КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 355
  • 756
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 490
Здравейте, аз нямам никакъв опит с круизи и затова моля за помощ. Например тази оферта: https://crusit.bg/kruizi/6-dni-frantsia-italia-ispania-ui7d/izch … &priceType=38
Как ви се струва? Напитките на борда много ли са скъпи? Има ли много неща, за които да се харчи извън пакета на борда? За ескурзиите - в градовете по офертата възможно ли е сам да си организираш разходките? Ако решиш да не слизаш в даден град, можеш ли да ползваш басейни и т.н на кораба?

1. Офертата трябва вас да устройва финансово - всеки има различни възможности.
2. Напитките на борда варират около 13-15 долара за питие.
3. Има, само ако пожелаете.
4. Възможно е.
5. Може.

# 211
  • Мнения: 62
Много благодаря за помощта. Lunna pateka, четох разказа ти. Много се колебая и все повече клоня към Коста Пасифика с тръгване от Генуа. Корабът хубав ли е или е поостарял вече.

# 212
  • Мнения: 737
Аз пак да попитам дали има някой пътувал с Айда?? Мнения? Резервирах с тях, защото всичко е включено в цената: бакшиши, напитки, такси. И излиза доста изгодно спрямо другите компании. Знам, че единственият език е немски, но с основните ми познания ще се оправим все някак Simple Smile

# 213
  • Мнения: 4 734
Много благодаря за помощта. Lunna pateka, четох разказа ти. Много се колебая и все повече клоня към Коста Пасифика с тръгване от Генуа. Корабът хубав ли е или е поостарял вече.

Не съм била на Пасифика, не знам колко е запазена, не пишe в уикипедия дали от 2009 когато е пусната на вода е била реновирана... Но гледам не е от малкия клас, като размери е подобна на другите кораби на Коста... Така че предполагам ще е същата вътре, те корабите им са подобни като разположение и обзавеждане.... Но който и кораб да изберете, сигурна съм ще си изкарате добре... Настойвате се положително, не обръщате внимание на малките детайли и най-важното е да се наслаждавате на плаването и обиколките из пристанищата. Круиза е една мечта, едно незабравимо преживяване и независимо от кораба, винаги е чудесно приключение...
Успех в избора!

Между другото писах и преди, всеки кораб на Коста си е различен... Те са като едно малко семейство и атмосферата и обстановката се усещат различно, всичко зависи от персонала, от организацията им и от това колко и как се грижат за гостите си... Satisfied

# 214
  • Мнения: 1 175
Средарата на декември ни предстои круиз с Прима. Ще дам отзиви, ако не е късно. Всички говорят английски, така че няма да имаш проблем с езика. Просто трябва да отпишите шоу програмите. Ние поне няма да ходим. Поне на този етап ен виждам смисъл. На място ще видим как е.
Аз пак да попитам дали има някой пътувал с Айда?? Мнения? Резервирах с тях, защото всичко е включено в цената: бакшиши, напитки, такси. И излиза доста изгодно спрямо другите компании. Знам, че единственият език е немски, но с основните ми познания ще се оправим все някак Simple Smile

# 215
  • Мнения: 737
Средарата на декември ни предстои круиз с Прима. Ще дам отзиви, ако не е късно. Всички говорят английски, така че няма да имаш проблем с езика. Просто трябва да отпишите шоу програмите. Ние поне няма да ходим. Поне на този етап ен виждам смисъл. На място ще видим как е.
Аз пак да попитам дали има някой пътувал с Айда?? Мнения? Резервирах с тях, защото всичко е включено в цената: бакшиши, напитки, такси. И излиза доста изгодно спрямо другите компании. Знам, че единственият език е немски, но с основните ми познания ще се оправим все някак Simple Smile
Ние сме от 20ти декември на същия кораб, ще чакам отзив, ако сте се върнали Wink

# 216
  • Мнения: 1 175
Още ще сме на кораба. На 16 се качваме Simple Smile. Сигурна съм, че ще останем доволни, особено децата.

# 217
  • Мнения: 1 114
На Аида няма основен ресторант с келнери. Ако искате такъв - има срещу допълнително заплащане. Не че е лошо това - просто да не се изненадате, ако сте го пропуснали.

# 218
  • Мнения: 4 734
На Аида няма основен ресторант с келнери. Ако искате такъв - има срещу допълнително заплащане. Не че е лошо това - просто да не се изненадате, ако сте го пропуснали.

Само на бюфет ли е храната? Има ли разнообразие?
ММ нещо си е наумил да опитаме Аида, аз не съм много интусиазирана като нямам никаква представа как е при тях храна, забавления, цени на самия кораб като екскурзии и в баровете, шоута и т.н.
Някой ако разкаже подробно за тия неща ще е чудесно... Satisfied

# 219
  • Мнения: 511
И ние на 10.12 се качваме на Аида Прима.
Това ще ни е втори круиз с Аида. Първият беше май месец с Аида Блу, източно Средиземноморие с тръгване от Венеция. Останахме много доволни и от кораба, и от посетените места.
Също ни харесва това, че не се дължат задължителни бакшиши, цената е тази, която е обявена в офертата.
Освен бюфетите има и Бирария, която също влиза в пакета и е със сервитьори, там се сервираха едни огромни джолани, вурстове и тн., ама не сме ги пробвали, щото мъжа ми не е фен на месото. А и храната на бюфета ни хареса, хареса ни и организацията в бюфет-ресторантите. Особено след като сме преживяли блъсканицата и навалицата в МСЧ Симфония веднъж. На Аида Блу имаше 3 бюфет-ресторанта, като единия беше китайски. Ходихме само веднъж, защото нашите деца не си падат по китайската храна, иначе на нас ни хареса. Има възможност човек да си поръча и суши, но срещу допълнително заплащане.
Има и ресторанти, които са платени, и с предварителна резервация.
Езикът на борда е немски /за нашето семейство е това е предпочитаният език/, повечето пасажери са немскоговорящи /също плюс за нас/, персоналът ползва и английски, даже филипинците са с по-добър английски, отколкото немски. Шоу програмите се водят на немски, но пък те бяха предимно музикални и акробатични, така че не мисля, че езика ще е спънка да се гледат вечерните програми.
Басейните бяха хубави, водата ставаше за къпане, децата ги използваха при всяка възможност.
Корабни екскурзии не сме ползвали, стандартно скъпи са, ние си правим собствена организация на времето в различните градове, за нас това е част от удоволствието от пътуването.

# 220
  • Мнения: 1 175
Напротив. Това за ресторантите не е Вярно. Освен бюфетите на Аида Прима и Перла има 3 ресторанта ала карт, които са с безплатно изхранване, но се заплащат напитките. Това са Френска Целувка, Браухаус и Каса Нова. Другите 3 тип ала карт са платени - Суши ресторант, Стекхаус и Росини.

# 221
  • Мнения: 737
Напротив. Това за ресторантите не е Вярно. Освен бюфетите на Аида Прима и Перла има 3 ресторанта ала карт, които са с безплатно изхранване, но се заплащат напитките. Това са Френска Целувка, Браухаус и Каса Нова. Другите 3 тип ала карт са платени - Суши ресторант, Стекхаус и Росини.
И аз така разбрах с моите познания по немски Simple Smile в ала карт ресторантите се заплащат напитките. Между другото отзивите за french kiss са доста добри.

# 222
  • София
  • Мнения: 144
Здравейте, предстои да резервираме първият си круиз и тъй като ще сме с децата искам всичко да организирам добре. Решихме да пътуваме с Коста, та въпросът ми е относно корабите. Тези, от които мога да избера за нашия маршрут са Пасифика, Виктория или Диадема. Кой ще ми препоръчате? Диадема тръгва от Савона, Пасифика от Генуа, а Виктория от Венеция. Колебая се и от гледна точка на по-лесно придвижване, ще пътуваме от София. Благодаря!

Мога да споделя, че качване от Савона на нас ни беше много удобно и изгодно през окромври, ако ви устройват като дни полетите на Уиз до Ница. По-близо е отколкот Милано - Генуа. Трансфера на Коста от летището до кораба или обратно беше 26 евро на човек (ние го ползвахме за връщането до Ница), за отиване избрахме влак, защото трансфера им беше на обяд, а ние кацнахме рано сутринта в ница. С влака за 2ма възрастни идете не 5г. платихме 50 евро и после от гарата в Савона за 15евро фиксирана цена с такси до кораба.

# 223
  • Мнения: 1 114
Напротив. Това за ресторантите не е Вярно. Освен бюфетите на Аида Прима и Перла има 3 ресторанта ала карт, които са с безплатно изхранване, но се заплащат напитките. Това са Френска Целувка, Браухаус и Каса Нова. Другите 3 тип ала карт са платени - Суши ресторант, Стекхаус и Росини.

Да, така е. Аз имах предвид, че няма основен във вида, в който ни е познат от останалите круизни компании, голям, централен, нетематичен, където може да вечеряш всяка вечер без резервация.
На Аида може ли да се вечеря свободно в ресторантите, които са с допълнително заплащане на напитките, или е необходима винаги резервация? Можеш ли всяка вечер да си ходиш там, и да си сигурен, че ще има място?
И аз отдавна ги заглеждам, и основно липсата на основния ресторант ме е спирала, защото никак не харесвам бюфетите.

# 224
  • Мнения: 4 734
На Коста ти дават първия ден коя смяна, в кой ресторант и коя маса си и до края на круиза се храниш за вечеря там. Не винаги сте сами на маса, понякога ви слагат с други хора на една голяма маса. За закуска и обед също може да се храниш в този ресторант, но тогава не се спазват места и всеки сяда където иска или е свободно... За обяд и вечеря е от меню, което сменят всеки ден, има няколко неща, които са постоянно присъствие в менюто... Напитките се заплащат, ако нямаш включени някакви напитки или ALL INCLUSIVE...

Общи условия

Активация на акаунт