Частни училища - информативна тема 28

  • 30 834
  • 759
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 5 255
Тинкърбел, а кои са собствениците на Иззи, които визираш?

Амели, аз не съм чула някой да е напуснал, ама за седмица да си направиш изводите? Сигурно детето е от малкия ПУК, от нашия няма напуснали.
Рангелов ми се вижда малко строгичък, на мен не ми харесва особено, но мъжа ми е а противоположно мнение. Ще го видим натам как е... Simple Smile

# 226
  • Мнения: 125
Предучилищна. Имало е отворени врати, пуснали са децата да си играят в двора, да щъкат по тревичката, държали са се супер отворено към любопитството на децата. Заявили са яснота, че това са малки деца, че ще учат чрез игра, че ще си прекарват времето на двора и т.н. Моите приятели са се записали, годината е започнала седмицата преди 15 септември. И се започнало, първи де, втори ден...те все давали шанс защото не вярвали на това което им споделя детето. Докато не се уверили, че е наистина така. В крайна сметка не само, че не излизали навън ами и ги държали на чиновете да учат, като препарирани и не са им давали да ходят по тревичката....Отделно е и личния опит на моите приятели, че детето е плакало по цял ден без да му се обърне внимание, в стил  - "еми в училище е така, големи са, да свикват.Ще плаче, плаче, пък ще спре!" ....говорим за 5 годишни деца...По-впечатляващото е, че освен моите приятели, още две семейства са си тръгнали след първата седмица и въпреки платените такси (не целите, а колкото е било първоначалното включване, също не лесно прежалима сума)! На въпроса ми "Защо?" и не са ли поизбързали малко, отговориха, че не е нужно много за да разбереш кога опита за диалог ще е безрезултатен!

А къде отиват приятелите ви като напускат няколко дни след началото на учебната година?

# 227
  • Мнения: 234
В крайна сметка не само, че не излизали навън ами и ги държали на чиновете да учат, като препарирани и не са им давали да ходят по тревичката....Отделно е и личния опит на моите приятели, че детето е плакало по цял ден без да му се обърне внимание, в стил  - "еми в училище е така, големи са, да свикват.Ще плаче, плаче, пък ще спре!" ....говорим за 5 годишни деца...

Направо не мога да повярвам! Кой е учител на ПУК?

# 228
  • София
  • Мнения: 10 825
Скрит текст:
Предучилищна. Имало е отворени врати, пуснали са децата да си играят в двора, да щъкат по тревичката, държали са се супер отворено към любопитството на децата. Заявили са яснота, че това са малки деца, че ще учат чрез игра, че ще си прекарват времето на двора и т.н. Моите приятели са се записали, годината е започнала седмицата преди 15 септември. И се започнало, първи де, втори ден...те все давали шанс защото не вярвали на това което им споделя детето. Докато не се уверили, че е наистина така. В крайна сметка не само, че не излизали навън ами и ги държали на чиновете да учат, като препарирани и не са им давали да ходят по тревичката....Отделно е и личния опит на моите приятели, че детето е плакало по цял ден без да му се обърне внимание, в стил  - "еми в училище е така, големи са, да свикват.Ще плаче, плаче, пък ще спре!" ....говорим за 5 годишни деца...По-впечатляващото е, че освен моите приятели, още две семейства са си тръгнали след първата седмица и въпреки платените такси (не целите, а колкото е било първоначалното включване, също не лесно прежалима сума)! На въпроса ми "Защо?" и не са ли поизбързали малко, отговориха, че не е нужно много за да разбереш кога опита за диалог ще е безрезултатен!
А къде отиват приятелите ви като напускат няколко дни след началото на учебната година?
Когато става въпрос за "малкия" ПУК - 5годишни деца, човек има много възможности да реагира и да премести детето. В голяма част от детските градини може да се намери място сравнително лесно

# 229
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Аш, благодаря Simple Smile
Амели, споделеното за ПУК за Изи ли е, или за БШ? Че точно над Вашия пост се коментира БШ, сега обаче виждам, че май визирате Изи...
Не звучи никак добре, дано е преувеличено Sad
За 22те деца също не ми харесва, стаите в БШ са си малки... а и това е почти бройка за ДУ. Но май прогресивните имаха уклон към 20-25 дец, не знам защо.

