КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 309
  • 756
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 817
Здравейте, имам нужда от помощ....гледаме круиз за юни месец по следният маршрут: Копенхаген, На море, Хелесилт-Гейрангер, Олесунд, Флаам, На море, Кил, Копенхаген. Корабът е MSC Meraviglia. Как бихте коментирали маршрута, вижда ли се най-доброто от фиордите? Бихме ли могли по пристанищата сами да се справим или ще са необходими корабни екскурзии?С други думи казано очаквам съвети от Вас, има ли пътували с този кораб, отзиви? По въпроса за самолетните билети сега намирам само от София, а преди имаше и от Варна? Някой знае ли нещо? Добри хотели на сносни цени за нощувки в Копенхаген....изобщо каквото се сетите, че би ми било от полза като инфо...Благодаря Ви предварително...Весело посрещане на Новата година:)))))И да си пожелаем повече добри круизи през новата 2020г.Simple Smile)))))))))))))))

Ние ще сме с този кораб по карибите април месец. Добре изглежда по видеата, които изгледах Simple Smile Само това мога да кажа...засега Simple Smile  За Копенхаген - евтини и хубави хотели няма. Всичко е скъпо, храната е убийствена. Ние спахме в Cabinn City hotel, възможно най-евтиното. Беше чисто, на хубаво място, но много малки стаи. За 2-3 вечери е ок. Бъдете здрави Simple Smile

# 316
  • Мнения: 735
По повод круизите от Дубай където има 2 нощувки там, в колко най-късно можеш да се качиш на кораба вечер, ако вече си се чекирал.
И още: при първата нощувка на кораба има ли ограничение за часа на чекиране.
Трябва да попитате компанията директно дали е възможно по-късно да се качите. За всяка условията са различни. Да, Аида е на пристанището 2 дни, но чек ин е между 11-18:00ч. На пристанището си има организация, паспортна проверка и др. И едва ли някои ще чака само вас до 22:00 ч например. Ако питате за полет с Флай Дубай имайте предвид, че те вече кацат на терминал 3, който е огромен. Предвидете си поне 2 часа да излезете от терминала. Почти винаги закъснението на полета е около 1 час. При планиран час 21:00. Бяхме в хотела в полунощ. Така че според мен нощувка преди круиза е по-добрия вариант.
Благодаря!
А как стои въпроса с втория ден, когато си вече чекиран. Има ли ограничения в часовете за слизане и качване на кораба!
За круиза с Аида Прима ли питате? Защото той на 2ия ден сутринта в 11ч тръгва. До 10:00ч всички трябва да са на кораба.

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Не съм била на Меравиля също, но доста съфорумки да били, много хубав кораб е, малко голям е за фиорди, но явно не е проблем. И аз щях да кажа, че в Копенхаген хубаво и евтино няма, ние бяхме също в някакъв Кабин хотел, чисти са, спретнати, и по-тясни от кабината на кораба. Но, таман ще свикнете с размера. Иначе, храната е страхотна, но цените... Признавам, ние сме гурмани, навсякъде ходим в ресторанти  като пътуваме, е, Копенхаген е единственото място, където не сме се хранили на ресторант. Дори в Швеция ядяхме в заведения, в Австралия също, в Сингапур, в Норвегия, но в Дания ми се видя безумни скъпо. Докато свикна едно еспресо 4.50 Евро и.... Има страхотни красиви отворени сандвичи, направо те канят да си хапнеш, ама така и не прежалих 15 Евро за една филийка хляб. Купувахме си храна от топлите витрини на суовтмаркетите, не беше лоша и беше около 6 пъти по-евтина. Но, вървиш и гледаш храната по заведенията, уникална! Та така. Нашия маршрут беше по-различен, Гейрангер съвпада, страхотно красив е, Флам знам също, че е хубаво. Така че маршрута си е супер. Ние в Гейрангер си слезнахме от кораба и се разходихме наоколо, то кефа е влизането и излизането от фиорда, водопадите отстрани.... На самия фиорд може да си правиш каквото искаш, Иманякакъв хоп он хоп оф автобус който те качва високо горе на някакво вю и те връща. За другите места не знам. Много си заслужават фиордите, не се двоумете.

