Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 септ. 2019, 11:03 ч.

Покажете си детските стаи - тема 26

• 15 147
  • 260
  •   1
Отговори
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....

# 1
Благодаря за темата. Ще се запиша, защото имам една детската стая за префасониране(от за момче и момиче) само за момче и нова, която ще е само за щерката. Тя иска бяла. Сегашните мебели също са бели, но няма как да ги оставим за дъщерята, защото при нея ще има легло персон и половина. Сегашните са 90/200 см. и мисля да ги оставим и двете за момчето, за да има място за приятелче.

# 2
  • Пловдив
Благодаря и аз за темата!

До края на лятото трябва вече да изясним идеята за втората детска стая - за момче на 9 (тогава почти на 10). Почти всяка седмица е с нови виждания и идеи и имам сигурно вече поне 100 различни проекта... Единственото, което не се променя е тъмния цвят на тавана... Как ли не се опитваме, да го разубедим, но не иска и да чуе - я е тъмно син, я черен, я тъмно кафяв или бордо... Абе лудница е Simple Smile

# 3
  • Варна
И аз ще се запиша. При нас останаха само щорите, колкото и да го мисля се връщам на вариант руло ден и нощ, някакъв бежов пясъчен цвят.

# 4
Миии просто решихме да е зебра. Интересно ни се стори. Аз първо си бях харесала розово детско фолио.

# 5
  • София, Брюксел
И аз ще се запиша. При нас останаха само щорите, колкото и да го мисля се връщам на вариант руло ден и нощ, някакъв бежов пясъчен цвят.

И при нас остана решение за щори или пердета. Още се чудя, обмислям римски щори да са.

# 6
  • Sofia, Bulgaria
Миии просто решихме да е зебра. Интересно ни се стори. Аз първо си бях харесала розово детско фолио.
Ако може и снимка.

# 7
Ако може и снимка.

# 8
И ние останахме само без щори/ завеси.. И определено клоня към римските щори.

# 9
На мен този цвят много ми харесва. Само тавана и пода не са ми е ОК - някак не си пасват. Но пък цвета е супер и с едни хубави, бели мебели ще стане супер. И аз ще чакам да видя как ще стане с обзавеждането Simple Smile

# 10
  • София
И при нас остана само прозореца. Не мога да реша какво да сложа и това е. Клоня към пердета, но не мога да харесам.
Другия ми вариант също са тези щори Ден и нощ в бежов нюанс.
Килим харесах от Икеа, но ще го взема следващия месец. Взехме бюро, изобщо.... Готови сме.

# 11
  • София
Между другото Kath като каза, че къщата е от 1929 година си обясних откачения таван. Нашият апартамент е  от 40-те години на миналия век , с тавани 3.40. Обемът на стаите е много голям и отопляването през зимата малко проблематично. По едно време се бях замислила за окачен таван, за да сваля височината на тавана, но се отказах

# 12
Между другото Kath като каза, че къщата е от 1929 година си обясних откачения таван. Нашият апартамент е  от 40-те години на миналия век , с тавани 3.40. Обемът на стаите е много голям и отопляването през зимата малко проблематично. По едно време се бях замислила за окачен таван, за да сваля височината на тавана, но се отказах
Дааа, над 3 метра бяха таваните.
Можеше и таван от гипсокартон, но мъжът ми си избра този.

# 13
  • София
Според мен стаята е страхотна, цвета на пода и тавана със стените си пасват идеално. Какъв друг под на такъв наситен цвят стени - ми разбира се, че ще е светло сивеещо към бяло. Даже и зебрената кутия някак си е в хармония с всичко това. Стая с характер! Чакам с нетърпение да я видя готова. Очаквам бели/сиви мебели, но и още един по-различен, трети цвят от студената гама в аксесоарите, или други дребни елементи. Да не е много натрапчив, но и да се забелязва. Пропуснала съм, за кого е тази стая и колко квадрата е, така от снимката изглежда маломерна.

# 14
  • Перник
Тъй като черпя идеи от групата  ще покажа и нашата детска стая.  Все още я подреждам и има нужда от някои неща.[/img][/img][/img]

# 15
Не се вижда.

# 16
12 квадрата е стаята.

# 17
  • Перник
]

Опитах пак да кача снимките, ако не се е получило ме извинете ( не мога да се справя) и нека Админ изтрие поста ми.

# 18
Много хубава идея. Ще чакам още снимки!

# 19
Kaleq, много красиво се е получило.

# 20
  • София
Готово е и това кътче. Стола днес мъжа ми го е претапицирал, сглобил е бюрото, много добре стана според мен, много ми допада.

# 21
Скринчето в лилавата стая ми допада 😀 Калея, много интересно, само стола ми е ретро и сякаш не му е мястото там (в нашата детска също  сме сложили два стари и ми бодат очите) и разклонителя трябва да се махне разбира се.

# 22
  • Италия
12 квадрата е стаята.

Така с белите мебели не е лошо, ще
се радвам да видя повече. Искам
да кажа, че стаята ми напомня обзавеждането в стил буодар, на което аз съм фен, но когато става въпрос за спалня за възрастни, детската стая не си представям така. Например нашата спалня е с тъмно-кафяво легло, спално бельо и покривка за леглото в бордо или златно, chaise-longue бордо, стена в златисто, докато детската ни е в нежни пастелни цветове. Обожавам тъмни цветове за спалня, но не и за останалата част от дома като детска, хол, кухня... Не робувам на мнението, че цялата къща трябва да е в един и същи стил 😊 Мисля, че с тези цветове биха се връзвали много добре мебели в бароков стил, някакви луксозни завеси, хубав полилей. Тоест разбирам вашия вкус, просто някак не ми е в представите точно за детска, затова се изказах така. И да, таванът и осветлението не ми допадат. Един хубав полилей би придал по-луксозен вид на стаята. За дете на каква възраст е?

Последна редакция: пн, 23 сеп 2019, 02:18 от Anastasiya_S

# 23
  • Перник
Скринчето в лилавата стая ми допада 😀 Калея, много интересно, само стола ми е ретро и сякаш не му е мястото там (в нашата детска също  сме сложили два стари и ми бодат очите) и разклонителя трябва да се махне разбира се.

