Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 септ. 2019, 17:26 ч.

Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 17

• 6 769
  • 156
  •   1
Отговори
Стари теми

ВМЕСТО ЗАПИС---- ИЗПОЛЗВАЙ БУТОНА ВКЛЮЧЕТЕ ИЗВЕСТИЯТА

адрес:ж. к. Красна поляна, ул. Блага вест 3, 1330 Sofia, Bulgaria

МОБИЛНО ПРИЛОЖЕНИЕ ЗА АНДРОИД
МОБИЛНО ПРИЛОЖЕНИЕ ЗА IPHONE
Скрит текст:
Свалете приложението и го отворете. В полето "потребител" попълнете своето ЕГН, а паролата е същата, като тази за онлайн достъпа до лабораторните резултати. Предоставя се на регистратура, в случай, че я нямате.

Телефони на клиниката:
02/ 44 17 970 - секретарки за записване на часове
0882 193 970 - мобилна линия

0884 700 704 - спешен за ин витро центъра и за бременни до 12 г.с.
0882 332 632 - директна спешна линия за пациенти на МБАЛ "Надежда" при спешни случаи за гинекология, бременност след 12 г.с и раждане

02/ 4417973 - регистратура за резултати от изследвания, болнични и т.н.
0882 412476 - за въпроси, свързани с раждането
0885 778141 - закъснения в графика
0882 193 978; 02/441 79 78 - доц. Балтаджиева и д-р Пенкова (имунологичен кабинет)
02/441 79 78 - генетична консултация с д-р Хаджидекова и д-р Станева, всеки понеделник след 17 ч.

02/441 79 71 - клинична лаборатория
02/441 79 75 - аптека
02/441 79 85 - образна диагностика
0882 193 972 (от 8:00 - 15:00 ч.) - клиника по медицинска онкология

линк за проверка на изследвания: http://lab.nadezhdahospital.bg
Уеб сайт   http://nadezhda.bg/

Списък за в болницата при раждане:
От magnet_for_happiness:
Скрит текст:
Аз си носех всичко, като багажа си ми остана в родилно,докато бях в операционната:
- джапанки и чехли
- чорапки/ за всеки случай, раждах зимата и се оказа,че нямах нужда,но кой знае.../
- хавлия-голяма и малка
- нощници 3 броя,но ползвах техните,бяха ми по-удобни
- сапун,шампоан,паста и четка за зъби,самобръсначка,/ сешоар може да ползваш в родилно имат/
- превръзки за родилки
- бабешки гащи и еднократни гащи
- крем за зърна
- помпа  за кърма
- 2 залъгалки/за всеки случай, този път не ми потрябваха/
- бархетни пеленки/ да подлагам,когато гушкам бебето/
- сутиен за кърмачки
- подплънки за кърмачки
- мокри кърпички- за мен, кърпички за зърна, а в реанимация имат мокри кърпички и дават ако поискаш
- телефон  и зарядното му
- фотоапарат и зарядното му
- дребни пари за кафе/когато това вече е възможно да се приема,или сок или чай .../
- чашка и вода за в родилно/ но и там има диспенсъри с чашки/
- лигавничета-да забърша устичката при хранене ако има нужда
- гримовете ми
- хапчета - аз съм на лтироксин например
- ластик за коса
- четка за коса
- документите от ЖК
- лична карта
- след раждането ако няма граждански брак се носи декларация за припознаване-това мъжа го прави при нотариус
- ако има граждански брак- се носи документа

и дрехите за изписване на бебето,както и моите;

кошница за кола-на изписването трябва
вода за в реаниамция- след секциото се носи, мъжа или който я дава на акушерките в реанимация.

От Тeɣa
Списъка:

Скрит текст:
[/img]

Когато вярата срещне надеждата,животът намира начин!

# 1
Скоро ми предстои раждане в болницата. Надявам се всичко да е наред и после ще споделям Simple Smile

# 2
Скоро ми предстои раждане в болницата. Надявам се всичко да е наред и после ще споделям Simple Smile
Здравейте и аз съм като вас, след около месец и половина.

# 3
И аз края на октомври Wink)

# 4
Късмет на всички и леко раждане.

# 5
Здравейте,
Питах преди време на регистратура кога излиза графика за ФМ за ноември и казаха че началото на октомври. И понеже вече почнах с безкрайното звънене, исках да ви питам дали знаете по-точна дата кога са излизали по принцип?
А ако някой и за сега получи информация ще бъда благодарна да сподели. Simple Smile

# 6
Здравейте, момичета.
Имам въпрос към тези с близнаци. Днес бях на ФМ 21+3 и доктора установи, че едното бебе изостава с 10тина дни. 390гр. е по-голямото, а другото 320гр. Всичко им е наред, но това че имат тази разлика не е добре. Преписаха ми Акард и след 4 седмици пак да отида. Доста съм обезпокоена, моля за мнения при момичета с близнаци, при вас как е било?

# 7
Момичета графиците за ЖК дали са готови вече, някой звънял ли е?

# 8
А може ли някой да каже, през централен вход и регистратура ли се влиза ако е през деня и отиваш за раждане с контракции?

# 9
  • София, London
През спешен кабинет от парксшнга в дясно.Има телефон звънец на вратата.

# 10
  • София
А може ли някой да каже, през централен вход и регистратура ли се влиза ако е през деня и отиваш за раждане с контракции?
Да, през деня си влизаш през централния вход и се обаждаш на регистратура.

# 11
За момичетата раждали, към колко часа обикновено се изписват бебоците?

# 12
  • Sofia
За момичетата раждали, към колко часа обикновено се изписват бебоците?

Предлагат ти да си избереш час, май е от около 10:30 до 13.

# 13
Здравейте, преди раждането прави ли се консултация с анестезиолог?

# 14
  • София, London
Прави се.

# 15
Аз влезнах за индукция ден по-рано и не съм имала консултация с анестезиолог.
При секциото,мисля, е задължително

# 16
  • София
Някой, ако скоро е раждал - как стои въпросът със свиждането с деца? Допускат ли се в отделението за свиждане с мама и бебе?
Махнаха ли абсурдната табела за морбили и как отчитат някой дали е ваксиниран за морбили и дали не е?

# 17
  • София
Толкова ли не може да изчакате 3-4 дни преди да го срещате с други хора, още повече деца?!?

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 19:24 от Nandin

# 18
Здравейте, искам вашето мнение, ако ви се е случвало. След пункцията, на следващия ден ми се обадиха биолозите, за да ми кажат, че всички яйцеклетки са се оплодили. Попитах ги, дали могат да ми кажат с какво качество са и дали са озрели. Отговориха, че било записано: С леки отклонения в морфологията. Някой знае ли какво ще рече това, дали са некачествени и няма да станат на бластоцисти? Има ли жени, на които са казали същото и след това са забременели успешно? Благодаря!

# 19
Остават ми още три дни до термина, записите ги правя на др място, въпроса ми е дали ако отида без запазен час някой да ме прегледа и да каже има ли разкритие или дали за скоро се очаква да излиза или да се процедира с индукция... Ще ме приеме ли за преглед?

# 20
  • София
Остават ми още три дни до термина, записите ги правя на др място, въпроса ми е дали ако отида без запазен час някой да ме прегледа и да каже има ли разкритие или дали за скоро се очаква да излиза или да се процедира с индукция... Ще ме приеме ли за преглед?
Нямате ли лекар, който следи бременността?

# 21
На спешния. Удоволствието ще ви струва 60 лв.

# 22
Имам, но реших че е по-добре да е там където ще раждам. Мерси и на двете за отговорите

# 23
  • София
Nandin, вие имате ли деца? Май не....

Разбира се, че ми е ултра важно. Дори не мога да разбера въпроса ви.... И не, не искам да ги срещам с други хора, а само с моите деца все пак. Извън границите на България хората раждат пред децата си. Тук децата са зараза, интересно нали?!!
И как бихте обосновали забраната за влизане на деца, ваксинирани против морбили? Ами за мен съпрузите на родилките са по-опасни като преносители на морбили, отколкото ваксинирани наскоро деца, например.

# 24
  • София

Разбира се, че ми е ултра важно. Дори не мога да разбера вапросът ви.... Това са моите деца все пак. Извън границите на България хората раждат пред децата си. Тук децата са зараза, интересно нали?!!
И как бихте обосновали забраната за влизане на деца, ваксинирани против морбили? Ами за мен съпрузите на родилките са по-опасни като преносители на морбили, отколкото ваксинирани наскоро деца, например.
Щом толкова ви интересува - да имам дете.
И като майка и като медицински работник съм на мнение, че по-големите деца нямат място при бебето първите 3-4 дни (било то ваксинирани или не). Една евентуална инфекция и после... персонала ще е виновен.
Спокойно можете да си видите другите деца, без присъствието на бебето.

# 25
А каква е тази "абсурдна бележко за морбили"?

# 26
През 2017 г. можеше да влизат и децата, никой не ми е държал тон за назидание. Сега нямам идея как стоят нещата, предстои ми да науча до броени дни. И аз недоумявам това с морбилито какво трябва да значи.

# 27
За свижданията - почти през целия ден може да се видите с близките си в столовата,освен в часовете за хранене.В стаята може да влезе един човек между 17 и 18 ч.Бебето също може да покажете, но през прозореца към столовата.Така беше декември 2018,бележка за ваксини не съм видяла.

# 28
Здравейте, искам вашето мнение, ако ви се е случвало. След пункцията, на следващия ден ми се обадиха биолозите, за да ми кажат, че всички яйцеклетки са се оплодили. Попитах ги, дали могат да ми кажат с какво качество са и дали са озрели. Отговориха, че било записано: С леки отклонения в морфологията. Някой знае ли какво ще рече това, дали са некачествени и няма да станат на бластоцисти? Има ли жени, на които са казали същото и след това са забременели успешно? Благодаря!
Nia препоръчвам ти тази тема за твоя въпрос https://m.bg-mamma.com/index.php?topic=1132724.630

# 29
  • София

Разбира се, че ми е ултра важно. Дори не мога да разбера въпроса Ви.... Това са моите деца все пак. Извън границите на България хората раждат пред децата си. Тук децата са зараза, интересно нали?!!
Щом толкова ви интересува - да имам дете.
И като майка и като медицински работник съм на мнение, че по-големите деца нямат място при бебето първите 3-4 дни (било то ваксинирани или не). Една евентуална инфекция и после... персонала ще е виновен.
Спокойно можете да си видите другите деца, без присъствието на бебето.

А защо трябва децата ми да минават за заразни? Медицинските работници могат да бъдат също толкова болни, колкото и децата. Същото важи и за посетителите на родилките. Изобщо не намирам някаква разлика в заразността. Каква е разликата в тези три дена? После изписваме бебето и то попада в същата 'ужасно-заразна' обстановка. Абе всичко е сбъркано в нашата система...

Юни месец имаше бележка, че не се допускат деца, заради бумът от морбили, което е тотално нелогично.

# 30
  • София
3 дена за едно бебе не са малко. Децата боледуват от повече заразни болести от възрастните.

# 31
Е кое е нелогичното? Опасност от морбили при новородено?!
Изумявам се!

# 32
  • София
Е кое е нелогичното? Опасност от морбили при новородено?!
Изумявам се!

Моите деца са ваксинирани против морбили! Едното преди едва 3 години, тоест има със сигурност активно действаща ваксина, за разлика от всеки възрастен посетител или медицински работник, ваксиниран преди 20-30-40 години. Хубаво е да се информираме преди да даваме мнение. Подчертавам нелогичността отново.
Вижте, не ми се спори по въпроса, не познавам майка, която да не иска да срещне детето си с братче или сестриче. Подобни спорове вероятно се водят най-често с жени, които това още не ги касае.
Попитах дали все още има бележката и някой, ако има информация за това как се отсяват ваксинирани от неваксинирани, ще се радвам да сподели. А не да получавам необосновани мнения.

