СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 445
  • 782
  •   1
Отговори
# 390
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Да, странно, защо така стана? Пък при нас никой не проявява интерес към фег (и дано така да остане Simple Smile). Май масово са за смг и резерва нпмг, а ако някой споменава ЕГ, то това е нег.

Пропуснала съм, за кое у-ще става дума - СМГ?

# 391
  • софия
  • Мнения: 25 446
Да, странно, защо така стана? Пък при нас никой не проявява интерес към фег (и дано така да остане Simple Smile). Май масово са за смг и резерва нпмг, а ако някой споменава ЕГ, то това е нег.
Пропуснала съм, за кое у-ще става дума - СМГ?
Да, което обяснява масовия интерес към изброените училища.
В класа на детето (общинско училище, набедено за елитно) също няма голям интерес към ФЕГ. Било пълно с наркомани според децата, което предполагам е коментирано вкъщи.

# 392
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Съвсем логично е деца от СМГ да продължат там и след 7 клас. И това е добре, че не са конкуренция за ЕГ 😉

# 393
  • Мнения: 222
На моя близка детето и учи във ФЕГ то е много доволно, само дето майка му трябваше да го праща и на курсове по френски за да може да го научи. И от други места съм чувала, че децата масово ходят на курсове по френски, което за мен не е окей.
Дали мога да помоля за достъп до пощата.

Съвсем логично е деца от СМГ да продължат там и след 7 клас. И това е добре, че не са конкуренция за ЕГ 😉

На родителската среща една майка сподели, че тази година от 156 деца от 7 клас в СМГ, 70 не са продължили да учат там.

Последна редакция: сб, 28 сеп 2019, 01:35 от AnMary

# 394
  • София
  • Мнения: 922
Една част от тях не продължиха, защото неуспяха да се класират, а по-голяма се насочиха към АК и НЕГ.

# 395
  • Мнения: 222
И аз съм в чуденка ако не се получи бал за СМГ как да се подредят желанията. Моят синковец поне засега няма мнение по въпроса

Последна редакция: сб, 28 сеп 2019, 11:32 от t_simeonova69

# 396
  • Мнения: 6 925
Тази година наборът ни в СМГ е от 186 деца. Т.е. ще отпаднат повече отколкото тази година, най-малкото защото вероятно пак ще приемат 156 деца. Няма нищо стресиращо в цифрите. В крайна сметка при тази ниска трудност на НВО всички са при равни условия и децата от СМГ няма как (къде) да използват по-задълбочените си познания по математика в тяхна полза. 100 точки на НВО по математика изобщо не означава дете изявен математик.

# 397
  • Мнения: 957
Аз ви чета, чета и засрамено си мълча в ъгъла...
Вие все за езикови гимназии си говорите, а аз в последно време все повече се замислям дали не е по-разумно девойчето ни да кандидатства в техникум. Дали няма така да е по-свободна в избора си натам в живота. В смисъл, евентуално по-лесно да си намери работа и да си помага на бюджета, ако реши да учи... А може да й писне от учене в ЕГ и да не иска да учи повече. Младеж от приятелско семейство тази година завършва ЕГ и казва, че не иска и да чуе повече за учене.
Девойката не е ориентирана. Ама никак! Не знае каква иска да бъде, с какво иска да се занимава. Струва ми се, че сега се е нахъсала за ЕГ, само защото слуша, че всички приятелки около нея говорят за това... Но дали е удачен за нея вариант, не съм сигурна. Да, върви и езика, справя се отлично, но някакъв особен интерес не съм забелязала. Спомням си аз на нейната възраст, си решавах уравнения за почивка. Тя за почивка и награда рисува. Но пък не проявява интерес към история на изкуството грам. Водили сме я по изложби и също не съм забелязала да е останала развълнувана и впечатлена от нещо видяно...

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 18:44 от djasra

# 398
  • Мнения: 47 981
Зависи какъв техникум
Мисля, че на пръсти се броят ставащите за нещо

# 399
  • София
  • Мнения: 2 850
Леле, бясна съм, даскалицата по химия написала 2 днес върху свършено практическо упражнение. Били са 3 деца в група, 2 са си приказвали, а тя решила, че и моят син също и така праснала по една двойка и на тримата. Не ги е уведомила в часа, виждаме това в ЕД. От две години прави подобни глупости тая, ще измета училището с нея, бясна съм.

# 400
  • софия
  • Мнения: 25 446
При нас продължава практиката да не дават тестовете. Ще помисля дали да се занимавам с това, когато има РС. Писнало ми е от това училище!

# 401
  • Мнения: 710
Виждам, че сте подхванали обсъждане на училищата Simple Smile И аз следих 7-класната тема около резултатите и класиранията и един извод с големи букви си извадих - много, много, ама наистина много трябва да сме сигурни какъв да е реда при подреждането на желанията. Доста майки споделяха за съмнения, смяна на приоритети тръшкане между класиранията - "ма аз повече исках другото". Та се опитвам да обяснявам и разяснявам отрано, защото моят син грам не знае какво иска, но пък е категоричен какво НЕ иска - не ще и да чуе за ЕГ или АК Sad А пък аз толкова си бях харесала испанската Simple Smile хем ни е близо горе-долу, хубави отзиви, езикът ми харесва, ще ходи да учи висше в Барселона и мама ще ходи често на гости Simple Smile Simple Smile Барселона ми е много, ама ужасно любим град и слабост Simple Smile Ама, не ще  Simple Smile  Та, явно ще прочувам Мг-тата, ТУЕС, Строителния техникум и то друго има ли?

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 19:50 от ТришаР

# 402
  • Мнения: 6 586
При нас продължава практиката да не дават тестовете. Ще помисля дали да се занимавам с това, когато има РС. Писнало ми е от това училище!

И при нас оценката по География е нанесена, но теста не е върнат. Старата песен на нов глас. Дано да ги даде на децата, дори и със закъснение.

# 403
  • Мнения: 4 915
Та, явно ще прочувам Мг-тата, ТУЕС, Строителния техникум и то друго има ли?

НПМГ, НТБГ, НФСГ, НГДЕК,  ПГ по телекомуникации, НПГ по полиграфия и фотография и т.н....

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 20:20 от Free Soul

# 404
  • София
  • Мнения: 7 190
Продължавам да не смогна да ви изчета. Simple Smile
Нещо съм в стрес. Не мога да излазя от всички ангажименти. Да мине и рождения ден в неделя. Че и това ми е гайле. А всъщност няма защо - просто ще трябва да се появим накрая, за да оправим сметката.
Девойката дори покани не поиска. Направи Вайбър група. И не ни е осведомила кои са поканените момчета.
Въобще аз лично вече виждам, че ще я оставя да се оправя както иска. Осигурили сме достатъчно уроци, всичко е вече в нейни ръце. Едва сега окончателно загрявам що е то тийнейджър у дома.

Момичета, търсих, но не намерих входно ниво по История.
Малко помощ? Simple Smile
В нашето Школо са качили какво ли не. Има входен тест за две групи от 17 СУ. Доколкото виждам няма отговори. Да ти ги пратя?

Последна редакция: сб, 28 сеп 2019, 01:37 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт