Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 17

  • 64 909
  • 817
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 807
Да, няма график, който да е достъпен за нас.
В 7 сутринта и в 19 вечерта се сменят.

# 286
  • Мнения: 15
А знаете ли по колко дежурства дават горе долу в седмицата? Ако имам планувано секцио,но тръгне по-рано раждането какво се прави при положение,че има уговорена дата с конкретен лекар,който знае какъв е индивидуалния случай?

# 287
  • Мнения: 433
Прави се спешно секцио от екипа на смяна, другите уговорки отпадат...всяка бременна си има досие и няма да бъде изненада индивидуалният случай Simple Smile аз родих спешно секцио, въпреки всичко ме попитаха имам ли уговорка със следящата ме - нямахме, макар че после дойде в реанимация и ме попита "Защо не ми звънна, щях да дойда веднага". Който и да е опратор - все са сигурни ръце Simple Smile

# 288
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте, в петък ми предстои предизвикване на раждане с индукция и с лекаря се разбрахме да постъпя в четвъртък сутрин. Бих искала да попитам някой ако знае какви изследвания се правят и защо цял ден по рано се постъпва за прием.
Също така и при постъпване на регистратурата ли се записвам или се минава през спешния кабинет?
Благодаря предварително Simple Smile

# 289
  • Мнения: 425
Момичета, как беше обезболяването след секцио?
Биха ли ви окситоцин след това за По- бързо изчистване на матката?

Също така каква е актуалната цена за раждане и колко легла са в стая? Включва ли се избор на екип в цената?

Неприятно ли Ви беше ,когато в часа за свиждания влизат чужди хора в стаята (на другите майки)?

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 00:31 от Morska.Sirena89

# 290
  • София
  • Мнения: 543
Обезболяването беше идеално. Не съм си мислела, че ще се чувствам така след секциото. След венозното обезболяване ползвах само 3 пъти свещички. За справка сега, три седмици след секциото имам дискомфорт - като например придърпване и опъване на операцията, но непосредствено след нея нямах никакви неприятни усещания. Родих на 03.02.2020.
Имаше окситоцин за контрахиране на матката.
Цената на раждането беше 2200 лв. Все още в Надежда няма официално избор на екип.
Аз бях в стая с две легла. Не ми е било неприятно. Надявам се и на момичетата, с които бях (смениха се две по време на моя престой) да не им е било неприятно заради моите посещения.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 04:22 от heartseasee

# 291
  • София
  • Мнения: 1 678
Аз раждах в Надежда спешно секцио преди малко повече от 5г. (мина си време от тогава, може и да има някакви подобрения). Нямам спомен за окситоцин, може и да са пускали, обезболяването беше добре, не мисля, че съм имала проблем с това. След секциото бях в реанимация, където се събудих с нещо тежко на корема, персонала беше мил и отзивчив. В някакъв момент донесоха бебетата на всеки да си ги види за няколко минути, не знам дали някъде другаде може да прекарваш повече време с бебето след самата операция. После ми липсваше информация какво кога се случва, има график за визитация, хранения, тоалет на бебето, но никъде не беше специално упоменато и реално разбираш в хода на нещата. Даваха ми бебето през нощта (аз си го исках). Имам спомен, че има перде между двете легла в стаята и ако държиш да не те виждат си го дърпаш, все пак няма как да не те чуват Simple Smile за мен не е било проблем посещението при другото момиче, мисля, че можеше да влиза само по един външен посетител, т.е. не става някаква лудница. Нещо с храната не беше ОК, не че не е била вкусна, но понякога определено не беше подходяща за родилки и кърмачки (домати, портокали, нещо такова). Като обстановка нямам забележки, преди време ми се беше наложило да ходя до новата база на Вита и ми беше странно как една нова база може да е.. толкова базова Simple Smile
В Токуда цената само за раждане не е ли същата? Според мен разликата (без да съм сигурна) там идва от неонатологичния пакет, който се плаща за бебето и който липсва в Надежда.

# 292
  • София
  • Мнения: 543
В Токуда цената за раждане е 1600 лева. Но да, високата цена идва от неонатологичния пакет. Той мисля, че е 700 лева.

# 293
  • София
  • Мнения: 10 642
В Токуда цената за раждане е 1600 лева. Но да, високата цена идва от неонатологичния пакет. Той мисля, че е 700 лева.
Отделно в Токуда се плаща еднократна битова такса и 100/200лв (в зависимост от стаята) на нощувка

# 294
  • Мнения: 1 529
Цената е 2200лв., няма избор на екип. Ако си спешно секцио, оперират тези, които са на смяна. Иначе лекарят, с когото имаш уговорка.
Стаите са с 1, 2 и 3 легла. Посещенията са по 1 човек на ден за час. Не ми е било неприятно, защото всеки баща има правото да види детето си, щом болницата го позволява. 🙂
Храната е ок, пък за кърмачки забранени храни така или иначе няма.
Тези неща общо взето през 3 страници се питат.
Ако си ходил на отворени врати се обяснявао кое как протича, тоалет, визитации, посещения и т.н. - препоръчвам. Иначе в стаите има разни брошури кога са храненията и т.н. За всичко друго акушерките обясняват.

# 295
  • Мнения: 16 871
Заявяваш ли при пстъпване в каква стая искаш да си? Например самостоятелна?
Назад бяха писали, че няма разлика в цената.

# 296
  • Мнения: 89
Заявяваш ли при пстъпване в каква стая искаш да си? Например самостоятелна?
Назад бяха писали, че няма разлика в цената.
Не, когато те водят в стаята питаш дали има свободна единична.

# 297
  • Мнения: X
От пет мои познати,които наскоро раждаха в Токуда, само две бяха доволни.
Останалите имаха следродилни усложнения, две ходиха по други болници за доизчистване на плацента.

# 298
  • София
  • Мнения: 543
Ужас. Значи да не съжалявам, че ме върнаха раждаща от Токуда и ме приеха в Надежда.

# 299
  • Мнения: 425
Момичета, имам още 1 въпрос 😂
Тъй като няма избор на екип официално, ако започна да си правя прегледи 2/3 месеца преди раждане при определен лекар може ли той да ми прави операцията?

Малко съм объркана все още ,защото в Майчин Дом без избор на екип е безплатно,  но въпреки това повечето от лекарите са Професори. Което разбира се не означава ,че Д-рите от Надежда не са също професионалисти. Неонатологията също е по- добра явно там. Разбира се самите условия в Майчин дом може би не са супер (стаи и отношение), което ме кара съвсем  да се колебая.

Кого препоръчвате в Надежда за секцио и проследяване на бременност? Д-р Ослеков?

Общи условия

Активация на акаунт