# 318
  • Мнения: 735
Като стана въпрос за цени малко инфо и за драстично завишените цени в Дубай. Ходила съм поне 10 пъти и всеки път е по-скъпо от предходния. Еспресо от 4.5 евро никак не ме изненадва. В Дубай по-евтино няма как да намерите. В Costa кафе напричмер 1 кафе и една вода 20 лв. В мола торта и вода 80 дирхама, което е 40 лв. Няма нищо общо с цените отпреди 2-3 години. Заради Експото всичко е в пъти по-скъпо. Пица Хът 1 пица и кола е 50 лв. Фаст фуд за по-малко от 50 лв (за 2 ма и дете не видях)

# 319
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Ходила съм в Дубай преди доста време и си спомням, че даже ми се струваше евтино. Сега явно не е така.
Тази година и в Маями ми се вижда по- скъпо от предишни години, трима сме и за по- малко от $200 не сме се хранили все още 😨 (в заведения ядем).
За депозита на МSC коментирахме по- назад, $250 за кабина, като се отбелязва дали искате всички да ползват тази сметка.
Също, пуснали са някакъв нов пакет интернет, 6500 мб за $150. Да ви кажа, 6500 мб на кораба не са като 6500 мб на сушата, не знам дали ще изкара и два дни.

# 320
  • Мнения: 560
Февруари бяхме на Меравиля. Депозит не изискват. Накрая сметката може да си е платиш ма рецепция или на терминал кеш или с карта.

# 321
  • Мнения: 53
Февруари бяхме на Меравиля. Депозит не изискват. Накрая сметката може да си е платиш ма рецепция или на терминал кеш или с карта.


Здравейте,
Останахте ли доволни от кораба и забавленията на него?
Понеже е  кораб с много пасажери , чувства ли се тълпата от туристи, или е спокойно ?
Хареса ли Ви кораба, понеже е много хвален! Очакваме обективно мнение! Simple Smile))

# 322
  • Сф
  • Мнения: 4 761
Вчера гледах прекрасен круиз по фиордите лятото- 830 евро за 7 нощувки. Но тръгва от някакво забито германско село и полетите до Хамбург са в деня на отплаване и връщане. Много ме е яд.

# 323
  • София
  • Мнения: 1 272
Shantal, оставам с впечатление, че скоро си била в Маями? Дай препоръка, моля те, за хотел, или поне ерия, в която да отседнем, за да е удобно за разглеждане, шопинг и придвижване до порта за бордване на круиз.
За пръв път ни е.
Моля и останалите, ако знаят - нека помогнат с информация!

# 324
  • Мнения: 2 817
Shantal, оставам с впечатление, че скоро си била в Маями? Дай препоръка, моля те, за хотел, или поне ерия, в която да отседнем, за да е удобно за разглеждане, шопинг и придвижване до порта за бордване на круиз.
За пръв път ни е.
Моля и останалите, ако знаят - нека помогнат с информация!

Ние си букнахме хотел на Южния плаж.

# 325
  • София
  • Мнения: 1 272
Ние си букнахме хотел на Южния плаж.
Може ли да споделиш името на хотела, хареса ли ви и удобен ли е(ако вече сте били)?
Как се/ще се приджижите до порта/летището? Дали е възможно и да се пазарува?
Благодаря предварително!

# 326
  • Мнения: 2 817
Ние си букнахме хотел на Южния плаж.
Може ли да споделиш името на хотела, хареса ли ви и удобен ли е(ако вече сте били)?
Как се/ще се приджижите до порта/летището? Дали е възможно и да се пазарува?
Благодаря предварително!