Така или иначе ще ходя на Отворени врати скоро и сама ще задам въпроса.

# 33
  • София, London
Обаче ваксина за Ебщайн вирус няма, и други опасни.

# 34
Аз също имам дете Wink затова считам, че мненията ми са обосновани, явно така ги пресявате.

Вашите и моето са ваксинирани, но нечие друго може и да не е. Не се сърдете! Опасно е. Има и много други вируси, които са опасни за бебетата.

# 35
  • София
За Ебщайн няма, разбира се, но и няма бум на заболяването. Аз самата съм карала Ебщайн-бар и далеч не в детска възраст... Пък и нали разбирате, че няма как да вкарам болното си дете сред новородени. Все пак акъл имам в главата. За съжаление слагам под съмнение съвестността на всеки посетител, имащ достъп до бебетата...Дразнещо е, че децата са заразни според тях. Пак пример давам - голямата ми дъщеря не е боледувала от няколко години от нищо, за разлика от баба й, която през две седмици влачи вируси, а по тяхната преценка тя би имала достъп до бебетата... Просто не е логично това отсяване. На вратата бележката е конкретно за морбили, а аз не искам да слагат детето ми под общ знаменател с неваксинираните деца, които са потенциални преносители примерно....

# 36
  • София
Има си изисквания и разпореждания и те не са измислени просто ей така, щото някой не е имал работа.

# 37
  • София, London
Много знае майката, дали е болно по-голямото дете.
Ами херпесните вируси, мононуклеози,шарките и т.н.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 09:06 от gerda1

# 38
Уф, изядохте жената! Доколкото разбирам, нейният упрек е относно факта, че татко или баба могат да влязат, а децата по-скоро не. Пък, реално, всички те са потенциално еднакво опасни носители на бацили. Също както и медицинските работници, наистина.

И, сега преди да ме изядете и мен, аз бих държала всички настрани, без изключение, и бих настоявала за маски от страна на персонала Mr. Green Ама това моето е прекалено  Joy

# 39
  • София
Обаче има болести, от които боледуват предимно децата.

# 40
  • София
Аз не бих била ок в стаята, в която кърмя еднодневното си бебе, да влиза по-голямо дете. Така, например, когато стигна до второ, с първото ще се виждам в трапезарията. Нищо няма да му стане, ако няколко дена не вижда бебето. Или го вижда през стъкло, както би го виждал в държавна болница. Колкото до маски за посетителите, има такива и би трябвало да се ползват. Август 2018-а в най-голямата жега, мъжът ми ползваше такава, когато беше при мен в стаята. Но май бе единственият посетител с маска или поне не видях други да слагат...

# 41
Здравейте момичета ! Моля дамите минали през това да дадат съвет. Днес влизам в 38 г.с. следя се в болницата при д-р Генадиева. Преди 4 5 дви ми взеха микробиология и днес излезе резултата : Streptoccocus agalactiae масово . С АГ се разбрахме за отиза до болницата за ваг.глобули коита ги правят нам в аптеката. Притеснява ме ,че при нормално раждане бих могла да заразя бебето. Има ли някоя мама минала по този път. Имам час при АГ чак другата сряда а да си вдигнат телефоните е почти невъзможно .

# 42
  • София, London
Цветенце, имаше отделен телефон за бременни, ако не успееш да си свържеш с Генадиева (пиши й смс), звънни на спешния и помоли как да получиш назначение от лекуващия те лекар.
 Търси всички начини за контакт с лекуващия те лекар.

# 43
Здравейте,момичета! Бременна съм в 8 г.с. и мисля вече да се възползвам от 180те дни бочнични,които ми се полагат. Някоя от вас използвала ли ги е и как точно се случват нещата? Мен все още ме следи д-р Стаменов.

# 44
Тези 180 дни НЕ се полагат. Взимат се болнични, когато има проблемна бременност. 8 г.с. е рано да излизаш и ще трябва да минаваш ТЕЛК, защото няма да ти стигнат.

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 12:17 от ver4eto_sv

# 45
Аз започнах да взимам болнични от втория месец някъде към краят и ми стигнаха дните, смятат се до 45 дневният, той не влиза в тези 180 дни. Мисля, че ще ти стигнат. Говори там със следящият те и ще ти пускат.

# 46
  • София
Здравейте,

Бременна съм в 17 г.с. и съм се ориентирала да раждам в тази болница. Интересувам се от цените за раждане и престой в болницата тъй като никъде в сайта не успях да намеря тази информация?
Благодаря ви много за инфото. И се извинявам ако въпроса ми се повтаря...

# 47
Здравейте , преди секцио правили ли са ви тестове за алергии ?

# 48
  • Beyond the stars
Не.

# 49
  • Sofia
Здравейте, каква е цената на прегледа при детски ортопед?

# 50
  • София, London
50 лв. беше, д-р Фурлакис е страхотен.

# 51
  • Beyond the stars
+1 за Фурлакис.
Не сме го посещавали в Надежда, но цената беше същата и сме много доволни.

# 52
Здравейте,

Бременна съм в 17 г.с. и съм се ориентирала да раждам в тази болница. Интересувам се от цените за раждане и престой в болницата тъй като никъде в сайта не успях да намеря тази информация?
Благодаря ви много за инфото. И се извинявам ако въпроса ми се повтаря...
2200 лв е раждане и престой.

# 53
Здравейте,
Интересувам се от мнения за д-р Иванчева. За съжаление откривам само стари и повечето негативни коментара в нета😩
направих аборт по мед.причини в 16 г.с. и тя ми направи кюретажа,който ми се стори доста продължителен въпреки,че плацентата излезе сама и цяла 😩 поради което се притеснявам от престъргване на лигавицата.

