Частни училища - информативна тема 28

  • 30 684
  • 759
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 9 557
Още един учител е отишъл от СС в Изи. Рангелов по физическо.

Е, това е много тъжно. Жалко.

# 181
  • Мнения: 7 149
Имаше нужда от училище като Изи. Добър старт, да видим.
Аз много им се радвам и ги харесвам. Че и добри учители от СС привлича. Хм.

# 182
  • Мнения: 6 292
А защо ги привлича?  Най-логичният отговор е - с повече пари. Тези учители нямат нужда да се доказват на нова работа или да градят имидж; защо биха напуснали нещо утвърдено и доказано във времето - ами за по-високи възнаграждения, и едва ли от порядъка на 200-300лв.
Което, от една страна е прекрасно, да се дават повече пари на добрите учители. Те го заслужават, и още как!
От друга страна обаче, тези пари трябва да дойдат отнякъде, и откъде могат да дойдат в едно частно училище - ами много ясно, от таксите. Няма откъде другаде. Та според мен, не може да се очаква, че таксите ще останат 5к. Като се прибави и инфото за това, колко ще плащат за хигиенистка, тя работата е ясна...ще повторят пътя на "Св. Георги" по отношение на таксите.
Но СГ поне има база и чудо, срещу тези такси поне материални условия има, друго ако няма...а във въпросния случай и това няма, та не знам. Бъдещето ще покаже.

# 183
  • София
  • Мнения: 11 960
Добре де, Рангелов тренираше отборите в СС /Много медали са спечелени под неговото ръководство. Ех, че ме е яд! /. Та, как в "хола на Мецан"  Joy ще се провеждат тренировки по волейбол, хандбал, баскетбол? Thinking

# 184
  • Мнения: 5 866
Аз бих се въздържала все още от мнение. Има време да се доказват. Отделно собствениците са въздух под налягане в училищното образование и не са с особено добро име в другия им бизнес. И друг път училища са "крали" персонал. Не им знам мотивите, но не са само до парите. Изи е супер нюню бутиково. Ще работят с максимум два класа от по колко деца? Това в СС отдавна е невъзможно. Говоря за. Демебукова и Богданова. Тези по "наука" също са с малък хорариум на седмица при толкова малко класове.

# 185
  • Мнения: 2 992

Но СГ поне има база и чудо, срещу тези такси поне материални условия има, друго ако няма...а във въпросния случай и това няма, та не знам. Бъдещето ще покаже.

А Изи има учители за чудо и приказ! Доказали се (цитирам те).
Какво по-хубаво от това, някой да научи детето ти да изпитва любов към науките , техният екип е способен да го постигне.
Предпочитам доказали се учители и пред най-прекрасната база. Не знам кой са откраднали, но помня екипа, който обявиха, че ще стартира училището ( пожелах си го за внуците тогава)

Лейка спомена преди няколко страници едно училище, което докато държеше перфектните учители, си заслужаваше , въпреки окаяната база, липса на храна и гърч отвсякъде.

На Изи им липсва само история. След година две няма да имат стигане.

# 186
  • Мнения: 5 866
Добре де. Никола Каравасилев кога точно се е занимавал със седем годишни? Перфектен е може би за гимназиален курс и националните отбори. А и доколкото се вижда май няма да вършеят само в Изи. И той, и другите двама.

Сега си спомних. Рангелов е на мястото на един англичанин/австралиец?, който бяха представили като учител по физическо/нейтив. Та явно и там не е безоблачно.
Ха, и имаше една фотографка от форума. Как и беше името? Басмаджиян Щеше да бъде по изкуства. И тя липсва. Лягам си, че ако се напъна ще се сетя за още някой представен за учител и липсващ.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 07:35 от .♥.Fancy.♥.

# 187
  • Мнения: 2 992
Добре де. Никола Каравасилев кога точно се е занимавал със седем годишни? Перфектен е може би за гимназиален курс и националните отбори. А и доколкото се вижда май няма да вършеят само в Изи. И той, и другите двама.

Струва ми се, че за Музейко бях чула ( може да бъркам)
По-важен е начина, по който се раздават тези хора!
И Димитър Желев не знам да има опит с малки деца, но обожанието, с което говорят всички ученици докоснали се до него, ми стига.
Идеята им е да ти доставя радост , това което правиш. Това е дарба.

# 188
  • Мнения: 7 149
Каравасилев вършее Sweat Smile и в пчмг, води школа по астрономия.
Синът ми е във възторг от него.
Вероятно би могъл да се занимава успешно и с по-малки деца от петокласници, ние само гадаем, няма как да знаем.
Те отзивите ги очаквам скоро, едва ли ще закъснеят много.

