Покажете си детските стаи - тема 26

  • 44 638
  • 749
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 1 431
Ако леглото е с ракла, тя ще е на нивото на гардероба.Така и главата няма да се пада в ъгъла.А енергетиката на ъгъла трябва да се избягва според мен.

# 196
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Благодаря ви!
Сега да чекна някой съвети.
Бюрото няма как да е на цялата стена на прозореца, защото няма как той да се отваря, или като се отваря трябва да се проверява за високи неща а това е едно допълнително "Оффф, не мога да отворя защото трябва да местя всичко"... Телевизор има и на това последно разположение е до прозореца (но не е съгласувано с мъжете). Леглото и бюрото са налични, та ракла няма как да слагам. И двете са в тъмен цвят. Искаше ми се да съчетая бяло, черно и синьо, за да не е само тъмни мебели.
Иска ми се също до леглото да няма гардероб защото врата ще удря в него (в краен случай ще правим компромис).
Стоята наистина е изключително малка, няма да е дълго ходенето до гардероба. Закачалката я сложих като начин за запълване на мястото и УЖ да не е просто цопнат гардероба. Той няма как да е залепен също за стената на прозореца защото има парно и то ще го избута с 10см които остават кофти пространство с чудене как да се чисти там.

# 197
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
А не може ли гардеробът да е по плитък, но по широк и евентуално с надстройка, или висящи модули? По-практично е за сгънати дрехи, а за закачалки може да се предвиди отделение с напречни лостове. Така ще се оползотвори повече пространство и гардеробът няма да заема толкова голямо пространство където и да е. Може дори да се сложи до леглото един модул, а друг до прозореца, заедно с малка библиотека.

# 198
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз честно казано изобщо не мога да се ориентирам в тези рисунки - къде е вратата, къде е прозорецът, каква част от стената заема той, какви са разстоянията точно, не знам как другите успяха. По-добре направи една груба скица с приблизителни мерки и положения. И нашата детска е супер миниатюрна, но някак успях да набутам всичко необходимо, та затова питам, може да дойдат по-добри идеи, ако разстоянията се знаят по-точно.

# 199
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Ето чертеж от програмата.
Дългата стена е 4 метра, програмата не ми позволява да я направя 4.

# 200
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Babydream, позволявам си и аз се включа със снимка,която на мен винаги ми е била много любима за малка стая. Може да ти е полезна Simple Smile
Скрит текст:
Разположението е много идентично на твоето и също има радиатор,който е под бюрото. Но тук има две бюра,така,че при теб може да е просто продължение. Или пък просто да е само етажерка до стената без дъска под прозореца. Щом имаш налични мебели-естествено ще си ги ползваш.
А защо не и гардероба да е ъглов Wink

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 17:27 от Mendeleevka

# 201
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз също бих сложила леглото до бюрото, гардеробът изобщо не го виждам там, където е на последния вариант... Определено ще затваря стаята така, сложен пред прозореца. И къде ще остане място за телевизор до прозореца като там има бюро и гардероб? По-скоро ако леглото е под прозореца на дългата стена, то на късата срещу прозореца може да се сложи секция и гардероб, виждам, че зад вратата остава място, въпреки че не е написано какво е разстоянието между вратата и стената.

# 202
  • SF
  • Мнения: 21 093
Хубави са рисунките. Даже искам да питам за програмата, с която са правени.

# 203
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Хубави са рисунките. Даже искам да питам за програмата, с която са правени.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.icandesignapp.all
Заповядай  Simple Smile

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 21:21 от Babydream©

# 204
  • Мнения: 13 929
И на мен ми допаднаха рисунките😀 зад вратата определено не трябва да  се слага нищо. Аз може би на тази стена бих сложила гардероба, стаята ще изглежда по-къса но някак по-квадратна и няма да се губи простор и светлина.

# 205
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
...
Скрит текст:
...
Страхотна стая.

# 206
  • Мнения: 1 111
Аз бих го направила ето така, ако детето пише с дясна ръка.
Това е като минимум необходими мебели. Ако бюджета позволява в разстоянието между леглото и прозореца бих сложила или малко диванче, или ниска етажерка за неща в кутии и книги.
Тв бих сложила до бюрото.

Ако пише с лява бих сложила бюрото залепено до леглото, а на отсрещната стена тв и плитка етажерка за книги и кутии.
Децата имат голяма нужда от места за съхранение.

# 207
  • Мнения: 11 569
Ето чертеж от програмата.
Дългата стена е 4 метра, програмата не ми позволява да я направя 4.

За мен разположението трябва да е следното: На стената срещу вратата и под прозореца трябва да е леглото, на стената срещу него - дълго бюро с опция за ТВ-то. Гардеробът минава на стената срещу прозореца.

# 208
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Идвам с друга велика мисъл Rolling Eyes
Mendeleevka, страхотна стая и е точно нашето разположение. Ще го съгласувам и този вариант с мъжете, но не знам защо имам резерви към етажерки над леглото, а стои така хубаво и наистина много ми херасва.
Стената на която ще е фототапепът искам да е чиста, не искам да има мебели за да го крият.
Това което съм сътворила сега го разделих на бели и тъмни мебели и се чудя дали може да се съчетае така. Идеята е, дъното на стаята да е със светли мебели и да е светла. Гардероба ще го преживея да е зад вратата, то и в момента има там гардероб, просто вратата не се отровя на 100%, реално не знам и за какво ми е нужно да се отваря, само трябва стоперче за да не се блъска във вратите на гардероба. Другото е да го търся плитък, там нишата е 50см зад вратата.
Ето това е като идея
Скрит текст:


# 209
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами аз точно този вариант ти предложих, за мен е най-удачен. 50 см е една идея тясно за гардероб, евентуално да се раздели на 2 части и тази, която се пада зар вратата да бъде с рафтове и малко по-плитка, а до нея да има по-дълбочка с лост за закачалки...

Общи условия

Активация на акаунт