Уреди за домашна грижа за кожата - 5

  • 59 221
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 106
Добре дошли


Старите теми :

Тема 1

Тема 2

Тема 3

Тема 4


*******************************************************************
 
Обяснения на AVA_67 за дермапен:
Серумите са от Кондиция, пише че са 2-3 процедури. 1/3 от серума изтеглих с еднократна спринцовка и игла, за да предпазая както лицето, така и останалия серум от замърсяване. Напълно достатъчно е това количество за една процедура. Махам иглата и допирам спринцовката до кожата, с пръстите на другата ръка покривам точно върха на спринцовката, ако натисна по-силно да не разхищавам продукта и размазвам по кожата. Аз ползвам серумите след дермапена, затова ползвам и гумени ръкавички. Много лесно се разнася и 1/3 от ампулата ми стига за едно намазване, но за безиглената мезотерапия може и малко повече да отиде, защото това количество на мен ми попива почти веднага, т.е.няма да остане мокра кожата за да се плъзга по нея уреда. Предпочетох дермапена, след много четене именно защото е по-безболезнено. Усещането е като драскане, дори не се чувства точно като убождане. После има една чувствителност на кожата известно време, но не е нещо сериозно като болка, просто сякаш си изгоряла от слънце. Аз правих процедурата в неделя следобяд, вечерта все още усещах кожата на места по-чувствителна, особено по шията. На сутринта вече си бях съвсем добре. Като за първи опит започнах с по-плитки убождания, по-нататък смятам да увелича дълбочината.Най-важното е да не се допусне замърсяване. Аз си взех дезинфектант, с който пръснах лицето преди процедурата, независимо, че го бях почистила преди това. Ползвах и гумени ръкавички, които също напръсках.  След като се приключи с дермапена, се изчаква 20 минути и тогава се нанася серума. Преди нанасянето на серума дезинфекцирах ръкавичките и лицето отново и тогава започнах да разнасям серума по лицето. Иглите за дермапена също може да се ползват еднократно или да се дезинфекцират добре. Аз съм си взела 10 игли, а в комплекта на уреда имаше 2, така че тези ще ми стигнат за доста време.
Дезинфектанта ми е Октенисепт. Има го в няколко сайта, аз го взех от "Двата щъркела".

Някои подходящи продукти:
Стерилни серуми за мезотерапия
Ампули с хиалуронова киселина на CBN (Имам уверението на производителя, ча са подходящи за и безиглена мезотерапия, не съм питала дали са стерилни)


Йонофореза и ултразвук
Подхранване (Благодарение на AVA_67 отново  bouquet)
Става всичко на водна основа, освен ако е на маслена основа, защото просто няма да може да се транспортира във вътрешността на кожата. При йонофорезата слагам само серума и започвам да движа апарата по кожата. Тъй като попива бързо, съм си приготвила спрей с вода /хубаво е да е дестилирана, но може и розова вода да ползваш/ и пръскам.

Някои предложения:
Ако ползвате добри серуми/бустъри няма причина да не ползвате тях с уреда ако не ви се инвестира в специални продукти.
Стерилни серуми за мезотерапия
Ампули с хиалуронова киселина на CBN
Ампули (тук трябва да се внимава, защото някои са на маслена основа, а пише, че са подходящи за ултразвук)
Контактни гелове
Серуми hylamide
Могат да бъдат намерени и тук с променлива наличност:
boots.com
lookfantastic.com
Серуми The Ordinary

Почистване с йонофореза:
За почистване с положителен заряд е необходим който и да е продукт с почистващ повърностен агент - тоалетно мляко, мицеларна вода, разпенен почистващ гел с вода и т.н.


Лифтинг:
Транспортни гелове от аптеки или сайтове, най-често са обявени като гелове за ултразвук.
Контактни гелове

*******************************************************************

Ревюта и инструкции за използване на уредите за домашна грижа


Уред за микродермабразио от Лидл



Ревю от ted.

***
Ултразвукова шпатула(фриматор)-модел LW-006




Как правилно да използваме ултразвуковата шпатула - на руски

***

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 08:23 от 3ори

# 1
  • Мнения: 3 118
Благодаря за новата тема!

Ще съм благодарна вместо запис да споделите какви уреди за тяло използвате и от кои сте доволни.
Аз обмислям в скоро време да си купя нещо такова.

https://www.aliexpress.com/item/32891800496.html?spm=a2g0o.produ … earchweb201603_53

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 860
Цоп,и аз при вас  !
Пит ,като го поръчаш и  пробваш пиши и аз го мисля нещо такова за цялото тяло .
Благодаря за новата тема !
Аз се замислих за нещо такова :
https://www.facebook.com/1266430570050090/photos/pcb.29418506291 … ype=3&theater

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 11:21 от jb66

# 3
  • Мнения: 3 118
Непременно ще пиша.
Аз от тези два уреда в първия пост съм много доволна. И доста време обмислям като купувам нещо такова, не искам да се заривам с безсмислени покупки, които хващат само прах, колкото и евтини да са.

