ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 38 122
  • 709
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 885
Всяко училище гласува на съвет и самО си решава: при нас е на база оценки от НВО сАмо;

# 301
  • Мнения: 1 919
Във втора е за успех над 5.80 - 25лв, над 5.90- 35лв, 6.00 - 40лв.
За протокола, в школо випускът е 187 деца- в пет от седем класа има плюс едно дете.

# 302
  • Варна
  • Мнения: 3 232
При нас първия срок ще е само за тези,  които и на двете НВО имат над 85т. Не знам сумата. От втория вече според правилника на училището.

# 303
  • Мнения: 11 818
При нас по принцип е 5,50-5,79 - 30 лв., 5,80-6,00 - 50 лв. За 1 срок на 8 клас още не знаем какво и дали са решили, подадохме, но вероятно няма как всички да получат и ще гледат НВО.

# 304
  • Мнения: 722
Добро утро.
Вълнуваща Русалка..Heart
Вилиан, възхищавам се на детето и на теб! Поздравления! Бъдете здрави и само напред и нагоре!
За стипендиите, моят син ще взима, евентуално, но това, което ме притеснява е, че ще им правят дебитни карти в точно определена банка. Знам, че много от вас вече сте направили карти на децата. Смятате ли и новите да приемете, ако и при вас така е организирано изплащането? На нас лично това не ни харесва и се чудя има ли алтернатива и може ли да я търсим? Ами ако след този първи срок изобщо не стигне до стипендия или това стане в десети клас, защо ми е точно тази карта, само и да плащам таксите...Thinking

Izida, много висока летва в първа английска..

А във ФЕГ страхотни стипендии, браво! и затова ще има наплив  Grinning

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 08:52 от 6tiplio

# 305
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
Русалке, право в целта както обикновено. Много обичам да чета римите ти!
Нашия класен е по физическо. На РС каза, че от тази година има нови нормативи, които са жестоки и недостижими. Да се радваме ако някой има над 4. За тичане на 200м. моята е с 47сек. и съответно 4. Леко е разочарована, защото до сега винаги е била много над норматива и не е имала по-малко от 6.
Стипендия ще взима за успех над 5.50 от дипломата, ама още няма 14 и вчера две банки ми отказаха сметки. Днес първо ще звъня в ДСК и УниКредит и тогава ще се разхождам.

# 306
  • Мнения: 21 455
В темата за МОН преди време обсъждахме новите нормативи. Бях дала линк, към таблица, която изчислява оценката, взависимост от постижението и класа. Иначе проектът  още стои на страницата на МОН в pdf формат.
Намерих мнението.
Заповед №РД09-1588/20.06.2019 г. на министъра на образованието и науката с утвърдена Система за оценката на физическата дееспособност на учениците от I-XII клас.
Можете да препитате децата и да видите каква оценка ще получат. Joy
Таблица

# 307
  • София
  • Мнения: 2 768
Вилиан, много се радвам, че отново пишеш в темичката. Добре завърнала се 🤗 Младежа ти е наистина достоен за възхищение, докато свикне ще му е малко трудно предполагам, но самостоятелността калява характера и ще стане истински мъж. 👍 И аз също предлагам своята подкрепа и може да разчиташ на помощ от мен 🤗

Русалчице, добре, че се включваш да освежиш темата с тънко чувство за хумор и точен поглед🤗

Гледам, разисквате нормативи. Моята девойка е спортна натура, дай и само да се състезава, с голям мерак чакаше да покриват нормативи, но уви при тях още не е започнало активно физическо, а и се развали времето, та ще видим до кога.
При нас минаха входните нива от мат и бел, но оценки-йок! Около нова година, като подарък ще ги сервират ...😁
към момента в школо няма нанесена ни една 🤔
Да попитам децата в паралелки с немски език, ползват ли хартиен речник и ако да, може ли да препоръчате какъв? Аз все още се чудя дали си заслужава да купуваме, защото има онлайн речници и си мисля, че вършат същата работа.

За стипендии също нищо не се говори, не съм вадила банкова карта защото подочух, че и в нашето училище имало изисквания за конкретна банка, но засега темата е в затишие. Не е ясно кога ще се приемат заявления, нито пък какви са условията за отпускане на стипендия и за първи , И за втори срок, пък камо ли сумата..
С една дума, ни оценки, ни стипендии☹

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 11:07 от Tatti

# 308
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Izida, много висока летва в първа английска..
Висока, висока...колко да е висока.Simple Smile От класа на сина ми сигурно само той няма да взима стипендия първия срок. Simple Smile)

Много ми харесаха сумите на стипендиите във ФЕГ и във Втора също са добри. При нас или много деца получават, или училището е стиснато, та стипендиите за успех са така минималистични. В горните класове пък е още по-интересно. За успех между 5,50 и 5,75 децата получвата 21,00 лв. , а за успех 5,76 - 6,00 - 25 лв. Направо ги убиват с пари.

ninanb, има вариант да и направиш карта към сметка, която е на твое име, но не си заслужава за един-два месеца само. Навърши ли 14 картата може да бъде към сметка на нейно име.

