Бързи здравословни въпроси и отговори – 23

  • 27 655
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 47 981
Каква е причината да растат много бавно ноктите на ръцете (63г, жена) от 3мес някъде?
МОже да е недостиг на витамини
Да си вземе комбинирани или витамини Б, биотин, Д, Ц, цинк
От биотин много бързо расте и коса, и нокти

# 466
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
На някой да му махали оперативно релефна бенка  Thinking Кожната лекарка ни праща на хирург...

# 467
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Скрит текст:
Група Показател   Вид материал       Резултат   Измерителна единица   Референтна област   Метод
Урина
Урина + седимент   Urine                      
     pH   Urine         6.0      NA    4.5 - 6.5     Manual
     Специфично тегло   Urine         1.020      NA    1.005 - 1.030     Manual
     Белтък   Urine         Neg      NA         Manual
     Билирубин в урина   Urine         Neg      NA         Manual
     Уробилиноген   Urine         Normal      NA         Manual
     Глюкоза в урина   Urine         Neg      NA         Manual
     Кетони   Urine         Neg      NA         Manual
     Кръв   Urine         Neg      NA         Manual
     Левкоцити в урината   Urine         Neg      NA         Manual
     Нитрити в урината   Urine         Neg      NA         Manual
     Седимент   Urine         1-2 левкоцита. кристали пикочна киселина.      NA         Manual

МИКРОБИОЛОГИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ :
Вид материал
Урокултура


Дата на вземане:
22.11.2019
Микроскопски материал :
Културелно изследване:




Изолирани  микроорганизми :

1. Стерилна
2.

3.

Количествена оценка :

Микробно число :

бакт./ml
Антибиограма   1    2    3        1    2    3
(S- чувствителни, I - интермедиални, R - резистентни )
Эаключение:
Стерилна
Препоръки :

Скрит текст:
Цитологично изследване :
    Адекватна за интерпретация цитология от м. шийка: Екзоцервикс-обилно клетки без дискариоза. Ендоцервикс-умерено клетки и групички от клетки, без дискариоза. Умерено сегментоядрени левкоцити. По Bethesda-NILM (негативен за интраепителна лезия или малигненост); ПАП-ІІгр.


д-р Шопов


Скрит текст:
ИЗВЪРШЕНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ Лаб.№ 3569 Платено
 Име на тест (изследване) Резултат Единици Рефер.граници
от - до
 Изследване на вагинален секрет НЕ СЕ ИЗОЛИРАХА
ПАТОГЕННИ
МИКРООРГАНИЗМИ
 Дирекна микроскопия Плоски епителни
клетки. Голи ядра
Свръх растеж на
лактобацилицитолитична вагиноза
 Забележка:
 Дата на извършване: 20.11.2019 Лекар, извършил изследването: д-р Йордан
Стефанов Иванчев УИН:1700001791
 *Пояснение
H(high) - Резултат над горна референтна граница
L(low) - Резултат под долна референтна граница

Здравейте, дано правилно да съм поставила съдържанието в скрит текс, бих искала да ви попитам за мнение по моите изследвания тъй като др, седмица съм на преглед, и така ли изглежда една стерилна урина, ако всичко й е наред?! Благодаря Ви!

# 468
  • Мнения: 47 981
Да
по-добре си е хирург, после хистология и така. Просто за всеки случай

# 469
  • Мнения: 6 888
Каква е причината да растат много бавно ноктите на ръцете (63г, жена) от 3мес някъде?
МОже да е недостиг на витамини
Да си вземе комбинирани или витамини Б, биотин, Д, Ц, цинк
От биотин много бързо расте и коса, и нокти

Биотинът не е безопасен. Наскоро лекар ми каза, че много жени го пиели, за да им расте косата, но последните проучвания сочели, че уврежда някакви неща, когато се приема повече от нужното количество.

# 470
  • Мнения: 47 981
Сподели какво уврежда? Водноразтворим витамин е, по принцип се водят безвредни в нормалните количества, посочени на опаковките

# 471
  • Мнения: 954
Здравейте, след раждане ми се появи едва забележимо петно на шията. Забелязах, че е уголемило размера си. Естествено ще запиша час при дерматолог, причината да отлагам е че няма на кого за момента да оставя бебче, докато съм на преглед. Прилагам снимка на петното, ако имате идея от какво се е получило и какво може да е. До сега не съм имала такива проблеми. Благодаря!

Скрит текст:

# 472
  • Мнения: 54 413
aloevera_, освен свръх количество лактобацили във ваг. секрет, нищо друго нямаш. Успокой се! Peace

# 473
  • Мнения: 10 257
На някой да му махали оперативно релефна бенка  Thinking Кожната лекарка ни праща на хирург...

Има отделна тема за бенките. Мисля че там ще получиш по-изчерпателна информация. Иначе аз съм махала от лице, колкото гумичка на молив, но не живея в Бг и няма да ти е от полза моя опит. Отидох в обедната си почивка и за 5 мин ми я махнаха, обгориха мястото и ме накараха да се мажа с вазелин отгоре, да не хване кора и белега съответно да стане по-дълбок.

# 474
  • Мнения: 71
Имам проблем с левия крак. Прасеца ми се подува и става на буца и ме боли. Левия нищо му няма. Преди време ме наболяваха и двата, но десния се влоши. Предполагам задържа вода, защото с масажи ме отпуска. Видимо е поне 3 4 см по-голям от другия прасец и ми тежи. За какъв лекар съм ? На 25 съм.


На мен ми се случи същото, миналата година, колкото теб съм.
Отидох на сърдечно-съдов хирург- прегледаха ме с доплер- нямаше проблем с веничките. Той ме препрати към невролог,  направиха ми снимка на кръста- оказа се някаква си дископатия. Предписаха ми мидокалм и нещо за мазане на кръста. Може и прещипване на някой нерв да е било. Иначе се ходи на физиотерапия- нищо страшно. Та- не се стряскай, това се случва и на млади жени като нас, на мен ми мина на първият месец.

# 475
  • Мнения: X
На някой да му махали оперативно релефна бенка  Thinking Кожната лекарка ни праща на хирург...

Може да се поинтересувате от   
Скрит текст:
Много е популярен. Чувала съм, че баща му е премахвал бенки и му е предал знанията как да го прави. Аз лично не съм го посещавала, но мои познати са много доволни от него. Преценя коя бенка може да бъде премахната и коя не бива.

# 476
  • Мнения: 6 888
Здравейте, след раждане ми се появи едва забележимо петно на шията. Забелязах, че е уголемило размера си. Естествено ще запиша час при дерматолог, причината да отлагам е че няма на кого за момента да оставя бебче, докато съм на преглед. Прилагам снимка на петното, ако имате идея от какво се е получило и какво може да е. До сега не съм имала такива проблеми. Благодаря!

Скрит текст:

Прилича ми на нещо гъбично, но все пак не съм лекар. Отиди при добър дерматолог, че на мене главата ми се беше запалила преди години, когато дъщеря ми беше малко бебе. Имаше някакви гъби на гърба и се оказа, че с предписаните лекарства сме си ги подхранвали. Ама това, чак като отидох при друг, добър лекар. 
Не отлагай, че ако е гъбичка, да не я прехвърлиш и на бебето. И да ви е живо и здраво, много да ви радва!


♥ HAPPY ♥, не зная. Той ги спомена, но не ги запомних. В главата ми остана само, че скоро ще излязат проучванията и ще се разбере за този проблем. Коментираше, че жените много масово пиели биотин, а не е безопасно.

# 477
  • Мнения: 101
Имам страшен проблем Sad писах и по - горе, но нямаше мнения. От една седмица усетих, че някъде назад в гърлото си го чувствам все едно е под упойка,като това усещане ту го има ти го няма. Нямам промяна във вкусовите рецептори, от време на време усещах, че все едно шията ми е обвита в шал, като преглъщам усещам, че имам задържани храчки и днес усещам лека болка от едната страна на сливицата. Какво може да е?

# 478
  • Мнения: 648
Здравейте ! Искам да попитам може ли болка в гърлото повече от 2 седмици да се дължи на някаква бактерия? Ходих при личната и чак почувствах неудобство като ми каза ,че е много леко зачервено и нищо ми няма! Изписа ми биозин и стрепсилс ! Гърлото ме боли все едно е наранено( ударено) , а не както при боледуване ! От вчера започнах и леко да покашлям и да изпитвам болка в гърлото само при вдишване на въздух или покашляне! И как да отида пак ? И ми се каже ,че нищо ми няма.. не знам.

# 479
  • София
  • Мнения: 2 230
Може да се пусне гърлен секрет. Или да идете при УНГ за своя сметка. Не е задължително личната лекарка да е била 100% права. За съжаление.
Бързо оздравяване

Общи условия

Активация на акаунт