Първокласници. Тема 2

  • 20 354
  • 756
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 7 987
А страница и половина си засича, че я пишел преди да изсмуче 1 лукче😂

Grinning Много са смешни.

Моето обича да пише. Кара ни да и диктуваме понякога.

# 481
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Нищо не давам вечер, то остана след цял ден на училище и вечер да го тормозя. С молив пишат всички в класа все още.

# 482
  • Мнения: 1 495
Сутринта срещнах управителката на занималнята на големия. Като чу името на учителката на първокласника, ми каза, че деца 2 клас буквално плачат колко им е трудно при нея и какви домашни им дава. Ние вече виждаме доста признаци в поведението на госпожата, които ни показват, че е крайна. Не сме от много амбициозните родители, за които е ок да се пишат по прекалено много домашни и да са завишени критериите към децата. Посъветва ме да отида да го преместя при друга учителка. От една страна той доста свикна с децата, много са кротки и дружелюбни, а съм сe нагледала на агресия при съучениците на големия. От друга си мисля, че е с късмета си и не случайно е при такава учителка. Бащата обикновено смята всеки проблем за маловажен, но в случая е за местенето. Вие какво мислите?

# 483
  • Мнения: 7 987
Не бих си местила детето. То при нас и няма такива възможности и не съм го мислила де.

# 484
  • shumen
  • Мнения: 18 003
Не бих го местила,ако се чувства добре.Нашата госпожа големи домашни не дава,но е много взисакателна .За най малкото сбъркано или изкривена буква,цифра и поправя с червения химикал.

# 485
  • София
  • Мнения: 12 390
Аз не бих си преместила детето заради обема на домашните. При големия ми син до 4 клас бяха невероятни домашни, класната не ги жалеше. Искаше на матурите да са най-добре представилия се клас. Малкият сега няма чак толкова домашни, но госпожата е много строга и пада голямо учене.

# 486
  • Мнения: 1 495
Аз бях писала тук, че първокласникът ни много трудно се адаптира. От ден първи беше се стреснал колко ще му е трудно. После дълго време разстройство, от време на време все го боли корем. Днес ходих дори да пускам кръвни изследвания.
От почти месец класната е в болнични. За това време той посвикна. Сега само повтаря, че диктовките са му трудни, че много бързо диктува другата госпожа. Той по принцип с лекота се справя с всичко (в сравнение с баткото) и е доста по-старателен. Затова и когато го записах бях с идеята, че няма да му е кой знае колко трудно при по-взискателна учителка. Благодаря ви за мненията, полезни са ми много.

# 487
  • София
  • Мнения: 973
Аз пък точно при по-взискателен учител записах моето. Той е мъж и от много други мои познати учители чувах, че да взискателен е много, но за сметка на това като завършат 4 клас и винаги неговия клас е пръв по успех. От първи ден при него пишем с химикалка, от две седмица и нещо имат два пъти седмично контролни - диктовки по български, задачи по математика. Двете тетрадки за контролни се носят всеки ден, защото не се знае кога ще каже Контролно. Всеки ден вечер диктувам, до половин страница. Но и тя има желание и ме чака докато диктувам на каките й си почива. Когато и стане натоварено я усещам, но това е вече към четвъртък вече.

# 488
  • На морето!
  • Мнения: 5 754
Моят син беше при по-лежерен учител и пак бяха първи на малките матури. 5ти клас започнаха много силно, защото имаха трайни знания от учителя до 4ти. При него беше закон през ваканциите да се почива, в часовете да се дискутира и дебатира, а не преподава просто някакъв материал. Решаваха сложни задачи от сборници на руски от 80те. Но, когато се сблъскаха с учителите в 5ти клас, с всички учебни тетрадки, изисквания и пр., повечето преживяха шок и им трябваше време да свикнат как действително се учи в българската образователна система.
Сега дъщеря ми е при учителка, за която знаем, че е строга, взискателна и амбициозна. Дъщеря ми се чувства добре в тази среда, тя самата е много амбициозна и за нея е добре летвата да е високо вдигната. Вечер иска да ѝ давам тестове, през почивните дни постоянно ни кара да ѝ правим диктовки и да ѝ даваме задачи. Налага се да обяснявам, че мозъкът има нужда от почивка и, че пълноценната почивка е важна част от работния процес.
Аз не бих местила детето, освен ако то самото не поиска и то поради сериозна причина.
Пише с молив още, тъй като е левичарка и наклонът ѝ е неудобен, а и има проблем с някои връки между буквите /например "мл" ги слива някак странно/.

# 489
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз пък умишлено не записах детето при амбициозната и строгата учителка. Нито аз горя от амбиции да е номер едно, нито той, реших, че стресиране и форсиране от ден първи може да му изиграе лоша шега  и да го отврати от училището като институция. Засега не съжалявам, напредва доволно, учителките го хвалят, ходи с огромно желание на училище. Домашни не давам, както казах, вечер не се упражняваме, учебниците и тетрадките се носят чак в петък, в събота и неделя преглеждаме какво са правили и ако има пропуски или грешки упражняваме. Ако не - волна програма. Така смятам за правилно на тоя етап.

# 490
  • Мнения: X
Реално не е нужно от първи клас да почне подготовката за 5 ти. Синът ми няма домашни и слава Богу, само това оставаше да правим след цял ден в училище. Нали имат занималня, там достатъчно се упражняват. Чат-пат има нещо за събота и неделя, но обикновено е нещо много дребно.

И аз не бих местила детето обаче, стига то да не се оплаква прекалено много. Няма лошо летвата да е вдигната, освен ако не му пречи в глобален аспект здравословно.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 23:52 от Анонимен

# 491
  • shumen
  • Мнения: 18 003
При нас госпожата дава домашни,но моя успява да ги напише още в занималнята.За Събота и Неделя не им дава,а казва да се упражняват,ако имат някакви пропуски.

# 492
  • пловдив
  • Мнения: 1 090
Ние се паднахме при по-строгата учителка, имаше опция за премесване, но не го направихме.
Засега сме доволни, изисква от децата, но малката се старае и много я харесва.

# 493
  • Мнения: 1 357
Знаех, че нашата госпожа е взискателна, но сега разбирам, че аз съм по-взискателна от нея Grinning Малката много я харесва, с голямо желание ходи на училище. Намери си нови приятелки, въобще падна се хубав клас. Засега съм мн доволна, че избрах да я запиша в училище на другия край на града и всяка сутрин я караме. Компромисът си струваше.

# 494
  • Мнения: 2 532
То и аз ще изляза от взискателните майки, въпреки че се опитвам да се въздържам 😊 На моя първолак обаче на моменти му идва музата и както не му се пише, изведнъж грабва тетрадките и пише страници наред. Ей сега ми писа в 21:30 по нощница точно преди лягане🥴 А може и да е искал просто да отложи лягането🤔

Общи условия

Активация на акаунт