Ние ще сме там април, все още не мога да кажа как е хотелът, но като цена е доста добре /в сравнение с другите наоколо/. Има и закуска. Това е - 500 лв. за 2 нощувки.

https://www.google.com/maps/place/Fashion+Boutique+Hotel/@25.775 … 1356425,18z/data=!4m8!3m7!1s0x88d9b4f2dea2e1e5:0x4a91eb1c0f657ef9!5m2!4m1!1i2!8m2!3d25.7753164!4d-80.1345482

До порта и след това до летището мисля да ползвам UBER, доста добри цени ми дава.
Първия ден ще е след слезането от кораба и ще е пешеходна обиколка - от хотела, до плажа, историческата част, къщата на Версаче ...
Втория ден ден ще обиколим с градския транспорт, до хотела има спирка. Мисля да отидем до Wynwood Walls и след това до Bayside Marketplace /тук има магазини/.
Третия ден отлитаме към БГ и до обяд може да сме на плажа Simple Smile

# 327
  • Плевен
  • Мнения: 854
Ние бяхме на Меравилия 3 пъти. Първия път беше само 7 дни след пускнето му на вода и беше прекрасно. Всичко беше ново, чисто и хубаво, всички много се стараеха. И понеже беше разгара на лятото децата пък и ние си изкарахме времето по пързалките и аквапарка, въжените мостове и масите за тенис. Представленията бяха страхотни, на световно ниво.
При следващите ни качвания малко се промениха нещата, личеше си колко много хора има на борда, на бюфета саваше малко пренаселено, шоу програмите не бяха добри като предишните...но това не са толкова важни неща, пак си беше супер, важно е да отидеш с позитивна нагласа. Ако търсиш кусури винаги ще намериш...
Аз резервирах Аида прима за Дубай. Имам още няколко въпроса към момичетата, които скоро се върнаха:
1. Какви са тези подаръчета за децата за които писахте и само ако се регистрираш в детския кът ли ти ги дават? На ПиО им дадоха едни чанти за през рамо, като ученичекти, много са хубави, но искаха да ги разделят в клубовете по възрасти, а нашите, понеже не знаят език и не искаха да се делят.
2. Трябват л ини визи от къде се вадят?
3. На всички ли пристанища може самостоятелно да се разхождаме, нужно ли е да резервираме трансфери някъде?
4. За Дубай как мислите - къде е най добре да е хотела - близо до летището или до порта и до метро?
5. В Дубай как се придвижвахте - с метрото как са цените, карта ли се взима или билети?
6. На всички места ли са с една парична единица и каква валута е най-добре да си вземем?
Благодаря предварително!

# 328
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Ако сте само един ден преди круиза е по- удобно да нощувате в Маями, ако имате повече време бих препоръчала Маями бийч. Ние наемаме апартаменти, защото ни се събират по около 20 дни престой и ми е много по- удобно, когато има пералня.
Градският транспорт се ползва предимно от клошари и туристи и в някои райони не е много приятен, но става ... Wynwood walls е близко до гетото и първия път, когато го търсехме се набихме точно там.
 В Bayside marketplace няма кой знае какво за пазаруване - Gap, Victoria’s Secret, Polo ... не е голямо. Има приятни заведения за хапване.
В Маями бийч има магазини по Lincoln road. Също и заведения. Espanola way е близко също.

Lyft е много по- изгодно от Uber.

Нещо много разхвърляно го написах, но се надявам да ви е полезно.

# 329
  • Мнения: 1 111
Привет,
Планираме пролетта да направим едно пътуване до Хаваите, и видях че там върти само 1 кораб от много години Pride of America на NCL.
Гледах че на сайта им и в Contitrans цената е абсолютно еднаква 2909 евро на човек за балкон за нашата дата.
За същата дата от cruisedirect цената на цялата кабина излиза с около 100 долара по-евтино, но включва всички допълнителни бонуси напитки, интернет, и вечери в специализираните ресторанти, а в официалния сайт, само напитките.
На контитранс пък пише, че точно за този кораб, не може да купиш пакет с напитки.
Според вас заслужава ли си да се рискува с cruise direct при тази разлика.
И друг въпрос, за пътувалите с NCL, въпросния пакет с напитки важал за пътници 1 и 2. Ние ще сме с дете - как да разбирам офертата в този случай? За детето ще ни начислят ли задължително допълнителна такса, или ще може да се поръчват само 2 напитки докато сме на вечеря примерно?

Общи условия

Активация на акаунт