# 54
Здравейте,
Интересувам се от мнения за д-р Иванчева. За съжаление откривам само стари и повечето негативни коментара в нета😩
направих аборт по мед.причини в 16 г.с. и тя ми направи кюретажа,който ми се стори доста продължителен въпреки,че плацентата излезе сама и цяла 😩 поради което се притеснявам от престъргване на лигавицата.
Много съжалявам за това което ти се е случило Sad За съжалиние при кюритаж винаги има опастност от престъргване, аз направих аборт 21 г.с не по мед. причини и точно това ми се случи. След това доста хистероскопии имах за отстраняване на сраствания, следствие от престъргване. Това разбира се не означава, че ще се случи и с теб, ако не се лъжа ти беше ин витро, можеш след няколко месеца да поискаш снимка за твое спокойствие да проверите какво се случва. Бързо възтановяване ти желая Hug

# 55
Здравейте,
Много съжалявам за това което ти се е случило Sad За съжалиние при кюритаж винаги има опастност от престъргване, аз направих аборт 21 г.с не по мед. причини и точно това ми се случи. След това доста хистероскопии имах за отстраняване на сраствания, следствие от престъргване. Това разбира се не означава, че ще се случи и с теб, ако не се лъжа ти беше ин витро, можеш след няколко месеца да поискаш снимка за твое спокойствие да проверите какво се случва. Бързо възтановяване ти желая Hug
Благодаря ти 🤗🍀
Да,инвитро съм и се надявам на бързо възстановяване на лигавицата и започване на следващ опит,т.к. годинките са ми повечко (40г.) и качеството на яйцеклетките започва да спада драстично...а до сега бяхме с мъжки фактор😭
Ти при кой лекар прави кюретажа?

# 56
Здравейте,
Благодаря ти 🤗🍀
Да,инвитро съм и се надявам на бързо възстановяване на лигавицата и започване на следващ опит,т.к. годинките са ми повечко (40г.) и качеството на яйцеклетките започва да спада драстично...а до сега бяхме с мъжки фактор😭
Ти при кой лекар прави кюретажа?
Моя кюритаж го прави д-р Русев, но това беше преди 4 год. Преди да започна следващ опит правихме ЦС да видим състоянието на матката и беше трагедия, но тук и аз имам вина защото чаках 2 год да започна пак, та оправяхме това. Надявам се, че ти по-бързо ще действаш. Успех Hug

# 57
  • София, London
Аз след аборта пих противозачатъчни.
Нормално е няколко цикъла да има слаба лигавица след аборт.

# 58
Аз след аборта пих противозачатъчни.
Нормално е няколко цикъла да има слаба лигавица след аборт.
Да,слаба е напълно нормално,но ме е страх от прекалено слаба,т.к. преди да ме изпишат ме прегледа др.д-рка на коремен уз и ме попита дали ми е правилна формата на матката,т.е. дали е двурога, което мн ме озадачи,т.к.формата си е нормална по принцип. Още бях под адреналин и шок и не успях да реагирам изобщо на въпроса й.
Питах за противозачатъчни-отговорът беше да си попитам репродуктивната лекарка. Не мисля,че Персенска ще ми предпише такива без преглед, но не съм я и попитала още.

# 59
  • София, London
Матка я гледат кога ще се "намести" след аборта.
Може да е ретроверзио.

# 60
Към жените раждали със спешно секцио , оперира ви дежурният като той с кого е в екип ? Само по един дежурен лекар е вечер нали ? А при секцио са двама оператори ?

Преди време някоя мама беше споменала , че е успяла да разбере кой ще е на смяна на назначената  й дата за секцио . На регистратура ли ви казаха ? На мен ми казаха ,че нямали представа .. 😁 .

# 61
  • Beyond the stars
За планово секцио си имаш дата и си знаеш оператора. За спешно секцио е като естественото - който е на смяна. Дежурни са двама минимум според мен, не знам дали не са и повече.

# 62
Имам дата за планово и не си знам оператора Simple Smile това е причината да питам .

# 63
  • Beyond the stars
Имам дата за планово и не си знам оператора Simple Smile това е причината да питам .

Хм, интересно Grinning
Не знам, на мен Ослеков като записва датата  ми каза оператора.

# 64
На мен не . Не знаеха още графика си за ноември .  Така че ако някоя мама и се е налагало или е била спешно секцио ще се радвам да ми отговори Simple Smile

# 65
На мен не . Не знаеха още графика си за ноември .  Така че ако някоя мама и се е налагало или е била спешно секцио ще се радвам да ми отговори Simple Smile
И на мен не ми е казвал кой ще прави секциото,но вечерта питах сестрите и те ми казаха даже и че съм първа за деня.Не е точно отговор на въпроса ти,но все пак .Леко раждане.

# 66
Благодаря Simple Smile)

# 67
Моето секцио беше през деня, много спешно - винаги са двама - оператор и асистент. Честно казано въобще не  ме интересуваше кой ще го прави - там всички са добри. Можех да звънна на следящата ме да дойде, но просто всичко стана много бързо и родих, при който беше на смяна (аз си бях в болницата от много време). През нощта абсолютно винаги има повече от 1 дежурен 100%- на вечерните визитации често минаваха по двама лекари. Simple Smile

# 68
  • София, London
При който и да се паднете да раждате - всички са много добри.

# 69
Здравейте,
Интересува ме каква е цената на звуковия скрининг на бебета, ако има запознати.

Благодаря!

# 70
Здравейте , някоя мама която е правила секцио при доктор Ослеков може ли да сподели отзиви ? Благодаря Simple Smile

# 71
Здравейте! И аз искам да попитам за мнение за д-р Ненов и д-р Христов. Все още не съм си избрала кой да ме следи и се колебая между тези двама доктори. Ще съм благодарна на момичетата с опит при тях да споделят мнение!

