Естетична хирургия на гърди/Мамопластика - 5

  • 39 581
  • 746
  •   1
Отговори
# 345
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Всичко ще мине, време трябва Simple Smile Не се тревожи, дай си повече време. Всички искаме бързия резултат, но истината е, че време е нужно...
Търпение, все по -  добре ще става Simple Smile

# 346
  • Мнения: 656
Изпуснала съм темата, но да се похваля с нови сутиени. Засега нося в 90% от времето “медицинските” и по малко други, пак “поддържащи”. Фаворит са ми един бабешки от Астратекс и най-евтиния(16 лв) спортен от Декатлон, много удобен и стягащ. Бриджитка от HM, няма да нося още:


 Имам и доста бански за зимата закрити басейни. Моите гърди са не само кръгли и на високо според моите критерии, а в долния полюс се вижда, че не е редно да останат така(все едно не са продължили). Ох дано слегнат, уж  трябва.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 00:27 от bubanka

# 347
  • Мнения: 257
Днес ми махнаха превръзките и разрешиха да се изкъпя. По време на прегледа не съм обърнала внимание, че на котвата и ареолата има лепенки(беше ме страх да гледам 😁 казаха да мажа с антибиотична паста, ама не посмях заради лепенки те, утре ще ги питам. Доктора каза, че имам много отоци, ами като ги видях-те като камъни, големи, подути стърчащи... Кажете ми, че бързо ще заемат местата и формата си 😁 Някак по друг начин си го представях, мисля, че рино и гърди не е оферта на 1 път.... Много е стреса и дискомфорта надделява. Надявам се утре да съм по-добре щ, макар че днес доста се разхождах. На моменти сякаш въздух не ми стига, от стегнатия сутиен ли, от буците в гърдите ми ли.. Дано да минава по-бързо



С две операции е така,спокойно, ще си след 1,2 седмици по - добре. Simple Smile
И на мен ми тежаха като камъни,но пък за сметка на това още преди да си ги видя ги харесах ,а пък като ги видях се зарадвах,а моИчкия остана с отворена уста ,защото не мислеше ,че резултатите ще са  перфектни за мен.
Стрес не съм имала,то е по - скоро заради сковаността и придърпващите болки които си ги има.



Lion_ess ,кофти е толкова нагоре да са ти,но пък поне зърната не ти излизат от сутиените.
Дано да слегнат и да ти паднат на белезите,сега ти стоят още безформенни.

# 348
  • Мнения: 3 018
Жиравче, по добре си дай малко почивка. Не е хубаво толкова скоро разходки. Много лесно можеш да настинеш, та тогава не те виждам.

# 349
  • Мнения: 408
Може ли да ми кажете, какво представлява паспорта на имплантите?
Мен ме изписаха във вторник, доктора каза, че ще ми даде някакви лепенки с номерата на имплантите, но аз си меслех, че ще са във формата на книжка или подобно🤔
Трябва да ида при него днес или утре за да ми махне дренажите и ще го питам, но искам да съм подготвена. Другото, което се замислих сега като започна да ме боли по-малко е, че нямам реално никакви документи за процедурата, епикриза, касова бележка или фактура, даже документите за имплантите не съм получила още. Ще трябва да го питам и за епикриза. Предполагам за плащането, щом не ми е дал нищо до сега, няма и да ми даде, но то беше в деня на самата операция, когато ме прие. Реално не съм и сигурна за какво ще ми е нужна класовата бележка от тук нататък.
Иначе се чувствам все още малко замяна, но като си пия аналгина, болките са леки. Гърдите не ми се виждат големи, по-скоро нормални, а се опасявах, че 450 може да е много. Все още са на камък. Вчера ми махна стягащия корсет и ми даде поддържащ сутиен.

