Фсх 57 при горна граница 8

  • 742
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 444
Здравейте,
Нова съм тук. Много съм уплашена. На 33 години съм с един спонтанен аборт през месец май в седма г.с. Края на юли след приключване на менструацията подновихме опитите за бебе. Август нямах менструация , нито положителен тест за бременност. Септември също. Днес получих резултати от кръвни изследвания, насочени от лекувщия ме лекар, тъй като от миналия месец имам горещи вълни и главоболие.
 
Глюкоза и тсх ми бяха изследвани в началото на септември с резултати в норма.

Testosterone 0.9 ( 0.4-2.0)
FSH 57.0 u/L   (3.0 - 8.0 )
LH 26.8 u/L   (1.8 - 11)
Prolactin 236 mu/L ( 109.0- 557.0)
Oestradiol <88 pmol/L

Насочена съм към фертилен специалист и вероятно ще почакам седмици ако не месеци за час. Тук в Англия , nhs не се слави с бързина , а частните прегледи са ужасно скъпи. Миналата неделя платих 200 паунда за видеозон и преглед при гинеколог. Не видя нищо в матката , нито проблем с яйчниците.
Страхувам се да не навлизам в менопауза или че няма шанс да зачена отново.
Моля за съвети и коментари.
Благодаря предварителнo.

# 1
  • Мнения: 1 154
Привет,
Моят съвет е да изследваш и анти-мюлеров хормон, докато чакаш час за преглед при специалист.

# 2
  • Мнения: 404
Моя съвет, от опит, е ако се налага  намесата на специалист, не го правете в Англия. Много от нещата се претъпват и ако в Бг то в е бизнес, в UK е в пъти повече.
П.с . Само факта че не са пуснали АМХ говори много.
Успех ти пожелавам от сърце.

# 3
  • Мнения: 444
Привет,
Моят съвет е да изследваш и анти-мюлеров хормон, докато чакаш час за преглед при специалист.
Благодаря за съвета. За Анти мюлеров хормон научих тук  в бг мама. Едвам измолих някакви изследвания изобщо , тук е много бавна и тежка здравната система. За специалист може да почакам седмици ако имам късмет,иначе се чака месеци.

Скрит текст:
Моя съвет, от опит, е ако се налага  намесата на специалист, не го правете в Англия. Много от нещата се претъпват и ако в Бг то в е бизнес, в UK е в пъти повече.
П.с . Само факта че не са пуснали АМХ говори много.
Успех ти пожелавам от сърце.
Благодаря много за съвета.  Тези изследвания дори ми бяха пуснати след като се разплаках в кабинета . За АМХ научих от четене в бг мама. На видеозон в частна клиника  миналата неделя ме прегледа гинеколожка от България , не видя нищо нередно в матката и яйчниците[video][/video]. Изпратих й резултатите от изследваните хормони на имейл, надявам се да ми отговори. Частен преглед  ми струва £200 тук . След спонтанния аборт май месец не бях преглеждана, просто ме погледнаха на видеозон. Казаха, че бебе вече няма и ме изписаха.

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 13:04 от AnMary

# 4
  • Мнения: 404
За съжаление, имам опит с клиника тук в Ук. Когато видяхме че бебето не идва, посетихме Bourn hall clinic. На мъжа ми 1 изследване, видеозон за мен и АМХ  = £300 приблизително преди 2 г. Веднага ни "посъветваха" ИКСИ, в тази клиника ни го изчислиха £8,000. На мен ми казаха поликистизни яйчници, което не се оказа съвсем вярно.
 Съответно, ние в бяхме в шок, защото дори и да отидеш на док, някак си, винаги очакваш да ти кажат че вс е наред.
  В крайна сметка, с мажа ми решихме, че няма да го правим тук и аз се прибрах в Бг, и от 2ри опит, този месец очакваме момиченце.

Причината, поради която не го направихме тук беше, че не вярваме на тукашните док. Да ми четат от гугъл, все още ми се струва недопустимо.

Като пари ни излезе същото, искахме частно в Бг, а и трябваше да напусна работа, за да осъществим мечтата за бебе. Така че изобщо не сме го гледали от финансова гледна точка. Бяхме и някакси   засегнати вътрешно, че в града, в който живеем нямаше финансиране за нито един ин витро опит. След като от толко време плащаме данъци на тая държава.
Като се сетя само още ме хваща яд.

Пожелавам ти успех от сърце.

# 5
  • Мнения: 444
WorldWide,
Съжалявам , че е трябвало да минете през това и ви поздравявам за успешната бременност сърдечно 💐
Страшно съм объркана да остана ли тук да чакам въпросното писмо с покана за преглед при специалист или да се прибера в България. Проблемът е , чие нямаме сключен брак и моят партньор не може да посещава нашата страна без виза. Вероятно ще се наложи да изчакаме с бебеправенето докато не сключим официално брак и не изчакаме документи, с които да може и той да пътува с мен.
От вчера в главата ми се въртят само черни мисли за менопауза и липса на яйцеклетки и невъзможност да имаме детенце и така ...

# 6
  • Мнения: 1 154
Изследване за антимюлеров и инхибин Б така или иначе ще ти струват пари. Моят съвет е да ги направиш по-скоро, за да имаш горе-долу някаква представа за какво точно става въпрос и с какво време разполагаш.

# 7
  • Мнения: 444
HKI ,
 Тези изследвания могат ли да се пускат по всяко време или в определени дни от месечния цикъл? Питам защото аз нямам менструация от юли месец .

# 8
  • Мнения: 404
HKI ,
 Тези изследвания могат ли да се пускат по всяко време или в определени дни от месечния цикъл? Питам защото аз нямам менструация от юли месец .

Аз ако си спомням добре, когато избрах клиниката в Бг, и се обадих, те ми казаха да отидем на 3ден от цикъла. Съответно  тогава взеха материал и от мъжа ми. Мисля че така беше, защото трябваше да сметна кога ще е този 3ти ден и да купим билети.
Но съм съгласна, че трябва да видиш по-рано АМХ. Ако не се лъжа имаше нещо, че ако е под норма в Бг не може по Каса. Дано не давам грешна информация.
Провери за всеки случай.

Изхвърли черните мисли от главата си, колкото си по-позитивна, толко по-лесно ще стане.

# 9
  • Мнения: 444
Да де ама аз нямам менструация, нямам цикъл. В темата за разчитане на хормони , denis съветва да се предизвика цикъл за да може да се отчетат стойности на хормоните.

# 10
  • Мнения: 1 154
Не. АМХ не зависи от деня на цикъла. Може да го изследваш по всяко време

# 11
  • Мнения: 444
Много ви благодаря момичета. Обадих се в частната БГ клиника. Докторката, която ме преглежда там днес почива, но са ми получили изследванията по имейл и утре като дойде докторката ще ги види. Ще изчакам да ми се обади и се надявам следващата стъпка да е точно АМХ.
Поръчах си wheatgrass, vitamin D I magnesium, пак по съвети от форума. Вие взимате ли някакви добавки?
Някак по- леко му става на човек като започне да вижда пътеката. Трудно е да вървиш в пълен мрак.

# 12
  • Мнения: 1 751
Marleena, докъде стигна?

Общи условия

Активация на акаунт