СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 566
  • 742
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 2 849
Точно затова не съм купила и няма да купя допълнително нищо. Ако толкова ни доскучае, материали да искаш в интернет. Винаги съм била привърженик на нещата с мярка, без крайности в тотален мързел или 24/7 учене. Хайде сега, не се готвим за Харвард. Виждате на кое класиране тази година имаше свободни места в гимназиите ит първи ешалон.

# 406
  • София
  • Мнения: 62 595
Дори само от форумската седмокласна поща да дръпнете, пак има тонове материали, които сигурно за последните 5 години още повече са се натрупали.

# 407
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Дори само от форумската седмокласна поща да дръпнете, пак има тонове материали, които сигурно за последните 5 години още повече са се натрупали.
За съжаление вършат добра работа само миналогодишните неща,защото и по двата предмета ,да не кажа и по трите-български език,литература и математика има доста изменения в уч програма. И аз имам тонове помагала от боткото,който сега е 11 кл но специално за тези по бел нямам капацитета да преценя кои въпроси отпадат. По математика ще си ползвам,но в старите помагала например няма задачи с питагорова теорема и вероятности...

# 408
  • София
  • Мнения: 1 397
В школата на дъщеря ми започнаха с входен тест, на който се видя, че нивото е различно. Тя беше успяла да реши само 9 от 24 задачи. Миналата седмица решаваха предимно задачи с проценти, тази едночлени. Задачите ми се видяха леснички, а дъщеря ми веднага се възползва от подканата, че ако не можеш да решиш някоя задача от домашното пишеш въпросче на нея и г-жата я обяснява по време на курса. Така направи и със задачи, които ние в къщи можехме да обясним, но предпочитала г-жата да й обясни. Домашните се пишат на лист, предават се, проверяват се индивидуално и се връщат на следващото занимание. Ами много съм доволна засега. Освен това още в самото начало учителката започна с това да ги накара да разбират, че са от един отбор и да питат, ако нещо не им е ясно. Дават им задачи от листове и такива от сборника на Коала прес за 7ми клас.

# 409
  • Мнения: 6 925
Когато моите кандидатстваха, задължително ги изпращах на пробните на СМГ и по двата предмета, защото там по математика особено, са обичайно малко по-трудни заради Симеонов и още един учител май беше, но не му помня името.
Всъщност това ми е голяма чуденка. Като дадат по-сложни задачи, естествено, че децата от СМГ/ПЧМГ ще се справят със сложните и ще имат по-висок резултат. Но това дали е реално спрямо НВО? Защото на НВО са само лесни задачи, които са решими от всички и няма да има такова разслояване, каквото има при трудните. Т.е. статистиката на СМГ и Междучасие по математика не е приложима за НВО. Та точно за тези 2 школи много се чудя дали да я пращам на пробни по математика. Дали греша някъде с разсъжденията си?

# 410
  • София
  • Мнения: 1 397
Аз миналата година бях много щастлива, че школата , в която записах сина ми не провеждаше занятия през ваканциите.  При положение, че съботите бяха ангажирани с курс, а вариантите за пробни в други школи бяха събота следобяд, когато вече е супер изморен или неделя, предпочетох да имаме свободен ден и почивка. На нас ни се получи приема в желаното училище. Все пак вие си преценете дали има нужда да се отработва толкова формата на изпита. За нас 4 пробни в нашата школа бяха достатъчни.

# 411
  • София
  • Мнения: 62 595
След пробните в СМГ на реалния изпит децата се чувстват така, все едно летят през задачите, защото на СМГ има повече уловки на лесните, а тези от втори модул са по-завързани. Доколкото помня като правих преглед на статистиките на пробните в СМГ, когато все още имаше общ списък за всички явили се, имаше деца от СМГ с най-високи точки, но и деца от други училища/школи. Със сигурност ми направи впечатление, че повечето имена на най0високите точки ми бяха познати от държавните олимпиади по математика, защото те бяха винаги сред първите на втория кръг. В общи линии тези, които бяха с високи точки на изпитите в СМГ (и в други школи), бяха с пълни или почти пълни шестици на изпитите. Светът е малък, много лесно се проследяваше после кой къде е влязъл по данните от олимпиадите в гимназия. Поне тогава ми беше интересно да засичам и "конкуренцията" как се развива.

