СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 583
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • софия
  • Мнения: 25 448
Самият билет за Музейко не беше евтин по спомен.
Около 40 лв. се движат дневните екскурзии. При нас има по една такава края на годината и е около тази цена.

# 121
  • Мнения: X
Miss_74, билетите за Музейко са скъпи, освен това вътре има доплащания по 2 лв. за Планетаруим, разни допълнителни работилници. Така, че общо за екскурзията ми се струва ок цената.

Нашите входни минаха, само по БЕЛ няма още резултат. По разказвателните е с петици, а по МАТ и английски е отличничка. Доволна съм, държа на отлични резултати основно по балообразуващите предмети. Разказвателните ще ги оправи, тя е добре там.
Госпожата по БЕЛ ще ги води на "Хъшове" в края на месеца и на мен ми отпада като ангажимент. Bowtie
Виждам, че пишете за натовареността. При нас се подреждат нещата. В началото мислех, че няма да смогва, но сега не е така. Има урок с учителките веднъж седмично и три пъти седмично тренировки в танцовата школа. Реално останалото време и стига, за да се подготви.
По-нататък ще се увеличат тренировките, че имат участия, но ще се оправим. Събрахме се семейния съвет и решихме да не спираме тренировките тази година. Тя вече се пристрасти към спорта, харесва се, че е в добра форма и не иска да спира.
А и движението помага на ученето, доказано. 
Нашето Школо още никакво го няма, но нанасят оценки в бележника вече.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 17:00 от Анонимен

# 122
  • София
  • Мнения: 3 457
https://www.literaiko.com/produkt/novi-70-testa-po-blgarski-ezik … -izpita-v-7-klas/
Някой има ли поглед върху това помагало. Знаете ли дали е включен материала от 6 клас по литература и дали има отговори.
Това помагало ползва дъщеря ми  школата.Учителката го избра за домашни.Има отговори със сигурност.Помня , защото го скъса пред мен Simple Smile Довечера ще проверя съдържанието какво включва,че не съм го разглеждала.
И дъщеря ми тази седмица ще наваксва с входните, които пропусна.Бройка не зная.Дано ги мине успешно

# 123
  • София
  • Мнения: 3 561
Наборът и по математика е с 5ца на входното. Тук вече очаквах повече, но разсеяността си казва думата. Особено ме вбесяват думите "Ама аз това си го знам, тук само съм го объркал", но възпитам в себе си "Спокойно, Евгени"...

# 124
  • Мнения: 4 967
Ние оздравяхме и наборката вече е на училище. Днес са правили входно по музика. Физика не са имали, тя там ще наваксва входно, утре пък по английски. Родителска в четвъртък, но тогава точно сме на Хъшове.

# 125
  • София
  • Мнения: 2 437
Поръчах картите + 150 тези. Благодаря много за линка.

# 126
  • Мнения: 3 876
Наборът и по математика е с 5ца на входното. Тук вече очаквах повече, но разсеяността си казва думата. Особено ме вбесяват думите "Ама аз това си го знам, тук само съм го объркал", но възпитам в себе си "Спокойно, Евгени"...

Няма нужда да пиша за моя син, 2006-та са все едни и същи магарета. Чакам да видя входното по математика с очите си и да видя къде пак е спал или бързал .. Страх ме е какви ще ги сътвори на НВО не от незнание, а от бързане и разсеяност

# 127
  • София
  • Мнения: 9 110
Момичета с деца в Междучасие или други школи по БЕЛ, знаете ли какво трябва да правят с върнатите преразкази със забележки и корекции? Нищо не казаха на родителската, а в неделя са му върнали коригиран първия шедьовър Stuck Out Tongue Winking Eye .
Само да прочете забележките ли или да прочете отново текста и забележките Rolling Eyes .
Дайте съвет, моля Flowers Sunflower .

# 128
  • Мнения: 4 915
Относно  картите за преговор - миналата година родители откриха грешка в една от тях, но не мога да си спомня коя беше...

Намерих го:

# 129
  • София
  • Мнения: 4 035
Момичета с деца в Междучасие или други школи по БЕЛ, знаете ли какво трябва да правят с върнатите преразкази със забележки и корекции? Нищо не казаха на родителската, а в неделя са му върнали коригиран първия шедьовър Stuck Out Tongue Winking Eye .
Само да прочете забележките ли или да прочете отново текста и забележките Rolling Eyes .
Дайте съвет, моля Flowers Sunflower .
Аз лично я карам да направи поправка - тоест да препише преразказа с корекции. Иначе на моята още не са й върнали първия преразказ, та не знам какви ги е натворила. Вие при коя учителка бяхте, би ли споделила каква е рецензията, ако искаш разбира се, просто за сверка ми е интересно колко са подробни/неподробни съответно Simple Smile

# 130
  • Мнения: 569
Момичета с деца в Междучасие или други школи по БЕЛ, знаете ли какво трябва да правят с върнатите преразкази със забележки и корекции? Нищо не казаха на родителската, а в неделя са му върнали коригиран първия шедьовър Stuck Out Tongue Winking Eye .
Само да прочете забележките ли или да прочете отново текста и забележките Rolling Eyes .
Дайте съвет, моля Flowers Sunflower .
Аз лично я карам да направи поправка - тоест да препише преразказа с корекции. Иначе на моята още не са й върнали първия преразказ, та не знам какви ги е натворила. Вие при коя учителка бяхте, би ли споделила каква е рецензията, ако искаш разбира се, просто за сверка ми е интересно колко са подробни/неподробни съответно Simple Smile

В школата на Йонова доколкото знам също трябва да правят поправка, ако има повечко забележки.

# 131
  • София
  • Мнения: 12 228
Аз също се притеснявам за натовареността.
Едната госпожица се справя бързо с нещата и за нея нямам особено големи притеснения.
Но за другата определено времето не стига. Вчера се опитах да обсъдя какво да отпадне, но не стигнахме за момента до някакво решение.
И двете са почти всеки ден до 2 часа на училище.
В неделя имат два часа школа по БЕЛ и после по един час частен урок по английски.
Понеделник имат час и половина частен урок по немски.
За едната близначка това е натоварването, но с огромното домашно по математика всеки ден, на нея
и така не и остава никакво време. Почти не ходи на спорт, което също не ми допада, а до разказвателните не може да стигне особено да учи и усещам как пак ще има проблем там.
Другата тъй като тези неща бързо успява да ги отметне, ходи поне два пъти на батути с детската карта мултиспортс, отделно два пъти седмично на спортна гимнастика. В събота ходи и на компютърна графика. А в петък на школа по математика. И въпреки това има много повече свободно време от сестра си, редовно си цъка на телефона, ходят да рисуват в тези студия с избрани картини за даденият ден и тн.
И на мен като на Мария ми се иска поне един от дните да е свободен, аз лично не мога да си представя да нямам изобщо почивен ден, но не виждам ако имат почивен ден, кога ще успеят да се подготвят за училище.
Предложих да отпадне немският или английският на едната, но тя иска да си довърши нивото, което бяха почнали миналата година още по немски език, а английският за нея е така или иначе помощ за училищното ниво и е само един час. Ще изчакам още няколко седмици да видя как ще се справят и тогава ще го мисля отново.

# 132
  • Мнения: 6 925
Пак ме депресира Simple Smile. Все едно не сме в един клас. Ще трябва нещо да направя за организацията на Ния. Пълен абсурд да ѝ стигне времето за толкова извънкласни дейности. Тя кара само с един АЕ и то от този петък и все е затънала до уши с ученето и все не ѝ стига времето за нищо. А не е да кажеш, че се справя блестящо по всичко с толкова учене Sad .

# 133
  • София
  • Мнения: 12 228
Пак ме депресира Simple Smile. Все едно не сме в един клас. Ще трябва нещо да направя за организацията на Ния. Пълен абсурд да ѝ стигне времето за толкова извънкласни дейности. Тя кара само с един АЕ и то от този петък и все е затънала до уши с ученето и все не ѝ стига времето за нищо. А не е да кажеш, че се справя блестящо по всичко с толкова учене Sad .
Да, но Ваня се справя много зле и не ходи на нищо и пак не и стига времето. До дете си е, примирила съм се и се съобразявам с особеностите им. Колкото толкова.

# 134
  • София
  • Мнения: 609
Тези карти заслужават ли си, как мислите?
И на моя син не му стига време, но то е защото „фортнайт” е мнооого важна и далеч по-интересна от математика например.
Той има два учебни часа един път седмично математика, с учител. Школата по английски(два пъти) е немислимо да спрем, даже беше на летен, едномесечен интензивен курс, защото имаше пропуски.
Тренировки по атлетика спря, за съжаление на всички, много го боли коляно. Чак сега ни дойде ред за ортопед, страшно се притеснявам, та му се размина конското за входните по БЕЛ и Мат

Общи условия

Активация на акаунт