Тежка ревност

  • 8 868
  • 381
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 29 316
В един момент това страшно ще му натежи - да показва и доказва постоянно и безусловно, че тя е единствена, най-красива, че той не мисли за други и т.н.
Човек трябва да порасне в един момент и да остави тийн-изпълненията зад гърба си.

Щом си с даден човек, даваш му доверие, надяваш се, че ще го оправдае, живееш си живота и се радваш на връзката си.

Такива дебненици, съмнения, разпити....бляк!  Crazy

# 361
  • София
  • Мнения: 16 194
Авторът е идеалният пример за хлъзгав човек. Тази жена е героиня, че цели 18 месеца го търпи.

# 362
  • INFJ
  • Мнения: 9 344
"Търпи", защото й харесва.

# 363
  • Мнения: X
Ще се включа отново, за да споделя мнението си - ревността,  за която няма реална причина или повод е вид болестно състояние. Лечение има, само когато човекът, осъзнае, че има проблем!
 От това, което чета,  оведението на приятелката на автора, категорично не е нормално! И аз съм  много ревнива или поне така си мисля. Въпреки, че без проблем, оставях бившия си, да ходи на планина с добра приятелка знаейки че спят в една стая и не съм ревнувала изобщо! Но имаше други ситуации, с които не бях съгласна- флиртчета  във Фейсбук и тайни срещи с бившата. Тук, вече, не бях окей. Всеки човек има граници и търпение в крайна сметка. Доверието се печели с течение на времето.Тук, сроред мен, жената има сериозен проблем. Била съм във връзка с ревнивец, който буквално ми звънеше през 20 мин., когато съм навън с приятелки, приятели мъже - категорично не можех да имам, карал ме е да трия хора от фейсбук листата си, за които е смятал, че са заплаха. Непрекъснато ме разпитваше за миналите ми връзки. Ревнуваше от миналото ми, ревнуваше дори от моите успехи в работата, говореше лошо за приятелките ми. Резултатът беше- раздяла. Последиците от нея бяха, че стоях близо три години сама. Не бих искала да преживявам подобен кошмар повече. Не бих искала да изпитвам и това ужасно чувство на  ревност, защото то е доказателство, че или има реална причина за тревога или е плод на страховете и въображението ни, в повечето случаи.
Отидете на терапия, заедно ако тя отказва., просто не виждам бъдеще за тази връзка.
Покажете й, че я обичате, бъдете деликатен но не й спестявайте истината.

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 15:07 от Анонимен

# 364
  • Мнения: 670
Не мисля, че авторът лъже. Хванал се е за главата вече от два месеца натяквания от някакви фантазии. Ясно каза, че тя подчертава "по-хубавата", което е сравнение в нейния наистина болен мозък. Авторът не й е казвал, че смята онази за по-хубава, това са си нейни определения. И как да реши да заживее с такъв индивид, било то и на 35 години! Логично е, че не е бил уверен за такава крачка и по-добре. Сега неговата интуция му казва да бяга и да се спасява и дано да си я послуша.

# 365
  • Мнения: 344
На тази възраст повечето са се събрали да живеят заедно или са се оженили та и деца са си направили. Тези двамата тук се гаджосват. И двамата не намират правилния път един към друг, недоверчиви са. Така става като се натрупат минали разочарования, като не се радваме на сегашното време и не сме ди научили уроците. И аз си ревнувам мъжа, но гледам да не го показвам, да си трая. И аз ли да ходя на терапия Thinking

Ами, ако се държиш като авторката......защото нейното май не е точно ревност, а лудост.
Всички сме ревнували/ревнуваме....ама не искаме мъжете ни да ни показват коя как правила секс.
Ужас и отврат.
За всичко останало съм съгласна с теб.
От какво обаче се определя кога двама души трябва да заживеят заедно и дали въобще трябва?
Може и да не се чувства готов, а нея като не я устройва - свят широк, мъже много.
Аааа, не се чувствал готов ли - хайде да го убием с камъни.
Всъщност, не знаем - може и тя да не е готова да се обвързва.

# 366
  • Мнения: 344
Скрит текст:
Не разбрах защо го нападате човека.
Добре де - да приемем, че той е Злодеят, а Кукувицата е в правото си......за какво точно?
Да се тръшка, мрънка и цупоти?
Месеци наред?
Сериозно?
Ми, като не ѝ изнася - да го напуска, бе!
Дами, ако наистина смятате, че авторът е виновен, коя от вас би стояла в тези отношения? Като ви чета повечето колко сте ербап, май ще си тръгнете на минутата.
Е, ако той е наистина Злодеят, значи тя е пълна ненормалница щом седи с него и тази ситуация я устройва.
Естествено, че няма да я кани да живеят заедно - да не е луд.
Коя от вас би живяла с мъжка версия на това момиче?
Скрит текст:
Аз имах кратка връзка с подобен мъж - хиляди пъти по-добре сама, самотна или нещастно влюбена и отхвърлена, отколкото отношения с такъв човек.
Ето нагледен пример как неуверена в себе си жена скапва потенциално перспективна връзка.
Авторе, изглеждаш свестен. Момичето има нужда от помощ. Бъди човек и или я напускай от раз, или се опитай да я убедиш, че има нужда от терапия. Ако искаш ѝ покажи отговорите по темата.
А коя жена би живяла с мъж, който я лъже и на 35 не може да се "откопчи" от миналото си?А грижливо го пази?
За хвалби пред аверите, може би, както предложи друг "мъж" тук?   Smiley
За 35 годишен мъж подобно поведение "иди ми-дойди ми" , ми е абсолютно НЕприемливо.Моят мъж, неговите приятели, роднини, познати, на тия години бяха вече женени с деца, отговорни, стабилни, сериозни хора.Автора тук мрънкоти, че гаджето ревнувало, уж без причина и я наобикаля за малко секс......
Абе, пуберска и инфантилна история.....
Такива като тях, и двамата включително, и на 90 да станат, никога не порастват....

Амиииииии, ето тази жена живее с такъв мъж. Или поне се среща с него. И май не мисли за късане - иначе нямаше да я има темата на автора тук.
Като е толкова лош или ситуацията не я устройва, какво ѝ пречи да приключи отношенията?
А това с хвалбите е предположение, ние няма как да знаем дали наистина е така.

# 367
  • София
  • Мнения: 17 775
Авторът е идеалният пример за хлъзгав човек. Тази жена е героиня, че цели 18 месеца го търпи.
Hands Plus1

Не мога да повярвам, че повечето му се вързаха. А даже е от по- прозрачните.

# 368
  • Мнения: 31
Ако бившата ти приятелка беше грозничка и с наднормено тегло си мисля,че ревността щеше да е в пъти по малко.Явно е не сигурна в себе си и в теб съответно, защото всичко е отражение на нас самите.Една самоуверена жена със самочувствие, да би се подразнила, но след изтриването на снимките би прекратила цялата драма, а не да задълбава.

# 369
  • Мнения: 29 316
Ако бившата ти приятелка беше грозничка и с наднормено тегло си мисля,че ревността щеше да е в пъти по малко.Явно е не сигурна в себе си и в теб съответно, защото всичко е отражение на нас самите.Една самоуверена жена със самочувствие, да би се подразнила, но след изтриването на снимките би прекратила цялата драма, а не да задълбава.

 hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

Това пък защо? Само грозните и дебелите ли не ревнуват?!?!

# 370
  • София
  • Мнения: 17 775
За бившата бе, четете Joy

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 16:50 от The Catcher in the Rye

# 371
  • Мнения: 29 316
а, да, вярно.

Че и аз се омотах вече в бивши и настоящи, коя коя е... Mr. Green

# 372
  • Мнения: 6 962
Не е задължително. От години си "изсипвам" снимките от телефона в най-различни папки на компютъра. Нямам представа къде какво имам и всичко се прехвърля от хард диск на хард диск, без да се сортира. Ако някой седне да рови, най-вероятно ще намери много неща от миналото ми. Нито се сещам за тях, нито ги търся да ги гледам.
И аз съм същата. Изобщо не вярвам автора "нарочно" да е излъгал. По тази логика 100 на 100 и аз лъжа: ако не на този лаптоп, на стария сто на сто имам някъде снимки с бившия ми приятел. Къде, как и тн - нямам идея. Ако седна да търся целенасочено, няма да ги намеря. И със сигурност не са изтипосани нарочно, където и да са.
Освен това тя не истерясва заради наличието на снимки.
Тя истерясва, защото бившата била по-хубава... голямото чудо. Grinning

# 373
  • Мнения: X
Авторът е идеалният пример за хлъзгав човек. Тази жена е героиня, че цели 18 месеца го търпи.
Hands Plus1

Не мога да повярвам, че повечето му се вързаха. А даже е от по- прозрачните.

Кетчи, винаги съм искал да разбера историята ти, която ти е вкарала толкова демидж, че винаги мъжете да са ти виновни. А не те възприемам като човек с лоши мисли, симпатяга си.

# 374
  • София
  • Мнения: 17 775
Скрит текст:
"Винаги" е ужасно дълго време, Братане.  Не ме кефи изобщо как е формулирано, loaded e, но ще пробвам да отговоря. Не става дума за някаква непреодолима лична история. Повечето са наблюдения, има адски много тормозени и обиждани жени. И на мен ми е тъжно. Застъпвам се. Определено смятам, че мъжете сте много по- склонни към подобно поведение. Лично аз имам доста скромен опит с отровни хора. Но са ми познати много от номерата им, край нямат. Не могат да ме метнат с "ти си луда, не си ме разбрала, ти ме предизвика", по състраданието са ми играли веднъж, което си е гадничко, но го приемам като жест към счупено кученце. Ама има жени, които се връзват с десетилетия на ей такива като тоя, дето пишат по 20 страници за себе си колко са вървежни и колко е луда приятелката им. Ама пак са с нея, че да й точат енергията. А тя се чуди дали е наред. Айде, няма нужда.
За да разсея митовете, щото и друг път съм го чела- не съм мъжемразка. Харесвам мъжете Joy Другите все са били свестни човеци и си ги обичам. Те мен- също. Щото съм симпатяга : ) Ся да не земете да ми пишете лични, просто давам акъл.

Да преминем ли на твоя профил? Защо толкова те е страх някой да не ти ползва парите и най- вече ме вълнува мацката с дефицитите и сервилното поведение, с която по твои думи е била най- хубавата ти връзка. Защо на един млад и приятен по твои думи мъж би му харесвала подобна динамика? И какъв човек стои срещу човек с дефицити, страх от изоставяне и поведение на нещо като подметка? Хайде, искам да разбера твоята история. И да ми снесеш кой е предният ти профил. Joy
Но ако няма да си ми демидж контрол, спри поне с постоянните предположения. Става малко фантасмагорно. До преди 3 месеца бях на 50, неможеща да ти насмогна на младежкия дух, после завиждах, че мъжете излизали с под 30- годишни, а сега- това. : )))

Ама и да не ти харесва, човекът си е баш хлъзгав и лъжлив. Знам, че мъжете в тоя форум не се радвате, като видите, че номерцата с "мноу съм оборотен, хайде качвай се на яйчените черупки" не хващат, ама каквото- такова.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 05:29 от The Catcher in the Rye

Общи условия

Активация на акаунт