Как да постъпяр ако само аз искам бебе

  • 3 296
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
Здравейте, виждам , че тук се дискутират най-различни теми и реших, че мнозинството може да помогне и на мен. Скоро научих ,че съм бременна, съпруга ми каза че трябва да го осмисли , но не показа и най- малките признаци на радост....още го обмисля. Имам 10г дъщеря, която и тя като татко си определено не изпадна във възторг, на кратко май само аз го искам това бебе, но се страхувам , че ще ми е доста трудно ако те просто се съгласят, но тайно в себе си няма да го искат. посъветвайте ме как да постъпя? newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Първо честито  bouquet
Ако има за какво да се замисля нека да мисли ,но ако ти чустваш че искаш да имаш бебе и имате възможност да го гледате от това по хубаво няма
По принцип аз съм винаги за, да се даде живот на още едно детенце и винаги се радвам когато някой реши да запази бебенцето.
Може би сега им се струва страшничко да се пренастроят и мислят за всички перипети коитто трябва да прескочите но с времето това дете ще стане най обичано от тати и кака сигурна съм в това.
Моят съвет е не оставай дъщеря си сама.
Каквото и да решите успех

# 2
  • Мнения: 476
Първо честито  bouquet
Ако има за какво да се замисля нека да мисли ,но ако ти чустваш че искаш да имаш бебе и имате възможност да го гледате от това по хубаво няма
По принцип аз съм винаги за, да се даде живот на още едно детенце и винаги се радвам когато някой реши да запази бебенцето.
Може би сега им се струва страшничко да се пренастроят и мислят за всички перипети коитто трябва да прескочите но с времето това дете ще стане най обичано от тати и кака сигурна съм в това.
Моят съвет е не оставай дъщеря си сама.
Каквото и да решите успех
newsm74  202uu  202uu

# 3
  • Мнения: 1 272
Deina, честито бебе!
Ти най-добре би могла да решиш какво да правиш, т.като най-добре си познаваш хората и ситуацията.  Но все пак аз бих си го износила и отгледала, ако имаме финансова възможност. Фактът, че дъщеря ти не е във възторг ме кара да мисля, че тя има нужда от едно братче/сестриче. А на съпругът ти явно наистина му трябва време, но не за да реши, а за да свикне с мисълта за "ново" бебе.
Каквото и да решиш - УСПЕХ   bouquet

# 4
  • Мнения: 3 116
Първо честито  bouquet
Ако има за какво да се замисля нека да мисли ,но ако ти чустваш че искаш да имаш бебе и имате възможност да го гледате от това по хубаво няма
По принцип аз съм винаги за, да се даде живот на още едно детенце и винаги се радвам когато някой реши да запази бебенцето.
Може би сега им се струва страшничко да се пренастроят и мислят за всички перипети коитто трябва да прескочите но с времето това дете ще стане най обичано от тати и кака сигурна съм в това.
Моят съвет е не оставай дъщеря си сама.
Каквото и да решите успех

 Hug

# 5
  • Мнения: 4 915
Дай време на съпруга си и щерката да осмислят наистина новината. Едно бебе сега ще е промяна в статуквото на всички, нормално е идеята да се посреща не толкова ентусиазирано от всички.
Мисля си, че скоро, когато започнеш да носиш снимки от видеозона на бебето, когато го усетят да рита и естествено, когато се роди, то ще донесе нова любов и щастие в сърцата на близките ти.

При теб се е задействало веднага майчинското чувство. Но съпруга ти и дъщеря ти имат нужда от повечко време.

Желая ви всичко най-добро!

# 6
  • Мнения: 750
благодаря за подкрепата момичета, май тя ми липсва най -много, имам си и моите страхове пушачка съм и съм на 37, знам ли изобщо дали мога да износя здраво дете?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Майка ми роди братче то ми на 37 и тя пушеше тогава а аз бях на 12.Положението и доколкото си спомням беше подобно като при теб-само дето аз много се радвах.Сега имам братче на 12 което промени живота на цялото ни семейство.

# 8
  • Мнения: 4 806
аз съм винаги "за" детенце.
Често в такива случаи отношението се променя (на съпруга и на другото дете).
Възрастта не е никак страшна, не е повод за безпокойство, но цигарите трябва да се опиташ да спреш, ако ли не - поне да намалиш.

Честито нов живот, дано всичко потръгне добре и много радост да ви наобиколи Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 7 173
благодаря за подкрепата момичета, май тя ми липсва най -много, имам си и моите страхове пушачка съм и съм на 37, знам ли изобщо дали мога да износя здраво дете?

Ама разбира се че ще можеш  bouquet  Simple Smile Освен това в наши дни се правят сигурни изследвания, така че човек навреме да знае дали детенцето е здраво.
А иначе - както са писали и другите мами - дай малко време на семейството да осмислят ситуацията.
И честито бебче, едно мъниче е нещо прекрасно  Grinning

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 315
Говори с тях - разбери защо са резервирани и им кажи за своите чувства. Така или иначе бременността е факт и размислянето  newsm78 е малко закъсняло ...
Един малък човешки живот е безценен и не може да се вземе решение с лека ръка за премахването му. Тук има тема за майките около 40-те - почети там, ако ти е интересно.
Успех и много щастие  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 3 359
Миличка, казваш на "37 съм", все едно си на 107! Какви са тези глупости, особено пък ти е второ дете, на тази възраст една бременност ще ти се отрази изключително добре, баба ми е родила 2-те си деца на 36 и на 37 съответно- а тя е родена 1905 година и беше светска жена, която много държеше на външния си вид и здравето си!
Аз родих първото си дете на 32 и да ти кажа два месеца след раждането изглеждах и се чувствах като милион долара на цяло, второто ми дете се надявам да бъде на твоите години. Зависи от здравословното ти състояние и начина ти на живот, естествено и годините имат значение, но ако си над 40 и ти е първо-разбирам.
Помисли за финансовия аспект на нещата, ако можете да си го позволите- не го мисли, но ако имате затруднения, тогава може да помислиш, защото не е все едно- поне според мен.
Иначе по отношение на мъжа ти и дъщеря ти- не го мисли толкова, ако това са ти притесненията ще те успокоя, че когато видят бебинка нещата ще добият друг характер- каквото и да решиш- успех!

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами "шокът", за който пишеш че са изпаднали ме кара да вярвам, че си ги сварила неподготвени, т.е., че не сте обсъждали варианта за 2 - ро дете... newsm78 Ако е така е нормално първоначално да има момент на "настройка" и преосмисляне, важното е ти да си дадеш сметка какво искаш и да им покажеш че е важно за теб. Защото няма по - голяма благословия от това за една жена, а и не познавам човек, който да не обича детето  (братчето/сестричето) си!
Просто им дай малко време! Hug

# 13
  • Мнения: 1 117
Ако аз бях на твое място мисля, че щях да износя , родя и отгледаме бебчо. Разбира се ,ако няма притеснения от финансова гледна точка. А вероятно съпругът ти се е замислил, защото все пак бебешкото време е поотминало за него , дъщеря ви е голяма и самостоятелна. Остави го да си мисли, мисля че ще свикне и ще се радва. А за дъщеря ви е трудно , заради мисълта ,че вече няма да е само дете и цялото внимание и грижи да са концентрирани само към нея.

# 14
  • Мнения: 8 917
Дай време на съпруга си и щерката да осмислят наистина новината. Едно бебе сега ще е промяна в статуквото на всички, нормално е идеята да се посреща не толкова ентусиазирано от всички.
Мисля си, че скоро, когато започнеш да носиш снимки от видеозона на бебето, когато го усетят да рита и естествено, когато се роди, то ще донесе нова любов и щастие в сърцата на близките ти.

При теб се е задействало веднага майчинското чувство. Но съпруга ти и дъщеря ти имат нужда от повечко време. Желая ви всичко най-добро!

Честито бебенце  bouquet Няма нищо по-хубаво от това - радвай се и не се затормозявай излишно  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт