ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 38 113
  • 709
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 11 818
Anette, вероятно момичето с 404 се е мушнало в последния момент. Иначе и за мен информацията като цяло не е напълно точна, защото знам с абсолютна сигурност за момиче и момче от другите класове с по-ниски балове от посочените! Но все пак информацията е към 11.09..
И доста странно са ги разпределяли, в класа на дъщеря ми са 16 момичета и 11 момчета, уж квоти.. Даже си мисля,  че ако бяха спазили квотите трябваше да са по-скоро 14 момчета и 13 момичета, защото момчето с 300 вероятно е близнакът, но.. Евентуално при нас са сложили последните приети без квоти и съответно са били момичета.  Rady, а при вас май са повече момчетата?!

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 21:38 от Сиси ♥♥

# 196
  • Мнения: 817
404 бал за  ФЕГ и мен ме учуди. Като се сетя, че ги бях изредила всичките ЕГ. Би трябвало да сме се закачили там, не за 22ро. Не, че щеше да се запише девойката.

# 197
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 666
Приключи и първата РС на 18-то. От началото общо за всички 8-ми класове и после по класните стаи. Нищо особено - говори директорката и заместниците й, най-вече се хвалиха за интерактивното обучение. Разказаха за обмените програми и правилниците. Най ме учуди, че е забранено да се ходи с дамски чанти. При 3 забележки предупреждение за напускане, при 5 си аут от училище. За облеклото разбирам, но това... После по стаите набързо минаха преподавателите, казаха по 2-3думи и си отидоха. Разписахме се на няколко декларации, събрахме по 10лв. За застраховка и нещо си и си поех пътя към село, че след 20:00 часа са на 1час- още пътувам де
Девойката пие рядко, ако не се лъжа мокачино (кафе с мляко и шоколад).

# 198
  • Мнения: 815
Реплика на нашия класен, която вчера на РД  ми допадна изключително: " Не сме узряли в България да се гордеем с това, че носим символа на определено училище!". Това, по повод, че не прави забележки на учениците си, когато кривнат от нормата за облекло. Въпреки че, той самият търпи порицание от дежурните учители. Натърти на това, че за него униформата трябва да е форма на престиж, а не на задължение.

# 199
  • Мнения: 253
Anette, вероятно момичето с 404 се е мушнало в последния момент. Иначе и за мен информацията като цяло не е напълно точна, защото знам с абсолютна точност за момиче и момче от другите класове с по-ниски балове от посочените! Но все пак информацията е към 11.09..
И доста странно са ги разпределяли, в класа на дъщеря ми са 16 момичета и 11 момчета, уж квоти.. Даже си мисля,  че ако бяха спазили квотите трябваше да са по-скоро 14 момчета и 13 момичета, защото момчето с 300 вероятно е близнакът, но.. Rady, а при вас май са повече момчетата?!

Сиси, децата ни с Ради са в един клас и са по равно, в момента са 14/14 момчета/момичета, на 16 септември бяха 13/13 сега са с 2 повече - 1 момче и 1 момиче.

# 200
  • Мнения: 11 818
404 бал за  ФЕГ и мен ме учуди. Като се сетя, че ги бях изредила всичките ЕГ. Би трябвало да сме се закачили там, не за 22ро. Не, че щеше да се запише девойката.
Пак повтарям, че това със сигурност се е случило накрая - по спомен и на 20.08, и на 26.08 бяха обявили по 1 свободно място за ФЕ с ИЕ без квоти. Ти говориш за първите класирания, в които сте участвали, там няма такива балове, дори на 5-то, на 8.08 най-ниският бал за девойка ФЕ с ИЕ е бил 429.

кативики, мерси, при вас са спазили квотите. Wink

# 201
  • Мнения: 817
Да, нашите оригинали бяха задържани в НПМГ от 5.08 до 27.08, в противоречие на чл.50 от Закона за личните документи и чл.70 от Наретба 10. И на пук на писмото на Д-р Кастрева за съобразяване на срокове и бла бла. Е, какво да го правиш такъв директор??

Добре, че си уцелихме място. Малко ИИЧЕ-то клати кораба, но ще го преживеем.

# 202
  • Мнения: 21 455
Joy Добре е понякога човек да чете предишните си мнения, за да звучи горе-долу правдоподобно.

# 203
  • Мнения: 2 069
Някой пита за думите - дъщеря ми е свикнала от английския да пише новите думи по 3-4 реда, така продължава и с испанския.  Пише и изговаря на глас едновременно.

# 204
  • Мнения: 876
То си зависи и от детето, а и от езика: моят син дори и да реши да ги пише (защото сега не пише думи) не знам колко ще му е полезно, защото пише бързо, грозно и механично без да мисли .. Решил е да ги гледа от речника и изговаря на глас - учи немски; За английския знам, че писането е задължително, заради сложния правопис, но и количеството писане не винаги дава необходимия ефект.

# 205
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 390
За "д" клас наистина ли мин. бал за момичета е 404?

Да, така излиза от справката им. Ако правилно си спомням, за последните си две класирания, от ФЕГ изобщо не обявиха бала на печелившите кандидати.

# 206
  • Мнения: 1 811
Всичко, което беше качено на сайта на ФЕГ на тема класиране съм чела внимателно и нямам спомен за такива ниски балове, всеки път си мислех как почти не е мръднал бала. За мен това са балове на приети над планово или наистина съвсем последни класирания. Не е добре работата май, утре пак ще погледна подробно, че ми стана интересно.
На четвърто класиране и пето са приети момчета с бал 392.5.За момичета на четвърто класиране не е имало места, на пето балът е 429.После няма информация.

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 23:31 от Rady

# 207
  • Мнения: 817
За "д" клас наистина ли мин. бал за момичета е 404?

Да, така излиза от справката им. Ако правилно си спомням, за последните си две класирания, от ФЕГ изобщо не обявиха бала на печелившите кандидати.

НПМГ също не обявиха баловете. Няма нищо на сайта им. Децата приети с надплановия прием са с по 50-60 точки на НВО.

# 208
  • София
  • Мнения: 7 047
Мхм, те затова държаха документи и оригинали 1 месец. Чакаха правилните хора да си подсигурят документите или парите. Joy

# 209
  • Мнения: 21 455
Е, то това с документите си беше редовно допълване на паралелките. Не надпланов прием.
Но почти добър опит отново. JoyJoyJoy

Общи условия

Активация на акаунт