Морски свинчета - 8

  • 52 585
  • 967
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 1 878
Здравейте,купихме морско свинче кръстихме го Бо,на месец и половина е .Давам му храна за свинчета краставичка,чушка,морков семки сено,ябълка какво друго  което не се сещам бихме могли да му даваме.🙂

# 811
  • Мнения: 2 485
Hoaxy, съжалявам!

# 812
  • Мнения: 2 485
Моля да ми кажете трябва ли да се дава минерално камъче и от тези дървени играчки за гризане?
Нашето едното има гъбички и сега го мажем по ушите, които нямат козинка и също има слагам във водата витамини.
Ветеринарят ме посъветва да не сменям храната, която им давам, защото са много специфични със храносмилането. Посъветва ме да не давам краставици и марули. Но да давам моркови и ябълки заради вит. Ц. Разбира се и сено и тази храна, която купувам от зоомагазина с разни гранули.
Видях това бг сено от Родопите, но ми се стори доста грубо, с клечки. Това добре ли е за зъбките им? В момента сеното, което им даваме, е една мека тревичка на Витакрафт. Кое е по-добър вариант?

# 813
  • Мнения: 5 013
Hoaxy, съжалявам Sad

Little afternoon - от минерално камъче няма нужда, по-скоро е вредно. За пилене на зъби е сено и клонки от плодни нещостилкови дръвчета, леска, бреза, върба. Сеното на витакрафт е хубаво, от родопското сено не съм виждала добре изглеждащ пакет, все има клечки и сламки.

# 814
  • Мнения: 6
Здравейте! От скоро започнах да взимам свинчо и да го галя, но забелязах, че при галене ми побутва ръката с главата( иначе си издава леки звуци  и почти заспива) -когато го галя по главичката го прави
Според вас дали му е приятно , или по скоро го дразни?

# 815
  • Мнения: 5 013
От моите всички без две го правеха това побутване. Просто ги галя от зад ушите назад Simple Smile

# 816
  • Мнения: 2 485
Макарон, благодаря! Взех върбови клонки. Има ли нещо специфично, или може само да ги измия и да им дам да дъвчат?
Може ли да ми кажете по тази снимка на колко седмици/месеца ви изглеждат тези свинчета? Имам съмнения дали са ми казали правилно от зоомагазина.



И още нещо - могат ли да живеят нормално заедно две мъжки, некастрирани? Някакви съвети?

# 817
  • Мнения: 5 013
Според мен мъничкото е на не повече от месец, другото на 2. По тегло по-добре се преценява обаче, може и да бъркам. Иначе с достатъчно пространство няма проблем да са заедно, кастрацията няма много отношение към това дали ще съжителстват  добре.

# 818
  • Варна
  • Мнения: 615
Съвсем нормално си живеят нашите две мъжки. Имат разлика около 8 месеца и лесно се приеха. Баткото си е шефа де, личи си по звуците, но това е нормално. Имат клетка на два етажа.

# 819
  • Мнения: 2 485
Милица, може ли снимка или линк на вашата клетка? Аз се чудя дали може ние да пригодим две клетки една върху друга и да се качват с някаква стълбичка. Първо мислехме да долепим две клетки и да ги свържем с тунел, но днес ни дойде идеята втората да я поставим отгоре. Само не знам как точно ще ги съединим.

# 820
  • Варна
  • Мнения: 615
Сами сме си я правили, съжалявам но нямам хубава снимка
И аз обмислях от две клетки как да измисля една, но нали са пластмасови, не знам как.

# 821
  • Мнения: 6

Здравейте, днес видях тази раничка на дупето на Рошльо, според вас дали е ухапване от другото момче, тъй като често се гонят и ръмжат или е нещо друго?

Последна редакция: пн, 08 ное 2021, 21:17 от Vanina1308

# 822
  • София
  • Мнения: 6 250
Като чета за теглото на вашите, се чудя аз ли нещо бъркам, или има разлика в породите? Нашата Лети точно снощи я теглих, че ми се видя ошишкавена (ама качила е наистина), на 1г9м е, близо 700г (като я взехме беше на 2м, 200г, после около 600-650г си вървеше).
Радвам ѝ се много, че хапва и ака доволно Grinning (че лятото прекара нещо със стомахчето, за 2 дни се беше стопила, бях писала тук, ходихме на лекар, по час лекарства давах, слава Богу отмина!).

Обмислям и аз как да ѝ разширим клетката, та да има повече пространство и движение, гледах в zooplus, ама 200-300лв са много пари! Някой сглобявал ли е с панели от aliexpress?

Hoaxy, съжалявам, че не се е преборила! Sad

# 823
  • Мнения: 5 013
Аня, различни са мишлетата Simple Smile 700 грама си е нормално тегло, стига да е стабилно.

Какви са панелите от Алиекспрес? Става ми интересно.

# 824
  • София
  • Мнения: 6 250
Това намерих снощи. Подобно. Ако знаете тук в БГ да се продават такива панели, че тя доставката е колкото тях. Simple Smile
Преди време бях попаднала (може и тук от темата да е бил линкът) на руски канал в youtube, имаше идеи и за домашно направени клетки, от стар шкаф; трябва да го потърся пак и мъжа ми да измайстори нещо.

Последна редакция: вт, 09 ное 2021, 10:06 от Аня♥♥♥

Общи условия

Активация на акаунт