Покажете си детските стаи - тема 26

  • 44 534
  • 749
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 685
Аз пък да дам 3 причини против легло под/пред прозорец:
- усещане за студ - стъклото е по-студено от стената и това създава усещане за духане.
- безопасност - да сложа легло, върху което детето да се качи и да отвори прозореца, никога не бих го направила.
- за да отвориш прозореца, трябва да се пресягаш през леглото. А при миене - направо трябва да се дърпа леглото, освен ако нямате някои от модерните уреди за миене без да тече. За да се свали/окачи перде - пак сигурно ще трябва да се дърпа леглото.

# 226
  • Мнения: 39 048
Мандаринка, не съм съгласна теб. Казвам го, без да искам да спорим, а да накарам мацката да помисли върху изказаните от теб причини.

# 227
  • Мнения: 11 444
О,може и още как Simple Smile.
И веднага се включвам със снимка на любима стая :
Скрит текст:
като гардероба може да е на стената зад вратата, а срещу леглото хубав голям скин или вид етажерка за играчки.
Нещо такова бих направила и аз, а на стената срещу гардероба бих сложила дълъг скрин с ТВ отгоре.

# 228
# 229
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Аз си го представям нещо подобно като местата на бюрото и гардероба могат да се разменят:

# 230
  • Мнения: 13 906
Защо слагате телевизори в детските стаи, въобще не е полезно, предполагам навсякъде има всекидневна с телевизор...

# 231
  • Мнения: 11 444
То може да не е полезно и е така със сигурност е така, ама като ти заседне в хола на дивана пред ТВ-то не е ли същото? Ще гледа телевизия когато му се позволи. Това докато са малки, а после иди се оправи с тях.....

# 232
  • Мнения: 39 048
Децата имат, но не го ползват и ние го взехме за спалнята ни. Но на телевизор в хола/всекидневна няма как да си пуснат каквото искат, защото ще се съобразяват и с нас. Примерно ние гледаме филм, а детето/ само или с приятел искат да гледат друго.

# 233
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Слагаме телевизор, защото искаме. Това си е лично решение на всеки, не виждам какво има да му дискутираме. Темата е друга.

# 234
  • София
  • Мнения: 8 272
Ползвала съм малко по-голяма кухня (345*245)и е мъка пространството. Трябва да се внимава с мебелите
Скрит текст:

# 235
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Средното ми харесва на мен, най-просторно е. В другите случаи ще има направо блъскане на стола в леглото...

# 236
  • Мнения: 11 444
А гардеробът до комина и затиснат от леглото как ще се отваря? Дори и да е с плъзгащи врати, пак глухата част ще е трудно достъпна.
Ползвала съм малко по-голяма кухня (345*245)и е мъка пространството. Трябва да се внимава с мебелите
Скрит текст:

# 237
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Aз това до колоната не го виждам като гардероб, а като ракла с надстройка. Малко дълбочка се получава, но това е положението... А и горната част (надстройката) може да се изтегли навътре и да не е толкова дълбока. Гардеробът на отсрещната стена е предостатъчен.

# 238
  • София
  • Мнения: 8 272
Това до комина може да е колона, с етажерки и шкафчета с вратички във височина, място за съхранение на сезонни дрехи примерно.
За гардероба може да се ползват по малки вратички. Икеа имат по 25 см - имам такъв гардероб 50+25, всъщност се оказва много полезна малката вратичка защото не отнема място за отваряне, а едно плъзгащи се вратички отнемат от дълбочината на гардероба.
Средният вариант е, за да се покаже, че е много малко мястото за минаване и че гардеробът става максимум 80 см.
Всичко е в мащаб.

В стаята на децата ми двете легла са под ъгъл като едното е точно под прозореца.
При дължина на стената 3 м, срещу късата страна има шкаф дълбок 40 см и с вратички 50 см. На същото място сме слагали и бюро със стол, столът опита в леглото при сядане, но е опция. Бюрата им обаче са нестандартни - общо 110*50 см (70*50 за бюро + 40*50 за шкаф към бюрото, отделни и могат да се подреждат в различна конфигурация)

# 239
  • софия
  • Мнения: 86
Първо супер съм благодарна за отзивчивостта ви.
За леглото, ще правя компромис, ясно ми е, в единия случай ще влизаме в стаята и ще се побутваме в него, а за под прозореца просто няма да имам грам спокойствие, въпреки че сме ги обезопасили и със стоп бутон и с ключ..., но все ще трябва и да се отваря... Не можах да насмогна бавно да прочета всички коментари и сега ще го направя. Ако ви е интересно, ще ви кача един проект, който ми направиха за визуална представа на стаята, но в него не е по мислено за бюро, така че не ме устройва. [/img]

Общи условия

Активация на акаунт