А да ще купим нов стол, на този се качвах за да лепя тапетите. Бях Ви показала по напред модела мебели на фирма И рим Русе. Пристигнаха навреме, лесно ги сглобихме с мъжа ми , при положение че никога не сме сглобявали нищо сами. Доволна съм като цяло , с изключение че пдч- то е 16 мм. Не съм сигурна колко ще е здраво, дано е по- дълго.
Хубав ден.

# 24
Благодаря за мнението, Anastasiya_S!
Аз все още си нямам и на идея от мода и обзавеждане. Мъжът ми избра подът, стените и тавана, а аз обзавеждането и може би заради това се получиха разминавания в стиловете.
Детенцето ни е малко, на годинка и 3м. И стаята е повече за нас. Но в гардеробчето ще има само нейни неща.
Което ми напомня, че трябва да обезопасим леглото с преграда. Тя спи при мен и в новата стая ще сме на приста - 120 на 190. Откъм краката няма преграда и ще ме е страх да не падне.

# 25
  • София
С белия шкаф придобива много по-добър вид тази стая. Очаквам развитието с нетърпение.
Другите стаи, които видях показани в новата тема са много хубави също!
Да си ги ползват със здраве децата! Важното е на тях да са им приятни и комфортни. Дали ние родителите сме ОК с идеята таваните и стените да са в избраните от децата цветове, не е толкова важно. Всъщност аз също бях против жълтите стени в детската стая, но щерката много настоя за тях. Послушах я, защото трябваше на нея да й се хареса. Сега обожавам да стоя в нейната стая. Свежо ми е, светло, слънчево, пъстро. Изцяло отразява нейния характер.

# 26
  • Италия
О да, жълтото е много слънчев (логично) цвят, зарежда с положителна енергия. Ние имаме една стая, която е в наситено жълто, огнено. Исках да е в мексикански стил. Когато живеехме под наем бяхме с кухня в жълто и оранжево, много добре ми действаше. Сега си обзаведохме кухнята в бели мебели (слонова кост) и стени в ментово—зелено. Много си я харесвам така, но си спомням и жълтата колко уютна беше.

# 27
Може ли снимка на кухнята с ментово зелени стени? Едната стая я боядисахме такава и сега се чудя с какво да я комбинирам - пердета и аксесоари.... Много ми е трудно, как го избрах този цвят, не знам... Simple Smile))))
Лилавата стая ми хареса, особено със скринчето. Много е сполучливо.
Другата стая в синичко също е много свежа.
Въобще страхотни снимки. С кеф ги разглеждам, давате добри идеи.

# 28
Записвам се и аз, че предстои бебешка стая, за която съм харесала комбинацията бяло, сиво и мента Simple Smile

# 29
И при нас остана само прозореца. Не мога да реша какво да сложа и това е. Клоня към пердета, но не мога да харесам.
Другия ми вариант също са тези щори Ден и нощ в бежов нюанс.
Килим харесах от Икеа, но ще го взема следващия месец. Взехме бюро, изобщо.... Готови сме.
Ето няколко варианта на щори:
https://i.pinimg.com/564x/03/ab/f8/03abf832a49b8ba535521969ca2dc681.jpg
https://i.pinimg.com/564x/c9/8e/0c/c98e0cf8c44bc90c6c36918f1be53cd8.jpg
https://i.pinimg.com/564x/fe/75/a8/fe75a8ab27d9326ddebc292ccf6226b8.jpg
https://i.pinimg.com/564x/f0/09/7b/f0097b4798a79c83fa1d4470ba86e0e4.jpg
https://i.pinimg.com/564x/15/b5/06/15b5069187b4e69de5ba8322f1701ae8.jpg
Стаята на сина ми е с римски щори, шарени. Той категорично отказа перде, а и бюрото му е под прозореца и не е удачно .

# 30
  • София
По-скоро този ми пост ще е като запис,след около месец се надявам и аз да се похваля с обзаведена стая.Днес поръчахме паркета,в събота ще го монтират.Със стените направихме грешката да сложим тапети,но се успокоявам от факта,че до година-две макс ще са за смяна след творенията на двугодишния тодлър 😂
Имам няколко въпроса.
Като цяло обзавеждането ще е от Икеа.
Спряла съм се на това легло,който има такова,какво матраче взехте,вариантите в Икеа са пружинен и мемори пяна.
https://www.ikea.bg/products/baby-children/children-3-7/children … no-leglo/70305700

И този тип лампи добре ли осветяват?
https://www.ikea.bg/rooms/baby-children/children-3-7/children-li … -abazhur/20424753

# 31
# 32
Ние сме малко наблъскани и шарени,ама в малко място и с мкого вещи е така Grinning

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 21:30 от red soul

# 33
  • София
red soul, чудесна детска стая, пълна с живот! Много ми хареса! Предпочитам такива стаи пред стерилни такива Simple Smile

# 34
  • на крайбрежието
Има интереси възможности с легло на втория етаж и отдолу- място за игра, за учене. Харесват ми, обаче аз не се решавам на високо легло, някой беше писал във форума за паднало дете ... а и не можеш да си полегнеш когато се сетиш. Това са моите размишления в момента де, защото аз още се чудя за обзавеждането.

# 35
Това се превръща в 2 легла.Точно,поради липсата на място се оказа най-доброто решение.Когато се събират деца с преспиване е идеално.Тя се качва съвсем спокойно винаги,когато си реши.За мен е предимство,че не и се сяда върху завивките от който дойде 😊
https://www.babyentiener.nl/hoogslaper-stapelbed-finley-blauw.html

Иначе и аз се притеснявам да не падне,нищо че е свикнала,по якога спи много неспокойно.Слагам един огромен плюшен мечок на отвора за стълбичката

# 36
  • Варна
Е защо върху завивките, вие не покривате ли леглата? На моя син слагам одеяло отгоре, щото не съм ОК и той да се търкаля по чаршафите с дрехите, с които се търкаля и по земята да речем. Мисля да поръчам шалте по-нататък.

