Много искам брак и още едно дете

  • 15 081
  • 482
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Аз на моя му викам: ако направим още едно дете, аз ще си купя смартче и в него ще возя себе си и големия, който е с умствено изоставане, пък ти ще возиш другите три деца в другата кола - аз не съм ти ценна и големият също не е такава загуба като здраво дете. Тва по повод, че съм му казвала колко е яко да си имам смартче и да го пъхам в каквито малки пролуки намеря за паркиране, а той отговаря, че смартчето ще бъде смачкано при сблъсък с по-голяма кола, дори лека, все едно го е блъснал камион.

Ако говорим сериозно, голямата кола освен за паркиране не знам за какво друго е неудобна, освен може би да гори повече... То и за паркиране не е никак малко, де.

П.П. А, сега видях - багажник ИЛИ седалки. Ами... микробус тогава.

# 226
  • Мнения: 39 038
Магдена, знам че голямото ти дете има проблем, ама е много неприятно да четеш че не е важен за родителят си.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 552
Абе ... говориш глупости. Като човек с три деца ти го казвам. Става да закараш някого набързо, но за постоянно ползване са изключително неудобни. Нашата кола се води 7 местна, ама... само на хартия.

На нас пък ни е удобна. И ние сме с три деца. Ползваме колата предимно извънградско, за дълги пътувания, и нямаме никакви оплаквания. Големите са отзад в комбито и адски се кефят, че си е "тяхно", ние с бебето (което вече не е бебе) пред тях на задната седалка, та даже ни остава едно свободно място до шофьора, т.е. мъжът-баща.

Скрит текст:
Така че по-леко с абе-тата и глупостите, не си единствената многодетна майка нито в България, нито във форума (последното вмятам, защото често ти засичам прекомерно категоричните изказвания).

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
А багажът къде е?

# 229
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз съм с Пасат комби и наистина се чувствам по- сигурна в нея. Отзад има теглич- пак защита при съприкосновение. Simple Smile
Вярно, че гледам да паркирам само напред, ама не е болка за умиране. Дизел е и харчи 4 на сто.

# 230
  • София
  • Мнения: 11 942
Магдена, Смартът е страхотна кола, няма да съжаляваш, ако си вземеш.

# 231
  • Мнения: 24 467

Много багаж е нужен когато се отива на почивка. Той обикновено пътува така, когато колата е пълна:
Скрит текст:
Следващ вариант - трите деца на задната седалка /тя си е триместна/, багажът - отзад.
Три деца не са чак толкова много, че изобщо да се повдига въпрос за транспортирането.
Четири е друго - там комбито е задължително.

# 232
  • София
  • Мнения: 24 839
Е, при 3 деца, едно комби е идеално. Дори и багажа няма нужда да се качва на покрива и да се увеличава разхода на гориво.

# 233
  • София
  • Мнения: 1 552

Остава място за багаж, седалките не са плътно долепени до задната врата.
Досега само веднъж ни се е наложило да мятаме багаж и на предната седалка до шофьора, но това беше за едномесечно пътуване, когато бяхме помъкнали целия домакински катун с нас.

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Нашата кола е 5-местна, обаче отзад няма място за три детски седалки. Не знам как успяват да ги направят така, че да са по-широки от мястото за възрастен. Имат едни странични "дръжки", които предполагам, че са причината. Пътуваме, де, натикваме ги някак или дъщерята стои по средата без седалка при по-кратки пътувания.
Може и колата да е по-тясна на ширина.

# 235
  • Мнения: 2 223
Повечето 5—местни коли нямат място за три столчета.
Магдена, Смартът е страхотна кола, няма да съжаляваш, ако си вземеш.

Кое й е страхотното — детска играчка. За мен рискът е същият все едно си на мотор само дето на мотора поне си с каска. При скорост 80 км/час имаш чувството, че ще се разпадне. Единственото й предимство е, че ти трябва 1кв м място, за да я паркираш.

# 236
  • Мнения: 18 522
Аз бих карала Смарт еднократно да видя какво е, но за нищо на света не го искам за кола. Наистина по-добре да си с по-голяма кола при всякакви ситуации.

# 237
  • Мнения: 18 322
Значи има място за куче - да запълни мястото до шофьора отпред, да не му е скучно и да си говорят.

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
За голямата кола е така откъм безопасност, аз това не го оспорвам. Но човек не мисли само за безопасността - то и камиони има, които газят всякакви коли, и мотори карат хората (аз не бих се престрашила, макар че карам колело - по слабо натоварени пътища). Иначе смартче няма да купувам засега, само ги гледам и им се кефя отвън. Wink

# 239
  • София
  • Мнения: 11 942
Повечето 5—местни коли нямат място за три столчета.
Магдена, Смартът е страхотна кола, няма да съжаляваш, ако си вземеш.

Кое й е страхотното — детска играчка. За мен рискът е същият все едно си на мотор само дето на мотора поне си с каска. При скорост 80 км/час имаш чувството, че ще се разпадне. Единственото й предимство е, че ти трябва 1кв м място, за да я паркираш.

Колко пъти си карала Смарт?
Защото аз карам такава кола от месеци, карам в София, карам го и на дълъг път.
Най-дългото ми пътуване бе 3 хиляди километра за една седмица.
И категорично твърдя, че е прекрасна кола.
А т.нар. краш тестове показват сигурността на колата.

Общи условия

Активация на акаунт