# 412
  • Мнения: 6 925
Е, формата ще си го отработят и в училище. Изобщо нямам притеснения. Аз съм много любопитна относно някакви предварителни статистики. Но на лесно НВО реална статистика може да ми даде само лесен пробен.

След пробните в СМГ на реалния изпит децата се чувстват така, все едно летят през задачите, защото на СМГ има повече уловки на лесните, а тези от втори модул са по-завързани. Доколкото помня като правих преглед на статистиките на пробните в СМГ, когато все още имаше общ списък за всички явили се, имаше деца от СМГ с най-високи точки, но и деца от други училища/школи. Със сигурност ми направи впечатление, че повечето имена на най0високите точки ми бяха познати от държавните олимпиади по математика, защото те бяха винаги сред първите на втория кръг. В общи линии тези, които бяха с високи точки на изпитите в СМГ (и в други школи), бяха с пълни или почти пълни шестици на изпитите. Светът е малък, много лесно се проследяваше после кой къде е влязъл по данните от олимпиадите в гимназия. Поне тогава ми беше интересно да засичам и "конкуренцията" как се развива.
Ми и това не е баш така. Днес домашното беше масово от лесните задачи. Ми след сума трудни решени задачи тя се чуди има ли "уловка", защото не може да е толкова лесно. И върти-суче и се стряска. Та ако си ходил само на трудни пробни изведнъж на лесното НВО се шашкаш, че изпускаш нещо.
Сега е малко несравнимо с преди 5-10 години. Вече випускът на смг е близо 190 деца. И като сложим 70 от ПЧМГ и стават едни 260 много по-подготвени за сложни задачи. Но тези деца не са застраховани от тъпи грешки на лесните задачи. И като няма трудни задачи тези деца нямат никакво предимство пред останалите. Така, че съвсем различни биха били резултатите на лесен и на труден пробен/нво.
В София на НОМ е голяма рядкост някой извън СМГ и ПЧМГ да е в челните редици (визирам първите 20). Единици от 107, СС и 125. Та НОМ хич не е съпоставима.

# 413
  • София
  • Мнения: 62 595
Това е тренировка да не се стряска.

# 414
  • София
  • Мнения: 1 397
И според мен НОМ и НВО няма какво да се сравняват. На НВО миналата година имаше над 100 деца с пълни 100т.

# 415
  • Мнения: 19 294
А има ли пробни в СМГ и други школи в 6 клас и могат ли да се запишат външни ученици?

# 416
  • София
  • Мнения: 7 190
Ей така навремето ме подготвяха с много завързани задачи за изпита във ВИАС. Факир бях станала. И хоп! На изпита тотално блокирах на най-стандартната и елементарна стереометрична задача. Не я реших.
Та съм си го закачила този случай като лампичка в главата.

# 417
  • Мнения: 6 925
А има ли пробни в СМГ и други школи в 6 клас и могат ли да се запишат външни ученици?
Миналата година пробни за шести клас за външни прави само Междучасие. Следи сайта, качват дати. Предполагам ноември ще има и за 6-ти клас. Ако няма на сайта, и по телефон записват.
Ния и при Йонова отиде веднъж на пробен като външен. Странното беше, че тя ме пита от кое училище е детето и като казах смг, каза че може да се яви. Нямам идея дали беше случайно или не и какво значение има къде учи детето. Но там записването е ако някой ти каже, че ще има пробен и ти да се престрашиш да ѝ звъниш на gsm. На мен ми е малко неудобно така, но изнахалствах веднъж.
И на двете места връщат проверени работите с пълни рецензии кое защо и как не е както трябва. Преразказът на Ния и на двете места беше оценен с 30 точки, но имаше огромна разлика в точките от тестовата част (може би двойно повече имаше в Междучасие).

# 418
  • Мнения: 19 294
Благодаря много! Ще пробвам Междучасие, ако ни се отдаде възможност.
Много ще ми интересно какво ще излезе. Дано само не ни полее някой студен душ Grin

# 419
  • София
  • Мнения: 62 595
Никой не знае колко трудни ще са задачите, особено на втори модул. Имаше една година с толкова трудни задачи, че народът изпокапа. Нво е като да купиш котка в чувал.
Конкретно на моите пробните в смг им подействаха отрезвяващо, но и се видя къде са сред най-добрите и с каква конкуренция им предстои да се състезават. Но на друг може да му е противопоказно.

Общи условия

Активация на акаунт