Нахална свекърва

  • 18 799
  • 361
  •   1
Отговори
# 240
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Да,общо взето се повтаря едно и също.И то не само в тази тема.
Проблемът е един и същ.
Свекървата се бърка навсякъде,дори когато младите живеят отделно.

Основателна причина за поведението на момчето и майка му няма.
Няма и оправдание за поведението и на двамата.
Момчето би трябвало да е мъж-на 30 години е все пак .И да се е отделил от полата на мама.Просто е смешно майка му да слугува.
Момичето пък е потърпевша в цялата тази нелепа ситуация.
Защото не се съобразяват с факта,че тя живее в тази квартира .

# 241
  • Мнения: 18 524
В друг форум имаше един мъж, по темата дали чисти и как ,каза:Моята къща е, ако искам ще се из"ра насредата на хола.Това е положението , у дама всеки както желае.И като знам брат ми какво направи от къщата, така е ,нищо не мога да направя, отказва  и ме пуска  до портата.Влязох докато бе заплеснат в нещо, и видях, нямам думи. Ама е негов дом.

# 242
  • Мнения: 13 762
Да, всички разбрахме, че свекървата не е права /меко казано/. Ама нали е майка на един голяма сладур. И не разбрахме как да се справи момичето.
Как да се справи!? Да си намери друг мъж и друга свекърва Wink Какво повече да посъветваме?
Всичко друго им било наред, само това - не! Ами не, не е само това.
Не мога да си представя всичко да ни е наред и той за година и половина да не разбере, че майка му няма място в нашето домакинство и да не намери начин да я откаже от тези посещения и помощ, когато вижда, че ме притесняват, обиждат, дразнят.
Или аз година и половина да не мога да се разбере с въпросната без скандали и простотии!
Нищо не е наред при тях! Всеки да се оглежда за друг.

# 243
  • Мнения: 2 353
  Съветвам авторката да бъде серт. Ако момъкът издържи, да не го продава в OLX, ако не издържи, да ги засили с мама на промоция, хич не й трябва мъж, дето на една токсична майка "грух" не може да каже. Аман от тирани, облечени в костюми на ангели хранители, че по-лесно. На 30 мама ще му преценява девойките? О, я стига!

# 244
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз се сещам и за още една причина да идва да домакинства майката. Къщата наистина да е кочина, а тя да не иска синът ѝ заради единия секс да живее в мръсотия цял живот, ако реши да се ожени за момата.
Затова му показва нагледно разликата, като е наясно, че ако "съквартирантката" не понасяше кочината, щеше да изюрка и мамин златен да чистят.
Удобно избегна какво е писала авторката по въпросите за чистенето. По тази логика защо тя заради единия секс да живее в кочина с мамин? И тя работи, и тя плаща наем и разноски, не е легнала да лежи на гърба на мамин, така че какво му пречи да си вдигне задника да поразчисти? Мама преди да ходи да надзирава как му чистят на детето и да има претенции към други хора, да го е научила, че всеки нормален възрастен чисти след себе си. Времената на "сливи за смет" са отдавна отминали. И никой не е толкоз специален, че да му е под достойнството да почиства или да върши ежедневни неща, свързани с поддръжката на дома, в който и той мърси.

# 245
  • София
  • Мнения: 12 006
Ей така някои властни и недомаслени маминки сами си предизвикват влошаване на отношенията със сина /и разбира се снахата е виновна, кой друг?/. Разбра ли се били да отсяда като е в града, без да чисти, ама не! Тя трябва да покаже на оная мърла, че е мърла и недостойна за златния й син! Аз бих инициирала пиене на кафе с нея и мъжа и бих я питала директно защо смята 30 годишния си син за тотален мърляч и г*зорък ологофрен, който не е в състояние да смени 1 чаршафи, да имие 2 чинии или да пусне пералня /а дали има нужда точно когато тя е там да се сменят чаршафи е отделен въпрос/? И бих я питала не е ли малко късно на 30 г. да му показва как стават тея, къде е бляла когато му е било времето?

# 246
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не е бляла, съзнателно го е възпитавала така. Родила е не някакво обикновено двукрако, ами специално полубожество, на което друг трябва да му чисти и подгъзва. Гледам и по такива от нашето поколение - на една позната синът й  е колкото голямата ми щерка, нито учи, нито работи, но е добре свикнат на примък-отмък от мама още от малък - сакън да не пипне нещо, че току виж се скършил.

# 247
  • Мнения: 12 662
Синът си чисти. Ама на мацката не й харесва как го прави. Иска тя да е властелинка на чистенето.

# 248
  • София
  • Мнения: 12 006
Синът си чисти. Ама на мацката не й харесва как го прави. Иска тя да е властелинка на чистенето.
Да, пък мама като се появи не признава нито неговото нито нейното чистене и запрята ръкави отначало след тяхното изчистено. Satisfied

# 249
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Бъдеща свекърва съм. Как ли пък няма да хукна да слугувам на още една къща. Да се оправят сами. Ако искат да живеят в стерилна чистота, ако искат да потънат в боклук, тяхна си работа, мен не ме касае.

# 250
  • Мнения: 2 751
За съжаление познавам един такъв гледан като Краля Слънце. Взаимно сме си неприятни с него, но такива дето мислят жените за камериерки с екстри не понасям и на картинка.

# 251
  • София
  • Мнения: 6 178
Бъдеща свекърва съм. Как ли пък няма да хукна да слугувам на още една къща. Да се оправят сами. Ако искат да живеят в стерилна чистота, ако искат да потънат в боклук, тяхна си работа, мен не ме касае.
Така си мислиш, сега когато още не се е родило внучето Joy Познавам свекърва, която ревеше как детето щяло да оцелее при тази хигиена на майка му Stuck Out Tongue Winking Eye Ами оцеля

# 252
  • София
  • Мнения: 24 839
Синът си чисти. Ама на мацката не й харесва как го прави. Иска тя да е властелинка на чистенето.
Да, пък мама като се появи не признава нито неговото нито нейното чистене и запрята ръкави отначало след тяхното изчистено. Satisfied

Колко пъти ще се докаже, че снаха и свекърва се намират, като гърнето и похлупака?
Еднакво са скроени и двете, затова се борят кой да води бащина дружина, докато Мунчо кърши ръце и пристъпя крак въз крак.... Mr. Green

# 253
  • Мнения: 6 622
Някои Мунчовци даже успешно ги нахъсват една срещу друга, за да се надпреварват коя по-напред ще му угоди.

# 254
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Защо трябва да се надпреварват?
Майката вече го е отгледала.Защо не го остави да си живее на спокойствие с жената,която сам си е избрал.
Толкоз ли е трудно?

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 19:57 от -veni-

Общи условия

Активация на акаунт