# 72
Христов май не следи вече.

# 73
Христов май не следи вече.

Точно така, не следи

# 74
Здравейте! И аз искам да попитам за мнение за д-р Ненов и д-р Христов. Все още не съм си избрала кой да ме следи и се колебая между тези двама доктори. Ще съм благодарна на момичетата с опит при тях да споделят мнение!
Здравей, аз мисля да се следя при д-р Ненов. Вдъхва спокойствие и увереност. Вече 3 пъти ми се наложи да мина на преглед при него заради известни притеснения и всичко беше наред. Предстои ми БХС след 2 седмици и ако всичко е наред след него се записвам на женска консултация.

# 75
  • София
И аз търся мнение за гинеколог, но не за ЖК, а за стандартен преглед с микробиология и цитонамазка. Имате ли конкретни препоръки и дали знаете каква е актуалната цена за подобен преглед?

# 76
И аз търся мнение за гинеколог, но не за ЖК, а за стандартен преглед с микробиология и цитонамазка. Имате ли конкретни препоръки и дали знаете каква е актуалната цена за подобен преглед?
Аз бях при Христов и останах доволна.
Общо прегледа с микробиология и цитонамазка юли беше 130.

# 77
  • София
Аз бях при Христов и останах доволна.
Общо прегледа с микробиология и цитонамазка юли беше 130.
Д-р Христов препоръчвам категорично.Само при него ходя,имам му доверие на 100 %.

# 78
Момичета днес бях на преглед при Ослеков и ми каза, че трябва да пусна изследвания хепатит и сифилис. Мойте са от края на Август аз му ги оставих не знам колко ги е гледал . В сайта чета, че трябва да са валидни 6 месеца. Въпроса ми е трябва ли да пускам нови след като мойте са от 2 месеца?

# 79
Мисля,че не трябва да пускаш нови,щом са минали по-малко от 6 месеца.Аз самата имам от края на юни,трябва да родя до края на ноември и мисля,че ще се вместя и няма да има нужда да пускам на ново пак.

# 80
Здравейте , някоя мама която е правила секцио при доктор Ослеков може ли да сподели отзиви ? Благодаря Simple Smile

Здравейте!
Моето секцио беше на 01.08.2019г. При др. Ослеков и съм абсолютно доволна!
Не ме болеше още в болницата, възстанових се страшно бързо, тренирам вече, както преди от около месец, белега ми е идеален!
Успех на Вас!

# 81
Благодаря Simple Smile секциото при доктор Ослеков ми се размина . Минах на спешно секцио при доктор Ненов .

# 82
  • София, London
Честито,мимора!

# 83
Честито!

# 84
Честито! Да сте живи и здрави ❤️

# 85
Благодаря Simple Smile секциото при доктор Ослеков ми се размина . Минах на спешно секцио при доктор Ненов .
Доволна ли сте от него? Вероятно ще съм пациентка на Ненов и събирам мнения 😊

# 86

Да доволна съм Simple Smile държаха ни малко повече заради антибиотик, но след товс де прибрахме без проблем (500 км) и без болка Simple Smile

# 87

На мен ми.се падна раждане при Ненов. Препоръчвам с две ръце. Някак внася респект като влезе в залата за раждане. Изключително внимателен. Раждах при него нормално. Ако имаш въпроси питай 🤗

# 88
Момичета какъв е сешоара в болница. От по слабите ли е за да знам дали да си нося?

# 89
Момичета какъв е сешоара в болница. От по слабите ли е за да знам дали да си нося?
От най-слабите,поне в двете стаи на 3 етаж,в които бях скоро.

# 90
Благодаря!

# 91

На мен ми.се падна раждане при Ненов. Препоръчвам с две ръце. Някак внася респект като влезе в залата за раждане. Изключително внимателен. Раждах при него нормално. Ако имаш въпроси питай 🤗

Благодаря ,ако се сетя за нещо ще питам!Д-р Ненов ще следи бременността ми,но за съжаление не знам при кого ще се падна на смяна при самото раждане. Аз много държа на естественото раждане и се надявам да не се наложи да ме режат!

# 92
Здравейте, може ли информация горе долу кога се обаждат за първоначален преглед при репродуктивни проблеми. Благодаря предварително.

# 93
Момичета, знаете ли около кое число на месеца излиза графика за прегледи в АГ кабинетите. Звъня цяла седмица и все ми казват проверявайте, а е трудна връзката с централата...

# 94
След 15-то или 20то число .

# 95
Момичета, знаете ли около кое число на месеца излиза графика за прегледи в АГ кабинетите. Звъня цяла седмица и все ми казват проверявайте, а е трудна връзката с централата...
В понеделник следобед ми казаха на мен

# 96
Момичета,някоя от вас може ли да ми каже с коя куриерска фирма работи клиниката?

# 97
Спиди

# 98
Аз искам да питам момичетата които се следят при д-р Генадиева отговаря ли, когато пращате изследвания по вайбър? Понеже така ми каза, но въобще не реагира, пък са лоши Thinking

# 99
Здравейте, може ли информация горе долу кога се обаждат за първоначален преглед при репродуктивни проблеми. Благодаря предварително.
На мен ми се обадиха след 8м.Заявлението го пуснах 8.2015,обадиха ми се 2.2016,часът ми беше 4.2016,скед това всичко се случи много бързо.

# 100
2017 г. - чаках 3 месеца някъде, наскоро роднина чака 4 докато й звъннат.

# 101
Аз искам да питам момичетата които се следят при д-р Генадиева отговаря ли, когато пращате изследвания по вайбър? Понеже така ми каза, но въобще не реагира, пък са лоши Thinking

Аз се следих при нея . Просто са толкова претоварени,че не си вдигат главите та камоли телефоните. Случвало ми се е 2 пъти да я търся по спешност 1 път ме захапа куче и беше в секцио свърза се с мен след 3 часа а аз бях обиколила 4 болници и никой не искаше да ве поеме защото съм бременна а втория път заради лоши резултати. Не е никак лоша жената но просто са двойно повече пациентите.

