ОСМИ клас ще бъде песен - лесен, весел и успешен

  • 38 156
  • 709
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 18 028
Laughing
Скрит текст:
Нещо в петъка се случи,
БАН май скулптурът получи.
На някои пък им стана скучно
след сдърпването злополучно,
та спретнаха купон страхотен
във ден почивен, неработен.
Забистриха се разни теми,
обсъдиха се ред проблеми.
Пиърсингът кому се нрави,
къде такъв да се направи.
Нали е мамчето консерва,
при тази мисъл потреперва,
затуй дете отива с татко
и свършват работа за кратко -
Санака дава им контакт,
ушенце с дупка веч' е  факт. Simple Smile
В дискусията става ясно,
че имали са детство бясно
доста мами в тази тема,
дори във старата система
не са се крили във черупки,
ушенцата им  - с доста  дупки.
Татуси май някои имат
ако искат, да ги снимат Simple Smile.
За гел лак също се говори,
майка със детенце спори,
на нея й било известно,
че  никак не било уместно
на школо с маникюр да ходиш
и трудно записки да водиш.
На майчетата на младежи,
нямащи таквиз копнежи,
им стана явно въз досадно,
може би и малко гадно,
че бистрят се все женски драми,
мъжете кой да ги отсрами.
Така  се стига до мустаци,
до разни специфични знаци
за активност  във WC-то
и що е с телефон момчето.
И как го мама просветява,
устата чак я заболява,
понеже дълго обяснява,
без от това да се стеснява.
Обръснати крака се спрягат
татковците как се впрягат,
не е по тяхната специалност
таз' пуста метросексуалност.
Животните са също важни,
с очички мили, тъмни, влажни
са верни family другари,
и на млади, и на стари.
Някои кученца отглеждат,
други в котки се заглеждат,
трети имат костенурки,
в двора ровят си къщурки.
Модни имена те носят,
морков стърган често просят.
Женската  е Донатела,
на мъжкия акъла взела,
костенурчетата юрка
плаши ги със авантюрка -
как МОН мечти ще прекатури
с нескопосани матури.
Костенурчетата плачат,
сълзи, сополки с дни си влачат,
очите им дори се слепват,
едва с инжекции укрепват.
И учене се коментира,
как СофтУни гарантира,
че  другаде се затапъва,
а при тях човек успява
и програмист добър да стане.
и с English да не изостане.
СМГ ли някой каза?!
Избор лош се туй оказа.
ТУЕС - боже, опази,
оттам дИтето предпази.
Прогресивното е жалко,
от всичко учат, но по малко,
накрая нищичко не знаят,
но едва ли ще признаят.
Езиковите пък ги няма,
там децата падат в яма.
Истината е в СофтУни,
дори да пратиш там кратуни,
гарантирано се справят,
със софтуер смело ще боравят.
Другите праха ще дишат
и често тъжно ще въздишат,
че учат в школо тъй нефелно
и 5 години най-безцелно
във него явно ще загубят -
затуй сега косите скубят.
Рекламата е просто дръзка,
с децата вътре няма връзка.
Те също малки са душички,
мили, умни и добрички,
понякога нетърпеливи,
честичко и мързеливи -
досущ кат' всички дечурлига -
пубертетът ги настига.
Училища  с престиж уронен,
нямат дневник електронен.
На бележници разчитат,
родители за глупост считат
тези всичките бумаги,
които даскалите драги
трябва  зорлем да попълват
и с право огън, жупел бълват.
Дрешки някои си разменят,
други пък се често пенят,
че лиспват им обувки, ризи,
че случват им се ред сюрпризи,
парфюмът нещо им го няма,
това  не е беда голяма....
Във друга стая да го дирят,
там дето щерките се ширят.

Друго си е, когато има материал Stuck Out Tongue Closed Eyes

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 09:04 от пенсионирана русалка

# 496
  • София
  • Мнения: 1 397
Насилих се да прочета половината от текста на Наков. Напълно съм съгласна с него и му пожелавам успех.
И аз му пожелавам успех, но не е коректно така да омаловажава успехите и труда на колегите си от държавните училища, особено след като работи и обучава много хора, завършили точно тези училища, или такива, запалени по програмирането от колеги учители в държавни училища. Малко е като в оная песен.. "хип- хопът ми е много по- добър от хип- хопа ти". Малко неудобно е при положение, че няма, не само завършил випуск, а и завършила дори една учебна година да се самообявяваш за "най- елитното" училище. Нека се докажат, пък после хората сами ще ги окичат с това име. Г- н, пардон д-р Наков, който иначе хич не държал на дипломи и титли, много добре знае какъв е процентът на успешно завършилите обучение в софтуни и, че от всеки програмист не става. Дано в училището попаднат подходящи кандидати. Не съм съгласна и с друго. За мен по- важно е да получиш знания по основните науки и чужд език и да можеш да надградиш във висшето образование. Получаването на една професия, макар и модерна и добре заплатена, но оставаща в рамките на средното образование е назадоволително за повечето амбициозни деца, пък и родители. За да си solution architect или data analyst  например, не е необходимо да можеш да пишеш код. Необходимо е да познаваш принципите. А хората, които следят перспективите за търсените в бъдещето професии знаят, че най- търсените ще са главно в сферата на здравеопазването. Понастоящем едни от най- търсените специалисти в банковия, финансовия и ай ти сектори пък са математиците. Успех желая на учениците, но към момента подобни маркетингови продукти будят само усмивка и така де, малко е ... училището ми е по- добро от училището ти... Simple Smile