А някой да има наблюдения над този уред? Аналог на NuFace.
https://www.aliexpress.com/item/32865524352.html?spm=a2g0o.produ … 2e0BJPMMi&s=p

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 860
Аз да си кажа ,че вече го поръчах този уред .
Много съм бърза и вземам бързо решение .
Уреда е от Германия и има 1 год.гаранция .
Дано да върши работа .
Исках да видя някъде видео как работи ,но не открих .
След два дни ще го имам и ще снимам .
Говоря за този :
https://www.facebook.com/1266430570050090/photos/pcb.29418506291 … ype=3&theater

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 15:05 от jb66

# 5
  • София
  • Мнения: 1 884
Аз го имам Simple Smile Този уред е по-точно за масаж, като на най-високата степен усещам нещо като боцкане. За момента, не забелязвам резултат (за разлика от мезото, където при второ-трето ползване, резултата беше видим). Важни са етапите и посоката за масаж.

При този търговец са показани стъпките:
https://ru.aliexpress.com/item/32899022621.html?spm=a2g0o.detail … 9238-eb3bdb0552a4

А тук, клипче:
https://www.youtube.com/watch?v=3YneSa-SCpA

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 12:41 от molive

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 860
Уреда пристигна, но аз не съм впечатлена.
Аз за първи път си взимам такъв уред.
Моля ви помагайте, който е запознат.
Ще пробвам да сложа снимки.


Дали не сбърках 🤔

# 7
  • Мнения: 2 421
Какво очакваш от този уред,с каква цел си го купи и какви проблеми възнамеряваш да решаваш с него?! Той не представлява нищо особено,като възможности,ако разчиташ само на него,естествено.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 864
Здравейте! Радвам се, че ви открих, много сте ми полезни! Имам нужда от консултация, защото съм много боса по въпросите за домашните уреди. Открих този в Алиекспрес и ви моля да ми дадете съвет заслужава ли си? Ще го ползвам у дома, за мен и дъщеря ми, която има проблемна кожа - зачервявания, загрубяване на места от атопичен дерматит.Разчитам на вас, защото не ми е ясно.
https://www.aliexpress.com/item/32407447693.html?spm=a2g0s.90423 … .0.72ce4c4dmTn0N8

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 860
Какво очакваш от този уред,с каква цел си го купи и какви проблеми възнамеряваш да решаваш с него?! Той не представлява нищо особено,като възможности,ако разчиташ само на него,естествено.
Благодаря за коментара !
Купих го за целулит и за мускулите ,дават го и за лице .
Не съм запозната с уреда и за това попитах някой дали е закупил подобен .
Ето и за какво би се използвал този уруд :
Скрит текст:
ЗА ПЪРВИ ПЪТ НА БЪЛГАРСКИЯ ПАЗАР САМО ПРИ НАС НА НЕУСТОИМА ЦЕНА ОТ 299.99ЛВ
ПРОМО ЦЕНА-99.99ЛВ

НАЙ-НОВА РЕВОЛЮЦИЯ CARE ULTRASOUND.

Лечение на мускулни спазми и контура на ставите.
Лечение на болка и възпаление при деформации на ставите, причинени от възрастта, наднорменото тегло, ревматоидния артрит (RA) или травмата.
Регенериране на тъкани, подобряване на структурата на белезите, облекчаване на обезцветяването.
Почистване на кожата на мъртвите клетки и излишния себум, например с акне.
Абсорбция на фармакологични агенти, по-специално аналгетици, както и усвояване на козметични хранителни и овлажняващи препарати.
Допълнителни приложения:

Подобряване на красотата на кожата: намаляване на мастната тъкан, целулита и стрии.
Третиране на Haluksa - ограничаване на болката и възпалението и спиране на развитието.
Лечение на хроничен запек с нарушена перисталтика или падане на диафрагмата.
Ултразвуков микромасаж

Как работят ултразвуците?
Ултразвукова вълна с честота от 1 MHz прониква в двете повърхностни и дълбоки тъкани, причинявайки редица различни благоприятни явления:

Микромасаж - работи на клетъчно ниво. Получените вибрации предизвикват компресия и разпространение на тъканите с честотата на ултразвукови вълни, което ускорява химичните процеси (разклащане) и създава здравословен затоплящ ефект (триенето на клетъчната мембрана). Топлината стимулира метаболитните процеси, разширява кръвоносните съдове, отпуска мускулите и има аналгетични ефекти. Микромасажът има много благоприятен ефект върху опъването и отпускането на сухожилията, както и възстановяването на тъканите и по-бързото отделяне на вредни вещества.
Ултразвукова кавитация (кавитационен пилинг) - кавитацията създава микро-мехурчета разреден газ в течността, която след това се счупва. От повърхността на кожата се отстраняват мъртви клетки, мазоли, мръсотия, излишен себум и бактерии. В съединителната тъкан мастните клетки се разграждат, което води до намаляване на мастната тъкан. Кавитацията също така увеличава клетъчния метаболизъм, стимулира се лекуването и образуването на белези.
Кавитационен пилингСонофореза (фонофореза / ултрафонофореза) - въвеждане на активни вещества в тъканите през кожата чрез звукови вълни. Ултразвуковите изследвания увеличават пропускливостта на клетъчните мембрани, което позволява по-добра абсорбция на медицински или козметични препарати.
Горните процеси протичат едновременно и взаимно се влияят взаимно. Пречистена кожата е по-добър начин за абсорбция препарати, чието действие се отнася по-добър ефект с повишена клетъчния метаболизъм и микроциркулацията течности.

