RYANAIR -16

  • 44 066
  • 743
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 294
Няма, но трябва да е в чантата
да, ще бъде в ръчният багаж.
А относно проверките има ли нещо?

# 331
  • Мнения: 4 322
фотоапарати и подобни електроники не са забранени
ако има нещо при проверката, те ще ви кажат

# 332
  • Мнения: 1 013
Миналият месец имам 5 полета с Райън, с отделна от ръчния багаж малка чантичка през врата. Не казаха нищо на нито един от полетите. Ако апаратът е малък, може да мине и извън ръчния.

Последна редакция: чт, 19 дек 2019, 23:39 от левскарката

# 333
  • Мнения: 16 871
Отдавна не бях летяла с раян, искам да кажа, че служителите са страшни заядлици. Аз лично проблеми нямах, бях с чанта вписваща се в размерите и платеното от мен. Но двама мъже с най-малките куфарчета, дето съществуват  (по-малки от моята раница и сака на Мм) бяха глобени по 50 лв на изхода. Единият плати, другият си заряза куфара. Причината - въпреки че влиза в стойката за проверка - не трябвало да го обръща натака, а на иначе.
[ куфарът е висок 35 см, широк и дълбок по 15, а широк 35, висок и дълбок по 15, дано сте ме разбрали].
На всичкото отгоре в София, едната беше толкова кисела, че нямаше пътник, на който да не крещи, че и насмете един в инвалидна количка.
Доста съм попътувала, такава тъпня и отношение не бях срещала.

# 334
  • Мнения: 2 681
На летище София РЕ и повечето компании се обслужват от наземна фирма Суиспорт май се казваше.
Не, че ги оправдавам, но засегнатия би трябвало да пусне оплакване. Като им мълчим не става по-добре.

# 335
  • Мнения: 16 871
Съгласна съм. Пак казвам аз не съм била засегната, но това ми направи впечатление.

# 336
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аааа, куфарът не така, а по-о-така в клетката е някакъв..хм...нонсенс. А раници караше ли да се мерят въпросната люта служителка?

# 337
  • Мнения: 16 871
Не, но изтръпнах, защото моята беше по размери, но височината беше най-дългата страна. Демек не както трябва според нея Joy
Зарежи това, скандалът, който дръпна на човекът в инв количка и придруаавщия го беше ... аре нема нужда. Смотла. Придруавщият роднина на няколко пъти утиво я помоли да не му вика, тя обаче продължи да се ежи. Аз ако бях щеше да стане страшно.
Пък на този дето си заряза куфара му каза цитирам :"още една реплика и ви свалям от полета"?! Имат ли чак такива права?! Тая да не е собственичката на раян та толкова сериозно се възприема?!

# 338
  • Мнения: 2 681
Имат право единствено да обслужват качването на борда.
Наети са от РЕ за наземен обслужващ персонал.
Теоретично ако остане изоставен или забравен багаж на гейта процедурата е като при бомбена заплаха. Ама дали я спазват...
Мин. година пред мене не допуснаха 1 момче до автобуса за самолета.Но той се беше чекирал със паспорт и срока му  изтичаше след по-малко от 30 дни.
Не помогна и показването на обратна бордна карта за след 3 дни. И валидна лк имаше,  но го върнаха. Забавиха полета за да извадят големия багаж  и да му го върнат. Как е минал през проверките до изхода не се разбра. 

# 339
  • Мнения: 3 359
Стана ми интересно, ако чантата ти е кръгла, сигурно пак ще плащаш, защото не може да се сложи както на нея и харесва. Не мисля, че някъде е упоменато как точно трябва да се сложи, важното е да влезе без да се прилага сила. Между другото и в темата за wizz писах, че за два полета в рамките на месец проверяваха стриктно багажа и караха да доплащат ако е по-голям. Заяждане не е имало от страна на персонала, по-скоро недоволстваха пътниците с превишения багаж.

# 340
  • Мнения: 294
Миналият месец имам 5 полета с Райън, с отделна от ръчния багаж малка чантичка през врата. Не казаха нищо на нито един от полетите. Ако апаратът е малък, може да мине и извън ръчния.
Мисля да съм с типа на кожените ранички, а апарата е DSLR и с обектива няма да е много тежко.

# 341
  • Мнения: 4 322
Ако апарата е голям (примерно не е сапунерка и не влиза в джоб се счита за бройка багаж. Затова е добре да е прибран. Не че задължително ще е проблем, ако не е прибран в раницата, но защо да си създаваш проблеми...
Ако нещо им щукне, може на проверката да поискат да го извадите и да го включите да се види, че е фотоапарат, но проблем няма.
Статив съм носил много пъти в ръчния багаж без проблеми в Европа, но веднъж в Сао Пауло се заядоха и трябваше да го чекирам. Според мен няма нищо опасно, но персонала винаги има последната дума.

# 342
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Оплачете се. Аз го направих, въпреки, че не бях засегната пряко.

# 343
  • София
  • Мнения: 1 946
Мин. година пред мене не допуснаха 1 момче до автобуса за самолета.Но той се беше чекирал със паспорт и срока му  изтичаше след по-малко от 30 дни.
Не помогна и показването на обратна бордна карта за след 3 дни. И валидна лк имаше,  но го върнаха. Забавиха полета за да извадят големия багаж  и да му го върнат. Как е минал през проверките до изхода не се разбра. 
Това за коя страна се отнася?
В ЕС няма изискване за паспорта да изтича след по-малко от 30 дни, за да може да се пътува. Ние сме се връщали с паспорт на детето, който изтича същия ден. В нашия случай го забелязаха и просто ни казаха да имаме предвид, че паспортът изтича този ден. На отиване също го видяха и попитаха дали ще се върнем преди да е изтекъл паспортът.

# 344
  • София
  • Мнения: 1 033
Току що видях, че полетите ми за края на март - началото на април за Париж са отменени (отменени са всички полети за април и за май) . Поисках да ми върнат заплатените суми за резервацията. Някой да е имал подобен казус? Коректни ли са? В колко време се случва връщането на парите?

Общи условия

Активация на акаунт