# 230
  • софия
  • Мнения: 4 985
Скрит текст:
Предучилищна. Имало е отворени врати, пуснали са децата да си играят в двора, да щъкат по тревичката, държали са се супер отворено към любопитството на децата. Заявили са яснота, че това са малки деца, че ще учат чрез игра, че ще си прекарват времето на двора и т.н. Моите приятели са се записали, годината е започнала седмицата преди 15 септември. И се започнало, първи де, втори ден...те все давали шанс защото не вярвали на това което им споделя детето. Докато не се уверили, че е наистина така. В крайна сметка не само, че не излизали навън ами и ги държали на чиновете да учат, като препарирани и не са им давали да ходят по тревичката....Отделно е и личния опит на моите приятели, че детето е плакало по цял ден без да му се обърне внимание, в стил  - "еми в училище е така, големи са, да свикват.Ще плаче, плаче, пък ще спре!" ....говорим за 5 годишни деца...По-впечатляващото е, че освен моите приятели, още две семейства са си тръгнали след първата седмица и въпреки платените такси (не целите, а колкото е било първоначалното включване, също не лесно прежалима сума)! На въпроса ми "Защо?" и не са ли поизбързали малко, отговориха, че не е нужно много за да разбереш кога опита за диалог ще е безрезултатен!
А къде отиват приятелите ви като напускат няколко дни след началото на учебната година?
не питаш сериозно, нали? или поне не очакваш сериозно да ти отговоря! И не четеш внимателно, не са само моите приятели!
Пипи, за Изи. И честита рожба! С много късмет, любов и здраве да расте!

# 231
  • Мнения: 125
Скрит текст:
Предучилищна. Имало е отворени врати, пуснали са децата да си играят в двора, да щъкат по тревичката, държали са се супер отворено към любопитството на децата. Заявили са яснота, че това са малки деца, че ще учат чрез игра, че ще си прекарват времето на двора и т.н. Моите приятели са се записали, годината е започнала седмицата преди 15 септември. И се започнало, първи де, втори ден...те все давали шанс защото не вярвали на това което им споделя детето. Докато не се уверили, че е наистина така. В крайна сметка не само, че не излизали навън ами и ги държали на чиновете да учат, като препарирани и не са им давали да ходят по тревичката....Отделно е и личния опит на моите приятели, че детето е плакало по цял ден без да му се обърне внимание, в стил  - "еми в училище е така, големи са, да свикват.Ще плаче, плаче, пък ще спре!" ....говорим за 5 годишни деца...По-впечатляващото е, че освен моите приятели, още две семейства са си тръгнали след първата седмица и въпреки платените такси (не целите, а колкото е било първоначалното включване, също не лесно прежалима сума)! На въпроса ми "Защо?" и не са ли поизбързали малко, отговориха, че не е нужно много за да разбереш кога опита за диалог ще е безрезултатен!
А къде отиват приятелите ви като напускат няколко дни след началото на учебната година?
не питаш сериозно, нали? или поне не очакваш сериозно да ти отговоря! И не четеш внимателно, не са само моите приятели!
Пипи, за Изи. И честита рожба! С много късмет, любов и здраве да расте!

Извинявам се, но сериозно питам. Ако е ПУК нали много трудно се влиза в добри училища. Не се заяждам. Само се чудя наистина как отиваш на друго място. Но Она каза, че май за по-малките става въпрос. Тогава сигурно има къде да отиде, но не съм сигурна, понеже не си потвърдил за кой ПУК става въпрос. Иначе тук всички искат много учене, но като ги накарат да учат първата седмица и си тръгват. Понеже не съм наясно и за това питам... Да видя дали са имали две опции и са избрали другата или нещо друго има, което и аз мога да ползвам в последствие...

