Покажете си детските стаи - тема 26

  • 44 736
  • 749
  •   1
Отговори
# 465
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Как се размества, това въобще не мога да си го представя. Не ляга ли вътре в рамката на леглото? Нещо не е както трябва щом се размества. Нашата е на пружини, демек се надига и пак не се размества, нито тя, нито матракът.

# 466
  • Мнения: 1 114
И ние я ползваме и се размества да.
Това се защото ламелите се държат едни за други с плат.
Не ги фиксираш за края на леглото, и като вдигнеш матрака те отдолу се движат, застават леко под ъгъл, защото се доближават ламелите един към друг, и понякога се изплъзват от местото си.

# 467
  • София
  • Мнения: 6 029
Нашите (на децата) са същите, но не се разместват, защото последната ламела се застопорява. Ще снимам да покажа, защото не мога да го обясня.

# 468
  • Мнения: 1 124
Да, ако можете покажете снимки, така ще е най-добре, благодаря на всички за споделените мнения!

# 469
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
Твърдо не за икейската подматрачна рамка...
Точно преди две седмици, след две години мъка с такава, най-накрая я махнахме...
Чак от Германия поръчах равна, с дебели летви подматрачна рамка за легло 90/200,
че тук всичките са на дъгички...
То все едно спиш на върха на хълма и аха всеки момент да се претърколиш...
Даже моя съпруг с неговите 85 кила не може да я огъне тая рамка...
Разбирам идеята, ама изпълнението им не се е получило...

# 470
  • Мнения: 13 929
Потвърждавам, размества се.

# 471
  • София
  • Мнения: 8 348
Предполагам, няма да е особено трудно да се застопорят крайните два ламела и да не се размества.

Ползвам друга Икейска, доволна съм. И да, на дъгичка е, обаче матрака е дебел и тегък и изобщо не се усеща ни хълмче, ни нищо.

# 472
  • София
  • Мнения: 8 280
Аз също нямам проблем с подмстрачната  на Икеа (нея усещам да е на хълмчета) , матракът нещо даде фира след около 4-6 м., но го замениха и новият за около 2 г. няма проблем. Матракът е твърд (и висок), не достатъчно за моя вкус, свикнах му.

# 473
  • Мнения: 13 929
Моята подматрачна рамка е на Магнифлекс, ламелите са извити, но мисля, че това се прави с някаква цел и въобще не се усеща.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 18:24 от amini

# 474
  • София
  • Мнения: 6 029

Преди последната ламела има едно като болт дето я държи и никога не са се местили.

# 475
  • Мнения: 13 929
Нашите легла нямат болт сякаш.

# 476
  • София
  • Мнения: 9 534
Един въпрос, който може би не е много по темата и е от чисто любопитство. Позволявате ли на децата си да лепят в стаите си каквото поискат? Например плакати, стикери, да закачат някакви макети и т.н. неща, които те си харесват и ще придадат индивидуалност на стаята, но например според вас ще развалят визията. Аз винаги съм била на мнение, че детето трябва да се чувства ОК в стаята си и щом харесва нещо такова, то за мен е ОК да си налепи стикери (в нашия случай - върху вратата ).  Поиска и макет на скелет с вътрешности, който заедно сглобихме и провесихме от тавана. Обаче около мен има хора, които не позволяват на децата си да правят нищо такова с аргумента, че облика на стаята ще се промени, а на детето след време това вече няма да му се харева. И реших да си "сверя часовника". Не, че ще променя тактиката си. Пак ще позволявам да лепи и окачва, стига да не е нещо драстично. От любопитство питам.

# 477
  • София
  • Мнения: 6 029
Целите стени са налепени с картини, проекти и тн. Мебелите са налепени със стикери и пр. ММ полудява от нерви, но аз не ги спирам. А, и тапетите са изрисувани откакто бяха 2-3 годишни, сега вече не рисуват по тях, а лепят. Simple Smile

# 478
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Детската стая си е неприкосновена Simple Smile
Правят каквото си искат в нея, ако искат, да канят гостенчета, минавам на проверка, за да видя подредена ли е Joy

И мен познати ме убеждаваха, колко ще съжалявам, че изрисувах едната стена и тавана, защото щяло да им омръзне... 3 години си я ползват с кеф и много се гордеят със стаята си. Лятото предстои ремонт на друга стая - ще я правим за баткото - и там тавана и стената ще са изрисувани, по негово желание

# 479
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Позволявам.Даже на 2-3 места латекса е отлепен.Вече не говорим за визия а за възникнали дефекти.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт