Често срещани правописни грешки

  • 370 059
  • 11 284
  •   1
Отговори
# 7 245
  • Мнения: 3 390
Проксима, в този ред на мисли, много е въжможно някъде да се прочете " дъска от твърда пластмаса".. като таратор от домати.

В моят тълковен речник дъските са само от дърво.
Явно не е имало дума и се е използвала дървената за останалите плоскости.

Но е факт, че дървена дъска е тавтология...

# 7 246
  • Мнения: 22 843
Поне 8 преброих аз.
За дъска за писане смятам, че е нужно да е упомене материалът, защото има пластмасови, каменни ч, дървени.
Не ми е странно.

# 7 247
  • Мнения: 1 192

Предизвиквам ви да преброите грешките на това Simple Smile


Ужас, това запетаи, главни букви, пълни членове - за нищо ги нямат. За красота ли ги слагат, не мога да разбера?! Чак се изнервям, като трябва да прочета нещо подобно.

# 7 248
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
някоѝ мамита

# 7 249
  • София
  • Мнения: 19 249
Нашия, Нашите....с главни букви
Напомня ми за Библията, където споменаването на Исус винаги е с главна буква: Той, Му

# 7 250
  • Мнения: 27 486
Cuckoo, 😂
А иначе са "изядени" и интервалите преди и след запетайките.🙂
Отново "слетобед", "низки цени", "низки заплати"..

# 7 251
  • Мнения: 2 564
Е, то заплатите са винаги ниЗки, никога не отговарят на нивото ни Grinning

# 7 252
  • Мнения: 27 486
За пореден път видях във форума съобщение "Грешка! Опитайте се да влезнете отново"...Наскоро и друг го спомена, но явно няма да го оправят.

# 7 253
  • София
  • Мнения: 905
Явно не е приоритетно за разлика от други неща.

# 7 254
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
От казахме се

# 7 255
  • Мнения: 270
Коректора често ми разделя дадени думи на две (без някога преди да съм ги писала по този разделен начин, не знам причината).

# 7 256
  • София
  • Мнения: 905
В случая вероятно приема "отказахме" като "от" и "казахме". Не очаквай коректорът да е отличник по български език! Машина, толкова разбира тя!

# 7 257
  • Мнения: 3 089
   И моят мъж така първо пише и изпраща, а после се ядосва какво е излязло. Аз пък първо си поглеждам написаното и, ако има нужда, поправям. Така не се ядосвам после.

# 7 258
  • Мнения: 27 486
И малко "обикновени" грешки.😄 "Отверка", "да зема", "зимвам", "без опастност" (добре че това беше в израза "без опастност да...", ☺️).

# 7 259
  • Мнения: 3 089
Днес отново чух "нека да влезна" и "нека да излеземе". Подразних се много, защото тези неща ги чух на собствена територия, а живея във Варна и този диалект никак не е характерен за нашия край. Айдже пък малко да си имаме уважение за дилекчиче, ама-ха...

Общи условия

Активация на акаунт