Покажете си детските стаи - тема 26

  • 44 706
  • 749
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: X
Освен заключалка, ще има и ковано желязо отвън Simple Smile

# 391
  • Мнения: 15 523
Децата, докато са малки обичат да стоят около родителите си и през повечето време са в хола и кухнята. Обаче влязат ли в пубертета стаята им става "тяхното свещено място" и почти цялото си време у дома прекарват там. Казвам го от личен опит - както станах на 13 г. започнах да минавам през кухнята само, за да ям и после в стаята. Даже си я заключвах, за да не ми влиза никой, когато ме няма

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Деветгодишно имам вкъщи - предпочита си уединението на все още общата стая със сестра му, пред това, да е при нас.
Предстои ремонт на една стаичка, която иска за него само...
Стаята е буквално кутийка -2,5 м. на 3,2 м. В нея трябва да съберем легло, ракла, библиотека и бюро. Евентуално някакви полици по стените, но още не е ясно...
Има две врати - тази на дългата стена, срещу прозореца е входната за стаята, която е плъзгаща и другата - за терасата.
Ще бъда благодарна на всякакви идеи относно разположението на мебелите, които да му предлагам като варианти и да се спрем на нещо, което удовлетворява всички ни Simple Smile

# 393
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На мен показаното от теб ми харесва. В нашата детска разпределението е същото, с единствената разлика, че има секция с ракла и откъм краката. До нея е гардеробът, така както е нарисувано на твоята скица.

# 394
  • Мнения: 1 114
За стаята на Дива орхидея аз бих поставила зад леглото по цялата му дължина нещо като ракла, която да е дълбока около 25 см, и висока около 35-40см. Над нея куха етажерка. Не знам дали го обяснявам добре.
Ракличката ще служи като изолация, защото децата се търкалят и отвиват, и е добре да нямат пряк достъп до стена, ще побира завивки и възглавници, а на етажерката някоя друга плюшка и книжка ще придадат уют и цвят.

# 395
  • Мнения: 39 302
От последната скица имам чувството, че леглото е схлупено затиснато между раклата(добре, че не е гардероб) и бюрото.
Идея да ги поставиш едно до друго на стената, където сега е поставено леглото?
А леглото да е мястото на бюрото?

# 396
  • Мнения: 13 929
А как ще се отваря прозореца. Гардероба бих сложила на стената с отварящата се навътре врата. Леглото ако може по-добре на стената с отварящата се навън врата, Бюрото на негово място.

# 397
  • София
  • Мнения: 5 940
Бюро на дете , абсолютно задължително , е обърнато към прозорец. Детето като учи не бива да гледа стената. Добре е да гледа светлина ,простор, навън , към висините... така и да се развива. Да не говорим , че за осветяването е по-добре. Хайде нещо и от фън шуй, ама полезно ...Stuck Out Tongue Winking Eye

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
И за мене важно, бюрото да е под прозорец. Нищо не може да се сравни с дневната светлина.
И на мен нещо не ми е ок това разпределение - някак си леглото не ми е на мястото си Rolling Eyes
Библиотеката може и на късата страна да е, така дори, ще стане по-голяма, но я "сложих" там, за да може вратата да се "скрива" зад нея.
...всъщност, сега като се замисля - колко ли време вратата всъщност ще е отворена...

И още един въпрос - баткото се е затръшкал за тъмносин таван, имитиращ космос... Опитваме се, да го разубедим, но държи на това... Сега му харесах няколко полилея-самолети, голям фен е (ще го заведа и сам да ги погледне, за да си избере, ако се спре на такъв), та се надявам с този ход, да го убедя, поне да е светло син тавана, имитиращ небе...
Ако не успея, дали тъмния цвят няма да "захлупи" стаята?

# 399
  • Мнения: 39 302
За естествената светлина и бюрото си казах мнението преди няколко страници. Даже дадох и пример, че дъщеря ми не може да се радва на естествената слветлина, заради многото часове в училище, после на частни уроци и така до 18.30 ча. Не искам да се повтарям, за да не прозвуча поучително и свекървенско

# 400
  • Мнения: 13 929
Бюрото може да е под прозореца странично, така светлината идва най-добре. Иначе ако пекне една слънце, като те заслепи е страшно неприятно...

# 401
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 410
А там, където има тераса, има ли и прозорци, или е само врата?
Ако няма прозорци, ви предлагам да сложите леглото на стената с вратата, до него към прозореца ракла, или неголям скрин, бюрото може да стане ъглово до прозореца с част за писалище под прозореца и компютър откъм стената. Телевизор, ако има, може да се сложи на стената между двете врати, върху скрин, или някакъв недълбок гардероб. Няма размери на стените без просветите за врати и прозорци и може предложението ми изобщо да не пасне.

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
mariat, благодаря Simple Smile
Прочетох мнението още тогава, но както вече споменах - за мен е много важна дневната светлина. Синът ми редовно и сега чете и пише на бюрото, особено почивните дни, когато сме си вкъщи.
amini, варианта да е странично не ми е удачен - ако е в дясно, долепено до стената, където сега е леглото, светлината ще идва от дясно и се факто ще си прави сянка.
Ако пък е в ляво от прозореца, ще пречи на отварянето на вратата за балкона, която се отваря навътре Rolling Eyes
Изложението на прозореца е североизток, та слънцето пече само рано сутрин (предвидили сме външни щори).
hala_penka, само вратата е - стандартна алуминиева дограма със светъл отвор, но самата тераса идва в чупка и от не разчитам изобщо на светлина.
Леглото няма как да се събере на стената до вратата - ще пречи на другата
Телевизор и компютър няма да има, евентуално лаптоп, но и за него водим преговори.
Ще видя сега как са размерите...
edit: в скрития текст са още два възможни варианта, нанесени са и размерите
Скрит текст:
вар.1
вар.2

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 13:10 от sweet_maniche

# 403
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 410
Според мен, така раклата ще е доста трудно използваема.
Иначе, вариант 1 от последните май е оптималният при тези размери. (Не бих сложила легло с "глава" към прозорец). Бих добавила единствено нощно шкафче, или нисък скрин до "горната" част на леглото.

# 404
  • Мнения: 13 929
На мен тази ракла не ми стои добре там, няма въздух и достъп до прозореца, може да се сложи като нощно щкафче до леглото от другата страна, а бюрото да се дръпне малко към вратата. За вар.1 от горните говоря. Гардероба там си е на мястото.

Общи условия

Активация на акаунт