Болезнено кърмене

  • 857
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, мили мами! От скоро съм родител и нямам никакъв опит с кърменето.Болките започнаха седмица след раждането...Резултата е силно разранено и кървящо дясно зърно.Пробвах с Лансинох и Гармастан- вече месец болката не отшумява.Кърмя в седнало положение позата е правилна, но не знам бебо как суче, защото обхваща малка част от ареолата отваря си устичката широко, нооо...Та въпросът ми е дали ще ми помогнат силиконови зърна, а и не спирам да се мажа с разни кремчета, стоя с отвити зърна, чакама да засъхнат, но аз буквално плача вече от болезненото кърмене, а наближи ли часа искам да избягам.Реших да си цедя дясната гърда и да давам от шише, защото болките са зверски и нетърпими, даже след кърменето чувствам болка.
Надявам се да ми дадете съвети за да кърмя успешно без болка😖

# 16
  • Мнения: 404
Здравей, аз съм от бъдещите мами.
Ходих на курс за кърмене и съвета беше да се цедиш с ръка, за да освободиш напрежението от дадената гърда, и ако си решила да кърмиш, както явно си, да слагаш бебо на др, с която нямаш проблем.
По-добре е ,ако се кърми, в първите 6 седм да не се предлага шише. Не запомних защо.
В youtube има клипчета как се цеди с ръка, защото с помпа мисля че пак ще те боли.

Успех

# 17
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Здравей, моя съвет е да смениш позата или да пробваш да помогнеш на бебчо да захапва правилно зърното, защото явно го дъвче с венци. При мен помогна това: хващаш гърдата с лявата ръка така, че зърното да се пада между показалеца и средния пръст като леко притискаш за да се оформи. Така го поставяш в устичката на бебо като се опиташ да набуташ повече от ареолата. Силиконовите зърна няма да ти помогнат в този случай, защото зърното ти пак ще остава под венците на бебето. Ако гърдата е много препълнена и твърда пробвай да изцедиш малко за да омекне гъдтата и да успееш да смачкаш зърното.

# 18
  • Мнения: 2 862
Зърната ще свикнат , но може би трябва време и аз бях така . Много е неприятно . Ако излиза достатъчно мляко цеди се , ако ти е по- добре .

# 19
  • Мнения: 5 105
С баткото имах разраняване за кратко и в рамките на нормалното, с дъщеричката ни обаче сигурно месец ми бяха разранени и двете зърна. Хем ми е второто кърмене и уж всичко трябва да е разработено. Кърмех и плачех.
Както са ти писали и преди мен - сменяй позата за да хваща зърното под друг ъгъл и помагай като стиснеш внимателно ареолата и така подадеш гърдата на бебето - така по-голяма част ще влиза в устата на бебето. В блогът на Хедра има обяснено със схеми. Аз редувах люлка с поза футболна топка, даже и легнала като крачетата на бебето ми стояха до главата. Какви ли не гимнастики. Освен това устичката на бебето порасна и спря да ме хапе толкова плитко. Мина и замина, ето вече 11 месеца се кърмим.
Успех!

# 20
  • Мнения: 610
А с консултант по кърмене не можеш ли да се посъветваш?
Аз така ревах и кърмех,  но при мен се оказа запушени канали и начало на мастит.  Помогна ми педиатъра и все още кърмя успешно малкия , който е на година и осем месеца.

# 21
  • Мнения: 5
Здравей, аз съм от бъдещите мами.
Ходих на курс за кърмене и съвета беше да се цедиш с ръка, за да освободиш напрежението от дадената гърда, и ако си решила да кърмиш, както явно си, да слагаш бебо на др, с която нямаш проблем.
По-добре е ,ако се кърми, в първите 6 седм да не се предлага шише. Не запомних защо.
В youtube има клипчета как се цеди с ръка, защото с помпа мисля че пак ще те боли.

Успех
пробвахс лъжица, ама я избутва с ръчички...

Здравей, моя съвет е да смениш позата или да пробваш да помогнеш на бебчо да захапва правилно зърното, защото явно го дъвче с венци. При мен помогна това: хващаш гърдата с лявата ръка така, че зърното да се пада между показалеца и средния пръст като леко притискаш за да се оформи. Така го поставяш в устичката на бебо като се опиташ да набуташ повече от ареолата. Силиконовите зърна няма да ти помогнат в този случай, защото зърното ти пак ще остава под венците на бебето. Ако гърдата е много препълнена и твърда пробвай да изцедиш малко за да омекне гъдтата и да успееш да смачкаш зърното.
В болницята ми показаха как да го кървя, даже сестрите ме наблюдаваха и уж правилно зясука и суче, но на мен ми се струва, че обвхаща малка част от ареолата...Сега не му давам дясната гърда и я мажа.Аз го кърмех легнала, но той не беше с корем към мен и според ментова беше примината за раните, а и гинеколага ме видя и ми предписа гармастан, тогава имах само рагади...Благодаря за съветите ще ги пробвам определено

А с консултант по кърмене не можеш ли да се посъветваш?
Аз така ревах и кърмех,  но при мен се оказа запушени канали и начало на мастит.  Помогна ми педиатъра и все още кърмя успешно малкия , който е на година и осем месеца.
утре сме при педиатърката, ще я питам...

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 04:21 от AnMary

# 22
  • Мнения: 13 667
При сестра ми такова разраняеане не зарастваше с първото дете доста време  и й се наложи да кърми със силиконови зърна. За сведение е с лошо оформени зърна. За второто вече си знаеше. И двете й деца са кърмени до година и половина с такива силиконови джаджи.

# 23
  • Мнения: 5
При сестра ми такова разраняеане не зарастваше с първото дете доста време  и й се наложи да кърми със силиконови зърна. За сведение е с лошо оформени зърна. За второто вече си знаеше. И двете й деца са кърмени до година и половина с такива силиконови джаджи.
а тези силиконови зърна значи и помогнаха да не чувства болка?🤔

# 24
  • Мнения: 13 667
При сестра ми такова разраняеане не зарастваше с първото дете доста време  и й се наложи да кърми със силиконови зърна. За сведение е с лошо оформени зърна. За второто вече си знаеше. И двете й деца са кърмени до година и половина с такива силиконови джаджи.
а тези силиконови зърна значи и помогнаха да не чувства болка?🤔
О да,и както казах благодарение на тях беше дългокърмеща майка.

# 25
  • Мнения: 5
При сестра ми такова разраняеане не зарастваше с първото дете доста време  и й се наложи да кърми със силиконови зърна. За сведение е с лошо оформени зърна. За второто вече си знаеше. И двете й деца са кърмени до година и половина с такива силиконови джаджи.
а тези силиконови зърна значи и помогнаха да не чувства болка?🤔
О да,и както казах благодарение на тях беше дългокърмеща майка.
И аз си поръчах дано да се получат нещата! Благодаря Ви😘

# 26
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Само да отбележа, че ако нямаш зле оформени зърна силилоновите протектори няма да спасят положението, защото както казах с тях зърното попада точно между венците на бебето. То и затова боли най-вероятно. Но сега се сещам, че ако бебо има млечница също кърменето става болезнено. При нея обикновено устичката става в бели налепи по устните, езичето и бузките, а зърната на мама са чувствителни, зачврвени, сърбят и болят.

Имаш ли напредък с проблема?

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 609
Болезненото кърмене е от неправилната захапка на бебето.Смуче и "дъвче" само зърното,което се претрива и се получават рагади и кървене.Оправи позата за кърмене,и нещата ще се оправят.Извикай консултант по кърмене,не разчитай на съветите на педиатъра,от опит говоря.В повечето случаи,педиатрите хал хабер си нямат от кърмене и общо взето само провалят кърменето.Довери се на оторизираните за тази цел лица,консултантите.Всичко идва от позата за кърмене.Както си забелязала,ако бебето захапва само малка част от ареолата и основно дъвче зърното-ще има разранявания и недостатъчно каване на тегло,поради факта,че не изсуква всичката кърма,която се произвежда за него(заради плиткото засукване).Педиатъра ще премери бебето,ще установи недостатъчно качване и ще изпише добавка.До тук с кърменето ще бъдеш.

# 28
  • Мнения: 5 105
На мен пък и при двете деца най-много ми помагнаха две акушерки, гинеколога ми и педиатъра. Според моя опит е по-трудно да попаднеш на адекватен консултант, Хедра не може да огрее навсякъде така да се каже. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5
Само да отбележа, че ако нямаш зле оформени зърна силилоновите протектори няма да спасят положението, защото както казах с тях зърното попада точно между венците на бебето. То и затова боли най-вероятно. Но сега се сещам, че ако бебо има млечница също кърменето става болезнено. При нея обикновено устичката става в бели налепи по устните, езичето и бузките, а зърната на мама са чувствителни, зачврвени, сърбят и болят.

Имаш ли напредък с проблема?

Да, сменям пози, а и го махам от гэрдата когато хапе, но ползвам протекторите, за да зараснат раните...Благодаря на всички мами за съветите!❤️

Общи условия

Активация на акаунт