# 37
Всяко домакинство е организирано по различен начин.Няна правилно и неправилно  Hands Thumbsup

# 38
  • Варна
Не казвам, че е правилно или грешно, просто е много по-лесно да постелиш леглото, отколкото да го качиш нависоко само за да не лягат хората с дрехите върху чаршафите Wink Естествено, че всеки може да прави каквото си иска в къщата си, остана и да давам тон на другите ooooh!

# 39
Да,Месечинка,просто прозвуча назидателно.Това,разбира се,не е тема,в която е нужно да обясняваш защо си взел точно това решение за дома си.Но,ако се върнеш да прочетеш,ще видиш как осн причина е малкото място и възможността това да де превърне в допълнително легло за sleepover,другото е бонус Wink

# 40
  • Варна
За мястото изобщо не коментирам, нито оспорвам правилността и уместността на етажното легло. Коментирах едно единствено нещо, което ми се стори странно, защото непокрити легло мога да възприема единствено в спалня където не влизат външни хора, ни не и в детска, с гостенчета пък съвсем Wink Но нито назидавам, нито поучавам.

# 41
  • Италия
Според мен е възможно да става въпрос и за покрито легло, едва ли има предвид, че оставя леглото с непокрити чаршафи. На мен не би ми било приятно хора с дрехи отвън да ми сядат на леглото било то и покрито, затова ако има и диван за сядане е по-добре. Аз още нямам опит с двуетажно легло, но в бъдеще мисля да ползвам и според мен е предимство в детската стая, тъй като освобождава доста място. По-скоро не харесвам леглата тип чекмедже, но всеки преценява какво би му било най-удобно. На мен не ми харесва идеята всеки път да прибирам и изваждам легло и завивки. При двуетажното този проблем отпада.

Red soul, харесва ми стаята. Наистина малко в повече ми идват толкова много предмети навсякъде, но въпреки това създава впечатление за доста просторна и приветлива детска стая. Има и предостатъчно място за всичко, супер е 👍🏻

# 42
Това, което е най-неудобното при високо или двуетажното легло е смяната на чаршафите и оправянето му всеки ден. В момента сме с двуетажно легло и направо ми е мъка всеки път, когато трябва да сменям чаршафите на горния етаж. А и на детето гледам, че му е доста неудобно да го оправя. Да не говорим за слизането сутрин в 6 ч по стълбата, когато още му се спи и не се е разсънил хубаво. На 13 години ще стане след 2 седмици и въпреки това миналата седмица почти се преби на слизане сутринта. Още му се спеше, подхлъзна се на едното стъпало и се стовари на пода. Та, лично мое мнение, с което не ангажирам никого е, че ако може да се размине с високо или двуетажно легло е по-добре леглото да е на ниско.

# 43
Лелее,в никакав случай не съм показала интимни снимки от дома си,мислейки че някой непознат ще ме обсъжда как съм решила да водя домакинството си.
Аз проблем със смяната на чаршафите нямам.Фит съм,оправям се,детето ми е на 11 и има грижата за останалото.Стълбите не я плашат.Имаме и други в къщата.Типипните холандски са тесни и стръмни.Нямаме проблем с това

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 21:52 от red soul

# 44
  • Италия
Има и двуетажни със странични стъпала вместо стълба. Такова мисля да взема в бъдеще. По-удобно е за детето и за смяна на чаршафи. Например това:

# 45
  • тук и там
Има  има един шкаф който ми бърка цялата картина. Искам да махна червените врати.В Икея обаче последно видях черни само и едни тюркоаз по спомен. Мога ли да ги боядисам тези врати,ще стане ли над червеното,какъв цвят ,има ли други варинати(да ги облепя със нещо) и т.н. ?Или да останат?
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 21:30 от Kaisia

# 46
Според мен освежават стаята и не дразнят. Не са толкова много цветовете и за детска стая изглежда чудесно!

# 47
На мен ми изглежда много свежо по този начин и не бих променила нищо. Цветовете не са чак толкова много и мисля, че стаята е много приятна в този вид

# 48
Има  има един шкаф който ми бърка цялата картина. Искам да махна червените врати.В Икея обаче последно видях черни само и едни тюркоаз по спомен. Мога ли да ги боядисам тези врати,ще стане ли над червеното,какъв цвят ,има ли други варинати(да ги облепя със нещо) и т.н. ?Или да останат?
Скрит текст:
С цвета на корпуса или светло сиво - боя , мебелно фолио - в краен случай.
Синьо и червено - доста интензивни и двата цвята. Заложете на светли леки цветове за мебелите с по-голяма площ и акцентирайте любимите цветове в малки детайли. Създайте спокойна неутрална обстановка /база/ и нека цвета идва според възрастта и желанието на детето от текстила /щори, килим, шалте, възглавници /.

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 08:15 от mimoza7710

# 49
  • Италия
Според мен освежават стаята и не дразнят. Не са толкова много цветовете и за детска стая изглежда чудесно!

Да, и според мен така е добре. В тон са със синьото и зелените картини отгоре.

# 50
Момичета, трябва ми съвет. Решихме стаята на дъщеря ни да я боядисаме в цвят "пепел от рози" но в по-светлия вариант. Ето така

Скрит текст:

И се чудя дали би стояло добре в комбинация с мебели в светлосив цвят. Виждала съм я тази комбинация, като цветове, но не и на стаи, и се чудя дали би било добре. Също се чудя мокета на пода дали да е в цвета на стените или в цвета на мебелите. Приемам всякакви съвети

# 51
Момичета, трябва ми съвет. Решихме стаята на дъщеря ни да я боядисаме в цвят "пепел от рози" но в по-светлия вариант. Ето така

Скрит текст:

И се чудя дали би стояло добре в комбинация с мебели в светлосив цвят. Виждала съм я тази комбинация, като цветове, но не и на стаи, и се чудя дали би било добре. Също се чудя мокета на пода дали да е в цвета на стените или в цвета на мебелите. Приемам всякакви съвети
Супер е като комбинация, сивото си отива със всичко.
https://i.pinimg.com/564x/f2/ff/8a/f2ff8a644b6ce064b6a16cabec219aea.jpg
https://i.pinimg.com/564x/e1/14/89/e11489b1627dcea042b305eb8a22fdfe.jpg
https://i.pinimg.com/564x/84/5f/62/845f62a00ccf50079ff6d7aa60e53c9c.jpg
https://i.pinimg.com/564x/db/7e/33/db7e338a42236f9a8dd5120ed1617fd3.jpg
https://i.pinimg.com/564x/38/5d/03/385d031a53b4479d2c5c411954c2193d.jpg

# 52

Скрит текст:

Чудесен избор на цветове. Ще стои много нежно и стилно. Мокета според мен както на показаните снимки от Natt ще стои добре ако е бял, бяло-сив или дори дървесен цвят. Трите цвята се допълват много и създават много топла атмосфера.

# 53
Благодаря ви момичета. Мокета със сигурност няма да е бял, че хич не държи на мръсотия. Но за дървесен цвят изобщо не се бях сетила. На баткото пък стаята ще е със светлосиви стени и тъмносиви мебели, та и за там ще съм в чуденка за мокета. Но за там най-вероятно ще е светлосиво, че иначе според мен ще се затвори стаята

Представям си я цветово нещо подобно. Не тези мебели - само цветовете на мебелите и стените ще са такива. Но мебелите най-вероятно целите ще са в един цвят - тъмносив

Скрит текст:

# 54
Благодаря ви момичета. Мокета със сигурност няма да е бял, че хич не държи на мръсотия. Но за дървесен цвят изобщо не се бях сетила. На баткото пък стаята ще е със светлосиви стени и тъмносиви мебели, та и за там ще съм в чуденка за мокета. Но за там най-вероятно ще е светлосиво, че иначе според мен ще се затвори стаята

Представям си я цветово нещо подобно. Не тези мебели - само цветовете на мебелите и стените ще са такива. Но мебелите най-вероятно целите ще са в един цвят - тъмносив

Скрит текст:

Светлосив килим ще е добре, а също и някое приятно зелено маслени си представям за подобни цветове стая, тъкмо ще внесе малко цвят и оригиналност. ☺️

# 55
  • Италия
Сиво и розово е класика. На изцяло сивата стая обаче й трябва малко цвят. Може и жълто например.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 09:48 от Anastasiya_S

# 56
  • Варна
И аз така мисля, иначе ще е твърде строго и стерилно. Може да е килим, щори, покривка.

# 57
Супер сте момичета - много ви благодаря. Ще обмисля варианта вратите на гардероба, скрина и нощното шкафче да бъдат в някакъв различен цвят. Какво ще кажете за червено? Синковецът и без това иска да си взима геймърски стол в черно и червено. Може да го съчетаем с червено по вратите на мебелите, за да не станат прекалено много цветовете

# 58
И червеното ще стои добре, само трябва добре да се избере нюанс, които да отива с нюансите, които ще изберете на сивото. Имайте обаче предвид, че червеното много "изморява очите, бързо омръзва и някак започва да дразни". Аз по едно време много исках червена гланц кухня, но се посъветвах с няколко семейства, които имат така повече червено в домовете си, всички изказаха горното, което написах. Едното семейство мъжът даже е дърводелец, та има поглед върху доста обзавеждания. Ако го изберете поне го изберете за нещо, което лесно ще можете да смените килим, пердета. Сега се сещам и за едни други близки, които пък стена за хол боядисаха червена и още след боядисването решиха, че много ги товари и я пребоядисаха почти веднага.

# 59
  • Италия
И аз това исках да напиша. Сиво и червено си отиват, но са все силни и наситени цветове, ще има и черно. Става доста “тежко”, но пък всеки си има вкус, може и на момчето да си му е ок така. Наистина е по-добре да се избере червено в нещо, което може лесно да се смени.

# 60
# 61
  • Пловдив
Аз много харесвам комбинацията сиво и тъмно синьо Simple Smile
Абе сивото като цяло е цвят, който много добре се "разбира" с останалите

# 62
Май сте прави за червеното. Сега се сещам за едни приятели, които обзаведоха стаята на сина им в черно, бяло и червено и около година след това смениха обзавеждането, защото момчето се оплакало, че червеното много го напрягало. Сивото с оранжево ми хареса, като комбинация много, обаче и оранжевото ми се вижда доста ярък цвят. Май ще се обърна към бежовото - примерно цвят бук /както е на снимката, която ви показах/. И ще сложа мокет в същия цвят. А пък стола в червено и черно ще бъде акцент в крайна сметка Grinning Освен, ако не успея да се преборя да е само черен

# 63
Когато са малки елементи, дори и в ярък цвят не е дразнещо, освежават помещението. Сина ви какво харесва? Показвайте му картинки да си хареса дизайн на стаята.

# 64
Синът хареса точно тази стая, която ви показах на снимката Simple Smile Затова и се спрях на тези цветове. Аз лично пък смятам сивото за доста мрачен цвят, но не мога да му отрека, че много добре се съчетава с голяма част от цветовете Simple Smile А и той е голям и е по-добре да го попитам

# 65
  • София
С последните постове ми припомнихте нещо. То не е приложимо към ситуацията, която се обсъжда за стаята със сиво, но ще го споделя с вас, ако се окаже полезно за някого.
Имаме съседка, която работи като детска учителка, но е завършила и детска психология. Когато обзавеждах стаята на щерката тя ми каза да не бягам от цветовете при стая за малко дете. Бях чела някакви статии кои цветове са добри за детска стая и кои - не са. Пишеше нещо от сорта на това да не се прекалява с цветовете. Имаше и аргументи, които не помня. Тя обаче ми каза, че ако съчетая добре цветовете и ако детето участва в избора на обзавеждането и цветовете, включително акцентите като шалтета и щори, то дори да е по-пъстра стаята, няма да тежат цветовете. Повечето цветове развивали фантазията, творческото мислене, създавали весело усещане. Оказа се права. Първоначално ми се стори, че стаята се получи доста по-пъстра отколкото очаквах, но детето си я харесва, а и ние възрастните се чувстваме ОК в нея. Някак отмарящо ми действа да влезна за малко там след работа да поговоря с детето. Вкъщи рядко идват външни хора , но който я е видял я е харесал. Има някакви детайли в нея, които не ми се иска да са точно такива каквито са, но са вече свършен факт и гледам да не се вглъбявам в тях.

