Пубертетът при момчетата - тема 6

  • 37 233
  • 770
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 2 849
Татуировки само с къна позволявам, с аргумента, че още расте и татуировката ще се размаже при разтягането на кожата. Показвала съм му такива размазани, най-често роза, която изглежда като зелка и за сега има ефект. Иначе има къде да им ги направят, нали си плащат...
За стихотворенията и ние ползвахме Епизод, доста помогна.
Какво е това Епизод?

# 181
  • Мнения: 2 127
Абсурд е да правят татуси на подрастващи! Подсъдимо е! Знам го със сигурност от познат татуист.Та те още растат,кожата ще се разтегне...на какво ще заприличат🙄
Пък и кой родител би, допуснал подобно нещо??🙄🤔Като станат пълнолетни да си поемат отговорност за всички прищевки и действия.

# 182
  • София
  • Мнения: 2 446
И аз мислех да слушаме Епизод, но синковецът отказва. А и има разлики в текста (поне в някои от песните), не съм сигурна дали няма да му направя мечешка услуга така. Та затова ще си учи наизуст стихотворенията по стария начин.

# 183
  • Мнения: 9 152
Аз не харесвам татуирането, ако ще и да е на пълнолетна възраст. Но ако все пак ме удари " сляпата фаза"  и се татуирам, нали има съвременни методи за изличаване на татуировките?  С лазер; или неправилно знам?
Моят син за татуировки не е споменавал, но пък иска да си оцвети косата в синьо. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 184
  • Мнения: 15 512
Моят син за татуировки не е споменавал, но пък иска да си оцвети косата в синьо. Stuck Out Tongue Winking Eye

И моя иска същото. Само връхчетата на бретона - било много модерно

# 185
  • София
  • Мнения: 39 756
Аз не харесвам татуирането, ако ще и да е на пълнолетна възраст. Но ако все пак ме удари " сляпата фаза"  и се татуирам, нали има съвременни методи за изличаване на татуировките?  С лазер; или неправилно знам?
С лазер до колкото знам. Но пак оставали леки белези.

Въпросното татуирано лапе лятото беше с изрусен бретон. Модерно било. А за мен смешно.

Моята дъщеря миналото лято искаше да е омбре. Против бях, заради изрусяването. В крайна сметка си направи. Боята падна бързо, но русото стоеше много гадно (поне за мен).

Малкият за сега няма претенции за косата си. Но пък често иска да ходи да се подстригва.

# 186
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Моят син за татуировки не е споменавал, но пък иска да си оцвети косата в синьо. Stuck Out Tongue Winking Eye

И моя иска същото. Само връхчетата на бретона - било много модерно

Ние минахме през това на завършването на 5 кл (почти на 12 г.). Разреших му на 15.06 да е със син бретон (беше много късо постриган, завъртян на една страна и стоеше много добре, впрочем), направихме го със син спрей, който се отмива при къпане. После лятото му бях казала, че му позволявам да прави каквото си иска с косата до 15.09 - купихме и боя, която се отмива, виолетова, боядисах го на почивката в Анталия и понеже е рус, се получи пак много добре и наистина изчезва напълно след 3-4 измивания (а и той там беше постоянно в басейна Wink).. Не си мислете, че съм от нехаещите майки, напротив, но лятото, пък и е момче с къса коса, и контролирано от мен инстантно боядисване, не смятам, че е проблем. Мина му мерака тогава и вече въобще не споменава да си мени цвета на косата.
За татуировките съм твърдо против дори и на възрастен, грозно ми е, и все повтарям, че все едно затворници са тези с татуировките. Мисля, че това оказва влияние, защото до момента не е споменал...Същото е и за цигарите - аз съм върл непушач, отдавна съм му набила в главата, че въобще не е модно да се пуши и да погледне мен, по-малко модерна ли съм от другите като не пуша...само ще му миришат дрехите и пожълтяват пръстите и зъбите (пада си малко конте синковеца), да помисли защо спортистите не пушат и да погледне не са ли те най-добре изглеждащите...Засега това оказва влияние Simple Smile

# 187
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Абсурд е да правят татуси на подрастващи! Подсъдимо е! Знам го със сигурност от познат татуист.

Мдаа искат подпис, но не проверяват кой е въпросният възрастен, та може да си хванеш всеки от улицата, за да ти разпише документа за съгласие.

# 188
  • Мнения: 3
Здравейте, включвам се в темата като тийнейджър. Забелязах, че се говори за татуси на подрастващи. От училището ми има(ше) няколко човека, които си направиха татуси към девети - десети клас (може и да е било по - рано).  Първо, както вече сте казали, че на подрастващи е ужасяващо да се прави татуировка. Второ, че детето може да си промени вкуса, и да не харесва татуса който си е направил, и накрая да е недоволно, да се тръшка и да го намрази.
  И аз имах фаза като по - малка, в която много исках да си направя татус, но и тя отмина. Grin Смятам, че родителите не трябва да казват "Б" на всяко "А" на детето (или децата) си. Преминаваме през много фази и те са страшно непостоянни. Flushed

От друга страна за енергийните напитки - те са нещо страшно масово, даже където живея родителите знаят, че децата им пият енергийни напитки. В повечето случай  не са тайна от никого. Аз, за кратък период от време, също бях част от тази мода, но не ми повлияха добре и сама ги спрях. Жалкото е, че вече някои деца от четвърти клас започват да пият енегрийни напитки, и едва ли родителите им знаят. Close

# 189
  • Мнения: 2 418
За татусите,еми аз знам  че е позволено след 18г.,т.е.това дете на 13г. Е било с родител и това вече дори не бих коментирала.В разрез с разбиранията ми е,определено!
За косата-с перчем на една страна е и иска да се боядиса в синьо.Категорично забраних.Може да разреша през лятната ваканция,ако се старае в у-ще,но засега няма да давам червена светлина,току виж му минал мерака до тогава.
Споделя ми,че една част от съучениците му искали да пушат,но им давали малко пари и за сега гладът е на първо място.Моят е страхлив ,та дано устиска.

# 190
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз му позволявам да експериментира с косата, стига да е със спрей или полутрайна боя, която пада с 2-3 измивания. 7 клас е.
Енергийни напитки не пие. И ако го изловя, лошо му се пише. То аз кола му давам по изключение 1-2 пъти в месеца...
Това с татуировките изобщо ми се вижда немислимо. Не съм им фен, защото са за постоянно, А човек се променя. Като стане на 18,  ако иска да си прави.

# 191
  • Мнения: 6 469
Моят син днес става на 14 😁
Бързо минава времето. Всеки негов рожден ден си спомням думите на личната му лекарка- майка ти от калта те извади... Много боледуваше като малък, много. Толкова,че си мислех- от това, човек няма да стане...
А сега, спортист с глава по-висок от мен, здрав! Мда...майчини размисли...
Искам да питам, ако някоя от вас знае, какъв е срока за изваждане на личната карта?  Благодаря!

# 192
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Да ти е жив и здрав!
Много поводи за гордост да ти носи!

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 40 736
Thirteen#, да ти е жив и здрав рожденника  bouquet Много успехи да има в живота!  Hug

# 194
  • Мнения: 13 793
Да ти е жив здрави вие покрай него са се радвате на успехите му!

Общи условия

Активация на акаунт