# 350
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Задължително трябва да има епикриза от операцията, в която пише кой, кога и как и с какви импланти те е оперирал.Паспорта е пластика като кредитна карта,на която пак са отпечатани номерата и вида на всеки имплант, доктора и датата на операцията са изписани. Паспорта ти трябва дори и пред полицаите, когато те спрат, че си без колан. Имплантите Мотива се регистрират и в сайта им с идентификационните си номера, тогава се потвърждава и безплатната застраховка за първата година.Останалите четири години застраховка са платени и са по желание.

# 351
  • Мнения: 3 018
Няма такова нещо. Тези паспорти не ти дават право да караш или да се возиш без колан. Няма такава точка в закона.

# 352
  • Мнения: 88
Скрит текст:
Изпуснала съм темата, но да се похваля с нови сутиени. Засега нося в 90% от времето “медицинските” и по малко други, пак “поддържащи”. Фаворит са ми един бабешки от Астратекс и най-евтиния(16 лв) спортен от Декатлон, много удобен и стягащ. Бриджитка от HM, няма да нося още:


 Имам и доста бански за зимата закрити басейни. Моите гърди са не само кръгли и на високо според моите критерии, а в долния полюс се вижда, че не е редно да останат така(все едно не са продължили). Ох дано слегнат, уж  трябва.
Скрит текст:

Извинявай за въпросите,но преди колко дена ти беше операцията и при кой лекар?

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 08:13 от bubanka

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Няма такова нещо. Тези паспорти не ти дават право да караш или да се возиш без колан. Няма такава точка в закона.
Напротив, има
Чл. 172. (1) (Нова - ДВ, бр. 26/82 г.) Водачите на автомобили, комплектувани с обезопасителни колани, са длъжни да ги ползват при движение по пътищата и да не превозват пътници на предните седалки без колани.
(2) (Нова - ДВ, бр. 26/82 г.) Могат да не ползват обезопасителни колани бременни жени и други лица, на които физическото състояние не позволява употребата на колан.

Това физическо състояние се удостоверява именно с паспорта на имплантите, който трябва да е във вас.Правилното е обаче колана да е закопчан, а само горната част да е прехвърлена на гърба, а не пред гърдите.Така обезопасяването на тялото остава, но само през кръста/ корема.

# 354
  • Мнения: 257
Колко от оперираните тук имат епикриза?
Не съм чула за епикриза да се дава,а само за паспорт на имплантите с които си.

# 355
  • Мнения: 3 018
Няма такова нещо. Тези паспорти не ти дават право да караш или да се возиш без колан. Няма такава точка в закона.
Напротив, има
Чл. 172. (1) (Нова - ДВ, бр. 26/82 г.) Водачите на автомобили, комплектувани с обезопасителни колани, са длъжни да ги ползват при движение по пътищата и да не превозват пътници на предните седалки без колани.
(2) (Нова - ДВ, бр. 26/82 г.) Могат да не ползват обезопасителни колани бременни жени и други лица, на които физическото състояние не позволява употребата на колан.

Това физическо състояние се удостоверява именно с паспорта на имплантите, който трябва да е във вас.Правилното е обаче колана да е закопчан, а само горната част да е прехвърлена на гърба, а не пред гърдите.Така обезопасяването на тялото остава, но само през кръста/ корема.
Това физическо състояние не включва импланти. По скоро е за хора с други увреждания и здравословни проблеми. Аз питах доктора и един полицай и те потвърдиха.
Колко от оперираните тук имат епикриза?
Не съм чула за епикриза да се дава,а само за паспорт на имплантите с които си.
При всякакви хирургични интервенции се дава епикриза. Пише подробно какво е било правено и ако възникне нужда с нея можеш да си търсиш правата. Ако решиш в бъдеще да правиш друга, доктора ще е съвсем наясно какво и как ти е правено.  За всичко са длъжни да дават, дори без да я търсиш.

# 356
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз имам - договор /епикриза/ информирано съгласие и паспорт за имплантите + 1 плластика, като карта, която нося винаги в мен.

# 357
  • Мнения: 1 725
На мен дори и в Турция ми дадоха, както и цяла папка с каквото се сетите-епикриза, плащания, лечение от какво са ми давали. Но паспортите на Политех ми ги дадоха на хартиен картон с лепенките от имплантите. Изпраща ги на представителите им в България, нищо не казаха за истинност даже напротив. Така, че твиз а Политех да знаят.

# 358
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Няма такова нещо. Тези паспорти не ти дават право да караш или да се возиш без колан. Няма такава точка в закона.
Напротив, има
Чл. 172. (1) (Нова - ДВ, бр. 26/82 г.) Водачите на автомобили, комплектувани с обезопасителни колани, са длъжни да ги ползват при движение по пътищата и да не превозват пътници на предните седалки без колани.
(2) (Нова - ДВ, бр. 26/82 г.) Могат да не ползват обезопасителни колани бременни жени и други лица, на които физическото състояние не позволява употребата на колан.

Това физическо състояние се удостоверява именно с паспорта на имплантите, който трябва да е във вас.Правилното е обаче колана да е закопчан, а само горната част да е прехвърлена на гърба, а не пред гърдите.Така обезопасяването на тялото остава, но само през кръста/ корема.
Това физическо състояние не включва импланти. По скоро е за хора с други увреждания и здравословни проблеми. Аз питах доктора и един полицай и те потвърдиха.
Може ли да кажеш в кой точно нормативен акт пише, че не се отнася за импланти? Нито доктора, нито полицая, които си питала са юристи,следователно тяхното тълкувание на закона не е меродавно и може да се оспорва в съда.В такъв случай е важно тълкуванието на съда.Пак уточнявам- колана трябва да се ползва, да е закопчан, но до не минава в горната си част през мястото на хирургическата интервенция,в случая гърдите.И паспорта удостоверяващ въпросната интервенция да се представи при проверката.Няма акт, който да издържи в съда ако са спазени горните указания.
Друг е въпроса,че най-вероятно в такава ситуация /със закопчан,но неминаващ през гърдите колан и наличие на мед.документ/ изобщо няма да Ви пишат акт.

# 359
  • Мнения: 3 018
Няма такова нещо. Тези паспорти не ти дават право да караш или да се возиш без колан. Няма такава точка в закона.
Напротив, има
Чл. 172. (1) (Нова - ДВ, бр. 26/82 г.) Водачите на автомобили, комплектувани с обезопасителни колани, са длъжни да ги ползват при движение по пътищата и да не превозват пътници на предните седалки без колани.
(2) (Нова - ДВ, бр. 26/82 г.) Могат да не ползват обезопасителни колани бременни жени и други лица, на които физическото състояние не позволява употребата на колан.

Това физическо състояние се удостоверява именно с паспорта на имплантите, който трябва да е във вас.Правилното е обаче колана да е закопчан, а само горната част да е прехвърлена на гърба, а не пред гърдите.Така обезопасяването на тялото остава, но само през кръста/ корема.
Това физическо състояние не включва импланти. По скоро е за хора с други увреждания и здравословни проблеми. Аз питах доктора и един полицай и те потвърдиха.
Може ли да кажеш в кой точно нормативен акт пише, че не се отнася за импланти? Нито доктора, нито полицая, които си питала са юристи,следователно тяхното тълкувание на закона не е меродавно и може да се оспорва в съда.В такъв случай е важно тълкуванието на съда.Пак уточнявам- колана трябва да се ползва, да е закопчан, но до не минава в горната си част през мястото на хирургическата интервенция,в случая гърдите.И паспорта удостоверяващ въпросната интервенция да се представи при проверката.Няма акт, който да издържи в съда ако са спазени горните указания.
Друг е въпроса,че най-вероятно в такава ситуация /със закопчан,но неминаващ през гърдите колан и наличие на мед.документ/ изобщо няма да Ви пишат акт.
А можеш ли да цитираш в кой точно нормативен акт пише, че имплантите са особенно физическо състоятие?  И последно БЕЗ колан или закопчан по описания начин, защото тоя начин не е описан в цитирания член.  И напротив, ще ти напишат акт, че си без колан, защото е сложен неправилно.

Общи условия

Активация на акаунт