# 189
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Уф, тъкмо щях да питам детето за Рангелов. За собствениците на Иззи и аз чух много лоши неща. А половината от успеха на едно училище е организацията. От друга страна никой не спори, че учителският им състав е много добър. Сега и ако от учителите по английски откраднат.... Трябва да има предизвикателства и конкуренция между училищата, така е здравословно. И много им стискам палци да изплуват Иззи, въпреки слуховете за кадърността на собствениците.

# 190
  • софия
  • Мнения: 4 984
За съжаление до мен стигна кофти коментар от вече отказали се родители от предучилищната им група. Генерално разминаване между опознавателната седмица и първата в учебно време.

# 191
  • Мнения: 5 866
Фран, и не само в ПЧМГ. Преди малко време тук някой беше пуснал инфо и за друго училище. Доколкото помня. Сега не ми се рови. "Науката" под 4-5 клас действително е на такова ниво, че не е нужно учителят да е най-перфектния тесен специалист. Но за рекламата името на Каравасилев свърши чудесна работа. Всъщност именно по тази причина за мен в това училище ценни не са тримата. Ценни са Демебукова и Богданова. Ако наистина останат в екип точно с тези собственици.

Аз не искам да бъда погрешно разбрана. Няма лошо да се множат добрите ЧУ, защото истерията с изпитите за ПУК и 1 клас става все по нетърпима.  Но за мен тенденцията е много обезпокояваща. Дават се разрешения(защото както разбрахме от Санака режимът не е лицензионен) за училища без да има ПОНЕ минимални изисквания за сграден фонд, материална база и гарантиран учителски състав. Ако държавно училище бъде отворено в подобни "сгради", медиите ще гръмнат. Абсолютно съм сигурна, че няма никакъв контрол върху "програмата" извън МОН-ската. А и там контролът също е спорен. Т.е. всеки отворил училище, може да си преподава предмети каквито си поиска и по начин по който си поиска. Да не си развихрям въображението. Разбирате ме накъде бия. Валдорф, STEAM, сугестопедия, джъмпмат... все модерни думички за привличане на клиенти. Но никой не проверява и гарантира доколко това не са само празни думички.
От друга страна за да формират поне един клас от поне 8-10 деца, тези училища са абсолютно длъжни да привлекат именити учители. Дали с пари или с пари и по-малко работа... От там идва абсурда да искат по-високи такси дори от утвърдени училища, доказали се напрактика с години като резултатност. И после пак ще искат още по-високи такси, за да направят И сграда. И колелото се завърта. "Старите училища" ще са притиснати да задържат добрите учители, което неминуемо ще вдига и техните такси. Вижда се, че такива училища като ТЕ и Изи просто наемат външен изпълнител за част от дейностите си. Я Британски съвет, я ДАНИС, Музейко и т.н. им върши част от работата. Което съвсем размива както отговорността, така и качеството. И възможността родителите да реагират по някакъв начин.
И на фона на това се забелязва "номадство" измежду децата. Аз познавам дете, което за 6 години е сменило 4 ЧУ. Като измежду тях са Питагор, КО и ТЕ. Който не се е натрисал на безумностите в някои ЧУ и не е бил принуден да мести детето си, няма да ме разбере. Много от вас сте такива. Това е ужасяващ стрес преди всичко за детето. Но и за цялото семейство. И се случва именно заради факта, че последните години всички нови училища не се подчиняват само на очевидната нужда за по-добро образование. Те се подчиняват и на липсата на всякакви правила и изисквания към стартирането на нова образователна институция. И липсата на всякакви стандарти в образованието, липсата на контрол извън този на пазара. А пазар, както се вижда, точно в тази област е доста изкривен от стандартните принципи за търсене и предлагане. Особено когато ти поднасят договор без право за преговори по текстовете му, и директор има наглостта да ти каже, че си свободен да си търсиш друго училище, щом не ти харесва. И то от директор, който казва, че клиент не е приемлива дума за родителите, а съмишленик. Но явно съмишленичеството е само както на нея и е удобно. Wink Това е цинизъм, поради факта, че не става дума за чувал с брашно, а за живи хора. Става дума за крехката психика на децата.

Ще ми е интересно за Изи да чуя мнението на родители с деца 4-5 клас. По надолу си знаем, че все още не са много сериозни нещата. Какво учат по "наука" чак пък толкова?

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 12:55 от .♥.Fancy.♥.

# 192
  • София
  • Мнения: 17 258
Според моя приятелка, която работи с Изи, са си наели човек да се занимава с организацията и била много добра. Не знам доколко е така, но аз лично им стискам палци, от всички новоцъфнали, те звучат с потенциал.

# 193
  • Мнения: 5 866
Те преди няколко години и ТЕ звучаха доста с потенциал.

# 194
  • София
  • Мнения: 17 258
Вярно е, Фенси. И тях ги харесвах.

Общи условия

Активация на акаунт