На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 33 947
  • 736
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 11 854
Пробойната беше стеснена до незначителна дупчица. Преди около десетина дни обаче Наредба 10 беше изменена за пореден път в частта с надплановия пример. Предложението е дошло от Сдружението на директорите в средното образование в Република България.
'Ми, оттам, че откъде другаде да дойде? От това сдружение все едни 'убавини излизат в последно време. Smirk Нали се ръководи от онзи по-по-най директор на 119-то, който много го влече да прави предложения за нормативни промени - една от друга по-общественополезни. Или той беше на друго сдружение? Обърках ги вече, но всичките са все полезни.

# 496
  • Мнения: 21 436
Не е на Стаматов. Неговото е Съюз на работодателите в системата на народната просвета. Joy
На СДСОРБ е директорът на 51. СУ. Сигурна съм, че ще се сетиш с какво стана популярен преди време.

# 497
  • Мнения: 817
Ако хвърляш камъни в моята градина, забрави. Казала съм само, че е биолог и зам. министър в служебно правителство.

На този етап, надпланов прием е разрешен само при преместване.

# 498
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
А защо ги приемат тези предложения? Значи смалили веднъж пробойната до малка дупчица и сега пак обратно. Преди това кой е бил радетел за запушването на пробойната?

# 499
  • Мнения: 21 436
Една статия относно надплановия прием в пети клас на СМГ отприщи доста страсти и министърът уж беше инициатор на промените. Регламентацията на надплановия прием беше доста строга, ама ...от април до септември. Simple Smile

# 500
  • София
  • Мнения: 11 854
Не е на Стаматов. Неговото е Съюз на работодателите в системата на народната просвета. Joy
На СДСОРБ е директорът на 51. СУ. Сигурна съм, че ще се сетиш с какво стана популярен преди време.

Да, на другото директорско сдружение беше Стаматов. Joy Ми все са си полезни, к'во?

Ако хвърляш камъни в моята градина, забрави. Казала съм само, че е биолог и зам. министър в служебно правителство.


Не, в градината на Стаматов хвърлям камъни. Joy

# 501
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
Една статия относно надплановия прием в пети клас на СМГ отприщи доста страсти и министърът уж беше инициатор на промените. Регламентацията на надплановия прием беше доста строга, ама ...от април до септември. Simple Smile
Аха, ясно, замазали очите за малко и във време, когато от подобна промяна няма да пострадат ничии интереси.
Имам ли право да поискам справка по ЗДОИ за основанието, според което са приети надпланово деца в 8-ми клас примерно?

# 502
  • Мнения: 21 436
Казала съм само, че е биолог и зам. министър в служебно правителство.
На този етап, надпланов прием е разрешен само при преместване.
В градината на СРСНПБ са камъните. И в тая на СДСОРБ. Боже, какви абревиатури. Joy
Всъщност го беше произвел министър. Надпланов прием има още на етап първо класиране.

Аха, ясно, замазали очите за малко и във време, когато от подобна промяна няма да пострадат ничии интереси.
Имам ли право да поискам справка по ЗДОИ за основанието, според което са приети надпланово деца в 8-ми клас примерно?
Чак толкова не съм чела, но не виждам проблем да поискаш, най-много да не ти дадат. Всъщност въпросната статия беше подкрепена с изискана по този ред информация, макар че накрая май се стигна до съд, за да бъде получена.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 22:49 от Дидева

# 503
  • София
  • Мнения: 11 854
Да, предоставиха информацията /молбите на родителите на надпланово приетите/ едва след решение на ВАС.
Иначе много малко неща не попадат под приложното поле на Закона за достъп до обществена информация. Общо взето, всичко е обществена информация, освен ако не класифицирана информация или друга защитена от закон тайна.

# 504
  • Мнения: 4 564
Странно, защото тези от чужбина си имаха отделен прием....някой да чака да започне учебната година и тогава да идва в бг също не е вариант. Има си и свободни места в не толкова обществено значими училища.
Но и аз подочух нещо.. Че се появявали някакви деца с писма от министерството, това беше преди 15 септември, ама какви са незнам....

# 505
  • Мнения: 7 640
Има освободено място в НТБГ- ЕТ с АЕ, ако някой се интересува.

# 506
  • Мнения: 1 806
Много се ядосвам и аз на парашутистите, връзкарството обезмисля труда на деца, на които не е достигнало за мъничко да влязат в желаното училище.
    Да подхвана и една друга тема. Как ще са децата с допълнителните дейности? На мен свят ми се зави като и разбрах графика. Всеки ден от 19,30 без вторник ще има репетиции по час -час и половина, както и в събота от 10 до 14,30 и предвид това, че почва училище в повечето дни от 12,30 не зная как ще стане! Говорих с нея, че трябва малко да намали заниманията извън училище. Тя миналата година цялата изкара на такъв темп, че и в неделя ходеше на БЕЛ и математика, втората смяна е много неудобна като график, не остава време за нищо.

# 507
  • София
  • Мнения: 24
За тези, които още търсят своето място.

Уважаеми родители и ученици,

Във връзка с изискванията на чл. 104, ал. 2 от Наредба № 10/01.09.2016 г. на МОН за организация на дейностите в училищното образование, Ви уведомяваме за наличието на свободни места  за ученици в НПМГ „Акад. Любомир Чакалов“, както следва:

Клас   Профил и профилиращи предмети   Брой свободни места
VIII в   Математически; Разширено изучаване на чужд език – английски език; Физика и астрономия  и Математика.   1

Срок за подаване на документи: до 13.00 часа на 25.09.2019 г. в канцеларията на НПМГ „Акад. Любомир Чакалов“.

От Ръководството на НПМГ

# 508
  • Sofia
  • Мнения: 926
За допълнителните дейности - миналата година прекъсна танците.
Аз обаче държа да спортува нещо. Иска пак танци и ще ходи да пробва в една школа в събота. Предпочитам да има допълнителни занимания през уикенда, тъй като през седмицата ще е доста ангажиращо - прибира се към 3.30 и има много за учене

# 509
  • Мнения: 253
Тази година я оставих разтоварваща от към извънкласни дейности, само спорт 2-3 седмично, оставих събота и неделя свободни. Много му дойде миналата година - спорт, английски, школа по БЕЛ и МАТ в събота, в неделя домашни, беше без почивен ден цялата учебна година. Тази година школата по английски я пропускаме, не знам как ще се справи с новия език и дали няма да се наложи допълнителни занимания по френски.

Общи условия

Активация на акаунт