Американски колеж - осемнадесета тема

  • 41 243
  • 753
  •   1
Отговори
# 270
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 757

Hug Де да зависеше от мен. Зависи от детето и неговата концентрация, не силно притеснение, ужасна паника е и няма нещо, което да може да се направи, характер. Rolling Eyes
[/quote]

Работете по това, че всеки модул/част от изпита е важен. Да не се отчайва ако някой модул е труден. Миналата година започнаха с есето, децата бяха получили мейл, в който им казваха, че започват с есето и как ще протече изпита. Лично за моето дете есето беше сизифовият камък и по негови думи "Оплесках всичко на есето, беше ясно, че не влизам и затова спокойно си реших другите модули!"
Концентрация и спокийствие, но това зависи до голяма степен и доколко изпита й е важен, дали е на живот и смърт или просто възможност за допълнителен избор след матурите.

# 271
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Да, балансът между правилната доза напрежение и концентрацията е много важен. Много ми е любопитно какво ще се падне тази година на есето, миналата година определено беше трудно за писане. Аз лично предпочитам цитат от книга или картинка, макар че картинката, ако остане неразбрана....

# 272
  • софия
  • Мнения: 4 985
Леле леле! Момичета, напрегнати сте! Изливайте тук каквото ще изливате и вкъщи го давайте на майтап! Кажете им на тия хлапета да не им пука! Много е важно да не им пука! Знам, че го знаете, но също така виждам, че си мислите че не ви пука и сте над, ама сте в джаза вече Simple Smile
Споко!

П.п търсения ник за благодарност е ясен Simple Smile

Звънче, между другото, моята дъшеря също е много финно, нежно и притеснително човече, освен това ужасно много искаше колежа, ама толкова много, че отказваше въобще да мисли всякакви други варианти, и аз бях в ступор какво ще правя, как ще я изправям на крака ако не успее. Това крехко същество влезе в някаква своя орбита на самообладание по време на изпита и като излезе за разлика от повечето деца каза “беше по-лесно от очакваното” . Това разбира се беше илюзорно, нарочно създадено от нея чуство, което и беше помогнало да контролира изпита си. Виж, следващите  дни взе да се осъзнава и да се чуди и притеснява. Добрата новина е, че има доста  време до резултатите и децата спират да ги мислят ежедневно, писва им. За разлика от майките. Simple Smile ама затова ни има нас тук, наминавайте, вино ше се лее ...

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 09:40 от Амели

# 273
  • Мнения: 5 425
Тази година тенджерите са на котлона два месеца по-рано от предишната...

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 09:41 от Ezhko

# 274
  • софия
  • Мнения: 4 985
Тази година тенджерите са на котлона два месеца по-ранна от предишната...
Именно! Напрежението е пристигнало вече...

# 275
  • софия
  • Мнения: 25 407
Звънче, между другото, моята дъшеря също е много финно, нежно и притеснително човече, освен това ужасно много искаше колежа, ама толкова много, че отказваше въобще да мисли всякакви други варианти, и аз бях в ступор какво ще правя, как ще я изправям на крака ако не успее. Това крехко същество влезе в някаква своя орбита на самообладание по време на изпита и като излезе за разлика от повечето деца каза “беше по-лесно от очакваното” . Това разбира се беше илюзорно, нарочно създадено от нея чуство, което и беше помогнало да контролира изпита си. Виж, следващите  дни взе да се осъзнава и да се чуди и притеснява. Добрата новина е, че има доста  време до резултатите и децата спират да ги мислят ежедневно, писва им. За разлика от майките. Simple Smile ама затова ни има нас тук, наминавайте, вино ше се лее ...
Same story. Много, много, много иска Колежа и дори не мисли сериозно за резервен вариант. В момента съм в ситуацията, в която си била и не спирам да мисля какво и как ако...
За съжаление, въпреки че помагаме по всеки възможен за нас начин, мат не може да се каже, че е по-силната страна. Не спира да полага усилия де. Винаги след контролно/класно/ПИ казва, че се е провалила и нищо не е направила. Хубавото е, че в 90% не е така, а в останалите случаи резултатът не е най-добър, но не е и драматичен.
Работете по това, че всеки модул/част от изпита е важен. Да не се отчайва ако някой модул е труден. Миналата година започнаха с есето, децата бяха получили мейл, в който им казваха, че започват с есето и как ще протече изпита. Лично за моето дете есето беше сизифовият камък и по негови думи "Оплесках всичко на есето, беше ясно, че не влизам и затова спокойно си реших другите модули!"
Концентрация и спокийствие, но това зависи до голяма степен и доколко изпита й е важен, дали е на живот и смърт или просто възможност за допълнителен избор след матурите.
Работим, но не можем да го направим ние, а характерът е характер Simple Smile

Силно вярвам, че винаги става това, което трябва да стане. Тенджерата се топли, 2 месеца ще минат като мигване. Точно толкова има до изпита.

