Отговорностите и разходите вкъщи

  • 33 013
  • 1 406
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: X
С неговото, което е на 30 години, не са особено близки и то звъни само за пари, за да задоволява капризите на гадже мутреса. Сега остава и да ме убеждавате, че е нормално мъж на 30 да цица от родителите си.

Щом има гадже мутреса, значи той е мутра и не, не е нормално 30 годишна мутра да иска пари от родителите си.

# 1 366
  • Мнения: 3 250
Хаха, ще ме умориш от смях.
Значи, искаш да кажеш, че можеш да даваш оценка за нуждите на чуждия син, а този, който си прибрала у вас, не може да дава оценка за нуждите на твоя син.
Как си го представяш мъж на толкова години тъй да оглупее от любов и мусака, че да забрави своето, заради твоето?
Не дава от тези 800 лева, естествено. Дава от наемите, вместо да ги вкарва при новото семейство.

Не е мутреса. Просто е млада жена със силиконе не помня къде. Живеят добре, ходят по СПА.
Вместо да бърза сутрин и да прави сандвичи.
Затова таткото не трябва да дава на неговото, а на нейното.

# 1 367
  • Мнения: 30 802
Абе какъв син, дърто магаре на 30, дето иска пари за глупости...много ми е смешно някой като каже "детето", а то детето вече е чичак.

# 1 368
  • Мнения: 14 966
С неговото, което е на 30 години, не са особено близки и то звъни само за пари, за да задоволява капризите на гадже мутреса. Сега остава и да ме убеждавате, че е нормално мъж на 30 да цица от родителите си.

Щом има гадже мутреса, значи той е мутра и не, не е нормално 30 годишна мутра да иска пари от родителите си.
Той си иска, ама наш Скрудж дали е развързал кесията ми е интересно.
Пък брои мусаката и курсовете.
Ако откликва, направо и аз ще кажа на авторката да бяга с двеста, макар, че не съм по импулсивните съвети, дори за непознати.

# 1 369
  • Мнения: 3 865
Аз си работя, развивам се и си изкарвам доволни пари, къде ме слагаш в мухъла? Бих искал същото от партньора си. Аз нямам интерес от нейните пари, единствено тя има, да се чувства комфортно с доходите си и да допринася за това общество.

имаш, имаш - няма да и даваш и всичко си е за теб

Цитат
С тази рентиерка, която описа, не бихме си паснали от самото начало, защото си я представям като някаква разплута досадница.

не бе, тази не е разплута - хубава и спортна е. По природа...

Цитат
Ти харесваш своята идея за комунизъм, защото облагодетелствената си ти. Напомняш ми за едно видео с лелка, която след падането на социализма, грачеше на някакъв площад "А сегааа, кой ще ни даде париии?!".
Ами не, аз съм пас. Изкарай си. Който не работи, не трябва да яде. Бих поел цялата издръжка на детето ни - защото то е дете. Голям и здрав човек, който не иска да работи без основателна причина и търси подаяния аз нямам намерение да издържам.

Горката ти жена.

# 1 370
  • Мнения: 6 930
Хаха, ще ме умориш от смях.
Значи, искаш да кажеш, че можеш да даваш оценка за нуждите на чуждия син, а този, който си прибрала у вас, не може да дава оценка за нуждите на твоя син.
Как си го представяш мъж на толкова години тъй да оглупее от любов и мусака, че да забрави своето, заради твоето?
Не дава от тези 800 лева, естествено. Дава от наемите, вместо да ги вкарва при новото семейство.

Не е мутреса. Просто е млада жена със силиконе не помня къде. Живеят добре, ходят по СПА.
Вместо да бърза сутрин и да прави сандвичи.
Затова таткото не трябва да дава на неговото, а на нейното.

Нима сравняваш 13 годишен с 30 годишен пергиш? Joy
Който, при това, баща му е отсвирил откъм грижа преди доста време? (червена лампичка ЕГОИСТ, отново)
Не виждам авторката да драпа да лиши сина му от каквото и да е, а просто да допринася там, където понастоящем живее.

# 1 371
  • Мнения: 157
Дали дава пари за СПА и бензин на 30 годишния си син.. не знам. Знам, че се ядосва, че почва нещо и никога не го довършва, че е учил недоучил, че иска да има, ама не умее сам да го постигне. Мисля, че е възможно да му дава, ама за нещо разумно и различно от фризьор и маникюр за силиконовото гадже.

# 1 372
  • Мнения: 31 648
Това, че авторката се възмущава от сина му, не значи, че и е проблем даването на пари.
Мисля, че тя просто не одобрява поведението му.
Ясно е, че и 30 годишен мухльо да е, то бащата ще си реши дали ще дава.
Виждам, че какъвто бащата такъв и сина  Joy
А може и наистина да я е яд, че не дава за нейния син.
Ама пък не е длъжен.
Но е длъжен да си плаща всичко в тоя дом.
Авторке, понеделник е. Закри ли общата сметка?

# 1 373
  • Мнения: 157
Никой не иска детето му да е леке, аз също. Общата сметка е на нула. Сега пари нЕма и чакаме да видим какво ще се случи.

# 1 374
  • София
  • Мнения: 24 839
Какво чудно виждаш?
Коя от мамите тук, ще приеме за по-близко чуждото дете, дори нейното да е на 50 години?
Коя от вас би го загърбила, щото е пълнолетно, за да си даде парите на другото, при жив и здрав, и работещ биологичен родител?

# 1 375
  • Мнения: 3 250
Не е лошо да разбереш, че какъвто и да  синът му е негов син.
И Хитлер да е - пак е негов. Твоят и лек за СПИН да открие ...
Квалификациите за  сина е добре  също да са по-умерени.

# 1 376
  • Мнения: 157
Обаче Братан си е точно тоя модел, за който половината от аудиторията тук би казала... Бляк.

# 1 377
  • Мнения: 157
Те квалификациите не са мои, а на баща му. Той не е доволен от липсата на амбиции, а аз съм виждала момчето само два пъти и само препредавам информацията. Нямам кой знае колко впечатления от първо лице, освен визуални. И ми е все тая всъщност. Моята грижа е да отгледам, изуча и възпитам моето дете като пълноценна личност за самия себе си. Страничните родителски провали не са мой кахър.

# 1 378
  • Мнения: 3 250
Той може всичко да приказва.
Провал или не, от майка си ще наследи имотите с подобрения, от баща си - пак + заделените суми настрани от наемите.
Няма нужда от кахъри за родителските провали.
Провалът е личностен и е на сина.
Кофти, че не е толкова блестящ, но той потомствен рентиер, какво да бъде?

# 1 379
  • Мнения: 14 966
Авторке, аз пак ще правя предположения, ама така е в темите.
Значи - тм е създал дете на 18 години. Майката не е била с хормонални мустачки, предполагам. Значи-от тях семейство не става, но синът им е бил гледан от някого. Щом твоят се  е забил в двайсе годишни отношения с жена, на която наливал, значи не е наливал у сина си. А синът му е бил отглеждан от пастрок ? Предполагам.
И сега какво- синът му иска от абдикиралия си баща пари за глупости. На 30 г.  Тепърва ?
Не ми отговори на върпоса какво смята тм за претенциите на младежа / мъжа/  на 30.

Общи условия

Активация на акаунт