Специални характеристики на HomeTech HT-906:
Устройството е лесно за използване в домашни приложения, преносимо.
Тя излъчва импулс със средна интензивност на 0.5W / cm2 (ултразвукова мощност 2.5W), които проникват в тъканите на дълбочина от 2-4 cm.
Има сертификат за медицинско устройство.
Той позволява лечение на много различни заболявания без необходимост от използване на фармакологични агенти.
Безопасно - автоматично изключване след 5, 10 или 15 минути.
Има 3 нива на интензивност, от които можете да избирате.
Два режима на стимулация: непрекъснато и периодично (0.5s / 0.5s).
Може да се използва за максимум 30 минути, на интервали от поне 30 минути, няколко пъти на ден.
Диаметърът на главата е 3,5 см.
Гаранция: 1 година.
В комплекта, освен устройството:
Захранващо устройство за стена с кабел,
Кожен гел
Ръководство за употреба за ултразвуков масажор HomeTech HT906 (PL)



Когато решавате да закупите ултразвуков масажор, трябва да вземете предвид важния параметър на устройството, което е средната мощност на импулсите на 1 cm2 (интензивност). Той определя ефективността на ултразвуковото лечение. За разлика от леченията, провеждани в офиси за физиотерапия под наблюдението на специалист, домашните уреди за ултразвукова терапия имат по-ниска мощност на импулсите, което е свързано с безопасността на потребителя. Масажорът HomeTech HT-906 е устройство със средна мощност от 0,5 W / cm2 . На пазара понякога може да намерите евтини ултразвукови масажисти, които не уточняват този параметър, което най-вероятно означава, че те са камери с много ниска мощност.


При излъчването на ултразвук може да се усети лека топлина, но също така е възможно да няма никакво чувство, което е съвсем нормално. За да проверите дали устройството работи правилно, просто поставете капка вода върху главата и проверете дали има характерни вибрации, които причиняват бързо изпаряване на водата.

Моделът HT-922 е наличен и за ултразвукова и електростимулационна терапия - 3 вида лечение в едно устройство.

# 10
  • Мнения: 2 421
Този уред е за третиране на фини бръчици и оформяне на контура,масаж на мускулите и ставите,но не знам дали си струват тези 300лв.,в нета ги има доста по-евтини

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 860
Този уред е за третиране на фини бръчици и оформяне на контура,масаж на мускулите и ставите,но не знам дали си струват тези 300лв.,в нета ги има доста по-евтини
Аз го закупих за 100 лв ,но в понеделник се разбрахме да го върна .
Явно не съм за него ,или аз незнам как да го ползвам Anguished

# 12
  • София
  • Мнения: 1 884
Здравейте! Радвам се, че ви открих, много сте ми полезни! Имам нужда от консултация, защото съм много боса по въпросите за домашните уреди. Открих този в Алиекспрес и ви моля да ми дадете съвет заслужава ли си? Ще го ползвам у дома, за мен и дъщеря ми, която има проблемна кожа - зачервявания, загрубяване на места от атопичен дерматит.Разчитам на вас, защото не ми е ясно.
https://www.aliexpress.com/item/32407447693.html?spm=a2g0s.90423 … .0.72ce4c4dmTn0N8

Не знам на колко години сте, но определено след една възраст, апаратите, които майките ползват (против бръчки, фини линии и отпуснат контур), не са удачни за децата. Шапулата за почистване и вкарване на серуми и маски, бихте могли да използвате и двете
Бих препоръчала и дарсонвал за успокояване на кожата на дъщеря Ви. Действа антибактериално и определено помага при кожни проблеми. Разбира се, и Вие бихте могли да го ползвате.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 408
И аз имам ултразвукова шпатола.Препоръчаха ми я за по-добро проникване към долните слоеве на серум,крем,маска.Приятно затопля и гали кожата, релаксиращо е. Но рядко я ползвам, защото нямам бръчки.

# 14
  • Мнения: 587
Здравейте, момичета! Някоя от вас използвала ли е тези вибриращите звукови четки за почистване на лицето? Имам звукова шпатула и съм доволна, та се чудих на един и същи принцип ли са и изобщо има ли смисъл от двете? Имам предвид конкретно тази https://facebook.com/SonicFacialBrush/

Общи условия

Активация на акаунт