СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 582
  • 742
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 21 455
И подточка б) също ми е "крива". "Ако срещата е след два часа". Е, добре де, след 2ч велосипедистът е минал 36км, а пешеходецът с неговия час повече за вървене 10.5км, т.е. първият отдвана ще е задминал втория. Как ще се застигнат след два часа при така зададените скорости по условие?
Или аз тотално съм изглупяла или задачата.
Да, ако са тръгнали от едно и също място, а те не са.

# 376
  • Мнения: 3 048
Тръгват от два града в ЕДНА И СЪЩА посока. Очевидно велосипедистът тръгва към Б, за да догони пешеходеца, който се отдалечава от Б в другата посока, не към А (нали тръгват в една посока). Друг вариант няма, ако велосипедистът тръгне от А в обратна посока, то пешеходецът, ще има да го настига, което очевидно няма как да стане.

# 377
  • София
  • Мнения: 9 110
Леле, 17 пъти я прочетох тази задача, докато стопля.
Лягам си Blush .

# 378
  • Мнения: 8 228
Да, така става. Ако единият тръгва от А, а другият от В и се движат в една и съща посока. Така всичко може да се изчисли .
Е, що не си го напишат ясно, да му се не види.

# 379
  • Мнения: 21 455
Да, така става. Ако единият тръгва от А, а другият от В и се движат в една и съща посока. Така всичко може да се изчисли .
Е, що не си го напишат ясно, да му се не види.
Е, то първото изречение точно това казва. Че тръгват от А и В и се движат в една и съща посока. В следващото е уточнено, че велосипедистът се движи в посока В.

# 380
  • Мнения: 3 876
ААА днес нещо не е ден за задачи..
Аз съм объркала казуса от един местен пробен изпит с казуса от НВО.. тъпоъгълен- остроъгълен .. е този от НВО

 в лятното домашно имаше 5 задачи с грешни отговори т.е верният отговор липсваше в а, б, в, г..
На първата детето се връщало 5 пъти. После след първата проверка спираше да се терзае Simple Smile И нас така са ни учили - проверяваш веднъж, ако получиш същия отговор значи е ОК, шансът да сгрешиш при третото решаване бил голям.. така казваше учителят ми по математика

# 381
  • София
  • Мнения: 1 397
При нас условието да получиш висока оценка по музика се свежда предимно до това да наизустиш определени песни. Миналата година бях изненадана, че дъщеря ми пееше химна Върви народе възродени с нов/ по- стар текст и аз нямаше да изкарам 6 по музика с моята версия. Simple Smile

# 382
  • Мнения: 3 048
ААА днес нещо не е ден за задачи..
Аз съм объркала казуса от един местен пробен изпит с казуса от НВО.. тъпоъгълен- остроъгълен .. е този от НВО

 в лятното домашно имаше 5 задачи с грешни отговори т.е верният отговор липсваше в а, б, в, г..
На първата детето се връщало 5 пъти. После след първата проверка спираше да се терзае Simple Smile И нас така са ни учили - проверяваш веднъж, ако получиш същия отговор значи е ОК, шансът да сгрешиш при третото решаване бил голям.. така казваше учителят ми по математика
В първите класове беше и моят син имаше един период, в който като не получи отговора, собственоръчно си дописваше в помагалото/ теста д)... и си пишеше неговия отговор. Joy

# 383
  • Мнения: 3 491
Аз с въпрос към тези, чиито деца ходят на школи.... Отработват ли простите правила децата на курсовете или директно ги хвърлят в дълбокото? При моето дете се получава така, че в курса учат материал напред, неминат в училище, но синът ми твърди, че учителят обяснява за по-малко от пет минути правилото и директно, без да дава по-лесни задачи за упражнения, минава на сложни. Вчера се върна с желанието да го запиша на частни уроци, защото според него така нищо не ставало.... Питам го другите дали разбират - той ми каза, че кимали с глава, но учителят като ги накара да решат нещо, нищо не могат.
По български всичко е наред, там казва, че  учат и основното, и надграждат, но по математика било доста неразбрано...

# 384
  • София
  • Мнения: 9 110
Научи го да задава въпроси, когато не разбира, без да се притеснява. Обясни му, че затова плащате толкова пари - за да разбира. Иначе няма смисъл да ходи.

# 385
  • Мнения: 3 491
Това му обяснявам сега, но той ми казва, че явно такава била политиката на школата и ние трябва да се съобразяваме Simple Smile  Явно се приема, че те си знаят основното....
 Смята, че учителят си поставя много високи цели. Вариант е аз да му преподавам вкъщи уроците предварително, но не знам тогава защо плащаме. Пък и не съм наясно доколко добре обяснявам. Досега не ми се е налагало да преподавам училищен материал, справял се е сам.

# 386
  • София
  • Мнения: 9 110
Не се връзвай на това. Да си пита. За това е там. Ако учителят направи проблем (което ме съмнява), ще говориш с него.

# 387
  • Мнения: 4 152
За мен най-важното е детето да учи с желание. Ако не му харесва школата или преподавателката в нея ще я сменя.

# 388
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Аз знам, че така се получава при Симеонов, затова не записах моята дъщеря в негова група. За деца, които са много добре по МАТ и разбират с една дума, няма проблем, но за такива, които имат нужда от предаване на материала с обяснения, няма смисъл да си губят времето.

# 389
  • Мнения: 3 048
Аз знам, че така се получава при Симеонов, затова не записах моята дъщеря в негова група. За деца, които са много добре по МАТ и разбират с една дума, няма проблем, но за такива, които имат нужда от предаване на материала с обяснения, няма смисъл да си губят времето.
Точно.
Също толкова неудовлетворително е и ако детето се окаже в група, където за него обясненията и лесните задачи са в повече.
Трябва школата да подсказва при записването и избора на група.
И детето да си знае, че няма вариант да не може да пита.

Общи условия

Активация на акаунт