Частни училища - информативна тема 28

  • 30 806
  • 759
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 301
Да да, видях, явно е било посолство, не знаех, ама пък и какво значение има...Ми ето, и ти казваш, че е малко салончето - нали ви казвам, колкото хола ми е, да взема и аз да направя едно училище начи;-D

Рейни, много интересно и полезно ще бъде да споделиш как е обучението, все пак то е най-важното - ясно, че още е рано, минала е една седмица само и нищо не може да се каже. Имам предвид по-нататък.

# 166
  • Мнения: 8 231
Ех..хубави и безгрижни времена бяха.
ДГ на Увекинд беше хубаво време. Спокойно дете. Обгрижено, нахранено, изведено. Чудни учителки, мили, внимателни и любвеобвилни. Детето с умилени си спомня времето и преди година ме помоли да отдем до там специално.
Дали стълбите са стръмни не помня. Ама детето ми беше обградено с любов и грижа. И ако не бяха станали 20 деца в група на дали щяхме да помислим за друго училище Simple Smile

# 167
  • Мнения: 6 301
И мойто си спомня с умиление за градината и казва, че там му е било най-хубаво. Grinning  И също като твоето, доста немски беше понаучило, а сега всичко забрави или почти всичко. Да, обгрижено беше, нахранено, изведено, всичко - в градината говоря, така си е. Дет се вика, значи за това сме плащали, пък езика - отиде ексик.

# 168
  • Мнения: 914
То хубаво образованието - обаче и там има много различни гледни точки.

Ето, аз например, бях супер недоволна в старото училище, че не стартират втори език, много исках да има.
Сега сме в ново училище, има втори език и гледам и не вярвам на очите си - детето има домашно от днес за четвъртък и сега седи и се опитва да научи нещо си /при положение, че бусът тръгва в 18 часа от училище и докато я докара, докато хапнем нещо и се прибираме към 20 часа/. И сега не знам доволна ли да съм, да внимавам друг път какво си пожелавам ли Simple Smile чак пък толкоз образована не исках Simple Smile

# 169
  • София
  • Мнения: 6 178
Така де, всички това искаме. Да учат и то качествено, ама да си научават в училище. И без това са там по цял ден. Аз и това имах предвид под по-малочислен клас. Струва ми се, че в такава среда отделянето на индивидуално внимание от учителя е по-вероятно, а и възможността за скатаване по-малка.

# 170
  • София
  • Мнения: 7 277
Ех..хубави и безгрижни времена бяха.
ДГ на Увекинд беше хубаво време. Спокойно дете. Обгрижено, нахранено, изведено. Чудни учителки, мили, внимателни и любвеобвилни. Детето с умилени си спомня времето и преди година ме помоли да отдем до там специално.
Дали стълбите са стръмни не помня. Ама детето ми беше обградено с любов и грижа. И ако не бяха станали 20 деца в група на дали щяхме да помислим за друго училище Simple Smile
Моят е там сега и всичко е точно, както го описваш. Но не са по 20, в ДГ са по-малко, макс. 14 -15. Дворът е доста просторен - имат място за катерене и пързалки, площадка, място с пясък, тревичка, дори място, на което садят билки.

Мецане, в Бояна е. Въздухът сутрин, когато го водя, е кристал.

# 171
  • София
  • Мнения: 5 255
Татко Мецан, ако холът ти е голям, като салонът им, ако Мама Мецан реши да се отказва от теб ш'та зема Grinning
Иначе ще споделя, ама все още не знам спрямо какво да сравня обучението? Ще се радвам на идея как да преценя адекватно, че аз опит нямам. Мога да сравня само спрямо децата на нейна възраст в държавна ДГ ПУК и едно в ДУ ПУК, 1 в ПУК СС и едно в БШ пак ПУК, ама те всички са различни Sad

# 172
  • София
  • Мнения: 11 979
Е, Рейни, ние не очакваме сравнителен анализ, споко. Laughing По-скоро: как протичат учебните часове /особено часовете по науки в ПУК е интересно/, има ли домашни - колко, какви, учебна програма, часове спорт. Пък ние ще помогнем с анализа. Wink
Абе, колко е голям този салон и холът на Мецан в крайна сметка? Joy Че голям съспенс стана.

# 173
  • София
  • Мнения: 18 024
Мецане, много кандидат Мецани с този хол ще завъдиш... Simple Smile

# 174
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Татко Мецан, ако холът ти е голям, като салонът им, ако Мама Мецан реши да се отказва от теб ш'та зема Grinning

Ама тя може да реши да задържи холА Simple Smile
Рейни, имат ли униформи? Имат ли свободни игри, или са структурирани.
Пожелавам ви щастлива година и училището да носи радости. Колко деца са в ПУК (изв ако си писала вече)?

# 175
  • София
  • Мнения: 11 979
Скрит текст:
Татко Мецан, ако холът ти е голям, като салонът им, ако Мама Мецан реши да се отказва от теб ш'та зема Grinning

Ама тя може да реши да задържи холА Simple Smile

JoyJoyJoy
Разлях си виното! Joy

# 176
  • София
  • Мнения: 5 255
Санака, всеки акъл ще е добре дошъл, особено с по-опитни от мен.
За всичко е рано да се каже.
Лейка, нямат униформи, като цяло училищното ръководство май не е голям фен на тях. За игрите- ми детето е ПУК, за него  е било 2 минути на двора, ама са играли народна топка, имали няколко игри и правили други игри, таи не ми е меродавно. За сега със сигурност знам, че на дъжд не ги извеждат (само аз съм луда мама, на която не й пречи това явно). Опитват се да организират процеса, ама е нормално с ново училище. Хубавото е, че събират мнения и питат много всеки родител, ама какво ще означава не знам. Правят тестове за входно ниво, за да изравнят знанията на децата и ще има курсове (не се плащат допълнително) за децата по-назад (каквото и да означава това за ПУК). Още тече процеса и дори нямам идея как се е представило моето, днес се е случило. Детето го възприема, като специално отношение и е супер впечетлено, та не знам как са им го обяснили, но със сигурност не са го приели като тест, а като аз си имах време сама с Мис XXX Simple Smile

# 177
  • Мнения: 5 895
Още един учител е отишъл от СС в Изи. Рангелов по физическо.

# 178
  • София
  • Мнения: 11 979
Е, деее! Frowning1

# 179
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Нормално, по колегиална линия Simple Smile прибват и те също като нас. Родителите.
Но това е добре - щом са взели учител по физическо, значи имат планове за голям салон Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт