На шега, на майтап, обаче...

  • 3 862
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
 Joy Joy Joy

Сетих се и още нещо:

чупивка - почивка

По някое време от тийн-годините ми сменяхме първата и втората съгласна от думите, та това е останало от тогава...

# 31
  • Мнения: 819
Мотя племенник проговори много смешно, сменяше "К" с "Т" и др. разни, и покрай него години наред се лигавеше цялата рода и един куп близки. А дребният се пънеше да казва и сложни думи, много ги обичаше. Например "Тонсултация" (консултация).
Спомням си, че веднъж ми поиска: "едно малто тоталче, да до дам на едно малто тученце".  Joy

Леле..все едно говориш за детето на моята приятелка!Той по същия начин не казва "к" и го заменя с "т"/ вече по навик,щото е на 4г., а и самия звук изолирано го казва/
Та как сме се смяли когато един ден им правя каша грис на него и на дъщеря ми и той заявява "Ама аз не обичам каша ДРИС " Joy rotfImao rotfImbo Е от тогава и ние си викаме каша Дрис Mr. Green

# 32
  • Мнения: 5 228
Спижурен вместо спаружен, хофлюх вместо охлюв, панталеймон вместо панталон. Както и портмофейл.

# 33
  • Мнения: 1 800
Аз съм "прихванала" от баба ми някои изрази като:
- убаната му главичка;
- копанчета;
- таврандиса;
- байгани се;
- опай;
- наспанка ли са?
и т.н.

# 34
  • Мнения: 819
Спижурен вместо спаружен, хофлюх вместо охлюв, панталеймон вместо панталон. Както и портмофейл.

И портомоне! / това го чух от една сервитьорка на морето!/  Joy

# 35
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз казвам на вафлите фафлички (от един съученик), бисквиДи, соледи- солети, парашутка-маршрутка, офлюх. Иначе баба ми и дядо ми имат яко лафове. Като по-малки и се подигравахме на баба така: Иди до магазина и купи хляб добружа и го сложи в чекмежето под индришето hahaha Дядо ми преди няколко дена влиза в кухята и ме пита къде е таблото за спалнята  Shocked После баба ми ми преведе, че това било дистанционно Laughing
И пак дядо ми: Дидка, ходи до магазина да купиш на детето пуканки!
Аз: Какви пуканки? Тя не яде още пуканки!
Дядо: Абе, пръчки и купи тогава  newsm78
Накрая след 100 такива определения се оказа, че пуканки, пръчки, пишки и царевица са всъщност царевичните пръчици  ooooh!

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имам и го хванах от тук, от форума...

съжЕлявам...

То 100 човека като ти го напишат днес и ти го прочетеш, как няма да почнеш и ти да съжЕляваш  ooooh!

и кенгуДу... един познат на брат'чеда в казарамата... навсякъде заменял буквата "Р" с буквата "Д", но това е най-фрапантната дума в този нов речник

# 37
  • Мнения: 46 508
Гледахме по телевизията един, който беше намерил вълк и каза, че го храни с бисквиДи Joy от тогава така им казвам вкъщи  Laughing

# 38
  • Мнения: 221
най-често употребявам вчепетление вместо впечетление
сигурно има други, но сега ме мързи да мисля..

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Циганите от централна северна Б-я:

- син Виктор  - на кутия цигари Синьо Виктори, само го споделям  Laughing
- кепчуп - на кетчуп. От време на време и аз тъй му казвам  Crazy

# 40
  • Мнения: 13 512
гаваница-възглавница
туйлет- тоалет
шифиОр- шофьор
лайсник-лайсна

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Кицкело мляко

# 42
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз пък съм на мисело кляко и тупа сопчета Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 1 153
Кокошка-татошка Laughing

# 44
  • Мнения: 183
Отивам до сополството, да се видя с посранника

Общи условия

Активация на акаунт