# 66
Важното е на децата да им харесва и да се чувстват спокойни и щастливи в тях. И нашата стая стана доста шарена, ама на мен ми харесва. Доста често и си полягвам на леглото с книжка и телевизия гледам в нея.

# 67
  • Перник
Бихте ли ми дали съвет какви столове за бюро ползват децата ви? С подлакътници или без? Сина ми категорично иска със, но и най- малкия детски модел не може да се приближи плътно до бюрото( подлакътниците идват високи и не може да се мушне под плота, или в най добрия случай са на нивото му, което също пречи да се приближи детето плътно за да може да пише удобно, а не да се изкривява напред. )  Тези модели с колелца и регулираща се височина( че нали това търся, при стандартен размер бюро) , но без подлакътници ми се струват по- удачни. Та моля кажете до колко са важни подлакътниците за правилната стойка на ученика и вие какви сте избрали. Благодаря .

# 68
  • Варна
Ето такъв взехме:
https://www.bittel.bg/p/carmen/ofis-stol-carmen-6012?color=detsk … -carmen-6012-akva
Да, подлакътниците пречат да се прибере под бюрото заради изтеглящия плот на клавиатурата. засега е без подлакътници и пак е много удобен. Решихме, че по-добре да има подлакътници, пък макар и да не се ползват сега, защото все ще им дойде моментът. Дъската на облегалката е подвижна (тази тапицираната), което прави стола изключително удобен, защото в която и част на седалката да седнеш, колкото и назад да искаш да се облегнеш облегалката се завърта и подпира изцяло гърба. Не знам дали го обясних добре, черната част си стои неподвижно, а тапицираната е като на панта, може да се завърти дори от задната страна на стола.

# 69
  • Перник
Ето такъв взехме:
https://www.bittel.bg/p/carmen/ofis-stol-carmen-6012?color=detsk … -carmen-6012-akva
Да, подлакътниците пречат да се прибере под бюрото заради изтеглящия плот на клавиатурата. засега е без подлакътници и пак е много удобен. Решихме, че по-добре да има подлакътници, пък макар и да не се ползват сега, защото все ще им дойде моментът. Дъската на облегалката е подвижна (тази тапицираната), което прави стола изключително удобен, защото в която и част на седалката да седнеш, колкото и назад да искаш да се облегнеш облегалката се завърта и подпира изцяло гърба. Не знам дали го обясних добре, черната част си стои неподвижно, а тапицираната е като на панта, може да се завърти дори от задната страна на стола.
Благодаря за идеята да не слагам подлакътниците. А колко е високо детето ти? Моето е 134 см, хем си е малко дете, хем е по - висок( на 7 години е)

# 70
  • Варна
И моят е 130+, не съм го мерила скоро с точност.

# 71
  • Велико Търново
За мен подлакътниците не са добра идея, защото опирайки се ту на единия, ту на другия се изкривява гръбначния стълб на детето.

# 72
  • Пловдив
Аз държах на подлакътниците - в службата стола ми е без и хич не ми е удобен.
На децата взехме ето такива https://stol4e.bg/bg/direktorski-stol-milan-mesh/p1384.html - харесаха ми, заради мрежичката на облегалката
Скрит текст:
тук горе-долу се виждат

# 73
  • Перник
Аз държах на подлакътниците - в службата стола ми е без и хич не ми е удобен.
На децата взехме ето такива https://stol4e.bg/bg/direktorski-stol-milan-mesh/p1384.html - харесаха ми, заради мрежичката на облегалката
Скрит текст:
тук горе-долу се виждат
Ако е удобно би ли казала колко е високо вашето бюро. Така като гледам от снимката няма да пречат подлакътниците. Нашето бюро дали не е по- ниско?

# 74
  • тук и там
На моята дъщеря е от Икеа. Тя е към 136 см. Столът е удобен,има  същият модел и без подлакътници,но според мен този със подлакътници е доста по-удобен(но и по-скъп).Височината може да се регулира.
Скрит текст:

# 75
  • София
Kaisia, а как го чистиш, за да остане бяло? Моят опит с белите мебели е, че след време придобиват сив отенък. Това ме спира да купя бяло бюро, а точно на този тип като вашето съм се спряла за когато дойде време. Но пък опитът ми с бели мебели е от времето на моето детство и тогава чистенето им (поне у дома) се изразяваше с избърсване с  влажна кърпа, само с вода навлажнена. Може би има значение ...

# 76
Айде да покажа и аз бюрото и стола на моя син, висок е 1.80.
https://i.pinimg.com/originals/48/25/ae/4825ae35d276160af42e6bd47412be99.jpg
С подлакътници е доста по удобен стола.

# 77
  • тук и там
pandachina, чистенето не е никакъв проблем - супер лесно е,даже със едни мокри кърпи за чистене от Лидл го минавам.Те са покрити със някакъв гланц/лак -не знам какво е ,но са лесни за почистване .Принципно,на децата стаите са и със стари и нови мебели на Икеа. Бюрото е ново. Проблемът със белите мебели от този тип при тях  е по-скоро че този гланц като се нарани,отдолу си е дърво/шперплат или не знам точно -но си е кафяво.Имай по-скоро това предвид, Имаме една масичка от Икеа ,верно че на близо 9 години-може би и това има значение ,но моите не знам какво я бяха правили-беше цялата на тaкива точки,на местата където беше паднал/откъртен гланца.
Скрит текст:

Намерих временно решение с  останали в къщи лепенки от Икеа , защото малкото все още я ползва за рисуване-тя е във неговата стая, а за догодина ще купуваме бюро така или иначе и ще я махаме , но да се има предвид  това за нараняването на  белите мебели .
Скрит текст:

Като се замисля-какъвто и цвят да са мебелите ,като се изкърти покритието-все ще е грозно..

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 13:01 от Kaisia

# 78
  • София
За мебели само бял гланц!!! Няма такава благодатна повърхност!!! С една мокра кърпичка и са като нови Simple Smile
Иначе имаме бяла масичка + столчета на ИКЕА (серията Mammut)... Ами да ви кажа, значително по-трудно им е поддържането.