# 276
  • Мнения: 6 295
Аз пък се чудя как така искат само Колежа и толкова много го искат, че не искат нищо друго, като не знаят какво е и как е, преди да са били там.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 10:27 от Татко Мецан

# 277
  • софия
  • Мнения: 25 407
Били сме на достатъчно отворени врати и арт инициативи в Колежа, имаме познати деца, които учат там. Знае, че много ѝ харесва английски и се занимава и ползва езика с огромно удоволствие. Знае не по-малко, отколкото знае какво е да учиш в ДУ, където учи в момента.

# 278
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Аз не знам дали не направих грешка, че я взех на отворените врати. Дотогава й беше безразлично, но след това много си промени мнението. Баща й от друга страна успя да заспи в аулата на колежа, когато беше речта на ректора:))

# 279
  • Мнения: 8 030
При нас нямаше време за пробни и за каквато и да е подготовка... (освен 3 есета писани при  учителката в училище за време, коментирани след това от нея).
Писала съм много пъти по въпроса Simple Smile
Характера е същия - "шаш и паника", винаги всичко след изпит е (беше) "изложих се тотално", изключително самокритичен и "спечен"... Е, на изпита някак се стегна, явно си показа потенциала, след него каза "Изложих се драматично!", а не беше Wink
Характера си е какъвто си е. Някои проявления се изглаждат с годините, както и хладнокръвие и ведрост при изпити и други житейски препятствия Hands V
За 5 години постоянно паникьосващото се момче (и леко мрънкалник), за мое учудване стана доста самоуверен и позитивен младеж Simple Smile

ПП: Кога е изпита? Нали средата на март? Не ви ли е малко рано да се притеснявате? Ще стане най-доброто за децата ви Hug Успех!

# 280
  • София
  • Мнения: 1 751
... а пък моят син на отворените врати взе решение, че иска в Колежа след посещение в тоалетните Laughing
И не се шегувам, и не преувеличавам, не си измислям, колкото и идиотско да звучи. Така му беше писнало явно от мизерията в СМГ тогава, че всичките му съмнения как в Колежа ще го гърчат да учи, а той винаги е бил по допирателната и най-лесното, та всичките му съмнения се изпариха. Върна се с широко отворени очи и репликата: ти видя ли им тоалетните какви са, чисти, има тоалетна хартия и сапун!! Искам да уча тук!". Аз мислено: "е, не е най-проникновената мотивация, но за момента ми/ни върши работа" Grin

Това го цитирам малко за разведряване. И като напомнянка, че всяко дете си е различно - от зрели и анализиращи до перковци като моя.

# 281
  • София
  • Мнения: 6 175
За 5 години постоянно паникьосващото се момче (и леко мрънкалник), за мое учудване стана доста самоуверен и позитивен младеж Simple Smile
А дано и при моята девойка така да стане, че вече ми омръзна ту да мрънка, ту да се шашка. А е едва първи срок. Ама моето е и мързеливо. Хем я е шубе, хем няма да седне да си доучи, а идва да ми дудне как ще се изложи. Само ме изкарва и мен от душевния ми конфорт.

# 282
  • софия
  • Мнения: 25 407
За мен и детето, базата изобщо не се нуждае от коментар. Тази година, когато ходихме на ОВ беше в учебно време и се усети и самата атмосфера. Няма конкуренция. Не искам и се старая да не идеализирам или да мисля, че няма слабости и проблеми, но във всяко училище има такива.

# 283
  • Мнения: 8 030
За 5 години постоянно паникьосващото се момче (и леко мрънкалник), за мое учудване стана доста самоуверен и позитивен младеж Simple Smile
А дано и при моята девойка така да стане, че вече ми омръзна ту да мрънка, ту да се шашка. А е едва първи срок. Ама моето е и мързеливо. Хем я е шубе, хем няма да седне да си доучи, а идва да ми дудне как ще се изложи. Само ме изкарва и мен от душевния ми конфорт.
Имаш време, аз промяната я видях малко преди той да стане на 20 (след края на средното образование) Smiling Imp Търпение, тъпреееение...
Скрит текст:
Sharky по-рано го видя в тази му светлина, ама аз все не вярвах, че има трайна промяна Smirk Ама дете ми е, за мен все си е "изискващ и паникьосващ се тийн" и в краткото време в което сме заедно все ме изненадва с някое "Ама по-спокойно де, какво е станало!?! Всичко е наред!" по повод някоя моя припряност и питания...

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 11:26 от peneva_a

# 284
  • Плевен
  • Мнения: 28
Някой знае ли в петък 28.01 дали са два файнъла за 9 клас,че трябва да купя билет за автобуса на сина,но не знам за колко?Питах го няколко пъти-все не знае......

Общи условия

Активация на акаунт