# 102
Момичета,знаете ли как ще почиват лекарите по пренатална диагностика по време на Коледните празници?

# 103
Момичета,знаете ли как ще почиват лекарите по пренатална диагностика по време на Коледните празници?

Аз има час за ФМ за 20.12 при др. Георгиев. Предполагам че до 20 включително ще работят и после затварят кепенца до след нова година. Но винаги можеш да звъннеш и да питаш!

# 104
Здравейте! Четох добри отзиви за др Фурлакис, но нашият педиатър още не ни е насочил за преглед от ортопед. Дъшеря ми е на 2,5 месеца. Кога е препоръчително да я заведем? Да не сме закъснели?

# 105
  • София, London
Водете я при д-р Фурлакис.

# 106
  • Beyond the stars
Здравейте! Четох добри отзиви за др Фурлакис, но нашият педиатър още не ни е насочил за преглед от ортопед. Дъшеря ми е на 2,5 месеца. Кога е препоръчително да я заведем? Да не сме закъснели?

2рия месец педиатърът трябва да ви даде направление.
Иначе през супердок можете да запазите час при Фурлакис, но не в Надежда.

# 107
Днес бяхме при Фурлакис, бебето е на 30 дни.
Каза ми, че колкото по- рано след раждането се види, толкова по- добре, ако има нещо, по лесно да се оправи.
Разбира се и ако се отиде по късно не е фатално. Но той каза, че новородени най- лесно се преглеждали и предпочита.
А понеже на лекциите в Надежда ни казаха да отидем на 30-40 ден и аз затова отидох сега.

# 108
Здравейте момичета на 36г съм и ми предстои второ раждане. Първото ми е секцио, тогава доктора ми каза, че съм с тесен таз и затова избрах операция не знам колко е било вярно. Тогава раждах в Пловдив. Сега избрах Надежда не съм се следяла в клиниката. Доктора който ме следи каза, че бебето е с увита пъпна връв и ми каза, че можело нормално, но зависило там от доктора. Има ли други мами които са раждали на такава възраст с увита пъпна връв нормално. Ще се радвам на съвети от вас, че съм в голяма дилема а до терминът ми остават 10 дни. Благодаря ви!

# 109
  • София, London
Моето беше със заметната пъпна връв и нито аз бях склонна да рискувам, нито феталния ми препопъчваше естествено.
Запиши си час за консултация с д-р Ослеков и обсъдете всичко за раждането и дата изберете.

# 110
Хриси, изборът е твой. Бебета се раждат и с по два пъти увита пъпна връв. Да не говорим, че на запад това въобще не е причина за секцио.

# 111
Бях началото на Ноември при Ослеков, но не ми каза, че има увита пъпна връв явно толкова ме е гледал понеже след 1 седмица моя гениколог ми я показа на ехографа. Благодаря ви за отговорите момичета!

# 112
  • София
Hrisisu, бебетата до последно се въртят напред - назад. Може да се отвърже, пък и както по-горе са написали - усуканата пъпна връв не е показание за секцио.

# 113
  • София, London
При мен беше пъпна връв и прилежание, а също и повишен риск от прееклампсия. Казаха, че няма да допуснат слизане на главата надолу, докато е във околоплодните нищо страшно нямало, проблема ставал при естествено раждане, ако главата слизи надолу, бебето се усуче и заседне заради кофти прилежание и не го извадят навреме, защото почне ли естествено раждане става много трудно за секцио.
 Пъпната връв я гледа феталния при мен. Накрая бях извън София, и лекарите ми казаха - тръгне ли естествено раждане да отивам в най близката болница за мен, а не да пътувам до София - това за да не си загубят тоновете на бебето.

# 114
Аз също съм с термин 29.11 и ще раждам в Надежда Simple Smile Имам първо раждане секцио и сега съм се разбрала с доктора да изчакаме,ако тръгне,ще пробвам естествено,ако не ще плануваме секцио.В крайна сметка,важното е всичко да е наред,а и така или иначе гаранция никога и при никой няма как ще се стекат обстоятелствата.Там са доста добри специалисти,така че те могат най-добре да преценят,плюс това и там доста държат на естественото раждане и ако има шанс ще те оставят да родил естествено Simple Smile Може да се засечем Хихи Simple Smile

# 115
Знаете ли дали трябва аз да си пускам изследвания преди раждане(тъй като пише да са от най-много 7 дни последните изследвания) или те там ще ми пуснат като отида?

# 116
  • София, London
Ако лекарят не ти е казал нещо специално, то там правят изследвания.
 Само МБ си пусни, ако можеш и ако е естествено.

# 117
Мами, които сте раждали нормално искам да ви попитам доктора който е на смяна като започне същинското раждане той ли извършва раждането или акушерката. Бях чела някъде назад, че доктора идвал по късно за изграждане на плацентата. Вярно ли е това?

# 118
  • София, London
Ще дойде щом има нужда от лекар веднага,  не се притеснявай, акушерките си знаят работата.
За нормално раждане ти трябва само акушерка, а те са много готини, помагат как да дишаш, има Дай,Боже всичко да ти мине бързо и леко, като по вода.

# 119
  • Sofia
Мами, които сте раждали нормално искам да ви попитам доктора който е на смяна като започне същинското раждане той ли извършва раждането или акушерката. Бях чела някъде назад, че доктора идвал по късно за изграждане на плацентата. Вярно ли е това?

Акушерката ми стана най-добрата приятелка за нула време 😄 Не исках да я пускам да си ходи като ѝ свърши смяната. Но и следващата беше супер. Две докторки видях също, едната дойде да ми провери разкритието и после следващата да ме зашие накрая. Ако има нужда ще дойде, разбира се, но ако няма проблеми, ще са все акушерки и то няма да те занимават много.