# 79
  • София
И ние имаме зелено столче от серията Mammut, все ми седи мръсно, а и трудно се чисти.

# 80
  • Пловдив
Ако е удобно би ли казала колко е високо вашето бюро. Така като гледам от снимката няма да пречат подлакътниците. Нашето бюро дали не е по- ниско?
Току-що ги измерих - точно 77 см им е височината

# 81
  • Перник
Току-що ги измерих - точно 77 см им е височината
Благодаря, със стаята се справих, но стола се оказа голямо предизвикателство.

# 82
  • Пловдив
Потърсете вариант с подлакътници, които се свалят. В детската моите момичета са това: https://www.ikea.bg/rooms/home-office/desk-chairs/swivel-chairs/ … -se-stol/20341343. Могат да се купят допълнително подлакътници, дамаската се сваля и се пере, регулира се облегалката и хоризонтално и вертикално,  седалката също се движи хоризонтално напред-назад, има го и в сиво.

# 83
  • София
Здравейте,

Ето я и нашата детска след ремонта и обзавеждането....

Остава да изберем и купим пердета. А цветовете децата си избраха Simple Smile

# 84
# 85
Wonder_woman__ , бюрата от Икея ли са, че и аз ги харесах? Достатъчно ли са големи да се отвори учебник+ тетрадка- например?

# 86
  • Пловдив
Бюрата приличат на тези https://www.ikea.bg/products/baby-children/children-3-7/children … o-byuro/30213076/
Вкъщи също сме с такива. Не са големи, 73 см ширина.

# 87
  • Варна
Моя съвет е ако има място, да слагате по-големи бюра. Дори децата да са малки. Дори да се ремонтира и актуализира стаята на даден етап, няма смисъл всичко да се сменя. А определено не е удобно да се учи/работи без достатъчно място. Моята дъщеря изкара 12 г с това бюро.
Скрит текст:
Показвала съм го. Има място да отвориш тетрадка, сборник, учебник, речник ...

# 88
  • София
Бюрата приличат на тези https://www.ikea.bg/products/baby-children/children-3-7/children … o-byuro/30213076/
Вкъщи също сме с такива. Не са големи, 73 см ширина.

Дааа с тези бюра сме. Учебник и тетрадка няма да е удобно. Не са много широки.

# 89
  • Перник
Искам да ви покажа какъв стол за бюро избрахме. Тук споделих за притесненията ми относно подлакътниците. Намерих този модел и ги монтирах на обратно ( левия стана десен, десния ляв) и сега има детето най- подходящия стол. Благодаря на потребителката тук, която ми насочи вниманието към този модел. Стола е много практичен- седалката се повдига и сваля, облегалката се регулира също напред- назад, както и нагоре и надолу. [/img]

# 90
  • Варна
Каква е разликата, когато подлакътниците са монтирани обратно?

# 91
  • София
Привет от мен! Чета ви от известно време, защото сме в ремонт на малката детска. И имам нужда от помощ. Имаме проблем с избора на тапети - за малкия, на почти 5г. Трябва да са плътни и с релеф, защото стените не са гладки. Ходихме в МиниМакс, десенът не е подходящ за стая на малко дете, в Дом на тапета харесахметези и вече бях подготвила онлайн поръчката, оказа се, че имат само 1 ролка и то мострената (а на нас ни трябват 2 за стената, която искахме да е по-шаренка). Налични само тези, обаче са ми много 'тежки' - това червено със сиво и черно не ми харесва. Търсим нещо в бежаво и синьо.

Обмислях вариант с едноцветни плътн тапети, а да налепим големи стикери - но и там съм в задънена улица, с намирането на стикери.

# 92
# 93
  • Перник
Идеята ми е, че когато са монтирани така подлакътника влиза  във това  рафтче под бюрото. Ако са обратно  отпред идва облата част( променя се формата) и не може да влезе под бюрото плътно.
Надявам се да ме разбрахте( че аз не се разбрах).

# 94
  • Варна
Брях! Това трябва да се пробва.

# 95
# 96
Тапетите в детската ги взехме от тук, мисля, че има добър избор. Ние взехме по-неутрални, защото стаята е за момче и момиче. http://www.fokus-dekor.com/index.php?route=product/category&path=67_146

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 14:17 от little afternoon

# 97
  • София
Тапетите в детската го взехме от тук, мисля, че има добър избор. ние взехме по-неутрални, защото стаята е за момче и момиче. http://www.fokus-dekor.com/index.php?route=product/category&path=67_146
много благодаря!

# 98
Идеята ми е, че когато са монтирани така подлакътника влиза  във това  рафтче под бюрото. Ако са обратно  отпред идва облата част( променя се формата) и не може да влезе под бюрото плътно.
Надявам се да ме разбрахте( че аз не се разбрах).
Hands Plus1 аз те разбрах, наистина е добра идея

# 99
Здравейте, нашата детска е вече факт. Още е доста постна, в търсене съм на хубав килим, завеси и шалте. Обмислям също и декорации по стените, тъй като ми стои празна Simple Smile

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 21:21 от pavlina_hrist0va

# 100
Много е хубава, аз не бих сложила нищо по стените, само килим. Иначе шалтета и аз търся, но не ми допадат.

# 101
  • Sofia/Burgas
Определено цвета на стената ми е много на сърце... Simple Smile

# 102
  • София
Прекрасна е! Много приятна и свежа се е получила. Да се ползва със здраве! И аз не бих сложила нищо по стените, така е добре.

# 103
А аз бих сменила пердето. Дължината ми е супер странна.

# 104
А аз бих сменила пердето. Дължината ми е супер странна.

Пердето е само временно там Blush

# 105
Включвам се и аз в темата,да събирам идеи,че детските ще са 2-момче и момиче.

# 106
  • София
Да благодаря за линковете със сайтове с тапети! Поръчахме от Лерос, надвишихме определения си бюджет, но най-сетне намерихме каквото търсим и каквото ни трябва за стените, без да правим компромиси в цветовете и стила. Simple Smile

# 107
Аня, кои поръчахте?
Аз сега умувам дали да поръчам от мебелшоп1 бюра и скринове.
Първо мислех да са в синьо за баткото и в розово за малката, но май ще стане манджа с грозде. Може би ще поръчам зеления вариант на мебелите и без това щорите в детската са зелени.

# 108
  • София
От този каталог: https://leros.bg/resources/Catalog-KidsandTeen.pdf - за свободната стена (без мебели) ето тези ,
а за другите стени оранжево-жълти (стаята е малка и искахме светъл и топъл цвят, за да е по-светла) и тъмно-синьо за гладката стена (мъжът ми държеше едната стена да е по-тъмна, за да придава дълбочина; като се сетя, че по принцип тази стая е била придвидена за кухня и то на голям апартамент, как са ги правели тези разпределения по соц времето, да им се чудиш на идеите). При нас беше важно да са плътни и релефни тапети, защото стените не са гладки, само едната е с гипсокартон.
На зелените прозорчетата на къщичките светели в тъмното Simple Smile, нямам търпение вече да ги налепим и да светне стаята на малкия (но се наложи малко да поотложим).

# 109
  • Sofia, Bulgaria
Сетих, че в детската стая би било добре да има и един разтегателен фотьойл с функция сън, като ни идва племенничето на гости за игри и приспиване.
Да ме насочите къде да търся?
Благодаря.

# 110
Аз си купих от Виденов. Таткото спи на него и сме доволни.

# 111
  • Пловдив
Разтегателни фотьойли взехме на децата, когато бяхме в по-малкото жилище, за да има къде да играят. Поръчахме ги от Габрово (и диван вече бяхме взимали от там, та бях сигурна и ги взехме без да ги видим Simple Smile
Изключително любезен човек - 3 години преди това взехме диван и понеже не знаех как точно се води дамаската, ме накара да направя снимки. Фотьойлите са със същата Simple Smile
4 години спяха на тях, сега стоят за "гостенчета" като дойдат с преспиване Simple Smile

Ето  такива
са

# 112
  • София
Нашата детска стая е готова отдавна, но сега се чудя какво да сложа на мястото под единия рафт. Имаше стол за кърмене, но не я кърмя от година и половина и вече не е нужен, та си мисля за някаква етажерка от икейските, в която да сложа играчки, че в детския ѝ кът в хола вече е много натоварено.

# 113
  • Стара Загора
Момичета най-после и при нас ремонта е към финала. След 6 месеца усилена дейност нещата са към края. Слагам снимка на детската в доста суров вид. За сега съм доволна 😊

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 20:23 от Mendeleevka

# 114
  • София, Брюксел
Много добре изглежда.
Ще съм ти благодарна на снимка отвътре на ъгловия гардероб.

# 115
  • Стара Загора
Цитат
Много добре изглежда.
Ще съм ти благодарна на снимка отвътре на ъгловия гардероб.
Благодаря,catty Simple Smile
При първа възможност ще направя,че кооперацията още няма акт16 и не ходим всеки ден.

# 116
  • Велико Търново
Момичета най-после и при нас ремонта е към финала. След 6 месеца усилена дейност нещата са към края. Слагам снимка на детската в доста суров вид. За сега съм доволна 😊

Честито и със здраве да си я ползвате. Интересува ме на прозорците какво ще сложите. Нашите бюра също са разположени по този начин и не мога да намеря решение за тях. Сложих щори ден и нощ, но като е северна стая ми тъмнее, а и много конденз зимата стъклата правят и вдигам щорите до горе, което не ми харесва, защото отсреща има блок и се вижда.

# 117
И на мен много ми допада как е станала стаята. Нашата беше с подобно разположение, но в последствие променихме. Сега и двете легла са на лявата страна, разделени с една ракла. А за отсрещната стена  ще купуваме по едно бюро. Също ще има два скрина за дрехи вместо сегашния гардероб.

В тази връзка - удобно ли е да се съхраняват дрехи само в скрин? Не сме ползвали до сега, но реших да купим, защото подредих на баткото дрехите в кутии в гардероба (като Мари Кондо) и се оказа, че за него е много удобно. Приемам, че ако има дрехи, които задължително трябва да са на закачалка, ще ги сложим в гардероба в спалнята.

# 118
  • Стара Загора
Благодаря ви момичета.
За прозореца и вратопрозореца до него/ не се вижда на снимката/ избрах вертикални текстилни щори. Като заложих на качествен английски плат-антистатичен,антиалергичен,блекаут и прочие. Като цена ми излезе 380лв.Като ги монтират ще снимам.Стаята иначе е източна.
little afternoon,и ние в началото искахме двете легла да са последователно,но за съжаление стаята не позволява.
Тъй като и двамата ползватели се очертават високи,избрахме легла с дължина 2 м.и просто не се събираха и двете, а за ракла съвсем не оставаше място.

# 119
Извинявам се, че се намесвам в темата, въпреки че не ми предстои поне засега обзавеждане на детска стая, но да си кажа какво се случи в къщи преди време.
При преспиване в къщи на висок младеж 1,85 м. го сложих на легло (1,90) с горна и долна табла. Каза ми на сутринта, че е спал сгънат, че иначе все е ритал долната табла.
Та може би мамите на височки тийнейджъри могат да помислят дали леглото, освен че ще бъде 2 м. дълго, да не е и без долна табла - по-добре да им стърчат краката, отколкото да ги удрят.

# 120
  • София, Брюксел
Извинявам се, че се намесвам в темата, въпреки че не ми предстои поне засега обзавеждане на детска стая, но да си кажа какво се случи в къщи преди време.
При преспиване в къщи на висок младеж 1,85 м. го сложих на легло (1,90) с горна и долна табла. Каза ми на сутринта, че е спал сгънат, че иначе все е ритал долната табла.
Та може би мамите на височки тийнейджъри могат да помислят дали леглото, освен че ще бъде 2 м. дълго, да не е и без долна табла - по-добре да им стърчат краката, отколкото да ги удрят.

Това е много добър съвет и го знам от личен опит.

# 121
  • Sofia/Burgas
Подкрепям! В никакъв случай долна табла за висок човек...
Племенницата ми е мнооого висока и знам какъв проблем й е да спи на такова на легло.

# 122
Здравейте, дойде и моя ред да се похваля с детската стая на нашата госпожица.
Беше дълъг и мъчителен процес, докато успеем да съберем всичко необходимо в скосена стая с размери на каюта, и да остане все пак малко въздух.

Последна редакция: сб, 07 дек 2019, 13:04 от танита

# 123
Честита ви нова стая. Страхотна е - много ми харесва. Наистина сте успели максимално да оползотворите пространството в нея. Може ли да споделиш от къде сте взели мебелите? Интересува ме и това, което е сложено на стената до леглото - то към леглото ли си е или е отделно?

# 124
Разкошна е! Поздравления! Супер!

# 125
Мебелите са поръчка по наш проект, т.к. беше невъзможно да съберем готови в толкова нестандартен обем.
За цветовете се вдъхнових от ето тази снимка в Pinterest. Обмислям дали да поръчам златните точки, и дали да добавям килим.
Облегалката зад леглото я поръчах на тапицер, като представлява 3 отделни тапицирани тънки дъски, залепени на цял елемент ПДЧ. Цялата конструкция залепиха за стената, и стъпва на рамката на леглото.
В дъното в скоса има скрита ракла. Отвора е малък, но надолу побира идеално завивките. 

Последна редакция: сб, 07 дек 2019, 13:10 от танита

# 126
Танита, поздравления! Стаята е страхотна, направо като от списание, много ми харесва! Браво за добрият вкус!

# 127
Танита, моите адмирации. Стаята е направена с много вкус.

# 128
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
Страхотна е станала!Нанасям се в нея и аз Blush

# 129
  • тук и там
Страхотна стая! Много добре подбрани цветове! Поздравления !

# 130
  • Бургас
Искам аз в тази стая! Страхотна е!

# 131
  • Стара Загора
Е, направо е разкош тази стая Simple Smile. Браво ,всичко е съчетано с много вкус! Да си я ползва с удоволствие госпожицата Simple Smile

# 132
  • София, Брюксел
Страхотна стая! Мечта за всяко дете, помислена до всеки детайл.

П.С. Бих сложила килим, ще стана още по-уютна.

# 133
Благодаря ви,
За сега с удоволствие си я разхвърля.
Килимче мисля да сложа тип пътечка, за да не пречи на стола.
Една грешка си отчитам - огледалото можеше да е на вратичката до леглото, а не на тази до етажерката, защото сега отразява етажерката и става малко шарено.
Но пък й е удобно да се оглежда, иначе трябваше да го прави винаги на затворена врата.
Като я гледате така  стаята - как бихте спали?
Детето ме изненада в това отношение 😁

Последна редакция: сб, 07 дек 2019, 22:52 от танита

# 134
По принцип се спи с главата към изток. Но иначе бих препоръчала да спи с главата към гардероба. Защото скосеното е в другия край, а тя ще расте и може някой път при рязко ставане да си удари главата в тавана

# 135
В случая прозореца гледа на югоизток, и аз бях намислила да спи с главата към гардероба, въпреки това правило, но тя си избра на обратно и реших да я оставя за сега.
Затова и лампичката е импровизирана - не я бяхме предвидили да е там.

# 136
  • София
танита, това е една от най-уютните стаи, която някога съм виждала! Прехвърлих снимките сигурно над 50 пъти да ѝ се радвам. Адмирации! Със здраве да си я ползва детето!

# 137
Наистина е много хубава, защото си личи, че е мислено, работено е в цялост, цял проект. Поздравления Simple Smile и най-важното - детето да си я харесва Simple Smile

# 138
  • Варна
Стаята е прекрасна. И аз бих спала с глава към гардероба, иначе ще имам чувството, че таванът ме притиска. Но  щом детето иска наобратно, да спи, както и е удобно Simple Smile

# 139
Това е детската ми мечта за стая в реалността, просто прекрасна е! Поздравления!
Явно с дъщеря ти сме една порода, защото дори не би ми хрумнало да спя с глава към гардероба, макар че наистина е по-логично Simple Smile

# 140
  • София
Това е детската ми мечта за стая в реалността, просто прекрасна е! Поздравления!
Явно с дъщеря ти сме една порода, защото дори не би ми хрумнало да спя с глава към гардероба, макар че наистина е по-логично Simple Smile
Аз дори се замислих дали това не създава допълнително чувство за уют /"сгушеност"/ на детето.  Heart

# 141
Да, и според нея по-уютно й било така.
Аз също спах една нощ там да го тествам и ми беше приятно.

# 142
  • Велико Търново
Ще се допитам до Вас, относно обзавеждането и на нашата детска стая. За момче и момиче е, на 5 и 1 г., но няма да се нанасяме скоро. Размерите са 4х3м. Мислим да направим обзавеждането по поръчка, за да използваме максимално добре малкото пространство. Леглата трябва да бъдат на едната дълга стена, едно зад друго. Какво мислите за разни шкафчета и рафтчета над леглата, дали е удачно и комфортно? Мисля, че ще е добре и да бъдат разделени с ракла. На другата дълга стена трябва да измислим как да бъде разположена конструкция (поне аз така си го представям, като едно цяло) от гардероб, две бюра, шкафчета и място за телевизор. На късите стени не знам какво ще успеем да съберем - едната е с вратата, а другата е с прозорец и терасна врата. Трябва да остане и място за етажерки за книжки, играчки а и пространство за игра. Ще сложа и снимка на цветната стена, на която ще бъдат легълцата. Не сме решили и за цвят на мебелите - бяло (ММ не иска) или дървесен цвят, дъб примерно.
Ще бъда благодарна на всякакви съвети и идеи.

# 143
  • Варна
Не мисля, че на стена 4 метра ще се съберат две легла, разделени с ракла... Освен ако едното легло не е малко, но ще трябва след някоя и друга година да го сменяте. Шкафчета над леглата не са най-удобното нещо, но пък събират всякакви джунджурии. И ние сложихме, то иначе няма място за нищо. Пусни някакъв груб чертеж с мерки, ако искаш, да помислим дружно Grinning