Темата с физическото и нормативите хич и не искам да я подхващам, щото работа е зле. Simple Smile

6tiplio, аз не бих открила сметка в някаква си банка, само за да се получава стипендията там. Прилича ми на извиване на ръце и не съм ок. Ако детето няма дебитна карта, а задължително стипендията трябва да мине по сметка, по-добре му извадете някаква карта по програмите на банките за ДК за тийнейджъри. В ПИБ, примерно, карта по подобна програма е без такса за обслужване до навършване на 18.

И нещо последно, за да завърша сутрешния ферман Simple Smile - от випуска в школо-то са се регистрирали само 51 човека. Несериозна работа, не мога да си направя справката така. Joy

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 09:31 от Izida

# 309
  • Мнения: 11 818
При нас първия срок ще е само за тези, които и на двете НВО имат над 85т.
Това ми се струва нечестно! Защото много деца ще имат минимум същия бал на 2х86, но образуван с други числа.. Даже сега го сметнах за ориентир и този минимум излезе точно бала на дъщеря ми - 444. Simple Smile Т.е. ако ФЕГ решат същото, няма да получи стипендия 1 срок. По-добре да се гледа общия бал от НВО.

А във ФЕГ страхотни стипендии, браво! и затова ще има наплив  Grinning
Страхотни, ама с това физическо! Smile
Явно ще трябва да се съобразите с условията на училището, но все пак попитай, може банката да е препоръчителна, заради тяхно удобство, а не задължителна.

ninanb, дъщеря ми няма 14 и дадох моя сметка.

ninanb, Дидева, не знам дали ме успокоихте или още повече ме разтревожихте за физическото! Scream

# 310
  • Мнения: 2 069
Дъщеря ми ще взема стипендия 60 лв. на месец първия срок, това е за пълен отличен в 7 клас, има скала - 50 лв. за 5,80-5,99 и така надолу до 5,50. Втория срок ще се кандидатства отново.

# 311
  • Мнения: 134
Жан, еднакви са за всички 8-ми класове.

Не са еднакви учебниците по немски език за всички осми класове в 91 НЕГ. Три от класовете са с Klett: Exakt für dich, останалите са с Menschen на Hueber.

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 09:47 от marinarina

# 312
  • София
  • Мнения: 1 210
Скулптурата е култова. Joy Умее вечер само с един-два поста да разбуни духовете. Но вече почти не остана човек в тази тема, който да й се връзва на тънките провокации. Hug
Аз не знам как стои въпросът със стипендиите в НЕГ. Класната спомена, че ще се изплащат веднъж срочно, но кога се кандидатства, как.. няма никакво инфо.

# 313
  • Мнения: 11 890
       Вилиан, ще се справи детето!
Не зная дали в днешно време е опция,но Миналия век/ буквално/,в студентските ми години майка ми изпращаше затворени, стерилизирани буркани с храна.Като наготви нещо, слага един буркан, после друго и така. Имаше възможност да се изпращат на гарата по влаковете, вечерта ги изпраща, аз ги приемам на сутринта. Може и да звучи смешно днес, но тогава беше различно, нямаше под път и над път какво да се яде, а аз със столска храна така и не свикнах.

Синът ми има за първи път среден 3 на физическо, на дълъг скок.Не зная колко е скочил, но той самият е 155-156 някъде, а в класа има деца над 185.Не мисля,че могат да се сравняват. Много е разочарован, точно по този предмет никога не е имал оценка,различна от 6, рядко 5/ на хората/.Спортна натура е,тренирал е различни спортове,макар в момента нищо но нито е обездвижен, нито е тромав. Обаче, в крайна сметка предмет като всички останали.

# 314
  • Мнения: 3 964
Русалка, поклон!

Дидева, благодаря. Ще пиша до МОН - не е нормално деца, в подрастващ период, да се довеждат до пресилване. Първо има анатомични особености, без оплаквания, но рискови при натоварване /помним случая в АК преди години и детето на Плевнелиев/. Второ спортът трябва да е удоволствие, а не стресогенен фактор. Наистина апелирам да побръмчим. Няма разум в подобна, толкова висока, летва. Нека се селектират деца със спортни умения, да участват в отбори на училищата, да се състезават и да кичат витрините на школата с купи и мЕдали. На редовите деца им трябва ЗДРАВОСЛОВНО движение.

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 11:08 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт