Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 17

  • 64 692
  • 817
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 1 676
Здравейте, бихте ли ми хвърлили яснота върху цената на раждането:
- 6999 VIP пакет раждане 1 600.00 лв.
- 8798 VIP Раждане - Придружител 600.00 лв.
Предвид, че сега придружители няма, цената дали е 1600 или си е 2200? Какво реално включва таксата за придружител?

Моето предишно секцио също е по Пфаненщил, правено в Надежда, бързо се възстанових, но аз не знам какво значи Пфаненщил, видях го в епикризата т.е. дали режат мускули...

# 391
  • Мнения: X
Ако отидеш на ден на отворените врати ти казват, че цената е 2200 лв и включва всичко. Реално и без придружител пак е 2200 (например при секциото няма как да влезне бащата, а цената секцио и нормално раждане е една и съща).

Освен това, ако искаш разбивка на разходи с цел възстановяване на пари от застраховател, там, никъде не посочват придружител 600 лв... Та, с и без таткото са си 2 бона Simple Smile
Здравейте, бихте ли ми хвърлили яснота върху цената на раждането:
- 6999 VIP пакет раждане 1 600.00 лв.
- 8798 VIP Раждане - Придружител 600.00 лв.
Предвид, че сега придружители няма, цената дали е 1600 или си е 2200? Какво реално включва таксата за придружител?

Моето предишно секцио също е по Пфаненщил, правено в Надежда, бързо се възстанових, но аз не знам какво значи Пфаненщил, видях го в епикризата т.е. дали режат мускули...

# 392
  • София
  • Мнения: 1 676
При мен беше спешно секцио и бащата беше пред операционната, не знам дали при нормални обстоятелства бащата се качва пред операционната при планово секцио?
Но малко е объркващо това в ценоразписа де, защо ли са го разделили така?..

# 393
  • Мнения: 433
И при планово, и при спешно секцио бащата чака там Simple Smile

# 394
  • Мнения: 325
Здравейте. Родих септември 2019та и след операцията хемоглбинът ми беше 70, та ми преливаха кръв. Не е нищо страшно, но изправянето на следващия ден беше трудно, защото много ми се виеше свят. Възстанових се за 6-7 дни. Като цяло имам само хубави спомени от раждането.

# 395
  • Мнения: 1 508
Това с придружителя е друго и става въпрос за апартамента на 3ет. Към цената от 2200 се добавят тези въпросните 1600 за него, ако искаш и придружител при теб, още 600лв.

# 396
  • София
  • Мнения: 1 676
Ясно, значи може би това е цената на раждането:
5598 Раждане- пакет допълнителни здравни услуги: 2 200.00 лв. 940.00 лв., като раждането е 2 200.00 лв., а 940.00 лв. се поемат от здравната каса (понеже има и позиция за неосигурени, където пише сума от 3150 лева); не знаех за съществуването на такъв апартамент Simple Smile Мерси, сега май вече ми се изясниха нещата.

# 397
  • Мнения: 807
Аз съм осигурена и платих 2200 за секцио. Тези 940 не ми стана ясно какви са / откъде са.

# 398
  • София
  • Мнения: 1 676
Според мен са това са парите, които Надежда взима от НЗОК за здравноосигурените пациенти (в ценоразписа попадат в колона НЗОК), затова за неосигурените е сумата е 3150.

# 399
  • Мнения: 89
1600 за апартамент за 3 нощи 😯😯😯

# 400
  • Мнения: 464
1600 за апартамент за 3 нощи 😯😯😯

Какво толкова възмутително има? Доколкото знам апартаментът е за тези, които желаят придружител да бъде с тях през цялото време. Това е болница, а не семейно общежитие. Аз го разбирам като ограничителна цена, т.е да се намали броят на желаещите,  но да даде възможност за тези , на които им е чак толкова важно.

# 401
  • Мнения: 5 468
Според мен са това са парите, които Надежда взима от НЗОК за здравноосигурените пациенти (в ценоразписа попадат в колона НЗОК), затова за неосигурените е сумата е 3150.

Да, всяка болница, която работи със ЗК получава определена сума за всяко раждане за осигурените пациентки. Иначе казано, част от цената за раждането се поема от ЗК.

# 402
  • Мнения: 89
1600 за апартамент за 3 нощи 😯😯😯

Какво толкова възмутително има? Доколкото знам апартаментът е за тези, които желаят придружител да бъде с тях през цялото време. Това е болница, а не семейно общежитие. Аз го разбирам като ограничителна цена, т.е да се намали броят на желаещите,  но да даде възможност за тези , на които им е чак толкова важно.
Тогава защо никъде не го споменават този апартамент, нито на отворени врати , нито никъде.

# 403
  • Мнения: 539

Тогава защо никъде не го споменават този апартамент, нито на отворени врати , нито никъде.
Споменават го, ако някой попита. Аз бях януари на отворени врати и една от жените, с които бяхме попита дали има стая, в която може да присъства и бащата по време на престоя на майката и колко струва и тогава ни казаха за този апартамент.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 14:44 от bubanka

# 404
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз също знам за тази опция от отворените врати.

Общи условия

Активация на акаунт