КРУИЗИ /Тема 14/

  • 36 318
  • 756
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 735
Скрит текст:
Lunna Pateka, относно шатъла различно. В Дубай например има от пристанището до 2 мола (единият е Дубай Мол) от самия мол е шатъла на всеки час.
В Абу Даби май си беше от града или мола, защото пак беше до един мол.
В Мускат от пристанището до изхода на пристанището, от самия град.
В Бахрейн - пак от града беше организиран.
Тук не че нямаше деца, млади семейства с 2-3 деца, но дори и те не са шумни.
На круиза с МСЧ МЪжът ми си купи тапи за уши, защото беше нетърпимо.
Иначе на нашия круиз едната вечер имаше една баба, на която празнуваха 100г. Юбилей и тя така се забавляваше. И всички бяха много активни в забавите, дискотеки, бийч клуба и т.н. Не са 100% немци. Може би 80% Simple Smile

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА, КРУИЗЪРИ!
Нека Новата 2020 да ни донесе още по-хубави преживявания и спомени!

П.С. Лунна Пътека, ти ме отчайваш! Ние букнахме круиз фиорди през август тази година с МСЦ, обаче трябва ли сега тапи за уши да купуваме?! Толкова ли е зле?
Simple Smile зависи от прага на чувствителност!
Определено е натоварващо, но все пак зависи и от какви ще са пасажерите. Млади, по-възрастни, с деца и т.н. Най-определящо според мен е дали е ваканция. Тогава навсякъде има повече деца Simple Smile

# 361
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
За Оушън кей бях обещала да разкажа.
Не съм впечатлена изобщо.
Сватбеният павилион е ... ако фотографът е наистина добър, може и да се получи нещо.
Понеже през деня бяхме на плаж на другия край на острова, ходих вечерта специално да го видя и снимам.
Много е бедно откъм растителност все още, дърветата са укрепени с греди, не знам колко хубави снимки биха станали.





# 362
  • София
  • Мнения: 11 538
Благодаря ти много, Шантал, че си отделила време!
Май няма да стане, да, не вярвам до май да оправят растителността. Ще помилим за някоя от другите спирки, жалко, че там искаме да разглеждаме, ама..

# 363
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Години ще трябват, за да се озелени острова.
Кои са другите спирки от вашия круиз?

# 364
  • София
  • Мнения: 11 538
b2b e - 14 нощувки Сан Хуан, Шарлот Амели, Насау, Оушън Кей, Маями, Очо Риос, Джорджтаун, Козумел, Оушън Кей.

# 365
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Решила съм тази година да отидем семейно на круиз из Балтийските столици със задължителна спирка в Санкт Петербург. Това ще ни е 3-ти круиз. Тези дни преглеждам цените и общо взето по-малко от 700-750 евро/човек за вътрешна никъде не намирам. Имате ли представа дали може да се намерят и по-евтини варианти и кога евентуално - нещо last minute?

# 366
  • Мнения: 1 111
Възможно е ако имат канселации малко преди круиза да паднат леко, но не е голяма разликата. Ако сте гъвкави, може да почакате.
За Санкт Петербург гледайте да има задължително 2 дни престой, и много силно съветвам да си купите екскурзия от местен туроператор.
Цената е по-ниска, а бусовете са по-малки. Нашата имаше и early entrance в Ермитажа.

# 367
  • София
  • Мнения: 142
Решила съм тази година да отидем семейно на круиз из Балтийските столици със задължителна спирка в Санкт Петербург. Това ще ни е 3-ти круиз. Тези дни преглеждам цените и общо взето по-малко от 700-750 евро/човек за вътрешна никъде не намирам. Имате ли представа дали може да се намерят и по-евтини варианти и кога евентуално - нещо last minute?

Аз също следя този маршрут и миналата година имаше много добри ласт мин оферти на ncl за началото на Октомври, но ние тогава имахме запазен друг круиз и нямаше как да се възползвам. Не помня цената, но беше много добра....Аз понеже освен там сикам и Фиордите и така като гледам и двата маршрута са си доста скъпи и като цяло държат цени. То освен круиза и всички останали разходи ще са много по-големи и засега май ще го отложа нашия за другата година.

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 162
А помниш ли кога горе долу са пуснали ласт минет офертите от NCL - Септември може би и или по-рано и ако си спомняш да ми напишеш сайта, в който си ги гледала? Simple Smile
 
Решила съм тази година да отидем семейно на круиз из Балтийските столици със задължителна спирка в Санкт Петербург. Това ще ни е 3-ти круиз. Тези дни преглеждам цените и общо взето по-малко от 700-750 евро/човек за вътрешна никъде не намирам. Имате ли представа дали може да се намерят и по-евтини варианти и кога евентуално - нещо last minute?

Аз също следя този маршрут и миналата година имаше много добри ласт мин оферти на ncl за началото на Октомври, но ние тогава имахме запазен друг круиз и нямаше как да се възползвам. Не помня цената, но беше много добра....Аз понеже освен там сикам и Фиордите и така като гледам и двата маршрута са си доста скъпи и като цяло държат цени. То освен круиза и всички останали разходи ще са много по-големи и засега май ще го отложа нашия за другата година.

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 09:19 от saved_

# 369
  • София
  • Мнения: 142
А помниш ли лига горе долу са пуснали ласт минет офертите от NCL - Септември може би и или по-рано и ако си спомняш да ми напушеш сайта, в който си ги гледала? Simple Smile
 
Решила съм тази година да отидем семейно на круиз из Балтийските столици със задължителна спирка в Санкт Петербург. Това ще ни е 3-ти круиз. Тези дни преглеждам цените и общо взето по-малко от 700-750 евро/човек за вътрешна никъде не намирам. Имате ли представа дали може да се намерят и по-евтини варианти и кога евентуално - нещо last minute?

Аз също следя този маршрут и миналата година имаше много добри ласт мин оферти на ncl за началото на Октомври, но ние тогава имахме запазен друг круиз и нямаше как да се възползвам. Не помня цената, но беше много добра....Аз понеже освен там сикам и Фиордите и така като гледам и двата маршрута са си доста скъпи и като цяло държат цени. То освен круиза и всички останали разходи ще са много по-големи и засега май ще го отложа нашия за другата година.

От този сайт запазих последните ни 2 круиза и в него гледах https://www.seereisedienst.de/

Ами не помня колко преди това, но месец и по-рано даже беше. Кораба беше Norwegian Getaway а маршрута им май е същия като тазгодишния, но сега е с кораба Norwegian escape. Имаше 2 дни в Петербург и общо бяха 9или 10 нощувки, а цената ми се върти, че беше около 600евро за вътрешна.

# 370
  • Мнения: 54
Някой ден ако имам възможност ще си направя околосветско пътешествие, има страхотни оферти https://dstours.bg/Products/okolosvetsko-pyteshestvie-kruiz

# 371
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Някой ден ако имам възможност ще си направя околосветско пътешествие, има страхотни оферти https://dstours.bg/Products/okolosvetsko-pyteshestvie-kruiz

Ох, това ми е мечта. Дано сме живи и здрави, и заможни пенсионери някой ден.

# 372
  • Мнения: 735
Явно на всички ни е мечта... Wink

# 373
  • София
  • Мнения: 953
Здравейте,
Мисля си дали може да се резервира само част от круиз. Качване на кораба само за две-три от спирките му например. Правили ли сте го?
Искам да пътувам с две деца, но ще ни е за първи път на кораб. Да не се окаже, че искат да слязат още след първия ден... и затова да пробваме първо нещо по-кратко.
За Скандинавия става въпрос.

# 374
  • Мнения: 2 817
Здравейте,
Мисля си дали може да се резервира само част от круиз. Качване на кораба само за две-три от спирките му например. Правили ли сте го?
Искам да пътувам с две деца, но ще ни е за първи път на кораб. Да не се окаже, че искат да слязат още след първия ден... и затова да пробваме първо нещо по-кратко.
За Скандинавия става въпрос.

Мисля, че това няма как да стане. Има круизи по 2-3 дни, по-добре потърсете такъв.

Общи условия

Активация на акаунт