СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 581
  • 742
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 7 279
Момичета, има ли в темата деца, които ходят в Телерик на "разработка на игри"?(София)

# 151
  • Мнения: 54
https://www.literaiko.com/produkt/novi-70-testa-po-blgarski-ezik … -izpita-v-7-klas/
Някой има ли поглед върху това помагало. Знаете ли дали е включен материала от 6 клас по литература и дали има отговори.
И при нас е сополиво положението, но само толкова. В класа имало доста болни.
При нас организацията е нулева. Вчера стигнахме до въпроса дали аз да и се сърдя, че ще излезе с приятелки или тя да ми се сърди, че няма да я пусна. Реши още някоя задача и излезе. Какво да я правя! Днес имат 15 минутка по Мат върху едночлени, с цел поправяне на оценките от входните.

В това помагало няма материала по литература от 6 клас.

# 152
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Момичета, има ли в темата деца, които ходят в Телерик на "разработка на игри"?(София)
Моето,но не в София...

# 153
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
И ние сме на Хъшове утре вечер. Аз ще ходя с Ема, таткото ще остане с малката вкъщи. Вчера цъфнаха 3 броя четворки от входни - физика, география и музика, 5 по ТП...много се ядосах, защото девойката показа изненада ( не че не твърдеше, че входните ще са лесни и тя всичко си знае) и нито грам притеснение. Акълът й определено не е в ученето...започвам да се притеснявам и отчайвам. Обаче трябва да й вися на главата и да уча с нея, иначе не става, а аз съм натоварена в работа, да водя малката на английски, на танци, вечер съм уморена, през деня ме няма...Sad

Фран, да не би да имаш настоящ седмокласник?

# 154
  • Мнения: 4 967
И ние сме на Хъшове утре. Оглеждайте се за две миньончета. Simple Smile
Много съм доволна от входните по БЕЛ и математика - и на двете шестици. Днес може би ще прави по английски и физика. А химия още целият клас не са правили, може би другата седмица ще бъде.

# 155
  • софия
  • Мнения: 25 447
И моята е заковала твърда 5-ца на входните, има 6-ци само по мат и история. Аз се дразня, защото я виждам, че учи, за да се каже, че е учила, в повечето случаи не търси допълнително информация, не търси да си обясни, ако нещо не е ясно. Онзи абзац на Паисий - "О, неразумний юроде...", който преписа 3 страници голям формат, естествено не го знаеше добре, защото автоматично е преписвала. С всичко е така. Освен това явно е и разсеяна, защото на входното по БЕЛ, напр., е направила елементарни грешки. Снощи се жалва какво трябвало да прави, тя била учела.
Знае всяка дребна подробност за 1D. Мания от повече от година. Изгледала е всяко възможно интервю, изчете всички глупави биографии, продължава да следи всяка новинка, а за училище е само урока от учебника, където дори не е обяснено добре.
Надявам се да влезе в релси и да се ориентира по-добре.

# 156
  • Мнения: 7 154
Фран, да не би да имаш настоящ седмокласник?
Ако въпросът е към мен, не, имам шестокласник.
Наминавам насам и следя настроенията.Smiley

# 157
  • Мнения: 569
Минавам само да се отчета. Вчера бях на родителска, не ми се коментира. Трябваше ми голяма глътка от сиропа на Бисето. От петима учители, които влязоха само двама имат душевен мир, останалите ...
Цяла нощ не спах, жал ми е за хлапето.

# 158
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Звънче,ти поне я виждаш,че учи,защото аз моето не. Явно трябва да спра да работя,което просто няма как да се случи,за да го контролирам дали учи. А вечер съм толкова изморена,а и той е втора смяна и съответно също изморен. Снощи си написа поне дом по математика и го погледнах по диагонал-що ли ми тпябнаше-нищо не беше разбрал ог най-малка и най-голяма стойност на израз и такива глупости беше писал-а пък даже и твърди че си го бил разбрал...

# 159
  • Мнения: 3 048
Dodiela, 2 от 5 са си 40% Grinning
Напълно приемливо.
Слушам и аз разни случки от училищния бит и ту ми се налага да обяснявам,  че не е там да ги харесва учителите, ту, като чувам и децата какви ги вършат, да казвам че тия хора не са роботи и се искат свръхусилия да се търпят диванетата.

# 160
  • Мнения: 8 228
И моят започва Разработка на игри в Телерик. Яд ме е, че можеше още преди две години да започне, но обучението е в друг град и не се бях замисляла сериозно. Сега се оказа, че са 4 деца от нашия град и поне можем да направим родителски график и да  се редуваме с транспорта.
На входното по математика имал пълния брой точки, но аз пак не можах да го видя и не знам колко трудно е било. Учителката им казала да ги снимат, но той нямал батерия на телефона. Скарах му се, че не е помолил някой друг да го снима. За наказание го накарах да реши няколко задачи от група Б на Коала от урока за едночлени. За моя изненада го направи без мрънкане, че даже се беше постарал да пише красиво. Освен неговата имало само още една шестица и камари двойки и тройки.

# 161
  • София
  • Мнения: 3 610
И моят вчера ми каза, че средният успех на входното по математика е 3 и малко?!🤔 Направо се отчайвам. Той е с шестица, но общото ниво определено ме притеснява, това означава, че учителката ще гони средното ниво и той ще се носи по течението.

# 162
  • Мнения: 54
И ние утре сме на Хъшове. И нашия батко е на същото дередже. Като знае нещо е с голямото самочувствие и бърза много и прави елементарни грешки и после лелее как можах. По сто пъти повтарям да проверява, вкъщи някой път го прави и си ги хваща, но в училище забрави. За бързото и грозно писане да не говорим. Ако ги изпитват устно няма проблем, но на тест ли е винаги има по нещо грешно. Дано в скоро време да се осъзнае, че иначе файда от многото учене хич няма да има.

# 163
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
В у-ще са взели едночлен, Ема не беше разбрала абсолютно нищо. Досега обяснявах и давах задачи. Ако на всеки урок ще е така, ме чака много тежка година. Преговарям по химия в момента, по математика...накрая аз да се явя вместо нея!

# 164
  • Мнения: 569
И моят започва Разработка на игри в Телерик. Яд ме е, че можеше още преди две години да започне, но обучението е в друг град и не се бях замисляла сериозно. Сега се оказа, че са 4 деца от нашия град и поне можем да направим родителски график и да  се редуваме с транспорта.
На входното по математика имал пълния брой точки, но аз пак не можах да го видя и не знам колко трудно е било. Учителката им казала да ги снимат, но той нямал батерия на телефона. Скарах му се, че не е помолил някой друг да го снима. За наказание го накарах да реши няколко задачи от група Б на Коала от урока за едночлени. За моя изненада го направи без мрънкане, че даже се беше постарал да пише красиво. Освен неговата имало само още една шестица и камари двойки и тройки.

Браво на зетя, знам си аз на коя опашка да се наредя Simple Smile

solnichka Трагедията е че ако бяха влезли и останалите, процента щеше да падне драстично

А, и да питам нещо - Влиза ли стихотворението "Хайдути" в НВО-то, защото аз не го виждам в модела, а "учителката" по БЕЛ твърди, че влиза. То тя твърди и други работи но...

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 10:41 от Dodiela

Общи условия

Активация на акаунт