RYANAIR -16

  • 44 071
  • 743
  •   1
Отговори
# 390
  • HH
  • Мнения: 3 257
Здравейте, имам закупен билет за Милано 21-23 януари, но искам да сменя датата с един ден по-рано, тоест 20ти януари, за смяна на дата ми искат допълнително 35 евро, а реално ако си закупя нов билет отиване и връщане за новите дати ми е 15 евро. Въпросът ми е ако закупя нов билет с дата 20-23ти, дали ще ми дръпнат тези 35 евро, някой има ли опит? Благодаря
Нека и другите се включат, но мисля че с тази авиокомпания можеш да си вземеш само еднопосочен на 20 за Милано и да си ползваш този на 23 за обратната посока. Просто трябва да се чекираш.

# 391
  • Мнения: 4 808
И аз мисля, че няма нужда да купувате нов билет за връщане, реално вече си го имате. Но трябва да чекирате и отиването на 21, нищо, че няма да летите с този полет, защото иначе няма да ви позволи да чекирате връщането.

# 392
  • София
  • Мнения: 39 758
Допълнителна чанта , която трябва да се побира в оразмерителя за багаж (не повече от 10 кг и размери 55 см х 40 см х 20 см).
Всеки един от размерите ви е по-малък от допустимите. Може, ако имате закупен допълнителен багаж/приорити.
Благодаря много.
ММ е с +Plus билет, priority 2 cabin bags. Ще си вмъкне лаптопа в този куфар Simple Smile

# 393
  • Мнения: 2 883
Здравейте

Може ли да взема място за дете на 1 година?
Ще ме пусне ли системата?
Билетите са по-евтини отколкото infant seat.

# 394
  • Мнения: 4 322
Може, по телефона или купувате онлайн като дете и после се обаждате да поправят датата на раждане. В рамките на 24 часа промяната е безплатна

# 395
  • Мнения: 259
Същото установих и аз тази сутрин - и двата ми полета (отиване и връщане на две отделни резервации) за април са отменени. Реално нямам друга алтернатива, освен да поискам възстановяване на парите.
Не открих информация в какъв срок, до кога мога да реагирам. Някой знае ли?
(За съжаление това влече след себе си куп други разправии - анулиране и нова резервация за рент-а-кара, купуване на нови билети в двете посоки на по-неизгодни цени и др.)


Здравейте, имам подобен случай. Майка ми имаше закупени полети София-Хамбург и обратно за края на май и получи имейл, че са отменени (всъщност всички полети по направлението за април и май са анулиранил например сега за март са евтини, но не е вариант). Искаме връщане на парите, но като кликва върху линка за тази опция (дали от имейла или от профила си в сайта на Райън) или видимо не се случва нищо, или пише да опита по-късно или я праща на началната страница на Райън. Вие опитахте ли и имахте ли проблем? Някой с опит може ли да каже как би трябвало да е. Очаквах дa се отвори някакъв формуляр за refund и да се попълват някакви данни... Благодаря!

П.П. Имейлът е на някакъв развален български като превеждан с Гугъл, сайтът им ми е супер неудобен, та съвсем съм им набрала, но това е друга тема...

# 396
  • София
  • Мнения: 1 033
Аз си поисках парите през акаунта ми в сайта на Райън еър. Не съм въвеждала нищо. Изкара ми само прозорец дали съм сигурна и дали данните са ми верни (имена, карта и т. н). В рамките на 5 работни дни ми върнаха парите по сметката, от която платих полетите.

# 397
  • HH
  • Мнения: 3 257
Аз си поисках парите през акаунта ми в сайта на Райън еър. Не съм въвеждала нищо. Изкара ми само прозорец дали съм сигурна и дали данните са ми верни (имена, карта и т. н). В рамките на 5 работни дни ми върнаха парите по сметката, от която платих полетите.
Вероятно при мис Каприз точно това в това е проблемът, че не е логната в сайта на Райън. Нека опита да се логне и после през линка. Съветвам да опита и с друг браузър.

От София ли сте? Wizz също и ст директен полет до Хамбург, но от Варна.

Алтернативата е Луфтханза или австрийците с прекачване. Парите ще ви ги върнат, няма къде да ходят.

# 398
  • Мнения: 259
Аз си поисках парите през акаунта ми в сайта на Райън еър. Не съм въвеждала нищо. Изкара ми само прозорец дали съм сигурна и дали данните са ми верни (имена, карта и т. н). В рамките на 5 работни дни ми върнаха парите по сметката, от която платих полетите.

Бях логната в профила, при самата резервация където пише, че полетът е отменен, имаше линк за възстановяване, но не се отваряше нищо, връща в началната страница. Или имат доста бъгове или е от браузъра, не знам. Междувременно, след известно ровене намерих  в секция Често задавани въпроси и раздела за анулирани полети работещ линк, той обаче води до подробен формуляр, в който сам попълваш данните, не знам защо е различно. Майка ми се зае, помагах дистанционно. Накрая й излиза грешка, че полетът всъщност не бил отменен, а  той 200% е и всичко е въведено правилно... Rage Rolling Eyes

Явно ще се мъчим пак и ще хабим нерви... Или в понеделник направо чат със служител.
Благодаря ви за отговорите!

# 399
  • София
  • Мнения: 39 758
С риск да ме заклеймите с тъпите ми въпроси...
Как се купува билет за дете? Купувам билетите накуп или един по един? Най-вероятно ще съм без чекиран багаж.

# 400
  • София
  • Мнения: 12
И аз мисля, че няма нужда да купувате нов билет за връщане, реално вече си го имате. Но трябва да чекирате и отиването на 21, нищо, че няма да летите с този полет, защото иначе няма да ви позволи да чекирате връщането.

Благодаря, ще пробвам така, само да не ни прецакат връщането

# 401
  • Мнения: 7 154
Как се купува билет за дете? Купувам билетите накуп или един по един? Най-вероятно ще съм без чекиран багаж.
Накуп. От падащото меню има няколко опции за избор: една за пълнолетни 16+, каквито сте вие със съпруга ти и три опции за възраст на деца:12-15г, 2-11г и бебета. Избираш и следваш стъпките нататък.

# 402
  • София
  • Мнения: 39 758
Благодаря. Много съм боса Joy
По-миналият месец купих два билета. Започнах накуп, чекиран багаж и нещо багажът ни се видя много Simple Smile Цената също. Та ги взех поотделно.

# 403
  • Мнения: 4 322
Накуп, бейсик нивото без багаж. После ако трябва добавяш само един

# 404
  • Мнения: 118
Здравейте, предварително се извинявам ако някъде е писано, но не откривам. Нямам почти никакъв опит с полетите. Предстои ми пътуване до Франция с авиокомпанията. Искам да попитам  позволено ли е в салонния ръчен багаж да се пренася козметична пинсетка? Не я откривам в списъка със забранени предмети, но може да пропускам нещо. Предварително благодаря!

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 08:46 от t_lady

Общи условия

Активация на акаунт