# 232
  • София
  • Мнения: 5 255
Амели, извинявай някакси съм пропуснала поста ти, сега виждам. Не знам за малкия ПУК как е, но големите си бяха на двора, като вали не ги извеждат, така е.

Пипи,  ти родила ли си? Честито Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 15:32 от rainy...

# 233
  • София
  • Мнения: 9 558
Малкият ПУК всъщност е 3-та група в детската градина, нали така?
И тези 5 годишни деца се държат на чиновете по цял ден?! А всъщност не трябвали основно да играят и да имат само по 2-3 двадесет минутни занимания на ден?!
Наистина ситуацията вече е далеч от всякаква нормалност.

# 234
  • Мнения: 5 898
Както си и говорихме преди. Постъпилите в предучилищна имат опции за корекции, ако не им допадне училището или действителността не отговаря на рекламите. Ами децата нагоре?

# 235
  • Мнения: 6 301
Ама някои хора са страшна работа. Жената споделя инфо, което е ценно и полезно. Като се има предвид кой го казва, без съмнение е 100% истина. И се започва едно чоплене на конкретики, едва ли не ЕГН-тата на тези хора да напише, ама къде отивали, ама какво, ама как, ама защо. Имат ли значение тези въпроси по това, което тя казва?
Много ясно, че никой етичен човек няма да изнесе лична информация, особено пък засягаща други хора, а не него самия.
Много по-важно, и съвсем по темата е това, което тя е споделила като информация за училището.

Кой къде отивал после, ама с колко пари се набутал, ама какво било, са си клю-клю въпроси, заради които много от потребителите се въздържат да споделят каквото и да било. Поради което с всяка следваща година "информативните" теми за училищата стават все по-малко информативни и все повече приличат на махленски разправии между предимно едни и същи потребители.

Спрете се, де!
Нямам предвид всички участници тук, разбира се. Мисля, че е ясно. А на Амели благодаря много за информацията!

Добавено: Fancy, сега виждам, че по чиста случайност постът ми е попаднал под твое мнение. В този пост изобщо не визирам теб, нито е отговор на твое мнение - започнах да го пиша много преди ти да си постнеш последното мнение. Просто във времето се е паднал под твоя пост.
Нямам предвид и двата поста преди този на Фенси...нещо взех да се обяснявам като ученичка, извинете Grinning То на вас и без това ви е ясно какво имам предвид.

# 236
  • Мнения: 125
Рени, може ли да кажеш хорариума в ПУК какъв е в Изи? Нали имате програма?

# 237
  • софия
  • Мнения: 4 985
Мецане, благодаря ти!
Хората действително имат право да се съмняват в това, което казвам, а и не всички ще приемат казаното от мен за 100 %това истина. Това е право на всеки, а аз няма и да се опитвам да оборвам който и да е!
Само подчертавам, че съм наясно И какви пари са дали хората И къде отиват след това, но няма да го кажа!
Ако има някой от Изи тук, да се замисли дали да ме контрира, защото ще стане грозно!

# 238
  • Мнения: 234
Мецане, благодаря ти!
Хората действително имат право да се съмняват в това, което казвам, а и не всички ще приемат казаното от мен за 100 %това истина. Това е право на всеки, а аз няма и да се опитвам да оборвам който и да е!
Само подчертавам, че съм наясно И какви пари са дали хората И къде отиват след това, но няма да го кажа!
Ако има някой от Изи тук, да се замисли дали да ме контрира, защото ще стане грозно!

Сигурно и моят пост по-назад звучи в този дух, но не се съмнявам в написаното, а по-скоро отказвам да повярвам, че училище, което тръгва с толкова претенции, ще ги загърби още преди да са минали 2 седмици.

Питах и за учителката на ПУК - знам за една, която отиде там (Качамакова) и по отзиви на близки е изключителен човек и педагог. Надявам се силно, че за друга учителка става въпрос.

# 239
  • София
  • Мнения: 5 255
е_то, хорариума за кое по-конкретно? Simple Smile

Бени е учителка на големия ПУК, не става въпрос за нея.

Общи условия

Активация на акаунт