с дъска на стената и чинове.

Тази сграда на Изи не е ли някакъв малък бивш семеен хотел? Или беше някакво посолство?

# 156
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Ако е хотел ще е супер! Тоалетна във всяка стая и салон в лобито Simple Smile

за който му се чете: http://www.eneffect.bg/ee-infocenters/Legislation/Aktualizacia_M … di-16-02-2016.pdf

има таблици с нужните квадратури. Незнам дали някое у-ще отговаря на тези изисквания, аз много не разбирам от тази материя. Ей затова респект към онези ЧУ, които инвестират в сграден фонд - независимо дали е наем или собствена (предполагам, че и наемната цена на подобни площи не е никак ниска)...

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 17:10 от Leika_moja

# 157
  • Мнения: 32
Тоалетни имат в почти всяка стая, но салонът не е в лобито Wink
Имат лаборатория, салонът е и стая за игри, малък е, на приземния етаж, но не сме и очаквали баскетболен салон в бивше посолство. Компютътна зала няма, но има лаптопи за тази цел. Човек реши ли да търси недостатъци - ще ги намери! Всеки от нас преценява с какво може да направи компромис, и с какво - не. За мен беше важно с какво съдържание ще "напълнят" къщурката, пък времето ще покаже дали е бил правилният избор!

# 158
  • София
  • Мнения: 7 277
По повод неверните неща - когато аз оглеждах ТЕ за детска градина, трета група си бяха точно на партерен етаж, и то в една стая с директен излаз на пътя, точно като в занималня. Блокът беше на 200-300 м. от основната сграда. Изхранването на децата се случваше в къщата, в която бяха по-малките и изискваше постоянно разхождане напред-назад между къщата и блока. Дъжд, студ, сняг - няма значение. Било невярно - как ли пък не.

# 159
  • Мнения: 4 028

То цялата фамилия са на хранилка там...Затова собственикът и директорът трябва да са 2 отделни лица

То и КО е на семеен принцип. Собственика и управителя са семейство и доста главни лица в управлението, но това не е проблем. Важна е целта, която се гони, не толкова кой е собственик.

# 160
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Помните ли имаше преди години едни Иванови ли бяха, на Евростар примерно? Дето беше страшен гърч за децата? И те бяха съвместили длъжности.
От друга страна СС също е семейно, КО, Дорис Тенеди, директорката е и собственичка в ПБ, в прогресивното собственикът е instrumental Simple Smile
Значи според мен не може да се изведе обща зависимост.

# 161
  • София
  • Мнения: 5 255
Ха, има и друго списващи родители от Иззи Simple Smile Много правилно, а само да добавя, че дворът е на трева, има много хубави люлки, пързалки, катерушки, че и тролей. Пространство има за игра- летните програми играеха народна топка, федербал и т.н. (аз малко страдам, че няма баскетболно игрище, защото аз съм тренирала баскетбол, ама копромиси трябва). А лаборатория в частно училище за наука няма как да няма. Тя е много добре направена, то на мен ми се иска да присъствам на часовете им там, но това е от допълнителните занимания, не е по МОН.
За КО собствениците си карат старите коли и доколкото знам не са сменили кемпъра с нов модел. Те са стара фамилия на преподаватели, не са милионери, а супер земни хора, с които диалогът е на ниво.
Йоана, как е детето там? То наистина много малко време мина, ама все пак Simple Smile
Санака, мани майтапа ама дворът в съседство е много голям хахахаха , само да не давам идеи Grinning

# 162
  • Мнения: 4 028
Детето за сега се чуства чудесно. Казва, че е по-хубаво от градината. Но да, все още е рано за генерални заключения. Ходила е 6 дни до сега:) Важното за мен на този етап е, че тя се чуства добре там.

# 163
  • Мнения: 6 301
Rainy, закрит салон имат ли? А спортно игрище? Компютърна зала? Лаборатории? Аз училището не го свързвам само с дъска на стената и чинове.

Тази сграда на Изи не е ли някакъв малък бивш семеен хотел? Или беше някакво посолство?

Долу в сутерена на къщата е закритият салон Grinning не помня точно дали не беше въобще и под земята, или полу-подземен. Колко да е салон, колкото моя хол у дома е голямо. На дворчето имаше само една пързалка и друго нищо, опа, тролей си имаше май наистина, но Рейни щом казва, че сега е различно, аз й вярвам, вероятно е. И все пак, то пространството е ограничено, това си е къща за живеене, никакъв семеен хотел не е, поне не прилича да е било такъв. Дворчето си е малко, да, на трева е, ама си е дворче на къща, не училищен двор.
Тя и детската градина на Увекинд е една къща, нека Хоуп да каже, ние затова се и отказахме от там. А и защото в групата, дето ни пуснаха за 5 минути (за Увекинд в Бояна говоря), преброих 19 деца и ми се видяха много за частна градина. А и егати Бояната, дето го водят - не е никаква Бояна, а е на Панорамния път Княжево - Бояна всъщност. Не е далеч от СС. Къща братче, а столовата им беше в етаж, който е под земята. И едни страшни вити стълби, все пак ставаше дума за 2 годишно дете тогава, ми ако падне от тези стълби? И дворчето пък хептен малко беше и нищо, ама нищо нямаше на него - айде Изи поне е училище, ама в детска градина да няма катерушки, пързалки, люлки?...Та затова се отказахме.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 20:31 от Татко Мецан

# 164
  • София
  • Мнения: 5 255
Татко Мецан- посолство е било. Прав си, че в началото беше с малко неща, но сега е по-добре, имат идея и за задната част, но кога и какво и ние не знаем Simple Smile Салончето е малко долу, има прозорец,... и аз не съм супер щастлива от факта, но знаехме от начало за това. Реално всяко ЧУ е компромис, въпросът е на какво точно държиш и с какво си готов да го направиш.

Общи условия

Активация на акаунт