СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 575
  • 742
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 876
Че моят едва смогва да смеси в графика си 1.5 астрономически часа по БЕЛ и толкова по мат. Неделята е отлетяла само да иде на турнир сутринта и след обяд да напише домашните за частните уроци.
А ще ме подлуди с мисленето, че уроците се учат е деня преди часа. Днес цял ден си е почивал, а по история и биология не бутнал.. Едното се повтаряло чааак в четвъртък, а другото в петък .. В сряда и четв има по 8 часа, отделно други повтарящи се предмети.. , тренировки и урок
Абе ще ме умори този седми клас.

# 466
  • Мнения: 6 586

Абе ще ме умори този седми клас.

Е, недей така, има живот и след седми клас😀

# 467
  • Мнения: 815

Абе ще ме умори този седми клас.

Е, недей така, има живот и след седми клас😀
Пък и осмият в началото не е за пренебрегване - вдишваш бързо и гледаш да не умреш пред предоставената информация за ниска оценка, като например двойка! ( Това за ЕГ) Joy После, нещата си идват на мястото, ако има стремеж, разбира се. За всяко нещо е така!

# 468
  • Мнения: 6 586
Две  познати деца са в 8- ми клас в Плевенската ЕГ,  и двете са с първа оценка двойка по Немски език.
Започнаха с частните уроци...
Всяко чудо за три дни:)

# 469
  • Мнения: 3 876
Да ме прощавате обаче защо да си запишеш детето в ЕГ и след това пак да го пращаш на частни уроци.
А в подгответе всички имахме поне по една двойка на седмица. Все някой ден ще те е домързяло да научиш думите

# 470
  • Мнения: 6 925
Ния в пети клас започна в СМГ с двойка по БЕЛ! Голям рев беше. Дори спря да чете за около месец (а тя е от много четящите), седеше в часовете по бел само тялом. После се вслуша в мен, че една оценка нищо не означава, спря да се терзае, амбицира се, върна се към книгите. Сега тази учителка ѝ е ужасно любима. Толкова много говоря, че оценките нямат никакво значение, чакам момента да го приеме. Но днес и аз нещо се поошашках с тези оценки. За ден "успехът" ѝ се срина само с няколко оценки по фвс. Какви бяха тези нормативи, какво бе това чудо! Успехът на класа по фвс според Школо е 4,56... Здраве да е, но след като за месец имат по 5 оценки по фвс, до края на срока ще станат поне 10 и ако са като тези (а те вероятно ще са) и като сложим две 4-ки от входните по гео и био, май ще си остана с мечтата за АК, но каквото-такова.

# 471
  • Мнения: 6 586
И това се чудех.
Всички деца, които познавам и учат в нашата ЕГ ходят на школа или на уроци...
В сериозен размисъл съм .

# 472
  • Мнения: 815
Не съм привърженик на частните уроци. Посещавахме такива в 4 клас за МГ и в седми клас заради НВО. Двойката при нас по немски дойде не заради неучене на детето, а поради първоначален стрес от големия обем информация, с която трябваше да се справят. Допълнителни уроци са абсолютно ненужни. Усилия и постоянство са необходими. Още повече, че при моето дете, изборът е нейн! Важно е децата да се стремят към определена цел и да осъзнаят, че трябва да дадат всичко от себе си.

# 473
  • Мнения: 6 586
Мария, не знаех, че за АК имат значение оценките от седми клас.
Все пак сме в началото на 1чебната година и нищо не е загубено.

# 474
  • Мнения: 6 925
АК искат успех над 5. Не е балообразуващ. А за да кандидатстваш искат успех от първи срок на 7ми клас над 5. Но не ми е ясно какъв успех. Дано не е от текущи оценки. Все още ѝ е над 5 успехът, но очаквам още ниски оценки по фвс и с такъв голям брой трудно се компенсират. Рано е да се шашкам, но днес като започна да цъка това ми ти Школо, свят ми се зави.

# 475
  • София
  • Мнения: 6 140
Мария, доколкото си спомням, при кандидатстването искат успехът за срока да е над 5, после искат и годишен над5. Не го мисли толкова физическото, едва ли ще успее да спъне девойката.

Явно нормативите са станали трудно достижими, гледам, че  масово се оплакват. Наборът няма физическо, нали е в НУТИ, но дребните едва успяват да изкарат 6, а тренират ежедневно.

Рядко влизам във фейсбук, та да кажа, ако някой не е разбрал- в Милениум първият ПИ ще е на 30.11.

# 476
  • София
  • Мнения: 62 595

Абе ще ме умори този седми клас.

Е, недей така, има живот и след седми клас😀

Дръжте фротна! Животът започва СЛЕД седми клас! Ще имате на разположение 4 години относително спокойствие, защото децата ще се справят сами.

# 477
  • Мнения: 3 876
Мария, статистиката в Школо е бъгава. Успехът се изчислява от общия брой оценки, дори срочните и годишните като се появят, логиката им ги включва като текущи оценки при изчисляване ..
Гледай си срочните оценки

В 7 клас щях да завърша с една 5ца и то точно по ФВС. Учителят беше борец, завършил ВИФ,. Режеше ни масово с оценките
Ама и ние как се гъбаркахме с него. Карахме го да попълва всички нормативи за 6 преди да започнем ние да ги покриваме. Завалията хич го нямаше с бягането и гимнастиката Simple Smile
В крайна сметка класната в края на годината го натиснала да повиши оценките, че срамота - над 10 човека с 5 само по ФВС

# 478
  • София
  • Мнения: 7 190
До ден днешен подскачам като ужилена само като чуя думата "физическо". Толкова ужасни спомени имам от моите ученически години.
Та тежкó и горкó на учител по този предмет, който дръзне да се вихри неподобаващо. Ще си го върна с лихвите.

# 479
  • Мнения: 6 925
Благодаря на всички! Аз нямам драма да има 4 за срока по фвс. В смг по фвс винаги е била с 5 за срока/годината. Въпросът беше АК да не искат успех от текущите. Щом няма да се борим с оправяне на десетина-петнайсет (щом за месец има 5 оценки по фвс) четворки, нещата са постижими Simple Smile.
Чудя се защо трябва да има толкова текущи по фвс. Тези оценки според екселската таблица към норматива се водят "входящо ниво". Не е ли нормално да е 1 оценка от входно? Това е все едно по мат на входното да има по една оценка на всеки тип задача. Както и да е, каквото-такова.

Общи условия

Активация на акаунт