Първокласници. Тема 2

  • 20 207
  • 756
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 7 987
Моето също вярва.

# 451
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Моето също вярва,че и писмо на Дядо Коледа ще пише.

# 452
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
При нас ще има цял месец коледни игри, закачки и украси в училище. Не знам още какво точно са измислили, но съм в очакване. Накрая ще приключат с театър, поканен специално за класа и Дядо Коледа, който ще раздава символични подаръчета.
Календар няма да правим.

# 453
  • Мнения: 1 494
Големият четвъртокласник от 2-3 години повтаря, че няма Дядо Коледа, малкият и той покрай брат си. Преди две години казах на баткото, ще ти кажа истината, да, няма, и той ококори жално очи и аз бързо казах, че съм се пошегувала. Не беше готов. Миналата година се канеше да стои на Бъдни вечер цяла нощ буден. До последно отчаяно се надяваше да е истина. Но не и не попита директно.
Тази година понеже възрастните си правим томбола и подаряваме само на един. Децата също ще си подаряват един на друг. Ще има и по два подаръка от Дядо Коледа все пак. Но искам някак си да наблегна смисъла на Дядо Коледа, на любовта и грижата за другия, за вярата в доброто и вълшебството. Освен книжки реших също да го включа в купуването на подаръци за деца в неравностойно положение. За моя радост, прегърна идеята с ентусиазъм.

# 454
  • София
  • Мнения: 974
Дъщеря ми вярва. Винаги и казвам, че докато има хора , които вярват в него, той  ще съществува.  Wink Някак сама достигна до заключението , че подаръците купуваме ние, но то е защото Дядо Коледа  е много зает,не успява да стигне до всички и родителите му помагат понякога. Simple Smile

# 455
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Идея нямам дали и доколко вярва в Дядо Коледа, вероятно не вярва. Честно казано никога не ми е хрумвало тоя въпрос. За календари, подаръци и партита не е ставало дума все още, но календари отдавна не правя, нито ми харесват моделите, нито качеството на снимките, така че и да има оферта ще се въздържа. Но си мислех, че тези неща са само в градините, за първи път чувам, че и по училищата ходят.

# 456
  • Мнения: 2 290
Когато събираха пари за календари, категорично отказах.Ако ще правя календар, то ще е и с двете деца.
Да, ама не, онзи ден отивам да я взема и ми дават един календар- на него мойта кипра гордо позира с анцунг Joy
Дошли да снимат желаещите и щерката била първа.
Ами платих календара, но е голям кич.

# 457
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Месечинка,при нас госпожата каза,че до 4 клас ще им правят календари.След това ги спират.

# 458
  • Мнения: 1 328
Тази година казах на дъщеря си, че няма Дядо Коледа. Прие го много добре. Започна да се смее, представяйки си как сме я мотаели и сме слагали подаръците под елхата. Имам чувството, че принципно не е вярвала, защото още преди две години ме питаше упорито как така минавал през комина, като бил толкова голям, а коминът толкова малък. Сметнах, че вече е голяма за подобни "лъжи". Още нищо не са ни казали за тържества и календари, но ще е хубаво да си разменят подаръци.

# 459
  • София
  • Мнения: 973
При нас бях приятно изненадана когато по-големите деца ми казаха, че класната им отишла и взела нашата първокласничка и се снимали и трите. При нас календарчета , картички за 8-ми март ги правят много хубави.
За Дядо Коледа...имам някакви подозрения, че и те самите вече предполагат, че няма, не сме я обсъждали тази тема, сега ще изчакам да видя какво ще заговорят те.

# 460
  • София
  • Мнения: 12 303
Аз отказах календари, ключодържатели и календарчета в училище, много са грозни. Винаги ги снимам и двамата заедно в някое фото.

# 461
  • Мнения: 4 731
Синът ми вярва в Дядо Коледа и в Сейнт Никола (празнува се на 6 декември). Задава въпроси, разпитва кое как става, но все още вярва. Не мисля да му казвам каквото и да било. Сам ще стигне някой ден до истината.

# 462
  • София
  • Мнения: 5 939
Още от детската градина ги отказвам тея календари. Предпочитам аз да си ги снимам двамата и после си вадя календари за нас и бабите на по-добри цени.

# 463
  • Мнения: X
Не съм чула да има календари в училище. Чак съм изумена, че има подобно предлагане, как им се занимава? Надявам се да няма подобни щуротии при нас, че ще се наложи да взема, зер да не съм пак само аз бяла врана. Веднъж отказах нещо от сорта и бях единствена, а детето се почувства зле (уж го питах).

# 464
  • София
  • Мнения: 5 939
И моята се чувстваше зле, щото всички деца отиват да се снимат, само тя не. Един път склоних, при условие да ги снимат двамата с брат и. Еми, календара беше ужасен.

Общи условия

Активация на акаунт