# 120
И аз се записвам в темата, въпреки, че за съжаление за сега не ми предстои раждане.
На въпроса кой изражда- при мен и др Ташков и страхотната Гергана Димитрова, която за съжаление вече не е в БГ бяха с мен по време на раждането. Тя ме попита може ли тя да поеме бебето и тъй като 5 часа не мръдна от стаята и ми вдъхна доверие се съгласих, като др Ташков беше до нея през цялото време. Самото ми раждане мина прекрасно, без външни шевове, чувствах се обгрижена и подкрепяна от акушерката. Пак бих родила с акушерка, но и задължително с др Ташков.

# 121
Някой да е бил в самостоятелна стая? Скорошни цени?
Благодаря!

# 122
Момичета днес станах майка за втори път със секцио. Искам да ви кажа, че разреза е със скалпел понеже бях чела, че е с лазер назад в темата. Тази миризма на изгоряло която се усеща е за обработка на инструменти. Питах доктора и ви пиша да знаете.

# 123
Някой да е бил в самостоятелна стая? Скорошни цени?
Благодаря!
 В самостоятелна стая бях на 3я етаж - лежах за задържане 2 месеца и последните 2 седмици прекарах в такава. Цената е същата каъо за останалите стаи-стига да има свободна. На мен акушерките сами ми предлагаха да бъда сама в стая(понеже много време изкарах в болницата) и накрая реших да се преместя Simple Smile Ако питаш за 2я етаж - нямам идея какво е положението с тези стаи, нека някой сподели.

# 124
Извинявам се за неуточнението. Питах сам.стая за след раждането. Дано някой се включи. Ако не се лъж, назад в темата беше споменавана такава стая,  но за да стигнеш до нея трябвало да минеш през друга с 4 легла?! Малко тъпо.

Хриси, честито!

# 125
Аз бях в тази стая. Когато ме превеждаха от реанимация в следродилно съвсем случайно беше освободена точно тя, чист късмет. Преди това коментираха, че всичко е пълно и превеждат родилки в отделението за патологична бременност. Не съм доплащала допълнително...

# 126
Аз също бях в тази стая- не ми е пречило да минавам през друга. Когато ми беше кеф си отварях вратата и си говорех с момичетата в другата стая. Не съм плащала нищо.
Hrisisu, честита радост!

# 127
Здравейте,момичета!В сериозен казус съм и ако някоя от вас е минала по същият път ще я помоля да ми отговори!Дилемата ми е,че имам ембрионче с мозайка 30% и не зная какво да правя.Минах една процесура извадиха 5я. от които изпратих три ембриона за генетични,два не стават ,единя е с съответния мозайцизъм.От клиниката ме посъветваха да направя още една процесура и ако не стигнем до здрав ще върнат този.Да обаче направих още една процедура и от 6я се оплодиха само 3,от тях спряха 2 развитие ,на 5ти ден едното ембрионче беше забавило развитие и ме извикаха за свеж трансфер.Съответно няма имплантация.Сега съм в страшна дилема!!!Бях решила,да направя трансфер на този с мозайката,защото просто нямам сили вече и вече се смазвам психически.

# 128
  • София, London
Направи генетична консултация ( генетиците са страхотни), да ти обяснят какъв е процентът с такъв ембрион да си бременна с болно бебе. Обсъди всичко.
 Извинявам се за нетактичността, че така направо го казвам, но ...

# 129
Някой назад питаше за преглед при Ослеков преди раждане, в тази връзка, отзив от днес:

# 130
  • София
Някой назад питаше за преглед при Ослеков преди раждане, в тази връзка, отзив от днес:

Здравей, може ли да ми пратиш линк към групата, в която е коментирано това? Интересува ме да прочета още, тъй като и аз имам записан час за тази седмица, а този коментар доста ме притесни...

# 131
Не съм се срещала с Ослеков, не мога да коментирам поведението и отношението му, но също преди прием за серклаж бях прегледана от една специализантка май беше... Скъсена шийка и много груб преглед със спекулум.. До болка. За секунда обаче точно поведението на лекар, който дори не е моят не можеше да ме откаже от болницата и лекарите, които се грижеха за мен. Просто сте попаднали на Ослеков в този ден, нека не се генерализира, че всички там са такива, че чак и болницата да се сменя. Попълнете оплакване и го пуснете в кутията във фоайето,това е начин да изкажете недоволство на място. Няма нужда да се "плашат" така и жени, на които им предстои раждане и са избрали болницата.

# 132
С какво ги плаша? Мнение като всяко друго.
Междудругото,  на Ослеков май никога не му е ден. Да не копирам коментарите надолу под поста.

# 133
  • София, London
Аз съм с много хубави впечатления от него и не може да не го споделя.
Прецизен към всичко, перфекционист, раждах при него, с минимална кръвозагуба ( бях с тежка анемия), нямам диастаза и коремът ми много бъпзо се прибра,  на втория ден все едно не бях минала коремна операция, а само козметично неразположение.
 (Братовчедка ми почина седмица преди термин с бебето от тромб и бях параноясала).
 Благодарение на неговата лека ръка имам кураж да мечтая за второ детенце, въпреки и след всичко през което съм преминала.

# 134
С какво ги плаша? Мнение като всяко друго.
Междудругото,  на Ослеков май никога не му е ден. Да не копирам коментарите надолу под поста.
Не разбрах - това лично твое преживяване ли е, което си постнала? И как с какво ги плашиш - момичето след теб му предстои преглед (не се разбира точно при Ослеков или някой друг) и се притесни по думите й-нали се бил държал като варварин едва ли не. Като е бил груб, арогантен и прочие му се казва в очите, на секундата, а не се пише по форуми! Или се подава жалба по съответния ред на болницата.На мен не ми пука на кого му е ден и на кого - не - важно е да си свърши работата като лекар.Пък вместо да копираш коментари, направо кажи коя е групата-да си четат жените и да си решават Simple Smile

# 135
Защо мнение, било то и негативно, да не се сподели във форум? Нали това е идеята- да предупредиш ако си видял нередност, за да не е изненадан следващия пациент.

# 136
Аз също не се следих в Надежда и бях на преглед при Ослеков.  Не бих казала, че е груб. Прегледът премина напълно нормално, отговори ми на всички въпроси. След секциото имах усложнения и той идваше заедно с лекуващия ме лекар да ме преглежда. За мен е абсолютен професионалист.
И малко извън темата, форумът наистина е място за лични впечатления, а не да търсим и копираме чужди мнения.

Защо мнение, било то и негативно, да не се сподели във форум? Нали това е идеята- да предупредиш ако си видял нередност, за да не е изненадан следващия пациент.
А вие откъде сте сигурни, че това мнение е меродавно. Всеки има различен критерий и очаквания. Някои хора пишат импулсивно, ако им кажат нещо, което не им харесва. И изобщо подходът "Една жена каза " не е много достоверен.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 09:24 от bubanka

# 137
По тази логика няма как да сме сигурни в нито едно мнение написано тук или където и да е, защото някои хора пишат импулсивно.
И междудругото,  това постоянно тръбене тук за "задължителен" преглед при Ослеков преди раждане, не е коректно, защото на училището за родители казват, че НЕ е задължителен.
Та ето още едно изкривяване на информация,  но не виждам никой да скача срещу нея?!

# 138
Ver4eto, разбира се че няма как да сме сигурни в нито едно мнение. За това всеки има глава на раменете си, да прочете повече мнения и да прецени за себе си. Не да се натрапват някакви мнения кой знае от къде взети. Или както Ви е отговорено по-горе поне посочете линк, за да се види пълната дискусия. 
За прегледа на мен лично в Надежда ми казаха, не съм се информирала от форума.

# 139
Групата, в която се коментираше е във фейсбук и се казва д-р Константин Ташков.

# 140
Natali5126, не съм сигурна и не е необходимо за мен. Определено не разчитам на единични мнения, нито пък смятам, че мнение може да ми се натрапи. Не виждам нищо лошо в това някой да сподели нещо, което дори да не се е случило на него да го е шокирало, впечатлило. Аз не бих раждала в друга болница, но моето мнение например не е релевантно за Desert girl, която в крайна сметка не роди там. Всичко е субективно и фактът, че всеки има мнение, градено на личен опит или информация, достигнала до него по някакъв начин е това, което прави това място форум.

# 141
За задължителните прегледи при д-р Ослеков ,мисля е само за дамите които не се следят в болницата,за да може да се вкарат в графика.Правих само феталните в Надежда и нямаше как д-р Михова да ме запише за раждане,за това ме прати при него като завеждащ отделение.Ами малко е дръпнат наистина,обаче това не е важно.Важно е че отговори на всичките ми въпроси,прегледа беше добре.Насрочихме дата за секцио и това беше .

# 142
  • София
Не съм се следила в Надежда, но и нямах преглед при д-р Ослеков. Още тогава (2018-а) на училището на бременни ни насочваха за преглед при него, ако се следим другаде, но мислим да раждаме в болницата. Мисля, че в момента тази стъпка фигурира и в сайта. Аз си реших проблема, като последните 2 месеца се следих там. Така не се наложи да правя консултация със завеждащия отделението. Раждах нормално ✌️

# 143
  • Beyond the stars
И аз нямам драматични спомени от него. Лекар като лекар, преглед като преглед. Отговори ми на въпросите, шегуваше се. Не съм останала с лоши впечатления, въпреки че бях със свито сърце именно заради прочетени такива мнения.
Напомни ми Мазов от Окраднат живот Grinning
Не съм наясно, ако не се следиш там как можеш да фигурираш в график за планово секцио без среща с него.

# 144
Като се уговориш с избран от теб лекар, който оперира там. Например Ташков, той не води жк там, а само дава дежурства и съответно маже да те включи в графика за планови операции.

# 145
Здравейте!
Можете да прочетете мнението ми за др. Ослеков и болницата малко по - назад, но за да не търсите и да нямате притеснения ☺️ - той ми направи планово секцио, преди почти 4 месеца. Чуствах се чудесно още в болницата. Всичко мина идеално. Не ме боля повече от силна мускулна треска. Не е много словоохотлив, но не е и нужно. Белега ми е идеален.
Цялото ми раждане с екипа беше най - прекрасното ми преживяване до тогава (сега смехът на бебка печели) и ще го помня винаги така.

# 146
  • София
Да споделя и аз - мина прегледът тази седмица. Като впечатления: Ослеков не е супер лъчезарен, но прегледът мина ок, държеше се нормално. Някои хора могат да го определят и като дръпнат, но каквото го питаш - отговаря, даде няколко препоръки. Часът беше спазен, не ми се е налагало да чакам.

# 147
Здравейте, следя се в болницата с пакет за ЖК. Там правих всичките допълнителни фетални и БХС.
Минах вече последната фетална и всичко е наред, но лекарката ми препоръча да направим и един доплер в една от последните седмици от бременността?

Интересувам се каква е цената и дали има смисъл от него? С предната бременност, отново там се следях, но не са ми препоръчвали. Даже имам чувството, че тогава не ме караха и на всички фетални да ходя.

# 148
  • София, London
Има смисъл от този доплер.
Направи го!

# 149
Доплер никога не е излишен. Аз правех всеки месец (не в клиниката).

# 150
Каква е цената на доплера в клиниката?

# 151
Октомври платихме 60 лв при Чачева .

# 152
Момичета, някой записвал ли е час за мамолог и как става. От регистратура ми казаха, че трябва да отида и да чакам пред кабинета, наистина ли това е единственият начин?