Американски колеж - осемнадесета тема

  • 41 218
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 992
Попея,
Много спомени , но предимно грешни извади.
Така е, когато не са преки спомени

# 676
  • София
  • Мнения: 1 395
Стефан, а помниш ли колко са били кандидатите през 2004? Аз имам спомен за около 1000 през 2003, но дали са били толкова или съм го сънувала това число, не знам. Таксата беше 1800 и нещо долара май. Със сигурност беше в долари още. С дъщеря ти сигурно се познаваме 😊
Ежко 🤣🤣🤣

# 677
  • Мнения: X
Россс, ами извади ти по-верни, де, вместо да критикуваш, дай си твоите лични впечатления Simple Smile Ако ги имаш от онзи период Wink Не ме е интересувало особено, защото държахме на немския, но синът ми имаше много приятели в АК. А който не вярва, да си намери други спомени Simple Smile

Стефан, а помниш ли колко са били кандидатите през 2004? Аз имам спомен за около 1000 през 2003, но дали са били толкова или съм го сънувала това число, не знам. Таксата беше 1800 и нещо долара май. Със сигурност беше в долари още. С дъщеря ти сигурно се познаваме 😊
Ежко 🤣🤣🤣
Мисля, че кандидатите бяха повече от 1000, по-скоро към 2000 отиваха. И таксата и тя там някъде, около 2000 долара.
Ето, Свее има съвсем лични впечатления, ама таксата и тя не помни точно Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 21:36 от Анонимен

# 678
  • Мнения: 2 992

Аз пък имам спомен за 2000 долара такса за 50 %, а 4000 за другите 50 %. Които после станаха 2000 евро по едно време. Ама може и да бъркам. И че бяха 50 момичета и 50 момчета на 2000 и още по толкова на 4000. Първото момче и първото момиче бяха без такса. По мои спомени винаги бяха от СМГ. Но и аз помня, че таксата беше фиксирана така за целия срок на обучението, тоест, половин такса за първите 50 % с нищожни увеличения.
..
[/spoiler]

Таксата никога не е била постоянна величина. Все в някоя година е била 2000 щ.д. респективно 4000.
За да  сме точни, няма и "още толкова на 4000"
1) До 2008г. (със сигурност) приемаха 72 момичета и 72 момчета. Тоест на пълната такса приемаха 22 момичета и 22 момчета , които не са още толкова като бройка
2) Първите 50 момичета/ момчета,  учеха на 50% такса , като имаха право ,според финансовото си състояние да кандидатстват за допълнителна отстъпка
3) Другите 22+22 нямаха право на абсолютно никакви отстъпки , независимо от финансовото си състояние
4) Първото момче/момиче до 2007г. учеха на 100% безплатна такса и не са били винаги от СМГ, а например и от СС,  през 2008 промениха регламента и първите 25 момичета/25 момчета кандидатстваха и се бореха за безплатната такса

Таксата през 2008г. беше около 4000-4500 евро пълната, сътветно до половината сума евро за първите 50. Тук и аз пиша около.
За твърдението ти за коронавируса и кризата, която прогнозираш. По-долу споменавам Lisa Kostova (-така може да й се види речта в youtube). Техният випуск е изкарал Жан Виденовата криза. Ние пък изкарахме кризата 2009-2013. Няма да лъжа. Определено не е никак лесно, но пък сега съм щастлива, че сме направили този избор.


По въпроса за броя кандидатстващи за място/ приети резерви и спекулациите, които скоро ще започнат за занижаване на селективност.
Предварително да уточня, Няма такава корелация , тъй като в АК селективността продължава и след като си приет, а и не само.
Често резервите стават първенци на випуска! Споменавано е тук в темата.

А най-яркия пример е Лиза Костова приета на последно място. В момента е част от борда на директорите на АК и вицепрезидент на една от мощните компании в САЩ


Скрит текст:
Оффф, изтривам ти цитата за кризата, защото нещо го оплесках, като вмъкнат цитат.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 16:44 от rosss

# 679
  • Мнения: 5 866
А дали не търсите "под вола теле"?
С рос рядко сме на едно мнение, но тук не успявам да се въздържа да не реагирам.

Това с "бедното" и "богатото" са си само ваши комплекси. Не ги вменявайте и на децата си.

# 680
  • Мнения: 5 425
Политиката на АК за пълните помощи е да се даде възможност на класирано дете да учи, въпреки че не би могло да си позволи таксите. Очевидно родители плащали седем години за ЧУ като СС могат да си позволят да плащат таксите поне отчасти. Това имаше предвид Рос.
Финансовите помощи в АК не са награди за постижения.

# 681
  • Мнения: 6 924
Може и да греша, но какво значи: защото имаше деца от СС със стипендия си промениха правилата?
То е ясно, че финансирането сега е за нямащите финансова възможност, и така е редно, но примерът ми стана смешен. (Има смеещо лице, трябва ли в скоби да си пиша реакцията, когато има и емотикон, за да се обяснявам?)

# 682
  • Мнения: 5 425
Мария, до появяването на първите пълни стипендианти от ЧУ, в АК са смятали болшинството кандидати за нуждаещи се от помощи. След това са си сменили възгледа.

# 683
  • Мнения: 5 866
Да не говорим, че времената се менят. Днес успяваш да платиш, а утре фалираш.
Критериите сега са далеч по-справедливи и така могат да се възползват повече деца.

# 684
  • Мнения: 2 182
И като фалираш ще ти опростят таксата? 🙂

# 685
  • Мнения: 5 425
И като фалираш ще ти опростят таксата? 🙂
Или ако с родителите ти се случи нещастие, или те съкратят, или ...
Колежът не изоставя учениците си в беда.
Примери - много.

# 686
  • София
  • Мнения: 16 170
Мария77, между интелигентните деца не се усеща.

# 687
  • Мнения: 2 182
И като фалираш ще ти опростят таксата? 🙂
Или ако с родителите ти се случи нещастие, или те съкратят, или ...
Колежът не изоставя учениците си в беда.
Примери - много.
Във всички тези случаи таксата 0 Евро ли става?

# 688
  • Мнения: 5 425
И като фалираш ще ти опростят таксата? 🙂
Или ако с родителите ти се случи нещастие, или те съкратят, или ...
Колежът не изоставя учениците си в беда.
Примери - много.
Във всички тези случаи таксата 0 Евро ли става?
Таксата става такава, че да можеш да си я позволиш. Имало е и случаи, преподавател или родители да са поемали остатъка.

# 689
  • София
  • Мнения: 16 170
Сега трябва да се включи родител, на който са свели до 0 таксата. Едва ли някой друг знае от първа ръка.

Има 5 пълни стипендии, т.е. 0 такса, описана е как се получава на сайта на Колежа.

Общи условия

Активация на акаунт