# 497
  • София
  • Мнения: 1 326
Русалка, чудни римички редиш! Ама как пък всичко ловиш и не изпускаш тема! Благодаря ти! Много ме забавляват творенията ти Simple Smile Flowers Tulip
Шарлот, първо прочетох в поста ти, че сте си организирали "моминска" среща и направо ви заблазявах Wink Умът ми плъзна към нощни барове и стриптизьори.... Ама и "кротка" мАминска среща не е за изпускане Simple Smile
Обаче, втората част на поста ти няма да споделям с щерката, че много ще ѝ се "вдигнат акциите" с тази про-кучешка подкрепа, а аз не съм готова да посветя на кучешки разходки малкото си лично време. В този ред на мисли, моля тези, дето са учили по дебелите книги право, да ми кажат има ли някакъв писмен документ, с който 14-годишната ми дъщеря да поеме ангажиментите по отглеждането на куче?

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 08:40 от Fair Lady

# 498
  • Мнения: 3 976
Не, Лейди, няма. Но ако установите правила кой коя дейност по обгрижване на кучо изпълнява, то си я търси от него. Преди дни имаше у дома сблъсък на хормонален циклон с антициклон. Чух репликата "какво искаш от мен, Пухло? Спри да ме гледаш!" Подсмрък и отново:"Всички искат нещо от мен. Оставете ме на мира! Спри да ме гледаш, ти казах!"..."Е, добре, ела да ядеш, Лакомнице, и ме остави на мира! Всички ме оставете!". Трас. Когато бурята утихна, всичко беше наред. Куча беше сита.

# 499
  • Мнения: 11 818
Русалчеее, ами, да, трябва да се погрижим значи за още материал, че стихосбирката да набъбва!! Yellow Heart

Ех, щеше да ми е интересна позицията на Sclupture по повод SoftUni. Grin Да не е пък техен човек?! Sweat Smile

# 500
  • Мнения: 184
Уважаема Русалка, защо в скрит текст тези хумористично-драматични обобщения? Доста се посмях и съгласих с Вас- пишете, така хубаво правите изводи,че дори и да съм изпуснала нещо вече съм наясно! Благодаря за забавлението!

# 501
  • Мнения: 3 976
Русалката е изключителен талант. Други биха правили пари и слава от него. А за деца римите й биха били безценни - знае се, че първото и най-достъпно възприятие на словото от малките човечета  е в мерна реч.

# 502
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Уникален талант притежаваш, Русалке Revolving Hearts Така се изливат римите, с кеф чета и се смея - а пък и всеобхватно - за челите по диагонал, веднага опресняваме всичко Simple Smile

Шарлот, как хубаво описа живота с куче... Sparkling Heart Все съм на кантар аз... И малкото Шарлотче е освободило напрежението покрай кучето... Другар си е и отдушник...
Голяма група майки сте се събрали - браво!!! Ще взема и аз да ги организирам нашите родители на следващата РС поне една вайбър група да си направим (на предишната РС много бързо се пръснахме, а и класната доста ни беше стреснала Laughing) ММ все ме предупреждава да не се обаждам много-много и аз слушам, поне в началото Laughing

M_I_A, хаха, чудесен номер си спретнала Hands Plus1

Спунк подхвана темата за дрехите/обувките - като знам какви урожаи имахме на времето в Javari, Amazon, VIP-овете...то сега как да не си пазиш нещата - изгодно и качествено вече почти не изпада...

# 503
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Русалке страхотна! Ама тези дни наистина много теми обсъдихме! 😂
Да попитам нещо. Учителя по математика често закъснява с по 20-тина и повече минути. Последния път децата са си тръгнали и са го срещнали по коридора. Е върнали са се, но са спорили с класния, че след 15-тата минута можели да си тръгват. Това дали го пише някъде, например в правилника на училището?

# 504
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Русалке,  bouquet

Да се включа по въпроса за домашните любимци. В нас нямаме, едва ли и ще имаме скоро. Поставила съм ясни условия. След като (ако изобщо) ги изпълнят, смятам да приложа съвет, вече не помня от кого/къде, но доста ефикасен - купувам каишка и нашийник и пращам децата да ги разхождат по два пъти на ден, поне по 15 минути, без значение от метеорологичните условия. Ако успеят и го правят без да мрънкат - ще са си заслужили любимеца.

# 505
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Нашата Алис я взехме на 1 година от хора, които не можеха да се грижат повече за нея. Невероятно добро куче. Не съм съжалила нито веднъж.
Скрит текст:
Вярно, отговорност си е голяма. Първо, че се сдобиваш с "дете", което никога не пораства, в едно с всякакви бели и поразии (да не говорим за космИте, които нямат изчистване). Второ  - трябва си съобразяване на ежедневието с разходките, без значение от климатичните условия. При пътуване или почивка също го мислиш. Обаче тази неподправена радост и щастие в очите като ни види, без значение дали ни е нямало 10 мин. или един ден няма как да се опише, нито чувството , което носи. Sparkling Heart Преди да родя се редувахме с мъжа ми при разходките, след това сина ми пое моята смяна и я разхожда и мие лапите без да се оплаква или мрънка. Той също изпитваше голям страх от кучета преди Алис, който страх изчезна след това.

Курсовете по немски тази година няма да се случат при нас, защото категорично ми отказа да ходи. Можех да се наложа и въпреки нежеланието му да го запиша и той да ходи по принуда, но не знам дали изобщо щеше да научи нещо в този случай или щяха да са само едни пари хвърлени на вятъра. Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 11:53 от Izida

# 506
  • София
  • Мнения: 1 397
Аз съм се настроила догодина да го пратя моя син в Гьоте институт да надгражда каквото научи тази година с РИЧЕ НЕ. Ако се съди по учебниците ще минат А1 и А2 ниво и в Гьоте може да продължи с В1.

# 507
  • Мнения: 1 919
Факт е, че бг образованието е силно теоретично насочено. Не мога да коментирам края на материала, но като работещ в ИТ сферата се радвам на СофтУни. В момента някои големи технологични фирми обгрижват НПМГ, ТУЕС и ТУ. Децата са идвали и в офиса ни, за да се запознаят на живо с атмосферата.

# 508
  • Мнения: 4 073
За съжаление, нямаме шанс за домашно животно, докато живеем заедно. Алергична съм към всичко с косми, за съжаление малката ми дъщеря явно е наследила не само астмата ми, но и тази алергия - вече няколко пъти прави пристъп на гости при при приятели с домашен любимец. Много ме е яд, защото много обичам животните, а алергията ми се отключи, когато на 16 години взех куче у нас против волята на нашите, които обаче после се привързаха и го заобичаха. Няколко месеца по-късно започнаха пристъпите и така се отключи астмата при мен. Въпреки това, докато живях при нашите, близо 5 години, бях на лекарства, и дума не можеше да става да я махнем, толкова се обичахме с моята Чара... После като се изнесох, те си я гледаха, а като им ходехме на гости, взимах антихистамин.
Но да имаш домашен любимец е прекрасно преживяване.

# 509
  • Мнения: 7 384

Но да имаш домашен любимец е прекрасно преживяване.
              Наистина е прекрасно преживяване,но......в началото. Yum  От как се пръкна на бял свят малката ми дъщеря съм отгледала кучетата на половин Сф.Домъкваше ми почти всеки ден някое кутре и..."докато му намерим стопанин" и....когато живеехме в къща беше добре - на двора ,но после 200 кв.ап с четири кучета....ужас.Уж ще се грижат за тях,ама....хич не се получаваше и добре ,че беше ММ,защото лудвах.Гледала съм всичко каквото се сетите от рибки,свинчета,кучета,костенурки,зайчета и ...само котка не допуснах у дома.Сега джак ръсел има малката дъщеря /за подарък на внучката/ ,а ротвайлер взе голямата за голямата внучка.Да се успокои защото моторист уби бебето бултериер и внучката беше в шок.Пилих,пилих,че голямо куче не е за ап,ама чува ли те някой.Сега отказах да се занимавам с тях и когато ходят на почивка да си търсят кой да ги гледа.За последно се вързах с едно шелти подарък - голям красавец беше и повече такава грешка няма да допусна.Няма да коментирам факта каква мъка и стрес беше когато ги загубихме.Така,че когато взимате куче първо се пригответе да тичате вие по всичките му капризи и грижи,а след това си помислете ,че дете пораства  и започва само да се гледа,а при кучето това не става.Сега се радвам на двете кучета,но.....за по някоя минута и тайничко се радвам,че до тук е моят ангажимент с тях.

Общи условия

Активация на акаунт