ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 38 129
  • 709
  •   1
Отговори
# 330
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Мисля, че обсъждането на проекта за нормативите отдавна свърши, видях го в темата за МОН, но да си призная никакво внимание не му обърнах тогава...не че сега знам дали са високи или не критериите. Моят спортува и е много активен физически, резултатите до сега са: Първо време в класа на Т- теста, една секунда по-малко от норматива за 6-ца на 200 м. совалка, твърдо 5 на скока от място и 4-ка на хвърлянето на топката!? Тоест мешена скара...той се вживява, ама аз само с едно ухо го слушам.
За стипендиите в нашето училище всички са по 25 лв., успех съгласно някакво постановление. Като го разгледах- пише отличен успех, явно над 5,50.
Много зор с този испански, в четвъртъците са до по-късно на училище, прибира се към 16, а вчера и по-късно, в резултат учене до 21...и тази сутрин стана в 5 за да си допише някакви изречения...Като снощи по едно време ми каза, че на третата седмица му иде да се откаже. Добре, че сам си го избра, че ако го бях натиснала за немски, представям си какво дуднене щеше да е..Вече подметна, че тези с английски живот си живеели:stuck_out_tongue_closed_eyes: Но иначе през другите дни не е толкова натоварен и му минава бързо.

# 331
  • Мнения: 11 818
M_I_A, Rady, много ме усмихнахте! Но то май проблемът е и именно, че децата реално в повечето случаи не тренират техники, които да ги направят по-добри при изпълнението. Само загрявка и айде..

Значи не само във ФЕГ е такова положението с физическото и нашата учителка е била дори благосклонна, защото е дала на момичетата топка 2 кг., вместо 3, т.е. явно и тя не е съвсем съгласна с безумните нормативи!
beki8, много показателно е това, което споделяш! Също viara_iv! Светкавица е дала пък пример как въобще не е помислено добре и за индивидуалните специфики! Шарлот го е обобщила хубаво, но и да реагираме, приет проект. Аз също помня, че мернах някъде, но кой да предположи, явно е останал подценен и едва ли е имало адекватни обсъждания.. Sad Но от написаното тук виждам, че масово децата не покриват нормативите за 6, при това активни деца, значи нещо не е както трябва!

# 332
  • Мнения: 3 964
МИА, голяма си скица! Е няма как при тази майка  младата американка да не е свръхсимпатична. Фенки сме ви май всички.

ПП: Простете за изядените букви! Че вечно съм гладна, не отричам, но че клавиатурата е за смяна, а нямам време да се лиша от комп., и това е вярно!

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 13:01 от Шарлот

# 333
  • София
  • Мнения: 532
И аз мисля, че част от проблема с нормативите е, че не упражняват техниката на изпълнение.
Аз няма да се пробвам да скачам, че да не се приземя у съседите на долния етаж Joy

# 334
  • София
  • Мнения: 1 210
Ех, как ме предизвикахте сега и аз да се пробвам какъв ми е отскокът. Първата ми работа ще е като се прибера вкъщи да меря плочки и да го отпочвам. Joy
 А  бягането на 200м направо на стадиона като се видим или преди това ще го оттренираме и него? Joy

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 13:16 от jenap

# 335
  • София
  • Мнения: 6 175
Първата ми работа ще е като се прибера вкъщи да меря плочки и да го отпочвам. Joy
 ...
По боси крачка скачай на плочките, че с чорапи се пързаля. Мани че ще компрометираш резултата, да се не пребиеш.

# 336
  • Варна
  • Мнения: 3 232
И моята спортистка е с аха-аха 5-ци на нормативите тази година. Досега винаги е покривала спокойно за 6. Малката в 5-ти клас също се оплака, и тя тренира и не е имала проблеми. Нещо има сбъркано.
Миа, умрях от смях Simple Smile)))))

# 337
  • София
  • Мнения: 6 094
M_I_A, Rady, много ме усмихнахте! Но то май проблемът е и именно, че децата реално в повечето случаи не тренират техники, които да ги направят по-добри при изпълнението. Само загрявка и айде..
И аз мисля, че това е разковничето.
Моето мнение е, че ФВС изобщо не бива да съществува в този му вид, ама това е друга тема.

# 338
  • Мнения: 1 812
Ех, как ме предизвикахте сега и аз да се пробвам какъв ми е отскокът. Първата ми работа ще е като се прибера вкъщи да меря плочки и да го отпочвам. Joy
 А  бягането на 200м направо на стадиона като се видим или преди това ще го отренираме и него? Joy
Хиля се, чета ви, а колегите ме гледат странно.  Grinning
Та по темата започваме с 30 метра по улиците да не стряскаме минувачите, а с 200 метра вече ще се разгърнем на стадиона. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 339
  • София
  • Мнения: 6 094
Ех, как ме предизвикахте сега и аз да се пробвам какъв ми е отскокът. Първата ми работа ще е като се прибера вкъщи да меря плочки и да го отпочвам. Joy
 А  бягането на 200м направо на стадиона като се видим или преди това ще го отренираме и него? Joy
Хиля се, чета ви, а колегите ме гледат странно.  Grinning
Та по темата започваме с 30 метра по улиците да не стряскаме минувачите, а с 200 метра вече ще се разгърнем на стадиона. Stuck Out Tongue Winking Eye
И финалът ще е на входа на Халбите.

# 340
  • София
  • Мнения: 2 768
ехее, докато ви прочета , и вече сте финиширали в Халбите  
Другия път обявете старта, че да се включа и аз в маратона, най-вече във финала му  Laughing

# 341
  • Мнения: 38
Чувала съм, че в доста държави физическо, музика и изобразително са часове само със "зачита се", без оценки. Тези часове са между предметите, които изискват концентрация, а не талант.
Не познавам човек, който едновременно да е велик художник, да пее като славей и да покрива нормативи в метри и сантиметри. Smiley

# 342
  • Мнения: 371
Момичета и момчета, за нормативите нямам какво да кажа, около средните резултати са Simple Smile
Минавам да се похваля, че имат 5-ци на входно ниво по български, макар да се жалваха, че някои неща не са ги учили преди 🤐
Стипендиите почват от 9 клас, като освен над 5:50 трябва да нямаш неизвинени отсъствия.

# 343
  • София
  • Мнения: 17 991
Jenap,
Скрит текст:
не четох назад, та дано не се повтарям. В НЕГ раздават заявленията за стипендии в някой час, децата ги попълват (може и у дома) и на другия ден отговорникът на класа ги събира. Изплащат се в брой, тоест не се искат карти. До последно девойките ми взимаха 30-ина лева май (може и малко отгоре да беше, да не излъжа) за 6,00 и точно на финала се разбра, че ще увеличават стипендиите. Дано Simple Smile В НЕГ стипендия взимат обаче само ученици с успех над 5,75. Какви са критериите за зайците - това не знам.

Имам познато дете в осмите класове. То ми каза, че са по учебника на Клетт и аз помислих, че всички паралелки са по него. Мнението на приятелка, която  несъмнено си разбира от работата на учител по немски е, че системата "Menschen" е по-добра, понеже е  оригинална, с немски автори, а другата е дело на един италианец, чието име съм срещала и върху други помагала - Джорджо Мотта. Беше ми много интересно да прочета мнението й по въпроса. Сподели, че никое издателство всъщност не издава учебници за такъв интензивен осми клас като нашите, повечето са предвидени за курсове с друг интензитет на работа,  което налага учителите в немските гимназии да дават и допълнителни материали, за да се получават нещата с усвояването на материала. Това обяснява и мноооооого дългия избор на НЕГ, години наред, на системата "Lagune"  за 8 клас, която се състоеше от цели 3 учебника и 3 учебни тетрадки.


Малеее, днес ми се стори, че имаше нещо като лекиииичък земетръс, реших че съм си въобразила. И е така, понеже никой никъде не е отчел нищо. Или пък... Някоя мама/някой татко форумен може би живее/работи в близост до нас и е покривал/а нормативи. Шегувам се Simple Smile

# 344
  • София
  • Мнения: 6 094
..Стипендиите почват от 9 клас, като освен над 5:50 трябва да нямаш неизвинени отсъствия.
За набор 2005 са от осми клас, защото основното си образование завършиха в седми.

Общи условия

Активация на акаунт