ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 38 148
  • 709
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 6 170
Няколко дни нямах възможност да чета във форума и после догонвах. Докато ви настигна превъртяхте почти една тема Smile  И там където искам да се изкажа темата отдавна вече не е актуална.

Някоя добра НЕГ-ърска майка ще ми пусне ли на ЛС или по друга "медия" кои са помагалата Hands Pray
Не зная дали са еднакви за всички паралелки, но ако не са ти ги пуснали до довечера, ще ти изпратя тези на сина ми. По спомен учебници/тетрадки бяха 2 на Клет + 5 други.

# 241
  • Мнения: 3 974
АниК, не мога да отговоря, защото наборката тръгна за училище. Когато донЕсе помагалата, хвърлих око - част от тях - български, част - отпечатани за Полша /??/ в сътрудничество с немско издателство??? Не съм достоверна. Ако не забравя, ще снимам кориците.

Жан, еднакви са за всички 8-ми класове.

# 242
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Mrs Jan, Шарлот, много благодаря! Heartpulse magsyn ми написа - учебниците и граматиката съвпадат, само помагалото Schritt Fur Schritt ние го нямаме. Добре, че е нашата темичка да споделяме и сравняваме Simple Smile

Ще продължаваме с разнищването на приетите по извънканалния ред - да им стане ясно, че родителите не спим Hands Point Up

# 243
  • София
  • Мнения: 18 024
АниК, имам няколко екземпляра на Schritt für Schritt, 3-4, та ако ти трябва един (има писано вътре, разбира се, но пак стават за ползване), свирни. В София трудно ще го намериш,  на някакво издателство варененско или бурагско беше, ако не се лъжа, и в НЕГ обикновено се поръчва организирано. Помагалото има и отделна книжка-ключ с отговори. Има доста упражнения за всички изучавани в 8 клас граматични категории, малко хаотично са наредени според мен, ама нищо. Преди гарантирано и 73-то го ползваха това помагало.

Да, Сафрон, децата не го харесват, разбираемо, понеже за някои упражнения, примерно при рекция на глаголи, склонение на прилагателни, трансформации разни има по 160-170 примера  в едно упражнение.

# 244
  • Мнения: 888
Ани -- аз ти казах, че са ни еднакви учебниците с НЕГ тази година.  А това последното по-добре, че го нямаме засега, защото Русалка беше писала, че на децата им било много омразно.  Нека пооправят първоначално натрупания материал.  Момичета - да ви споделя, че момчето на Ани направо си е отличник; не знам как е в НЕГ , но при нас се започвало ударно с ниски оценки (контролните са МНОООго трудни и дълги - по 1 на седмица - прави се 2 уч. часа), та Г. е отличник с 4 по бг. скалата; МС по-скромно - с тройка, но като се има предвид, че не приема никаква помощ и не се е преучил много, както и фактът, че и двамата започват от нулата -- пак добре!  Първата маx оценка мисля е 4.20.  Май открих в Jiema близка позната Simple Smile, майка на "наше" дете.  Kолко е малък светът.  По-късно ще й се обадя.

# 245
  • Мнения: 672
Детето в паралелката на Мартеа не е детето от 18то. Стана като задача за кандидатстване в СМГ след 4 клас. Joy

# 246
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Ще продължаваме с разнищването на приетите по извънканалния ред - да им стане ясно, че родителите не спим Hands Point Up
...и доматите ведно с поддържащите материали от дърво отдавна не са в дневното ни меню. Joy

Във ФЕГ нали ползват Школо? Колко деца са във випуска?

# 247
  • Мнения: 672
Във ФЕГ нали ползват Школо? Колко деца са във випуска?
187. Има 2 двойки близнаци, не знам дали са ползвали близнашкото предимство.

# 248
  • Мнения: 1 812
Детето в паралелката на Мартеа не е детето от 18то. Стана като задача за кандидатстване в СМГ след 4 клас. Joy

chercher la femme Wink

Nara , последният младеж от класа на дъщеря ми още не е вписан, та значи 188 от вчера.

# 249
  • Мнения: 4 068
Детето в паралелката на Мартеа не е детето от 18то. Стана като задача за кандидатстване в СМГ след 4 клас. Joy

да, не е Simple Smile Задачата е нерешима, според мен, липсват части от условието Simple Smile

# 250
  • Мнения: 11 818
Тъй като е момиче, значи не е от констатираните 3, съответно е 4-то + и е в другите 4 паралелки, за които нямаме актуална информация! Wink

Според мен също в Школо е възможно да не е точна бройката, т.е. евентуално не всички още са подали заявка за достъп. Защото моята сметка към момента, според информацията от Izida и споделеното тук е 188. А ако горе коментираното момиче наистина не е от тези 3, в което очевидно сте сигурни, тогава стават 189 и то е в някоя от останалите 4 паралелки. А тъй като първите 5 са вече с по 27 или 28 деца, то вероятно е сложено в последните 2, които евентуално са били все още по 26. Значи Спунк и Игривата слива имат за домашно да кажат колко деца са в класовете им и има ли нови. Wink

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 14:27 от Сиси ♥♥

# 251
  • Мнения: 672
да, не е Simple Smile Задачата е нерешима, според мен, липсват части от условието Simple Smile
Важното е, че знаем какво търсим Grinning

# 252
  • Мнения: 1 812
И знаете ли честно какво друго си мисля. Ако лично аз зная за някое дете /не зная наистина/ бих ли казала точно еди кое си дете се е преместило при неизяснени обстоятелства или още по зле при изяснени некоректни обстоятелства. Ами сигурно ще премълча, защото в този случай детето може да обере негативите сред приятели и съученици, а решението ще е взето от родителите му.  Затова на прицел трябва да е процедурата, директорите, МОН......Май стана много сложно.....

# 253
  • Мнения: 11 818
Rady, аз си мислех същото, но реално това няма как да не се забележи, защото всички тези + деца са дошли след 16.09. Т.е. и на децата в класа също им е ясно, че това ново дете не е влязло като тях (или поне повечето от тях) и според мен не им пука, както и по-горе беше споделено. Затова и не мисля, че би рефлектирало върху съответното ново дете. А аз конкретно просто си смятам и си говорим тук.. Simple Smile

# 254
  • Мнения: 722
Интересно...няма коментари и инфо за 2-ра английска  newsm78.. ако за някой представлява интерес:

187 деца във випуска, в нашия клас +1 момиче, появило се между 10-ти и 16-ти септември.

Общи условия

Активация на акаунт